Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 43 92

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş geldiniz.

Amerika vizesi için Konya’dan başvuru yapacak kişiler, bu sayfada Amerika vizesi hakkında genel bir değerlendirme bulabilirler. Amerika vize başvurunuzu pratik ve kolay bir şekilde Konya’dan yapabilmeniz için bu web sayfasında yer alan bilgileri dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca dilerseniz Vize Merkezi Konya şubemizi ziyaret edebilir ve daha kapsamlı bir bilgilendirme alabilirsiniz.

Daha sonra vize başvurusu yapmak isterseniz veya vize uzmanlarımızla görüşmek isterseniz Vize Merkezi Konya şubemize ait çağrı merkezini arayabilir ya da e-mail adresimizden danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi ile ilgili 4 adımda başvuru işlemleri:

  1. Adım: Vize Merkezi Konya şubesindeki danışmanlarımız tarafından, tarafınıza e-mail olarak gönderilecek evrak listesini talep edin.
  2. Adım: E-maili aldıktan sonra vakit kaybetmeden istenen evrakları hazırlayınız ve AmerikaTaslak Vize bilgi formunu doldurmayı unutmayın.
  3. Adım: Tüm evrakları hazırladığınızdan emin olduktan sonra tümünü Konya şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırın.
  4. Adım: Vizenizin tüm süreci boyunca vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

Amerika vize başvuru evrakları

Amerika Vizesi için başvuru yapmadan önce lütfen hangi Amerika Vizesine başvuracağınızı belirleyiniz. Bunu belirlemek için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekecektir. Amerika’yı hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi biliyorsanız web sitemizin Amerika bölümüne bakabilir, buradaki alt başlıklarda bulabileceğiniz Amerika Vizesi türlerine ait evrak listelerini kullanabilirsiniz. Ancak danışmanlarımız tarafından hazırlanacak kişiselleştirilmiş evrak listesini e-mail olarak talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu e-maildeki Amerika vizesi için gerekli evrak listesi hazırlayacağınız evraklara dair en doğru evrak listesi olacaktır. Ayrıca aynı e-mailde başvuracağınız vize türüne ait genel bilgiler ile ücret detaylarını da bulabilirsiniz. Sizden istenen tüm belgeleri bu e-maildeki listeye göre hazırladıktan sonra lütfen vakit kaybetmeden Vize Merkezi Konya şubemizdeki danışmanlarımıza ulaştırınız. Amerika Vizesi için yapılacak online başvuru işlemleri ancak tüm evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Hazırlayacağınız evrakların yanında Amerika Taslak Vize Bilgi Formunu da tam olarak doldurmayı unutmayınız. Evraklarınızı dilerseniz Konya şubemizi ziyaret ederek elden teslim edebileceğiniz gibi tümünü kargo veya kuryeye vererek şubemize göndermeniz de mümkündür.

Amerika vizesi için başvuran herkesin DS 160 Vize Başvuru Formunu doldurması gerekmektedir. Amerikan Konsolosluğunun web sitesinden elektronik ortamda doldurulması gereken form İngilizcedir. Formda beyan edilen bilgiler vize başvurunuzun onaylanması bakımından önemli bir yer teşkil ettiği için profesyonel destek alarak doldurulması tavsiye edilmektedir.

Başvuru evraklarınızı tam olacak şekilde hazırlayın ve danışmanlarımıza ulaştırın.

Konya şubemizdeki danışmanlarımızın vize başvurunuzu gerçekleştirebilmesi için hazırlamış olduğunuz tüm evrakların en yakın zamanda ve dilediğiniz yoldan Vize Merkezi Konya şubemize ulaştırılması gerekmektedir. Sizden istenen tüm evrakları hazırladığınızdan ve Amerika Taslak Vize Bilgi Formunu eksiksiz olarak yanıtladığınızdan emin olunuz. Evraklarınız şubemize ulaşır ulaşmaz online işlemlerinize ve başvurunuza başlanacaktır. Eğer gönderdiğiniz evraklarda eksiklik veya yanlışlık varsa vize uzmanlarımız siz ulaşacak ve bu evrakların düzeltilerek yeniden gönderilmesini isteyeceklerdir. Ayrıca eğer Amerika Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen vize uzmanlarımıza haber vererek bu evrakları da hazırlayınız ve konsolosluğa ulaştırınız.

Amerika vize başvurularınız için ofisimize gelebilirsiniz

Mesai saatlerimizin içinde dilediğiniz zaman Konya şubemizi ziyaret edebilir, vize başvurularınızı yapabilir veya danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Vize Merkezini mesai saatleri içinde ziyaret etmek için herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur.

Vize Merkezi – Konya ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,
  • Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce şehirlerinde ikamet eden kişiler başvurularını Konya şubemizden gerçekleştirebilirler..

Amerika vizesi için Konya’dan yapılan başvurular

Amerika vize başvurularında mülakat süreci bulunmaktadır. Konya Vize Merkezi ile yapacağınız vize başvurularında, çalışanlarımız sizlerin adına randevunuzu almaktadır. Tarih konusunda tercihlerinizi çalışanlarımızla paylaşarak sürecin takibini çalışanlarımıza bırakabilirsiniz.

Vize başvurunuzu Vize Merkezi Konya şubemizden yapmadan önce başvuru tarihinizi iyi ayarlamanız son derece önemlidir. Amerika Vizesi için başvuru yapabileceğiniz en erken tarih, Amerika Konsolosluğu tarafından seyahat tarihinizden en fazla 3 ay öncesi olarak belirlenmiştir. Bu tarihten daha önceki bir tarihte başvuru yapmak isterseniz başvurunuz kabul edilmeyecek ya da bekletilecektir. Vize başvurunuz için seyahatinize çok kısa bir zaman kala harekete geçmeniz de uygun olmayacaktır. Amerika Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında karar verme süresi herhangi bir nedenden dolayı uzayabilir ve başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yaparsanız vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapın.

Lütfen vize başvurunuzu yaparken vize uzmanlarımızla görüşme aşamasında Amerika’yı neden seyahat etmek istediğinizi vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarın. Seyahat amacınız başvuracağınız Amerika vizesinin türünü belirlediği gibi vize uzmanlarımız hazırlamanız gereken evrak listesini de bu seyahat amacına göre oluşturacaklardır. Ayrıca tüm başvurunuz bu seyahat amacına göre yapılacaktır. Bu nedenle doğru seyahat amacına göre seçilmiş doğru Amerika Vizesi türüne başvuru ve doğru evrakların hazırlanması vizenizin kabul edilmesi bakımından son derece önemlidir. Online başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız ve vize türünüzü belirlerken bilgi almak için lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

Amerika’ya kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahat edecek kişiler Turistik Vize, Ticari Vize, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi ve Aile Ziyareti Vizesi olarak seyahat amacına göre farklılık gösteren vize türlerine başvurabilirler.

Seyahat tarihlerinizden emin olun

Amerika vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Amerika Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Amerika’ya giriş yapamazsınız.

Amerika Vizesi başvurunuzda otel ve uçak rezervasyonlarınızı hazırlayınız.

Amerika vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti rezervasyonları ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için isminizin bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanmanız yeterli olmaktadır. Vize Merkezi, satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından istisnai olarak gidiş ve dönüş uçak biletlerinizi satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Amerika vize başvurusu mülakat

Amerika vize başvurularının son aşaması Amerika Konsolosluğu tarafından yapılan mülakat aşamasıdır. Bu mülakatta başvuru sahibinin biyometrik verileri (parmak izi) alınmakta ve görüşme yapmaktadır. Vize Merkezi danışmanları tarafından adınıza Amerika Konsolosluğu’ndan alınacak mülakat randevusuna mutlaka şahsen katılmanız gerekmektedir. Mülakat Amerika vizesi başvuru sürecinde önemli bir aşamadır. Konsolosluk görevlisi soruları ile hakkınızda bir izlenim edinmeye çalışır. Seyahatinizin sonunda Amerika’dan ayrılma niyetinizin olup olmadığını, seyahat masraflarını karşılayacak maddi gücünüzün bulunup bulunmadığını tespit etmeyi amaçlar. Bunun için başvuru sahibinin durumuna göre bazı sorular sorar.

Konya Vize Merkezi olarak başvuru sahiplerini sorulabilme ihtimali olan sorular konusunda bilgilendirerek mülakata hazırlıklı gitmelerini sağlıyoruz.

Konsolosluk görevlileri beyan etmiş olduğunuz bilgileri teyit etmek için bazen sizlere telefon ya da mail yolu ile ulaşabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezi’nden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetkisindedir. Amerika vizesine Konya’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından aranmışsanız, lütfen bu bilgiyi danışmanlarımıza iletiniz.

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Konya’dan yapacağınız Amerika vize başvurularınız 15 iş gününe yakın zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Amerika Vizesi başvurunuz reddedilirse

Amerika vizesi için yaptığınız başvuru olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda Amerika Konsolosluğu tarafından hangi sebeple başvurunuzun reddedildiğini belirten bir ret mektubu tarafınıza gönderilecektir. Bu mektupta yer alan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerinden hangi gerekçe ile başvurunuzun kabul edilmediğini öğrenebilirsiniz. Amerika Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda herhangi bir başvuru işlemi için ödediğiniz ücretler iade edilmemektedir. Amerika vizesi başvurunuzla ilgili karar vermeye yetkili tek kurumun Amerika Konsolosluğu olduğunu unutmayınız. Vize Merkezi Konya ofisi, DS 160 formunun doldurulması, randevunuzun alınması, başvurularınızı gerçekleştirme, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

amerika vize merkezi konya

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Amerika Vizesi Konya C. GÖZEN 22/07/20, 18:54
Konya’dan yazıyorum. Ev hanımıyım şuan çalışmıyorum. Eşim çiftçilik yapıyor. Ben eşimin teyzesinin yanına ziyarete gitmek istiyorum. Fakat Amerika çalışmadığın takdirde vize vermiyormuş diye duydum. Eşim benimle seyahat etmeyecek. Ev hanımları eşi olmadan vize alamıyor mu? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Amerika vizesi Konya şubenizden destek alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 19317