Amerika Vize İşlemleri

Vize Merkezi Amerika Vize Departmanına hoş geldiniz.

Vize Merkezi Amerika vize departmanı, her türlü Amerika vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Amerika vizesi için konsolosluğa ibraz edeceğiniz form ve dilekçeleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilekçe ve form örneklerini bilgisayar ortamında ve dikkatli bir şekilde doldurmanız gerektiğini unutmayınız. Web sitemizden başvuru yapacağınız Amerika vize türüne uygun evrak listelerine erişebilir, sorularınız için iletişim formunu kullanabilirsiniz. Amerika vize başvurunuzu gerçekleştirirken özel ve mesleki durumunuzla ilgili bilgileri vize temsilcilerimize aktarmayı unutmayınız.

Amerika vizesi için başvurularınızı en erken 90 gün öncesinden gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Seyahat planlarınızın aksamaması için Konsolosluk resmi tatil günlerini ve olası yoğunluğu göz önünde bulundurarak vize başvurularınızı mümkün olan en erken sürede gerçekleştirmeye özen gösteriniz. Vize başvurunuz sonuçlanmadan ve konsolosluk vize bölümünce talep edilmeden otel ve uçak bileti satın alması yapmayınız. Amerka vize başvurunuzun sonuçlanması aynı gün içinde mülakat sırasında belirtilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip tüm vatandaşları Amerika vizesi prosedürüne tabi tutmaktadır. ABD’ye seyahat edecek Türkiye vatandaşlarının, ülkeye seyahatleri öncesinde Amerika Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmadırlar. Amerika vizesine dair her türlü soru ve görüşlerinizle ilgili Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-posta aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Amerika vizesi başvuru formu

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika’ya seyahat gündemi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerika vizesi işlemlerini seyahatlerinden 6 ila 8 hafta öncesinde başlatmaları önerilir. Amerika Konsolosluğuna kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahat gerçekleştirecekseniz, “Göçmen Olmayan Vize” kategorisinde Amerika vize başvurusu yapılmalıdır. Amerika vizesi tipi seyahat amacına göre, Turistik Vize, Ticari Vize, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi ve Aile Ziyareti Vizesi olarak farklılık gösterebilmektedir. Göçmen olmayan vize türünde yer alan bütün vize kategorilerinde, başvuru sahipleri Amerikan Konsolosluğunun web sitesinde yer alan online DS-160 Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdür.

Amerika vize işlem başvurusunun konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınabilmesi için  online DS-160  Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunun eksiksiz ve İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. DS 160 Formunun doldurulmasında randevuya gideceğiniz şehir ve vize kategorisini seyahat amacınıza uygun şekilde seçmeniz kritik öneme sahiptir.

Amerika DS-160 Formu Örneği

Amerika Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden DS 160 Formu doldurulduktan sonra, Amerika vize başvurusu için gerekli evrakların teslimi, konsolosluk mülakatı ve parmak izi işlemleri için Amerikan Konsolosluğundan randevu alınmalıdır. Amerika Büyükelçiliği ve Amerika Konsolosluğu, Amerika vize başvurularını bölge ayrımı yapmaksızın kabul etmektedir. Vize Merkezi, Amerika Göçmen Olmayan Vize başvurusunda bulunacak kişilerin vize işlem sürecinin takibini üstlenir. Temsilcilerimizle iletişime geçtiğinizde statünüze ve mesleğinize göre seçilen Amerika vize kategorisindeki gereken evrak listesi size e-postayla bildirilir ve vize başvurunuz hızla işleme konur.

Vize Merkezi Amerika vize başvurusunda, vize başvuru sahiplerinin verdiği bilgiler doğrultusunda DS 160 formunun doldurulmasından, randevu tarihinin alınmasına vize başvuru sürecinin her aşamasını takip ederek, Amerika vize başvurusu sahiplerini vize prosedürlerine uygun şekilde yönlendirir. Ancak bununla birlikte Amerika vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurum Amerikan Büyükelçiliği ve Amerikan Konsolosluğu'dur.

Göçmen Olmayan Amerika Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?

Amerika vizesi için gerekli evraklar Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir ve başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiler edinmek amacıyla talep edilmektedir. Amerika Göçmen Olmayan Vize için gerekli evraklar, seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat amacına, mesleki bilgilerine ve iş pozisyonuna göre değişiklik göstermektedir. Her türlü Amerika vizesi başvurusunda DS 160 Formunun doldurulması gerekir. DS 160 Formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulan DS 160 Formunun vize randevusundan en az 3 iş günü önceden internet üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Form için gereken fotoğrafın güncel ve Amerikan konsolosluğunun belirlediği standartlarda, 5cm x 5cm olmalıdır. Fotoğrafın pasaportunuzda ve eğer varsa daha önceki vizelerinizde kullanılmamış olması, gözlüksüz olması, rötuşsuz ve arka planının beyaz olması zorunludur.

Örnek Fotoğraf

DS 160 Formunun bir çıktısını randevu tarihinde yanınızda getirmeyi ve elektronik imzanızı taşıması gerektiğini unutmayın. Elektronik imzanızı formun sonunda yer alan Sign Application (Formu İmzalayın) butonuna basarak atabilirsiniz. Pasaportunuzun seyahat sonrasında 6 ay geçerliliği olmalıdır. Amerika’ya seyahat sebebine göre belirlenen Amerika vizesi kategorisine göre, şirket sahipleri, şirket çalışanları, emekliler, devlet memurları, ev hanımları ve öğrenciler için gerekli vize evrakların listesine  “Turistik&Ticari&Transit” bölümünden ulaşabilirsiniz. Seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağına dair belgeler çok önemlidir. Bu noktada ev hanımı ve öğrencilerin seyahat masraflarını karşılayacak olan sponsorun kişisel bilgileri ve banka hesap dökümünün yanında sponsorluk yazısın da Amerika vizesi başvuru evraklarına eklenmesi gerekir. Amerika Konsolosluğu gerek görmesi halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Vize başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçin.

Lütfen Dikkatle Okuyunuz!

Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanunu kapsamında; Amerika göçmen olmayan vize başvurusu yapan T.C. vatandaşları Amerika dışında bir ikametinin olması ve ülkesine yeterince güçlü ailevi, sosyal ve ekonomik bağlarının olduğunu kanıtlaması gerekiyor. Bu yüzden; Amerika Konsolosluğu, başvuru sahibinden istenen zorunlu dökümanlara ek olarak, Amerika'ya yapacağı kısa bir ziyaretin ardından ülkesine geri döneceğinin bir kanıtı olarak ziyaretin amacına ilişkin belgeler ile beraber ekonomik, ailevi, sosyal her türlü bağlarını gösteren destekleyici belgeleri de istemektedir.

Amerika Vizesi Başvurusu için Randevu Almak Zorunlu mu?

Amerika Turistik Vize, Amerika Ticari Vize, Amerika Ziyaretçi Vizesi, Amerika Öğrenci ve Değişim Vizesi Amerika Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi ve Amerika Transit Vize dahil göçmen olmayan tüm Amerika vizesi başvuru işlemlerinde Ankara’da Amerikan Büyükelçiliği’nden, İstanbul’da ise Amerikan Başkonsolosluğundan randevu alınmalıdır. Her türlü vize randevusunda seçtiğiniz vize kategorisine uygun evrakların konsolosluğa teslim edilmesinin yanında parmak izi alma işlemi ve Konsolosluğunun vize yetkilileriyle mülakat yapılmaktadır. Daha önceden almış olduğunuz Amerika vizeniz varsa ancak kimlik bilgilerinizde değişiklik olduysa ve kimlik bilgileriniz ile Amerika vizenizi içeren pasaporttaki bilgiler birbiriyle uyuşmadığı taktirde yeni bir vize başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Ebeveynlerinden biri geçerli bir Amerikan pasaportuna sahip olan 14 yaş altı çocukların ve Türkiye’de ikamet eden ve daha önceden Amerika vizesi almış olan 80 yaş üstündeki vatandaşların vize randevusuna gelmelerine gerek yoktur. Vize merkezi temsilcileri evraklarınızı teslim aldıktan sonra konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak, çalışma saatlerini ve tatil günlerini göz önünde bulundurarak sizin adınıza randevu alma işlemini gerçekleştirecektir.

Amerika vizesine acil ihtiyaç duyduğunuz durumlarda süratle randevu almak için Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçin.

Amerika Vizesi Mülakatında Neler Sorulur?

Amerika vizesi için yapılan mülakatta sorulan sorular, Amerika seyahatinin içeriğine göre değişiklik gösterir. Seyahat amacını anlamaya yönelik sorulan; Amerika’da hangi tarihler arasında ve nerede kalacağınız, seyahatte size kimin eşlik edeceği, seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı, Amerika’da tanıdıklarınızın olup olmadığı gibi sorulara, kısa ve net cevaplar verilmelidir. Konsolosluk vize yetkililerinin kafasında soru işareti oluşturacak cevap ve hareketlerden kaçınılması tavsiye edilir. Amerika vize mülakatı İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde gerçekleştirilir. Mülakat sırasında sorulan sorulara vereceğiniz cevaplar DS 160 Formunda verdiğiniz bilgilerle çelişki içinde olmamalıdır. Amerika Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine mülakata gelirken yanınızda büyük sırt çantası, bavul, kamera, uzaktan kumandalı cihazlar, tablet bilgisayar, dizüstü bilgisayar, parfüm ve su şişesi gibi eşyaları getirmemeniz önerilir. Mülakata sizin adınıza kimse giremez. Vize başvurusunda bulunan kişinin bizzat kendisi Amerika vize yetkilisiyle yapılacak mülakatta bulunmalıdır. Parmak izi alma işlemi de Konsolosluktaki randevu günü mülakata girmenizden hemen önce gerçekleştirilir. 

Vize Merkezi Amerika Vize Temsilcileri, vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Amerika Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilere ulaşabilmek için Amerika sitemizdeki “Turistik & Ticari & Transit” bölümünden seyahat amacınıza ve statünüze uygun gerekli evrak listesini görebilirsiniz. Amerika vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi temsilcilerimize telefonla veya e-posta ile ulaşabilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile gönderin.

Amerika Vizesi Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Amerika vizesi başvurunuzu seyahat tarihinden en az 6 ila 8 hafta öncesinden yapmanız faydalı olur çünkü en yakın randevu tarihi konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Amerika vizenizin onaylanıp onaylanmadığı, randevu tarihinde gerçekleştirdiğiniz mülakatta Konsolosluk vize bölümü yetkililerince tarafınıza bildirilir. Vizeniz onaylanması halinde pasaportunuz 3 iş günü içinde ikamet adresinize en yakın PTT merkezine ya da tercih ettiğiniz bir PTT merkezine gönderilir. Tercih ettiğiniz PTT merkezi ile ilgili değişikliği vize belgelerinizin teslim edileceği konumu sadece randevunuzdan 24 saat öncesine kadar değiştirebilirsiniz. Eğer vize başvurunuz ret kararıyla sonuçlandıysa, mülakat günü pasaportunuz ret mektubu ile birlikte size iade edilir.

Amerika Vize Ücreti Nedir?

Amerika vizesi ücretleri turistik, ticari, aile ziyareti ve diğer vize türlerine göre değişiklik gösterir. Amerika vizesi ücretinin Türk Ekonomi Bankası şubelerindeki Amerikan Konsolosluğuna ait hesaba yatırılmalıdır. Vize ücretinin yapıldığını gösteren dekontun başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinal müşteri nüshasının vize başvurusunda sunulması gerekmektedir. Amerika vizesinin şartları hakkında bilgi edinmeden otel ve uçak bileti satın almanız sorun yaşamanıza neden olabilir. Vize işlemlerinizi sonuçlandırdıktan sonra konaklama ve uçak bileti satın alımlarını gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır. Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçerek Amerika vizesi başvuru işlemleri için gereken belgelerin listesinin yanında başvuruda bulunduğunuz vize türüne dair ücretler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusuna Şahsen Gitmem Gerekiyor Mu?

Amerika göçmen olmayan vize başvurusu için şahsen konsoloslukta bulunmalısınız. Mülakat ve parmak izi uygulaması için Amerika Konsolosluğu başvuru sahibini çağırmaktadır. ancak bazı istisnai durumlar vardır. 14 yaşaltı, 80 yaş üstü ve süresi dolan vizesini yenileyen kişilerin konsolosluk bölümüne giderek vize görüşmesi zorunluluğu yoktur. Bu gibi hususlarda vize başvurusu için gerekli evrkaları hazırladıktan sonra evrakları posta yoluyla gönderebilirsiniz.

Vize Merkezi Amerika Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Vize Merkezi, tün dünya vize işlemlerinde uzmanlaşmış kadrosuyla, vize danışmanlığını profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan Amerika vizesini kolay ve sorunsuz bir şekilde almanıza yardımcı olur. Vize Merkezi Amerika vizesi işlem sürecinde gerekli olan online başvuru formunun doldurulması, seyahat amacını açıklayan uygun bir dille kaleme alıma dilekçe yazımı, başvuru merkezinden randevu alınması ve gerektiği durumlarda Amerika otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi gerçekleştirir. Vize Merkezi sizi doğru vize kategorisinde vize başvurusu yapmaya yönlendirmekle birlikte, vize başvuru dosyanızı sonuç odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık hizmeti sunar.

Amerika vizesi için ilk defa başvuru gerçekleştiriyor veya Amerika vize başvuru işlemleri esnasında ortaya çıkabilecek zaman kayıplarını önlemek istiyorsanız Vize Merkezi ailesi olarak, vize sürecinde sizlere gereken hızı ve konforu sağlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Amerikan Konsolosluğunun belirlediği kurallar çerçevesinde hazırladığımız vize evrak listesine ve Amerika vizesi hakkındaki en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi olarak vize sonucunu olumlu yönde etkileyecek adımları atmanızı sağlamakla birlikte, Amerika vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurum Amerikan Konsolosluğu veya Amerikan Büyükelçiğidir.

Amerika Vizem Reddedilirse Ne yapmalıyım?

Amerika vize başvurunuzun ret kararıyla sonuçlanması size mülakat günü yazılı bir açıklama ile bildirilir. Vize başvurusu eğer Amerikan Göçmenlik Yasasının 214(b) maddesi uyarınca reddedildiyse, aynı başvurunun yeniden işleme alınması mümkün değildir. Amerikan Konsolosluğu, Amerika vize reddi kararının neden verildiğine dair soruları cevaplamakla yükümlü değildir. Eğer Amerika vizesi almak istiyorsanız yeni bir vize başvurusunda bulunmanız ve vize işlemlerinize yeniden başlamanız gerekir. Bu durumda evraklarınızın Amerikan Konsolosluğunun istediği kriterlere uygunluğunu dikkatle gözden geçirin ve DS 160 Formunda net ve doğru cevaplar verdiğinizden emin olun. Başvuruda bulunduğunuz vize kategorisinin gerektirdiği evraklar tam ve eksiksiz olmalıdır. Seçtiğiniz vize kategorisine göre DS 160 Formunun yanında, diğer online vize form veya formları doldurmanız gerekiyor olabilir. Amerika vize başvurularınızla dair her türlü sorularınızda Vize Merkezi danışmanlarını arayabilirsiniz. Amerika vize işlemleriniz ile ilgili her konuda size destek verebilmek için İstanbul, Ankara ve  İzmir ofislerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Amerika vizesi ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçin.

Amerika vize ücretleri

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× B-1/B-2 Turistik veya Ticari Ziyaretçi Vizesi
B-1 Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
B-1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
C Transit Vizesi
D, C1/D Mürettebat Vizesi
Vize Muafiyet Programı - VWP (Amerika ESTA Vizesi)
Amerika Vize Reddi
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Ücretleri
Telefon
x