Konya

Amerika Vize Merkezi, Konya

Amerika vize merkezi konya

Konya şube sayfamız üzerinden Amerika vizesine başvuruda bulunacak kişiler gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilmektedir. Sayfamız üzerinden Amerika vize başvurusu, gerekli evrakları, vize ücretleri gibi güncel bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Vize Merkezi olarak Amerika sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan ve bunun için vize başvurusunda bulunması gereken kişilerin vize işlemlerini en doğru şekilde yapabilmeleri konusunda destek vermekteyiz. Amerika vizesi uzman temsilcilerimiz desteği ile başvuru sahiplerinin işlemler sırasında yapmış oldukları hatalardan dolayı vize talebi ile karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırabileceğini hatırlatmak isteriz.

Amerika vizesi başvurularında Konya vize temsilcilerimiz ile görüşme gerçekleştirmek için telefon numaralarımızı ya da [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz. Yüz yüze görüşme gerçekleştirmeyi tercih etmeniz durumunda ikametinize en yakın ofislerimizden biri ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesine başvuru işlemleri tarafından başvuru sahibinden talep edilen belgeler konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Başvuru aşamasında talep edilen tüm belgelerin istendiği şekilde konsolosluğun değerlendirmesine sunulması oldukça önem arz etmektedir. Amerika vizesi için talep edilen belgeler başvuru yapılan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapılan vize türü fark etmeksizin tüm vize başvurusunda bulunan kişilerden ortak olarak talep edilen bazı evraklar bulunmaktadır.

Amerika vize başvurularında ortak olarak talep edilen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Amerika Vizesi Başvuru Formu (DS-160 Başvuru Formu)
 • Pasaport
 • Eski Pasaportlar (olması durumunda)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri

Amerika vize türüne göre başvuru sahiplerinin yukarıda yer alan belgeleri ek olarak farklı evraklar da talep etmesi gerekmektedir. Bu nedenle seyahatin planlanması ve doğru vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Vize türünün belirlenmesinin ardından konsolosluğun talep ettiği belgelere detaylı bir şekilde ulaşılması kolaylaşmaktadır. Kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek seyahat planınızdan bahsetmeniz durumunda başvuru yapmanız gereken vize türüne ve söz konusu vize türünün gerekli evraklarına ulaşmanız sağlanmaktadır.

Amerika - Konya Şubemiz

Konya ve çevre illerinde ikamet etmekte olan kişiler Amerika vizesine başvuru işlemleri sırasında Konya şubemiz desteği ile süreci tamamlayabilmektedir. Konya şubemizde görev alan Amerika vizesi temsilcilerimiz başvuru işlemlerinin eksiksiz olacak şekilde

gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık desteği vermektedir. Vize Merkezi olarak hizmet verdiğimiz şubelerimizin tümü ulaşım kolaylığına sahiptir. Bu sayede başvuru sahipleri adına başvuru sürecinin kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanması sağlanmaktadır.

Amerika vizesine başvuruda bulunacak kişiler Konya ve çevre illerinde ikamet etmeleri durumunda gereken evraklarını Konya şubemize iletebilmektedir. İşlemler sırasında şahsen bulunmak isteyen kişiler çalışma saatleri içerisinde Konya ofisimizi ziyaret ederek gerekli evraklarını elden teslim edebilmektedir. Şahsen bulunma zorunluluğu gerektirmeyen durumlarda başvuru sahipleri başvuruya dair belgelerini kargo/kurye desteği ile ya da posta adresimiz üzerinden iletebilmektedir.

Amerika vize evrakları tarafımıza iletildikten sonra Konya şubemizde görev alan temsilcilerimiz tarafından incelenmektedir. Bu aşamada ibraz edilen bilgi ve belgeler arasında eksik ya da hata olması durumunda tarafınız ile iletişime geçilerek söz konusu hatanın giderilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede başvuru dosyasın konsolosluğun değerlendirmesine en uygun şekilde sunulmaktadır.

