Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 82

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Amerika Vize Merkezi Trabzon şube sayfasına hoş geldiniz. Vize Merkezi’nin 20 yılı aşkın tecrübesiyle vize süreci hakkında sizlere bilgilendirme yapmaktan memnuniyet duyarız.

Bu sayfada Trabzon’dan Amerika’ya vize başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerimizin bilgilendirilmesi amacıyla genel bilgilendirme yapılmaktadır. Son güncel bilgilerden haberdar olmak, size özel evrak listelerine ulaşmak ve Trabzon Amerika vizesi ile ilgili işlemlerinizi başlatmak için ülke uzmanlarımız ile hemen görüşebilirsiniz. Her vize başvurusunda genel bilgi ve belgeler olmakla birlikte, her başvuru şahsa özel yapılmalıdır ve sunmuş olduğunuz her belge detaylı olarak incelenmelidir. Amerika vizesi Trabzon şubesi uzmanlarımız sizin için bu süreci en sorunsuz ve yalın hale getirmek için sizlere maksimum destek verecektir.

Amerika vizesi Trabzon şubemize gitmeden önce randevu almak ve detaylı bilgi için 0850 460 17 82 numaramızdan çağrı merkezimizi arayabilir ya da online@vizemerkezi.com mail adresimize çalışma durumunuzu, seyahat amacınızı ve iletişim bilgilerinizi içerir bir e-posta gönderebilirsiniz. Mailiniz bize ulaştıktan sonra en kısa sürede Vize Merkezi Amerika ülke uzmanlarımız size ulaşacaktır. Amerika vizesi konusunda Vize Merkezi’ni seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Amerika vizesi başvuru adımları

Amerika vizesi başvuru adımlarının ilki hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirlemenizdir. Seyahat amacınız belli olduktan sonra Amerika vizesi Trabzon şubesi yetkililerimize ulaşarak gerekli evrak listesi ve süreçle ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece iletişim bilgileriniz ile çalışma durumunuzu bizlere iletmek. Sonrasında vize işlemlerinin tüm adımlarında ülke uzmanlarımız sizleri yönlendirecektir. Başvurunuzun eksiksiz bir şekilde tamamlamanız için her adımda sizlere uzman desteği vereceklerdir.

Seyahatinizin amacına uygun güncel evrak listesi sizlere hem mail hem de sms yoluyla ulaştırılacaktır. Evraklarınızı hazırlayıp bize ulaştırdıktan sonra süreciniz başlayacaktır. Evrakları tercihinize göre kargo ya da bizzat ofislerimize gelerek bize ulaştırabilirsiniz. Amerika vizesi Trabzon şubesi yetkililerimize teslim ettikten sonra tatil planlarınızı yapmaya vakit ayırabilirsiniz. Siz tatilinizi planlarken vize işlemlerinizin süreçleri bizler tarafından takip edilecektir. Amerika Vize Merkezi Trabzon şubesi yetkililerimiz evraklarınızı kontrol ederek eksik bir nokta olup olmadığını kontrol edecek, başvurunuzda riskli bir kısım var ise eksiklerin giderilmesi sağlanacak ve başvurunuzun diğer adımı olan form doldurma işlemine başlanacaktır. Amerika vize başvuru formu (DS160 formunuz) ilettiğiniz bilgilerle birlikte online ve İngilizce olarak Amerika vizesi ülke uzmanlarımız tarafından doldurulacaktır.

DS160 formu doldurulduktan sonra son onay için size gönderilecek ve bilgilerin teyidini yapıp onay vermeniz istenecektir. Onayınız alındıktan sonra sistemde bizim tarafımızdan onaylanacaktır. Formunuz sisteme girildikten sonra mülakat randevunuz oluşturulacaktır. Trabzon’dan Amerika’ya vize işlemleri Trabzon’da konsolosluk olmadığı için bölgenizde yapılamamaktadır. Bu yüzden randevunuz İstanbul ya da Ankara’da bulunan Amerika Konsolosluğu’ndan sizin için de uygun olan bir tarih için oluşturulacaktır.

Mülakatınız için oluşturulan randevu tarihinizde bir yetkilimiz sizi konsolosluk binası önünde karşılayacak ve sizi mülakata hazırlayacaktır. Size mülakatta karşınıza çıkma ihtimali olan sorular konusunda bilgilendirecek ve sürecinizi tamamlamanız için mülakata yönlendirecektir. Mülakat bitiminde vizenizin olumlu ya da olumsuz sonucu sizlerle paylaşılmaktadır. Mülakat tarihinizden 3-5 iş günü içinde de pasaportunuz konsolosluk tarafından DS 160 formunuzda ilettiğimiz PTT şubesine gönderilecektir. Teslim bilgisi geldikten sonra kimliğinizle birlikte TT şubesinden pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Mülakat sırasında başvurunuzun sonuçlandırılmadığı durumlar da olabilmektedir. Konsolosluk yetkilisi ek evrak talebinde bulunabilir ya da idari takip yapılması için dosyanızı bekletebilir. Bu durumda da vize başvurusu sonuçlanma suresi uzayabilmektedir. Bu süreçte de yine Amerika ülke uzmanlarımız süreç ile ilgili sizlere destek olmaya devam edecektir.

Amerika vize başvuru evrakları

Amerika vize başvuru evrakları hazırlama süreci evrakların hazırlanmasından formlarınızın doldurulmasına kadar uzmanlık gerektiren bir süreçtir. Formunuzda yapılan herhangi bir eksiklik başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Bu yüzden konsolosluk tarafından belirlenen evrak listelerinin çalışma şeklinize ve seyahat etme nedeninize uygun bir şekilde doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekir.

Trabzon Amerika vizesi başvurularında istenen evrak bilgilerini genel hatlarıyla aşağıda sizlere belirttik. Size özel hazırlanacak evrak listesi için Amerika vizesi Trabzon şubemiz ile bağlantıya geçmenizi önemle rica ederiz.

Turistik vize evrakları;

Çalışanlar ve şirket sahipleri;

 • Kişisel evraklar; vize talep dilekçesi, pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği
 • Şirket evrakları; şirket izin yazısı, faaliyet belgesi, sicil gazetesi, şirketin imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri
 • Gelir gösteren evraklar; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Devlet Memurları;

 • Kişisel evraklar; vize talep dilekçesi, pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği
 • Kurum evrakları; çalışma belgesi, bağlı olduğu resmi makamdan izin belgesi, resmi görev kimlik kartının fotokopisi
 • Gelir gösteren evraklar; maaş bordrosu, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri
 • Emekliler;
 • Kişisel evraklar; vize talep dilekçesi, pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği
 • Emeklilik evrakları; emeklilik kimlik kartı fotokopisi ya da e devletten alınacak emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 • Gelir gösteren evraklar; maaş aldığı bankanın hesap cüzdanı ya da banka hesap dökümü, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Öğrenciler;

 • Kişisel evraklar; pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği, 18 yaşından küçük ise her iki ebeveynden de alınmış noter tasdikli muvafakatname
 • Okul evrakları; öğrenci belgesi, üniversite öğrencisi ise transkript,
 • Gelir gösterir evraklar; öğrenciler aylık olarak bir gelire sahip olmadığından dolayı seyahatlerini karşılayacak 1.derece aile bireylerinden birinin sponsor olması gerekmektedir. Sponsor olunduğuna dair talep dilekçesinin yanı sıra çalışma durumlarına bağlı olarak gelir gösteren evrakların hazırlanması gerekmektedir. Sponsor evrakları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Amerika vizesi Trabzon şubemiz ile görüşebilirsiniz.

Form doldurma ve randevu süreci

Evraklarınızı hazırladıktan sonra artık ikinci aşama olan DS160 formunun doldurulma ve mülakat randevunuzun alınma süreci başlayacak gibi düşünüyor olabilirsiniz. Bu sürece başlanılmadan önce evraklarınızın doğru olup olmadığının ekspertiz edilmesi, Trabzon Amerika vizesi başvurunuzda olumsuzluk teşkil edecek herhangi bir durumun olup olmadığının kontrol edilmesi çok önemlidir. Bu süreçte 20 yılı aşkın deneyim ile Amerika vizesi Trabzon şubesi ülke uzmanlarımız sizlere maksimum destek verecektir. Evraklarınız detaylı bir şekilde tek tek kontrol edilecek, riskli görünen bir şey var ise düzeltilmesi sağlanacak ve Amerika vize başvurunuzun olumsuz olma olasılığı en aza indirgenerek vize başvuru dosyanız hazırlanacaktır.

Durumunuza özel uygun evrak listelerinize bağlı dosyanız hazırlandıktan sonra Vize Merkezi ülke uzmanlarımız online platformda İngilizce doldurulması gereken DS160 formunuzu sizden almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda eksiksiz bir şekilde dolduracaktır. Daha sonra da tercihinize uygun ildeki Amerika konsolosluğundan uygun tarihler için randevunuz oluşturulacaktır. Yukarıda da ilettiğimiz gibi randevu tarihinizde bir uzmanımız sizi konsolosluk binasında karşılayacak ve mülakata hazırlanmanız için destek verecektir. Edinmiş olduğumuz deneyimler ile mülakatta karşınıza çıkacak sorular konusunda size ön bilgilendirme yapacak, stresinizi atlatabilmeniz için bilgiler verecektir.

Amerika vizesi başvurusunda mülakat en önemli adımlardan biridir. Mülakat sırasında kendinizi doğru bir şekilde ifade etmeniz başvuru seyrini değiştirebilir. Bu yüzden kendinizi doğru bilgiler ile ifade etmeniz, seyahat amacınızı net bir şekilde açıklamanız gerekir. Konsolosluk yetkilileri gidiş amacınıza inanmaz ya da seyahat sonunda ülkenize geri döneceğinize kanaat getirmez ise vize başvurunuzu olumsuz olarak değerlendirme hakkına sahiptir. Vize Merkezi olarak konsolosluklara herhangi bir müdahalemiz bulunmamakla birlikte, vize başvurusunun tüm değerlendirme yetkisi konsolosluklarındır. Vize Merkezi sizin başvuru sürecinizde danışmanlık ve iş takibinizi yapmakla yükümlüdür.

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Mülakatınıza girdiniz. Tüm süreç sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Aklınıza vizeniz kaç günde çıkar? Sorusu gelecektir. Standart başvurularda vize başvurusu sonucunu girmiş olduğunuz mülakat sonunda öğrenebilmektesiniz. Pasaportunuz da 3 ya da 5 iş günü içinde DS 160 formunda belirttiğimiz PTT şubesine gönderilmektedir. Kimliğinizle birlikte pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Fakat yukarıda da ilettiğimiz gibi vize başvurunuzun sonuçlanmasındaki tüm yetki konsolosluk yetkilisi inisiyatifinde olduğu için mülakatta verdiğiniz bilgilerden emin olunmazsa vize başvurunuz olumsuz değerlendirilebilir veya dosyanız için ek belgeler talep edilebilir.

Bunun dışında da bazı riskli durumlarda başvurunuz idari takibe alınabilir. Böyle bir durum olduğunda da vize başvurunuzun sonuçlanması uzun sürebilmektedir. İdari takip genel olarak 4 hafta ile 6 ay arasında değişmektedir. Kesin bir tarih bilgisi iletilmemektedir. Mulakat sırasında size bir kâğıt verilmekte sonrasında da iletişim bilgisi olarak ilettiğiniz mail adresinize ilave evraklar ile alakalı bilgi maili gönderilmektedir. Size iletilen sürede ek belgeleri konsolosluğa ulaştırarak süreci beklemeye devam etmelisiniz. Bu süreçte ülke uzmanlarımız sizleri yönlendirmekte, ek evraklarınızın kontrolü ve süreçle alakalı sizlere destek vermeye devam etmektedir.

Amerika Vize Merkezi Trabzon şubesi ülke uzmanlarımız Amerika vizesi başvurunuzun tüm süreçlerinde sizin için çalışacaktır. Siz seyahat planlarınızı yaparken vize başvurusu sırasındaki evrak karmaşasının stresinden kurtulup değerli zamanınızı sevdiklerinize ayırabilirsiniz. Bu şekilde sıkıntısız bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Trazon’dan Amerika’ya vize başvurusunda bulunmak için hemen 0850 460 17 82 numaralı çağrı merkezimizden ülke uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi olarak Amerika vizesi başvurunuzda sizlere destek vermekten memnuniyet duyarız.

amerika vize merkezi trabzon

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Amerika Vizesi Trabzon H. HOŞKUL 22/07/20, 19:00
Selamlar. Trabzon’da fındık tüccarıyım. Amerika’da görüştüğümüz bir firma var. Ar ge çalışması yapmak istiyoruz. Bu yüzden Amerika’ya gitmem gerekiyor. Belki bir çalışanım ve muhasebe müdürüm de gelebilir. Amerika vizesi Trabzon başvurusu için gerekli belgeler ve danışmanlık hizmetiniz konusunda bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32285