Amerika Q Uluslararası Kültürel Değişim Programı

Amerika Q Uluslararası Kültürel Değişim Programı

Pratik eğitim, istihdam ve başvuranın ülkesinin tarih, kültür ve geleneklerinin paylaşımı için uluslararası kültürel değişim programına katılmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü Amerika Q Uluslararası Kültürel değişim programı vize türüdür.

Amerika Q Uluslararası Kültürel değişim programı vizesi sahipleri Amerika’da en fazla 15 aya kadar kalabilir. Amerika Q vizesi ile katıldığınız Uluslararası Kültürel Değişim Programınızı tamamladıktan sonra, Amerika'dan ayrılmanız için 30 gün tanınır. Uluslararası kültürel değişim programına yeniden başvuruda bulunmadan önce Amerika Birleşik Devletleri dışında en az 1 yıl geçirmeniz gerekmektedir.

Eş ve Çocuklar – Uluslararası Kültürel değişim programı vizesi olan kişinin eş ve çocuklarının aynı vize türüyle kendisine eşlik etme hakkı yoktur. Bu kişiler Amerika’ya gitmek isterse kendilerine uygun başka bir vize türüyle başvuru yapmaları gerekmektedir.

Q1 Uluslararası Kültürel değişim programı vizesi başvurusunda bulunmak için Amerika vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru sürecinde (özellikle online doldurulması gereken formlarda) herhangi bir sorun yaşamamak ve başvurunuz sonucunda Amerikan Konsolosluğu'ndan Amerika vize reddi cevabı almamanız için alanlarında profesyonel Amerika vize uzmanlarımıza danışabilir ve hızlı bir şekilde vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Lütfen iletişim numaralarımızdan veya [email protected] adresinden e-posta yoluyla ulaşınız.

Amerika Q Uluslararası Kültürel Değişim Programı Vizesi başvurusu için gerekli evraklar

 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi (Yabancı uyruklu kişiler başvuruda Ulusal kimlik kartlarının fotokopisini sunması gerekir.)
 • Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalı, varsa eski pasaportlarını da sunmalıdır.)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (50X50 mm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz) 
 • Amerika vize başvuru formu- DS 160 Formu (Online, İngilizce doldurulacak)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Adres, aile, anne ve baba bilgilerini içermelidir.)
 • Şahsi vize talep dilekçesi (Konsolosluğa hitaben yazılmalı, seyahat boyunca tüm masrafların kendisi tarafından karşılayacağı belirtilmelidir.)
 • Amerika Q vizesi için I-129 Dilekçesi ( (Gelecekteki işveren veya temsilci tarafından doldurulur)

Amerika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

 • Amerika vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.
 • Amerika vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yaptığınız takdirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün sonra randevunuz kesinleşecektir.
 • Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz. (Yaşanılan salgın ya da politik sebeplerden dolayı randevu alma ve vize alma süreleri uzayabilmektedir.)
 • Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.
 • 14 yaş ve üstü Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.
 • Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.
 • Amerika vizeniz olumlu sonuçlanırsa vizeniz basılmış olarak pasaportunuzu 3 iş günü içinde; İstanbul’daki Başkonsolosluktan başvuru yapanlar LEVENT PTT Merkezinden, Ankara’daki Büyükelçilikten başvuru yapanlar ÇANKAYA PTT Merkezinden alabilirler. Pasaportunuzu size en yakın PTT Merkezinden ya da bulunduğunuz ofise veya eve gelmesini istiyorsanız ekstra ödeme yapmanız gerekir.
 • Amerika vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri sitemizden temin edebilirsiniz.
 • Amerika vizesi ile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizle ilgili Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Amerika Vizesinin verilmesi Amerika'ya giriş yapılabileceği garantisi anlamına gelmez. Gümrük Girişinde bulunan Gümrük ve Sınır Koruma Memurluğu (CBP) Görevlileri seyahat eden kişinin Amerika'ya girip giremeyeceğine ve ne kadar süre kalmasına izin verileceğine karar verir. Vizenin geçerliliği, izin verilen kalma süresi ile ilişkili değildir; başvuran adayın vizesi 10 yıl geçerli olabilir, fakat izin verilen kalma süresi genelde 6 aydan fazla olmaz. Vizenin geçerliliği basit olarak, kişilerin Amerika'ya seyahat edebilecekleri ve Amerika'ya giriş başvurusunda bulunabilecek oldukları süredir.

Amerika Q Uluslararası Kültürel Değişim Programı vizesi ya da kısaca Amerika Q vizesi için Amerika vizesi uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 0212 970 05 02

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika Q1 Vizesi
  F. CANSIZ, 18 Tem 2020, 13:10

  Merhaba ben Tursab’a bağlı olarak kokartlı turist rehberi olarak çalışıyorum. Aynı zamanda 2.üniversite olarak da arkeoloji mezunuyum. Amerika’da bir üniversite ile görüşüyorum. Kültürel değişim programı kapsamında Amerika Q1 vizesi başvurusunda bulunmam gerekecek sanırım. Şuan 2 yılı kalmış olan bir Amerika turistik vizem var aslında. Bununla gidemiyor muyum? İlla Q1 vizesi başvurusunda bulunmam gerekiyor mu? Karşı taraftan ne gibi belgeler gelmesi gerekiyor? Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp