Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 73

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Amerika Vize Merkezi Çorlu şubemizin sayfasına hoş geldiniz.

Çorlu’dan Amerika’ya vize başvurusunda bulunan misafirlerimizin bilgilendirilmesi amacıyla bu sayfada genel bilgilendirme yapılmaktadır. Güncel bilgiler, size özel evrak listeleri ve Çorlu Amerika vizesi ile ilgili sürecinizi başlatabilmek için ülke uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın vize başvurusunun genel kriterleri olmakla birlikte her başvuru kişiye özel yapılmaktadır ve her belgeniz itina ile incelenmesi gerekir. Amerika vizesi Çorlu şubesi yetkililerimiz sizin için bu süreci en kolay hale getirmek için maksimum çaba göstereceklerdir.

Ayrıca şubemize gitmeden detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizi kullanarak çağrı merkezlerimizi arayabilir ya da konuyu anlatır kısa bir bilgilendirme yazısı ile online@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazabilirsiniz. Vize Merkezi’ni tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Amerika vizesi başvuru adımları

Yazımıza Amerika vizesi başvuru adımları ile başlamak isteriz. Öncelikli yapmanız gereken hangi amaçla seyahat edeceğinize karar vermek. Sonrasında Amerika vizesi Çorlu şube yetkililerimize ulaşmak ve iletişim bilgileriniz ile çalışma durumunuzu iletmek. Bu adım sonrasındaki her işlemle alakalı ülke uzmanlarımız sizleri yönlendirecek ve başvurunuzu sorunsuz bir şekilde sonuçlandırmanız için başvuru adımlarının her birinde sizlere destek verecektir.

Seyahat amacınıza uygun olan 2022 güncel evrak listesi hazırlanarak size iletilecektir. Evraklarınızı hazırlayıp isterseniz kargo ile isterseniz bizzat Amerika vizesi Çorlu şubemize teslim edebilirsiniz. Sonrasında siz tatil planlarınızı yaparken tüm işlemleriniz bizim tarafımızdan takip edilecektir. Amerika Vize Merkezi Çorlu şubesi ülke uzmanlarımız evraklarınızın kontrolünü yaparak herhangi bir eksik olup olmadığını kontrol edecek, riskli bir durum var ise düzeltilmesini sağlayacak ve başvurunuzun ikinci adımı olan form doldurma işlemine geçecektir.

Online ve İngilizce doldurulan Amerika vize başvuru formu olan DS160 formunuz ilettiğiniz bilgiler doğrultusunda yine ülke uzmanlarımız tarafından doldurulacaktır. Formunuz doldurulduktan sonra onayınız için size gönderilecek ve bilgilerin teyidi yapılıp onayınız alındıktan sonra sisteme girişi yapılacaktır. Form doldurma işleminizin bitiminde randevu alma sürecine geçilecektir. Çorlu’dan Amerika’ya vize işlemleri Çorlu’da konsolosluk olmadığından randevunuz İstanbul Amerika Konsolosluğu’ndan uygun olan tarih için oluşturulacaktır.

Randevu tarihinizde yine bir yetkilimiz sizi konsolosluk binası önünde karşılayarak sizi mülakata hazırlayacak, mülakatta sorulacak sorular konusunda ön bilgilendirme yapacak ve sürecinizi tamamlamanız için mülakata yönlendirecektir. Mülakat sonucunda vizenizin olumlu/ olumsuz cevabını almış oluyorsunuz. Pasaportunuz da 3 iş günü içinde konsolosluk tarafından daha önce formda ilettiğimiz PTT şubesine teslim edilmektedir. Bazı durumlarda vize başvurunuz hemen sonuçlanmayabilmektedir. Konsolosluk ihtiyaç duyduğuna ek evrak talebinde bulunabilir ya da idari inceleme sürecine tabii tutabilir. Bu süreçte de yine ülke uzmanlarımız her aşamada size destek vermektedir.

Amerika vize başvuru evrakları

Amerika vize başvuru evrakları hazırlama süreci maksimum dikkat gerektiren bir adımdır. Çalışma şeklinize seyahat amacınıza uygun bir şekilde konsolosluk tarafından istenen güncel evrakları hazırlamanız gerekir.

Çorlu Amerika vizesi başvurularında gerekli olan genel evrakları aşağıda sizlere ilettik. Durumunuza özel detaylı evrak listesi için Amerika vizesi Çorlu şubesi ülke uzmanlarımız ile bağlantıya geçmenizi öneririz.

Turistik vize evrakları;

Çalışanlar ve şirket sahipleri;

 • Kişisel evraklar; vize talep dilekçesi, pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği
 • Şirket evrakları; şirket izin yazısı, faaliyet belgesi, sicil gazetesi, şirketin imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri
 • Gelir gösteren evraklar; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Devlet Memurları;

 • Kişisel evraklar; vize talep dilekçesi, pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği
 • Kurum evrakları; çalışma belgesi, bağlı olduğu resmi makamdan izin belgesi, resmi görev kimlik kartının fotokopisi
 • Gelir gösteren evraklar; maaş bordrosu, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

amerika-vize-ucretleri

Emekliler;

 • Kişisel evraklar; vize talep dilekçesi, pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği
 • Emeklilik evrakları; emeklilik kimlik kartı fotokopisi ya da e devletten alınacak emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 • Gelir gösteren evraklar; maaş aldığı bankanın hesap cüzdanı ya da banka hesap dökümü, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Öğrenciler;

 • Kişisel evraklar; pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği, 18 yaşından küçük ise her iki ebeveynden de alınmış noter tasdikli muvafakatname
 • Okul evrakları; öğrenci belgesi, üniversite öğrencisi ise transkript,
 • Gelir gösterir evraklar; öğrenciler aylık olarak bir gelire sahip olmadığından dolayı seyahatlerini karşılayacak 1.derece aile bireylerinden birinin sponsor olması gerekmektedir. Sponsor olunduğuna dair talep dilekçesinin yanı sıra çalışma durumlarına bağlı olarak gelir gösteren evrakların hazırlanması gerekmektedir. Sponsor evrakları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Amerika vizesi Çorlu şubemiz ile görüşebilirsiniz.

Form doldurma ve randevu süreci

Evraklarınızı hazırladınız. Artık diğer aşama olan form doldurma ve randevu süreci başlayacak gibi düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu sürece geçmeden önce evraklarınızın doğru olup olmadığının kontrol edilmesi, Çorlu Amerika vizesi başvurusunda risk teşkil edecek herhangi bir durumun ekspertiz edilmesi çok önemli. 20 yıllık deneyimimiz ile Amerika vizesi Çorlu şubesi uzmanlarımız sizlere destek vereceklerdir. Evraklarınız tek tek kontrol edilecek, riskli görünen bir durum var ise düzeltilmesi gerektiği iletilecek ve ret alma olasılığınız en aza indirgenerek başvuru dosyanız hazırlanacaktır.

Dosyanız hazırlandı, eksikleriniz giderildi ve form doldurmaya hazır hale geldiniz. Ülke uzmanlarımız online ve ileri seviye İngilizce ile doldurulması gereken DS160 formunuzu iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda doğru ve eksiksiz bir şekilde dolduracaktır. Sonrasında da size uygun ildeki konsolosluktan uygun tarihler için randevunuz alınacaktır. Randevu tarihinizde bir yetkilimiz sizi konsolosluk binası önünde karşılayacak ve mülakata hazırlayacaktır. Mülakatta kendinizi doğru bir şekilde ifade etmeniz çok önemlidir. Konsolosluk yetkilileri gidiş amacınızı uygun bulmaz ya da söylediğiniz beyanlara itimat etmezse vize başvurunuzu olumsuz olarak değerlendirebilir. Tüm yetki konsolosluk görevlisindedir.

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Randevu tarihiniz geldi, mülakata girdiniz. Şimdi aklınızdaki soru vizeniz kaç günde çıkar? Olacaktır. Yukarıda da ilettiğimiz gibi vize başvurunuzun sonuçlanmasındaki tüm yetki konsolosluk görevlisinin inisiyatifindedir. Herhangi bir şekilde verdiğiniz bilgilerden emin olmazsa vize başvurunuzu olumsuz değerlendirebilir ya da ek belgeler talep edebilir. Bazen de başvurunuzu idari takibe alabilir. Bu durumda vize başvuru süreciniz standart üstü bir süre alabilir. İdari takip 4 hafta ile birkaç aylık süreci alabilir. Bu tamamen durumunuza bağlıdır. Herhangi bir ekstra durum yaşamadığınızı varsayarsak mülakatınızda başvurunuzun sonucu tarafınıza iletilir. Sonrasında da ortalama 3 iş günü içinde pasaportunuz formda belirtmiş olduğunuz PTT şubesine teslim edilecektir.

Amerika Vize Merkezi Çorlu şubesi tüm Amerika vizesi başvuru süreçlerinde siz seyahatinizi planlarken sizin için çalışacaktır. Siz de vize süreçlerinde harcayacağınız zamanı sevdikleriniz ile geçirebilir, vize başvuru sürecindeki evrak karmaşasının stresinden uzak bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Çorlu’dan Amerika’ya vize başvurusunda bulunmak için yapmanız gereken sadece 0 850 460 15 73 numaradan bizlere ulaşmak. Ülke uzmanlarımız tüm süreçte sizlere destek vermekten memnuniyet duyacaktır.

amerika-vize-merkezi-corlu

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Amerika Vizesi Çorlu H. KATRANCI 22/07/20, 16:51
İyi çalışmalar diliyorum. Ben Çorlu’da ikamet ediyorum. Amerika vizesi Çorlu şubenizden destek alabilir miyim? Nişanlım Amerika’da bir kurumda çalışıyor. Bana davetiye gönderecek. Orada yasamayı planlamıyorum sadece kısa bir tatil planım var. Nişanlılık vizesine mi başvuruda bulunmam gerek yoksa turistik vize yeterli olacak mı? Konuyla alakalı araştırma yaparken iki tür ile de karşılaştım. O yüzden biraz kafam karıştı. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Cevap için şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32820