Amerika Vizesi Başvuru Süreci

Amerika vize işlemleri için ilk olarak Amerika’ya yapılacak olan seyahatin planlaması ve seyahat detaylarının belirlenmesi gerekmektedir. Seyahat planın belirlenmesinin ardından başvuru yapılması gereken vize türüne ulaşım sağlanmaktadır. Başvuru sahiplerinin işlemleri sırasında ibraz etmeleri gereken evraklar ve vize ücretleri başvuru yapılacak olan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Hangi vize türüne başvuru yapılacağından emin olunmaması durumunda kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir. Seyahat planından bahsedilmesi durumunda hangi başvuru yapılması gereken vize türüne ulaşım sağlanabilmektedir.

Başvuru detaylarının belirlenmesinin ardından gereken evrakların bir araya getirilmesi,

DS-160 formunun doldurulması, konsolosluk randevusu alınması ve mülakat adımları bulunmaktadır. Başvuru sürecinin başlatılması için uygun vize türüne ait ücretin de işlemlere başlamadan önce ödenmesi şartı aranmaktadır. Evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesi ve DS-160 formunun tam ve doğru şekilde doldurulması oldukça önemlidir.

Kurumumuzdan danışmanlık desteği almanız durumunda temsilcilerimiz tüm sürecin en doğru şekilde yönetilmesi konusunda destek vermektedir.

Amerika Vize Türleri - Konya

Amerika’ya seyahat edecek kişilerin ilk olarak seyahatlerine dair detayları planlamaları gerekmektedir. Seyahat amacı, seyahat süresi, ülkeye yapılacak olan giriş sayısı gibi nedenlere bağlı olarak başvuru yapılması gereken vize türü farklılık göstermektedir. Başvuru yapılacak vize türü konsolosluğun talep ettiği evrakları ve başvuru aşamasında ödenecek olan vize ücretini de doğrudan etkilemektedir. Seyahat detaylarını belirleyen kişiler Konya şubemiz ile iletişime geçerek Amerika vize türlerinden hangisine başvuruda bulunmaları gerektiğine dair bilgi alabilmektedir.

Amerika için vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Amerika Turistik Vize
 • Amerika Ticari Vize
 • Amerika Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Amerika Öğrenci Vizesi
 • Amerika Çalışma Vizesi
 • Amerika Mürettebat Vizesi
 • Amerika Evlilik Vizesi
 • Amerika C Transit Vizesi
 • B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Amerika Vizesi
 • Amerika ESTA Vizesi VWP

Amerika Vizesi Ücreti

Amerika vize ücretlerini Amerika Büyükelçiliği belirleyerek diğer konsolosluklar gibi söz konusu vize tutarlarını düzenli aralıklarla güncellemektedir. Amerika için vize başvuru sürecine başlamadan önce herhangi bir olumsuz bir durumla karşılaşmamak için güncel vize ücret tutarlarını kontrol etmek sürecin planladığınız şekilde ilerlemesi için son derece önemlidir. Konsolosluk kararınca belirlenen vize ücretleri, başvurulan vize türüne, seyahat süresine, ülkeye yapılan giriş sayısına ve başvurunun niteliğine bağlı olarak değişikliğe uğrayabilmektedir. Bu nedenle, ABD sınırları içerisinde yapılacak olan seyahat ayrıntılarını belirlemek başvuru sürecinde ödenmesi gereken ücret hakkında doğru ve net bilgiye sahip olmak açısından önemlidir.

Amerika vize başvurusu Amerika Konsolosluğu tarafından reddedilirse diğer tüm vize başvurularında da olduğu gibi başvuru sırasında ödenen vize ücreti geri ödenmemektedir. Bu nedenle, Amerika vize başvurusunda işlemlerin doğru bir şekilde yürütülmesi seyahat planınızın aksamaması açısından ve süreç içerisinde vize ücretine dair herhangi bir kayıp yaşanmaması açısından önemlidir.

Vize Merkezi olarak, Amerika vizesi ve Konya şubemizle ilgili bilgilere erişebileceğiniz sayfamızın başvuru işlemleriniz sırasında tarafınıza yardımcı olmasını umuyoruz. Amerika vizesi konusunda uzman temsilcilerimizle iletişime geçmek istemeniz halinde, telefon numaralarımızı veya [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Ayrıca, Amerika vize işlemleri sırasında destek sunan vize danışmanlarımızla yüz yüze görüşmek için Konya'daki ofisimizi ziyaret etme seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Cezayir vize merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp