Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 12 75

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçimiz, 

Çanakkale Amerika Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Amerika Vize başvuru süreçlerini ele aldığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Amerika Vize Çanakkale şubesi olarak, Amerika vizesine dair birçok ön bilgiyi sayfamızın devamında bulabilir, detaylar için Amerika Vize Çanakkale şubemiz ile +90 (850) 241 12 75 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak uzmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz. 

Amerika vizesine Çanakkale Merkez başta olmak üzere Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Çan, Bozcaada, Biga, Eceabat, Yenice, Lapseki, Bayramiç ilçeleri ile beraber çevre şehirlerden başvurmak isteyen ziyaretçilerimiz, başvurularını Çanakkale Amerika Vize Merkezi aracılığı ile profesyonel ve çözüm odaklı bir şekilde yapabilirler.

Amerika Vizesi Kime Gerekir - Çanakkale

Ülkemizden gerçekleşecek olan Amerika Vize başvurularında vize ayrımı bulunmamaktadır. Pasaportunuzun; Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ya da Diplomatik (Siyah) Pasaport olmasından bağımsız olarak Amerika ziyaretinizi öncesinde vize almanız gerekmektedir.

Ülkemizde, Amerika vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Amerika’ya ait görev yapmakta olan dış temsilciliklerde bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde aşağıda yer alan temsilcilikler yer almaktadır;

Fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkileri bulunmamaktadır ayrıca Adana konsolosluğu da vize başvurularını kabul etmemektedir.

amerika-vize-ucretleri

Amerika Vizesi İçin Konsolosluk Görev Bölgeleri - Çanakkale

Ülkemizde vize vermeye yetkili Amerika temsilcilikleri; Ankara Amerika Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğudur. Her iki temsilcilikte görev kısıtlaması olmadan tüm illerde ikamet eden Türk ve üçüncü ülke vatandaşlarına vize vermeye yetkilidir.

Amerika vizesi için son aşama olan biometrik verilerin sunulması ve mülakat için konsolosluk ofisine şahsen gelmeniz gerektiğinden, ulaşımda sorun yaşamayacağınız temsilciliği seçmenizi önermekteyiz. Ofisimizin danışmanlık hizmeti kapsamında, hangi temsilciliği seçerseniz seçin bir yetkilimiz size refakat edecektir.

Amerika Vize Türleri - Çanakkale

Çanakkale Amerika Vize Merkezi olarak uzman ve deneyimli danışmanlarımız rehberliğinde Amerika da dahil tüm dünya ülkelerine vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Gerçekleştirecek olduğunuz Amerika seyahatinin gerekçesine göre sınıflara ayrılmış olan başlıklar yardımı ile hazırlamanız gereken evrakların listelerine ve vize türleri hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Amerika Vize başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için öncelikli olarak gerekli evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu nedenle doğru vize türüne başvuru yapmanız büyük önem oluşturmaktadır.

Yukarıda listelenmiş olan vize türlerine gerçekleştirilecek olan başvuru için gereken evraklar farklılaşmaktadır. Belirtilen vize türleri içerisinden seyahatiniz için uygun olan türün hangisi olduğu konusunda emin değilseniz ya da gerekçenize uygun vize türünü bulmakta güçlük çekiyorsanız Çanakkale Amerika Vize Merkezi ofisimizi +90 (850) 241 12 75 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak vize danışmanlarımız ile irtibat kurabilirsiniz. Şubemiz, tüm Amerika vize süreçlerinde baştan sonra yardımcı ve yönlendirici rol üstlenmekte, rehberlik etmektedir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır - Çanakkale

Size rehberlik etmesi amacıyla, Amerika vize başvuru süreçlerini, aşama aşama sizin için derledik. Çanakkale Amerika Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz Amerika Vize başvurularınız aşağıda belirtilen adımlar dahilinde sorunsuz ve çözüm odaklı bir şekilde gerçekleşecektir.

  1. Seyahat Amacınıza Uygun Belge Hazırlanması: Amerika vize başvurunuzu gerçekleştirmenin ilk adımı, seyahatinizin gerekçesine göre evrak hazırlamaktır. Seyahatinizin gerekçesine göre başvuru yapmanız gereken vize türünün netleştirilmesinin ardından, bu amaca uygun belge listesini Amerika Vize Çanakkale şube yetkililerinden isteyebilirsiniz. Belgeleri hazırladıktan sonra dilerseniz kendiniz ya da yakınınız, dilerseniz de kargo aracılığı ile tarafımıza ulaştırmanız ilk aşamanın tamamlanması için yeterlidir. Belgelerinizin tarafımıza ulaşmasından hemen sonra yetkililerimiz gerekli kontrolleri yapacak, herhangi bir belgede eksiklik ya da hata olması halinde en kısa sürede sizinle iletişim kuracaklardır.
  2. Amerika DS-160 Formunun Doldurulması: Amerika vize başvurunuz öncesinde hazırlanması gereken en önemli belge DS-160 formudur. Bu form üzerinde, size ve seyahatinize dair 50’den fazla bilginin istendiği alan bulunmaktadır. Tamamen İngilizce olarak doldurulmalı ve Türkçe karakter girilmemelidir. Vize başvurunuz bu form üzerinden girdiğiniz bilgiler ile değerlendirileceğinden, tüm bilgiler eksiksiz, hatasız ve gerçeğe uygun girilmelidir. Online olarak doldurulan DS-160 formunda hata olması halinde, diğer belgeleriniz eksiksiz olsa bile, vize başvurunuz reddedilebilir. Uzmanlarımız DS-160 formunun doldurulma aşamasında sizlere rehberlik edeceklerdir.
  3. Amerika Vize Ücretinin Ödenmesi: Amerika vize başvurularında çocuklar da dahil olmak üzere vize başvuru ücreti istemektedir. Bu ücret başvuru yapacağınız vize türüne göre farklılık gösterir. 2020 yılı Amerika vize ücretlerini öğrenmek için Çanakkale Amerika Vize Merkezi şubemiz ile görüşebilirsiniz. Amerika vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Başvurusu reddedilen kişinin yeniden vize talep etmesi halinde, vize bedelini yeniden ödemesi gerekeceği hatırlatmak isteriz.
  4. Amerika Vize Başvuru Randevusu Alınması: Amerika vize başvurularında göçmen olmayan tüm vize başvuruları (Ticari, Öğrenim, Turistik, Aile Ziyareti gibi) için randevu alınması gerekir. Resmi tatil günleri, dönemsel yoğunluklar randevu alma süresini uzatabilir. Bu nedenlerle herhangi bir gecikme yaşamamak için, seyahat planınızdan en az 1 ay önce Çanakkale Amerika Vize Merkezi yetkililerimiz ile görüşmenizi önermekteyiz.
  5. Biyometrik Verilerin Sunulması ve Mülakat: Sizin için planlanan randevu tarihinde parmak izinizin alınması ve konsolosluk görevlisi ile gireceğiniz mülakat için hazır bulunmanız gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra konsolosluk görevlisi ile gerçekleştireceğiniz mülakatta, sorulan sorulara doğru ve eksiksiz yanıt vermeniz önemlidir. Yapacağınız bu görüşme vize sonucuna doğrudan etki etmektedir. Bu süreçte uzmanlarımız size eşlik edeceklerdir. Yetkilimiz sizi süreç hakkında bilgilendirirken, konsolosluk yetkilisi ile yapacağınız görüşmenin olumlu geçmesi için tavsiyede bulunmakta, rehberlik etmektedir. Amerika temsilcilik yetkililerinin gerek gördüğü durumlarda ek belge talep edebileceğini ya da sizi yeniden görüşmeye çağırabileceklerini hatırlatmak isteriz.
  6. Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması: Parmak izinizin alınması ve mülakatınızın gerçekleşmesinin ardından, konsolosluk değerlendirmesi başlamakta. Amerika vize başvurunuzun olumlu geçmesi halinde pasaportunuz, başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz adresinize en yakın PTT şubesine konsolosluk yetkilileri tarafından gönderilmektedir. Kimlik belgeleriniz ile pasaportunuzu ilgili PTT şubesinden alabilirsiniz.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Gerekli işlemlerin yapılmasının sonrasında Amerika konsolosluk birimleri vize başvurunuzu ortalama olarak 3 iş günü içerisinde karara bağlamaktadır. Hafta sonları, özel gün ve bayramlar, resmi tatil günleri konsolosluğun çalışmadığı süreler vize başvurunuzun sonuçlanma gün sayısını uzatabilir. Bütün bu süreçler ve ek belge istenme ihtimali göz önünde bulundurulduğunda, Amerika seyahatinizden en geç 1 ay öncesinden tarafımıza müracaat etmenizi önermekteyiz.

Gerekli belgelerin hazırlanması, DS-160 başvuru formunun hatasız ve eksiksiz doldurulması, randevu alma ve başarılı mülakat değerlendirmesi gibi çok sayıda aşamadan oluşan Amerika vize başvuru sürecini kolaylaştırmak, ayrıntılı bilgi almak ve rehberlik hizmetimizden faydalanmak için Çanakkale Amerika Vize Merkezi şubemizi +90 (850) 241 12 75 numaralı telefonu tuşlayarak arayabileceğiniz gibi canakkale@vizemerkezi.com adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile bizlere ulaşabilirsiniz. 

amerika-vize-merkezi-canakkale

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Amerika Vizesi Çanakkale B. HAYATİ 22/07/20, 16:40
Merhaba ben Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde aşçılık okuyorum. Sömestr tatili için Amerika’da bir otel ile anlaştım. Staj gibi olacak. Amerika vizesi Çanakkale üzerinden başvuru alıyor mu? Yoksa Ankara’ya mı gitmem gerekiyor? Staj vizesi konusunda sizden destek almak isterim. Ne gibi belgeler hazırlamam gerekiyor? Sektörde çok başarılı bir imajınız var. Sizden destek alırsam çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 39148