Antalya

Telefon

+90 (242) 255 50 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Amerika Vize Merkezi, Antalya

amerika vize merkezi antalya

Amerika sınırları içerisine seyahat edecek ve başvurularını Antalya ilinden gerçekleştirecek olan kişiler sayfamız üzerinden gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilmektedir. Antalya ve çevresinden Amerika vizesine başvuruda bulunmayı düşünen kişiler sayfamız üzerinden sürece bilgi sahibi olarak kurumumuz ile iletişime geçebilmektedir. Vize Merkezi olarak Amerika’ya yapılacak olan vize başvurularının en doğru şekilde yapılması konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi bildirmek isteriz. Profesyonel danışmanlık desteği almak başvuru sahiplerinin işlemler sırasında yapmış oldukları hatalar nedeniyle olumsuz sonuç ile karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Amerika vizesine başvuru için tarafımızdan danışmanlık desteği almak istemeniz halinde vize temsilcilerimiz ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile görüşerek 20 yılı aşan deneyimimiz ile vize başvurusunda bulunabilmek için telefon numaralarımızı ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Antalya ve çevre illerinde ikamet ederek danışmanlarımız ile yüz yüze görüşmeyi tercih etmeniz durumunda size en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Amerika sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerinin hemen öncesinden vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize sahibi olma zorunluluğu sahip olunan pasaport türü fark etmeksizin geçerli sayılmaktadır. Bu nedenle T.C. vatandaşları hangi pasaport türüne sahip olduğu fark etmeden Amerika vizesine başvuruda bulunulması şartına tabi tutulmaktadır.

Vize Merkezi olarak Amerika seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin başvuruları sırasında kurum olarak destek verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Kurumumuz vize başvuruların konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Amerika vize başvuruları yalnızca Amerika Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir. Başvuru aşamasında sürecin en doğru şekilde ilerlemesi konusunda hizmet veren kurumumuzun Amerika vize taleplerini değerlendirme yetkisine sahip olmadığını hatırlatmak isteriz.

Amerika’ya vize talebinin doğru ve eksiksiz şekilde yapılabilmesi için kurumumuzdan danışmanlık desteği alabilirsiniz. Temsilcilerimiz ile yapacağınız başvurularda şahsen bulunmanız gerekmeyen adımları tarafımız ile iletişimde kalarak uzaktan takip edebilirsiniz.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vize talebi oluşturulması aşamasında başvuru sahibinin ibraz etmesi gereken belgeler konsolosluk kararınca belirlenmektedir. Gerekli belgelerin değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmesi nedeniyle doğru ve eksiksiz şekilde ibraz edilmesi oldukça önemlidir.

Amerika vize başvuruları sırasında başvuru sahiplerinden ortak olarak talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Amerika Vize Talep Dilekçesi
 • DS-160 Amerika Vize Başvuru Formu
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Ulaşım ve Konaklamaya Dair Belgelerin Tümü

Amerika vizesi için gereken evraklar başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle başvuru yapılan vize türüne dair gereken evrakların titizlikle incelenmesi oldukça önemlidir. Başvuru yapılan vize türü için konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin tümünün eksiksiz olacak şekilde bir araya getirilmesi gerekmektedir.

Başvuru aşamasında eksik evrak teslim edilmesi değerlendirmenin vize reddi kararı ile sonuçlandırılmasına yol açabilmektedir.

Amerika Vizesi Ücreti

Amerika Birleşik Devletleri için yapılan vize başvurularında ödenmesi talep edilen vize ücretleri Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Diğer konsoloslukların da yapmış olduğu gibi Amerika vize ücretleri konsolosluk tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir. Vize ücretlerinin güncelleme nedeniyle değişikliğe uğrama ihtimali göz önünde bulundurularak işlemlere başlamadan önce güncel tutarın teyit edilmesi tavsiye edilmektedir.

Amerika vizesi ücretleri başvuru yapılan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Ödenmesi gereken doğru tutara ulaşabilmek için ilk olarak öncelikle Amerika seyahat detaylarının belirlenmesi ve hemen ardından başvuru yapılacak olan vize türünün kesinleştirilmesi gerekmektedir. Vize başvuru ücretleri gibi başvuru aşamasında konsolosluk tarafından talep edilen evraklar da vize türüne göre değişikliğe uğramaktadır.

Amerika için yapılan vize başvurusunun vize ret kararı ile sonuçlanması durumunda işlemler sırasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Söz konusu politika diğer tüm vize başvuruları için de geçerlidir. İşlemler sırasında maddi olarak herhangi bir kayıp yaşamamak adına tüm sürecin uygun görüldüğü şekilde yürütülmesi oldukça önemlidir.

Amerika Vizesi Başvuru Süreci

Amerika vizesine başvuru işlemlerinin uygun şekilde gerçekleştirilebilmesi için kurumumuz vize başvuru sahiplerine profesyonel olarak danışmanlık desteği sunmaktadır.

Amerika vize işlemleri ve başvuru sürecinde ilk olarak Amerika’ya yapılacak olan seyahatin amacı ve diğer detaylarının belirlenmesi şartı aranmaktadır. Başvuru yapılacak olan vize türünün belirlenebilmesi için söz konusu bilgiler oldukça önem arz etmektedir. Konsolosluğun değerlendirmesin sunulacak olan vize evrakları ve ücretleri başvuru yapılacak olan vizenin türüne göre değişikliğe uğraşmaktadır.

Amerika vize başvurularının en önemli adımlarından biri DS-160 formununun (vize başvuru formu) doldurulmasıdır. DS-160 Formu Amerika vizesine başvuruda bulunacak olan herkesin doldurulması zorunlu olan bir formdur. DS-160 formunda bulunan soruların doğru cevaplarla eksiksiz olarak doldurulması şartı aranmaktadır. Aksi takdirde vize talebi olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda temsilcilerimiz vize

başvuru formunun Amerika Konsolosluğu’nun talep ettiği şekilde doldurulması konusunda destek vermektedir.

Başvuru sürecinde yapılması gerekenlerden biri de vize türüne uygun olan vize ücretinin ödenmesidir. Vize ücretinin ödenmesi ve başvuru için gereken evrakların eksiksiz şekilde bir araya getirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Amerika vize randevusu alınması aşamasında danışmanlarımız başvuru sahibine gerekli desteği vermektedir. Böylece başvurunun süreç içerisinde yapılan hatalar nedeniyle olumsuz sonuçlanması ihtimali ortadan kaldırılmaktadır.

Amerika Vize Türleri - Antalya

Amerika vize türleri seyahat amacı, seyahat süresi, ülkeye giriş sayısı gibi nedenlerle birbirinden farklı olmaktadır. Amerika için çok sayıda vize türü bulunmaktadır. Bu nedenle seyahat amacının belirlenmesi ve başvuru yapılacak olan vize türünün kesinleştirilmesi aşamasında başvuru sahipleri hatalı adımları atabilmektedir. Bu aşamada kurumuzdan danışmanlık desteği alarak başvuru yapmanız gereken vize türüne dair detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amerika vize türleri kendi içerisinde tekrardan farklı vize türlerine ayrılabilmektedir. Başvurunun olumsuz sonuçlanmaması adına doğru vize türünün seçildiğine emin olmak oldukça önem arz etmektedir.

Amerika için belirlenmiş olan vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Amerika Turistik Vize
 • Amerika Ticari Vize
 • AmerikaAile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Amerika C Transit Vizesi
 • Amerika Çalışma Vizesi
 • Amerika Öğrenci Vizesi
 • Amerika Evlilik Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Amerika Vizesi
 • B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • Amerika Mürettebat Vizesi
 • Amerika ESTA Vizesi VWP

Amerika - Antalya Şubemiz

Antalya’da ikamet eden Amerika vize işlemlerini Antalya’dan yürütmek isteyen kişiler başvuru işlemleri sırasında kurumumuzu tercih edebilmektedir. Antalya sınırları içerisinde hizmet veren ofisimizin söz konusu kişilerin Amerika’ya vize başvurularını en doğru şekilde yapabilmeleri konusunda danışmanlık desteği vermektedir. Antalya ofisimizden danışmanlık desteği alarak Amerika vize başvuruları sırasında başvuru sahiplerinin sıklıkla tekrarlamış oldukları hatalardan dolayı vize taleplerinin ret kararı ile sonuçlanması ihtimalinin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede planlamış olduğunuz Amerika seyahatinin herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmadan gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Amerika Antalya şubemiz ve genel olarak Amerika vizesine başvuru sürecine dair gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamızın tarafınıza yardımcı olmasını umarız. Antalya’dan Amerika vizesine başvuruda bulunacak kişiler telefon numaralarımız ya da [email protected] e-posta adresi üzerinden alanında uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilmektedir.

Amerika vize temsilcilerimiz ile yüz yüze görüşmek isteyen kişiler ise Antalya şubemizi çalışma saatleri içerisinde diledikleri gibi ziyaret edebilmektedir.

amerika vize merkezi antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp