İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 02

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

Amerika vizesine İzmir’den başvuracaklar için hazırlanmış bu sayfada, Amerikan vizesi hakkında genel bir değerlendirme yapılmaktadır. Amerika vizenizi hızlı ve rahat bir şekilde İzmir’den alabilmek için aşağıda anlatılan bilgileri dikkatlice okumanızı öneriyoruz. İzmir Vize Merkezimizi ziyaret ederseniz konusunda deneyimli ofis çalışanlarımız sizleri daha kapsamlı bilgilendirecektir.

Ayrıca Detaylı bilgi için İletişim bilgilerimizi kullanarak çağrı merkezlerimizi arayabilir ya da izmir@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza da yazabilirsiniz. Temennilerinizi ve varsa şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Amerika vizesi başvuru adımları

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Amerika vize başvuru evrakları

Avrupa’ya göre Amerika vize işlemleri nispeten daha karmaşıktır. Amerika vize işlemlerini “Göçmen vizesi” ve “Göçmen olmayan vize” olmak üzere genel olarak iki kategoride değerlendirmektedir. Amerikan Konsolosluğu Amerika’ya kısa süreli seyahat edecek kişilerden “Göçmen Olmayan Vize” başvurusu yapmalarını istemektedir. Genel olarak her ülkede olduğu gibi, seyahatin amacına göre Amerika vizeleri de farklılık göstermektedir. Amerika vizesi için başvuran herkes için DS 160 Vize Başvuru Formunu doldurmalarını bir zorunluluktur. Amerikan Konsolosluğunun web sitesinden elektronik ortamda doldurulması gereken form İngilizcedir. Formda beyan edilen bilgiler vize alımında önemli yer teşkil ettiği için, profesyonel destek alarak dikkatli doldurulması gerekir.

Amerika vizesi başvuru hazırlığında mesleki durumunuz önemlidir. Mesleki durumunuza göre şekillenecek Amerika vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. İzmir vize merkezimiz aracılığıyla yapmış olduğunuz Amerika vize başvurunuzu vize işlem takip formu ile takip edebilme olanağınız vardır.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Lütfen dikkat! Amerika vize başvuru evraklarını mailde anlatıldığı gibi hazırlayın ve açıklamalara dikkat edin. Amerika vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Amerika vize başvuru evraklarınız tam ve güncel olmalıdır. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisini temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması gerekir. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Amerika Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazmaları talep edilebilir.

Amerika vize başvurularınız için ofisimize gelebilirsiniz

Amerika vizesine İzmir’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Ziyaret için vakit bulamayan başvuru sahipleri temsilcilerimizden randevu talep ederek, zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – İzmir ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Amerika vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir. Balıkesir, Burdur, Denizli, Çanakkale, Manisa, Afyon, Aydın, Isparta, Mersin, Muğla ve Uşak illerinde ikamet eden kişiler İzmir şubemizden Amerika Vizesi başvurusunda bulunabilirler.

Amerika vizesi için İzmir’den yapılan başvurular

Amerika vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. İzmir Vize Merkezimiz ile yapacağınız vize başvurularında, çalışanlarımız sizlerin adına randevunuzu almaktadır. Tarih konusunda tercihlerinizi çalışanlarımızla paylaşarak sürecin takibini çalışanlarımıza bırakın.

Vize başvurusu yaparken yeterli zamanınızın olup olmadığına bakın. Amerika vize başvurusunu seyahatinizden 3 ay öncesinden yapma imkânı vardır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanan yoğunluğu da dikkate alarak, İzmir Vize Merkezimizden başvuru yapan kişilere seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden vize başvurularını yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapın.

Amerika’ya kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahat edecekler “Göçmen Olmayan Vize” kategorisinde Amerika vize başvurusu yapmaları gerekir. Amerikan vizesi, Turistik Vize, Ticari Vize, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi ve Aile Ziyareti Vizesi olarak seyahat amacına göre farklılık gösterebilmektedir.

Amerika vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Amerika’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Amerika aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Amerika’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Amerika turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Amerika’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Amerika ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Seyahat tarihlerinizden emin olun

Amerika vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Amerika Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Amerika’ya giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Amerika vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Amerika vize başvurusu mülakat

Amerika vize başvurularında Konsolosluk başvuru sahibinin biometrik verileri ile parmak izini almakta ve mülakat yapmaktadır. Mülakat vize sürecinde kritik bir aşamadır Konsolosluk görevlisi soruları ile durumunuzu netleştirmeye çalışır. Seyahatinizin sonunda Amerika’dan ayrılma niyetinizin olup olmadığını, seyahat masraflarını karşılayacak maddi gücünüzün bulunup bulunmadığını anlamaya çalışır. Bunun için başvuru sahibinin durumuna göre bazı sorular sorar.

İzmir Vize Merkezi olarak başvuru sahiplerini sorulabilecek muhtemel sorular konusunda bilgilendirerek mülakata hazırlıklı gitmelerini sağlıyoruz.

Konsolosluk görevlileri beyan etmiş olduğunuz bilgileri teyit etmek için bazen sizlere telefon ya da mail yolu ile ulaşabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetkisindedir. Amerika vizesine İzmir’den başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından aranmışsanız, lütfen bu bilgiyi temsilcilerimizi iletiniz.

Vize başvurunuz kaç günde çıkar?

İzmir’den yapacağınız Amerika vize başvurularınız 15 iş gününe yakın zaman da sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize başvurunuz ret olursa

Amerika vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Amerika vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple ret aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun ret edildiğini öğrenebilirsiniz. Amerika vize başvurunuzun olumsuz ( ret ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Amerika vize başvuruları konusunda Vize Merkezi İzmir ofisimiz, sizlerin verdiği bilgiler doğrultusunda DS 160 formunun doldurulması, randevunuzun alınması, başvurularınızı gerçekleştirme, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir

Vize Merkezi – İzmir ofisimiz hakkında

Amerika vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan İzmir ofisimiz Vize Merkezi ile Magellan Travel Agency Şirketi arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; Amerika ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

Vize Merkezi İzmir ofisimizin tüm sorumluluğu Magellan Travel Agency Şirketi’ne aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Magellan Travel Agency Şirketi’ne bildirmeyi unutmayınız.

amerika vize merkezi izmir

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İzmir'de ikamet ediyorum, ABD vizesine nereden, ne zaman başvurmalıyım D.U. 30/09/16, 14:54
İzmir'de ikamet ediyorum, Mayıs ayında ABD seyahatim olacak vize için nereden ne zaman başvurmam gerekir? Vize ve hizmet ücretleri nedir?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum İzmir'de Amerika vizesi nereden alınır? H.D. 02/07/16, 03:44
Merhaba, Aydın'da oturuyorum. ABD vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla İzmir'de Amerika Fahri Konsolosluğu var. ABD vize başvurumu İzmir'de bulunan Amerika Fahri Konsolosluğundan mı yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6144