Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 82

Amerika Vize Merkezi, Trabzon

amerika vize merkezi trabzon

Trabzon şubemiz sayesinde Amerika vizesine Trabzon ve çevre illerinden başvuruda bulunacak kişiler kurumumuzu rahatlıkla tercih edebilir. Trabzon şube sayfamız üzerinden Amerika vize başvurusu, gerekli evrakları ve vize ücretleri gibi güncel bilgilere ulaşım sağlayabileceğini hatırlatırız. Kurum olarak Amerika'ya seyahat etmek ve vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere, vize işlemlerini doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri için destek sağladığımızı bildirmek isteriz. Amerika vizesi konusunda uzman temsilcilerimiz, başvuru sahiplerinin işlemler sırasında yapabilecekleri hatalardan kaynaklanan vize reddi olasılığını en aza indirmelerine yardımcı olmaktadır.

Trabzon'da bulunan vize temsilcilerimizle Amerika vizesi başvurularıyla ilgili görüşmek için telefon numaralarımızı veya [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Yüz yüze görüşmeyi tercih ederseniz, Trabzon ofisimizi çalışma saatleri dahilinde ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Vizesi Başvuru Süreci

Amerika vize işlemleri için öncelikle Amerika'ya yapılacak seyahatin planlaması ve seyahat ayrıntılarının belirlenmesi gerekir. Seyahat planı belirlendikten sonra var olan bilgilere bağlı olarak başvuru yapılması gereken vize türüne erişim sağlanır. Başvuru sahiplerinin işlemleri sırasında ibraz etmesi gereken belgeler ve vize ücretleri, başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterir. Eğer hangi vize türüne başvurulacağından emin değilseniz, kurumumuzun temsilcileriyle iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat planınız hakkında bilgi verirseniz, hangi vize türüne başvurmanız gerektiği konusunda Trabzon Amerika vize temsilcilerimiz tarafınıza yardımcı olacaktır.

Başvuru ayrıntıları belirlendikten sonra, gereken belgelerin toplanması, DS-160 formunun doldurulması, konsolosluk randevusu alınması ve mülakat adımlarına geçilir. Başvuru sürecini başlatmak için uygun vize türüne ait ücretin ödenmesi zorunluluğu bulunur.

Belgelerin eksiksiz bir şekilde toplanması ve DS-160 formunun doğru ve tam olarak doldurulması son derece önemlidir. Kurumumuzdan danışmanlık desteği almanız durumunda, temsilcilerimiz sürecin en doğru şekilde yönetilmesine yardımcı olur.

Amerika - Trabzon Şubemiz

Trabzon ve çevre bölgelerde ikamet eden kişiler, Amerika vizesi başvuru sürecinde Trabzon şubemizin yardımıyla işlemlerini tamamlayabilirler. Amerika vizesi temsilcilerimiz, Trabzon şubesinde görev yaparak başvuru sürecinin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi için danışmanlık desteği sağlar. Hizmet verdiğimiz tüm şubelerimiz, ulaşım kolaylığına sahiptir. Bu sayede başvuru sahipleri adına sürecin kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını kurumumuz tarafından destek verilir.

Amerika vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler, Trabzon ve çevre bölgelerde ikamet ediyorlarsa gerekli evraklarını Trabzon şubemize iletebilirler. Şahsen başvuruda bulunmak isteyen kişiler, çalışma saatleri içinde Trabzon ofisimize gelerek gerekli bilgi ve belgeleri elden teslim edebilirler. Şahsen bulunma zorunluluğu olmayan durumlarda ise başvuru

sahipleri evraklarını kargo/kurye desteğinden yararlanarak veya e-posta adresimiz üzerinden iletebilirler.

Amerika vize evrakları bize ulaştıktan sonra, Trabzon şubemizde görevli temsilcilerimiz tarafından incelenir. Bu aşamada sunulan bilgi ve belgeler arasında eksiklik veya hata tespit edilirse, sizinle iletişime geçilerek bu hatanın düzeltilmesi sağlanır. Böylece başvuru dosyası, konsolosluğun değerlendirmesi için en uygun şekilde sunulmuş olur.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesi için başvuru sürecinde istenen belgeler, konsolosluk tarafından belirlenir. Başvuruda talep edilen tüm belgelerin konsolosluğun incelemesi için istenilen şekilde sunulması vize talebinin olumlu olarak değerlendirilebilmesi açısından oldukça önemlidir. Amerika vizesi için istenen belgeler, başvurulan vize türüne bağlı olarak farklılık gösterir. Ancak, tüm vize başvurularında ortak olarak talep edilen bazı evraklardan söz edebilmek mümkündür.

Aşağıda, Amerika vizesi başvurularında vize türü fark etmeksizin başvuru sahiplerinden ortak olarak talep edilen belgeler yer almaktadır:

  • Amerika Vizesi Başvuru Formu (DS-160 Başvuru Formu)
  • Pasaport
  • Eski Pasaportlar (varsa)
  • T.C. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Nüfus Kayıt Örneği
  • Biyometrik Fotoğraf
  • Vize Talep Dilekçesi
  • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri

Amerika vizesi türüne bağlı olarak başvuru sahiplerinin yukarıdaki belgelere ek olarak farklı evraklar da talep edebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle, seyahat planının önceden belirlenmesi ve başvuru yapılacak olan doğru vize türünün belirlenmesi önemlidir. Vize türü belirlendikten sonra, konsolosluğun talep ettiği belgelere ayrıntılı bir şekilde erişim sağlanabilir. Kurumumuz temsilcileriyle iletişime geçerek seyahat planınızı paylaştığınızda, başvuru yapmanız gereken vize türü ve ilgili evraklar hakkında size yardımcı olunacaktır.

Amerika Vizesi Ücreti

Amerika vize ücretleri, Amerika Büyükelçiliği tarafından belirlenir ve diğer konsoloslukların da yapmış olduğu gibi düzenli aralıklarla güncellenir. Amerika için vize başvuru sürecine başlamadan önce, olumsuz bir durumla karşılaşmamak için güncel vize ücretlerini kontrol etmek son derece önemlidir. Konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretleri, başvurulan vize türüne, seyahat süresine, giriş sayısına ve başvurunun niteliğine bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, ABD'ye yapılacak seyahat ayrıntılarını belirlemek, başvuru sürecinde ödenmesi gereken ücret hakkında doğru bilgiye sahip olmanızı sağlar.

Amerika vize başvurusu, Amerika Konsolosluğu tarafından reddedilirse, diğer tüm vize başvurularında olduğu gibi başvuru sırasında ödenen vize ücreti geri ödenmez.

Amerika vize reddiihtimali ile karşılaşmamak adına vize başvurusunun doğru bir şekilde yürütülmesi gerekir. Seyahat planınızın aksamaması ve vize ücreti konusunda herhangi bir kayıp yaşanmaması açısından işlemlerin eksiksiz olacak şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Vize Merkezi olarak, Amerika vizesi ve Türkiye’nin birçok bölgesinde yer alan şubelerimizden biri olan Trabzon şubemizle ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamızın, başvuru sürecinizde size yardımcı olmasını umuyoruz. Amerika vizesi konusunda uzman temsilcilerimizle iletişime geçmek isterseniz, telefon numaralarımızı veya

[email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Ayrıca, Amerika vize işlemleri sırasında destek sunan vize danışmanlarımızla yüz yüze görüşmek için Trabzon'daki ofisimizi ziyaret etme seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

amerika vize merkezi trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp