Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika vize başvurusu nasıl yapılır sorusu Amerika vizesine başvuruda bulunacak kişiler tarafından kurumumuza sıklıkla yöneltilen sorular arasında yer almaktadır. Sıkça sorulan soruları göz önünde bulundurarak Amerika vizesine başvuru sürecine dair gereken bilgilere sayfamız üzerinden ulaşım sağlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Kurum olarak Amerika’ya seyahat etmeyi planlayan kişilere ait vize taleplerinin Amerika Konsolosluğu’nun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatırız.

Kurum olarak Amerika vizesine başvuru sürecinde vermiş olduğumuz danışmanlık desteği sayesinde işlemlerin eksiksiz ve hatasız şekilde gerçekleştirilebilmesi konusunda başvuru sahiplerine destek olmaktayız. Vize talebi oluşturulması aşamasında başvuru sahipleri süreç içerisinde belli başlı hatalar yaparak vize taleplerinin olumsuz karar ile sonuçlanması ihtimalini artırabilmektedir. Alanında uzman kadromuz ve kurum olarak sahip olduğumuz 20 yılı aşkın deneyim sayesinde başvuru sürecinde yapılan hatalardan dolayı vize talebinin reddedilmesi ihtimalinin önüne geçmekteyiz. Amerika seyahat planınızdan bahsederek sürece dair detaylı bilgilere ulaşım sağlamak istemeniz durumunda temsilcilerimiz ile telefon numaralarımız üzerinden ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika vizesi hakkında merak ettiğiniz soruları sormak ya da doğrudan başvuru işlemlerini hızlı bir şekilde başlatmak için temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz oldukça önemlidir. Görüşmelerinizi yüz yüze gerçekleştirmeyi tercih etmeniz durumunda ikamet etmekte olduğunuz il ve ilçeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika vizesine başvuruda bulunabilmek için başvuru adımlarının doğru ve eksiksiz olarak tamamlanabilmesi vize talebinin işleme alınması aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisine seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türü fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize talebinin konsolosluk tarafından onaylanması durumunda planlanan seyahate çıkabilmek mümkündür. Amerika vizesine başvuru yapabilmek için vatandaşların ilk olarak seyahat amacına uygunluk gösteren vize türünü belirlemeleri gerekmektedir. Vize türlerine göre başvuru sahibinden talep edilen evraklar ve ücretler farklılık göstermektedir. Bu nedenle ilk olarak başvuru yapılacak olan vize türünün belirlenmesi şartı aranmaktadır.

Amerika vizesine başvuru yapmadan önce hangi vize türüne başvurulması gerektiğinden emin olunmaması durumunda kurumumuz temsilcilerinden destek alınabilmektedir. Seyahat detaylarının kurumumuz temsilcileri ile paylaşılmasının ardından başvuru yapılması gereken vize türü öğrenilebilmektedir. İlgili vize türünün öğrenilmesinin ardından bir araya getirilmesi gereken evraklar da detaylı bir şekilde listelenmektedir. Gerekli evrakların öğrenilmesinin ardından belgelerin eksiksiz olacak biçimde bir araya getirilmesi gerekmektedir. Kurumumuzdan danışmanlık desteği alınması halinde evraklarınız tarafımıza iletildikten sonra alanında uzman temsilcilerimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. Bu aşamada ibraz edilen bilgi ve belgeler arasında eksik, hata ya da tutarsızlık olması durumunda Amerika vizesi temsilcilerimiz tarafınız ile iletişime geçmektedir. Bu sayede başvurunun konsolosluğun talep ettiği şekilde yapılması sağlanmaktadır.

Amerika vizesine başvuru işlemlerini kurumumuz desteği ile gerçekleştirmek isteyen kişiler gerekli evraklarını tarafımıza kargo ya da kurye desteği ile veya e-posta adresimiz üzerinden iletilebilmektedir. Söz konusu aşamalarda şahsen bulunmak isteyen kişiler ise ikamet bölgelerine en yakın ofisimizi ziyaret ederek belgelerini elden teslim etme seçeneğini de tercih edebilmektedir. Evraklarınız bir araya getirildikten sonra başvuru işlemleri oldukça hızlı bir şekilde tarafımız desteği ile başlatılmaktadır.

Amerika Vize Şartları

Amerika seyahati planlayan kişilerin vize başvurusunda bulunarak ABD sınırları içerisine seyahat edebilmeleri için vize başvuru şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Başvurunun olumlu olarak sonuçlanabilmesi için vize taleplerinin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunmak Amerika vize şartları arasında yer almaktadır. Turistik gezi amaçlı olarak Amerika sınırları içerisine seyahat edecek kişilerin seyahat detaylarına uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunmaları şartı aranmaktadır. Amerika vizesinin konsolosluk tarafından onaylanması durumunda başvuru sahibine 10 yıl geçerli ve çok girişli vize tahsis edilmektedir.

Amerika vize talebinin olumlu olarak sonuçlanabilmesi için talep edilen bilgi ve belgelerin başvuru sahibi tarafından eksiksiz olacak şekilde ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Belgelerin eksik olarak değerlendirmeye sunulması en sık rastlanan vize reddi nedenleri arasında bulunmaktadır. Başvuru aşamasında oldukça önem arz eden DS-160 Formu bir diğer adı ile Amerika vize başvuru formudur. Amerika vize başvuru formunun doğru bilgiler kullanılarak eksiksiz olarak doldurulması şartı aranmaktadır. Kurumumuzdan danışmanlık desteği almanız durumunda başvuru formunun doldurulması aşamasında alanında uzman temsilcilerimiz gerekli desteği sunmaktadır. Böylece formun eksik, hatalı ya da diğer evraklarla tutarsızlık gösterecek şekilde doldurulmasının önüne geçilmektedir.

Amerika Vize Türleri için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika vize türleri seyahat amacı, seyahat süresi, ülkeye yapılacak olan giriş sayısı gibi farklı nedenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Doğru vize türüne başvuruda bulunabilmek için seyahat detaylarının planlanmış olması oldukça önemlidir. Kurumumuzdan danışmanlık desteği almanız halinde seyahat detaylarınızı alanında uzman kadromuz ile paylaşarak başvuruda bulunmanız gereken vize türüne dair bilgi alabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Amerika Göçmen Vizeler

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde süresiz olarak ikamet etmek ve çalışmak isteyen kişilerin ilgili vize türlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kısa süreli vize sahibi olarak Amerika sınırları içerisinde süresiz ikamet ve çalışma imkanı bulunmamaktadır.

 • Aile Dayanaklı Göçmen Vizesi
 • Nişanlılık Vizesi
 • Green Card Programı
 • İşveren Dayanaklı Göçmen Vizesi
 • Geri Dönen Yerleşik Yabancılar Vizesi

Amerika Göçmen Olmayan Vizeler

ABD’ye seyahat, eğitim, kısa süreli çalışma gibi amaçlarla ziyaret planlayan isteyen kişileri kapsayan vize türleri göçmen olmayan vizeler başlığı altında yer almaktadır. Göçmen olmayan vizeler de kendi içerisinde seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne başvuru yapılması vize talebinin değerlendirilmesi aşamasında oldukça önemlidir.

 • Amerika Turistik Vize
 • Amerika Ticari Vize
 • Amerika Öğrenci Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Amerika Vizesi
 • Amerika Transit Vize

Amerika Vize Randevu Sistemi

Amerika vizesine randevu alabilmek için ilk olarak DS-160 formunun randevu tarihinin en az 3 gün öncesinden eksiksiz olacak şekilde doldurulması şartı bulunmaktadır. Amerika vize işlemleri sırasında kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak Amerika vize başvuru formunun (DS-160 formu) eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması konusunda danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Başvuru formunun doldurulmasının ardından Amerika vize randevu sistemi üzerinden hesap oluşturulması ve talep edilen bilgilerin sisteme girilmesi gerekmektedir. Seyahat amacına uygunluk gösteren vize türü de söz konusu aşamada seçilmektedir. Seçilen vize türü ile seyahat amacının tutarsızlık göstermesi durumunda vize talebi olumsuz karar ile sonuçlanabilmektedir. Vize ücreti detaylarının da belirlenmesinin ardından sistem üzerinden randevu gün ve saatinin seçilmesi gerekmektedir. İşlemlerin onaylanması ile birlikte randevu alma işlemi tamamlanmaktadır. İkamet edilen bölgeye hizmet veren yetkili temsilcilik belirlenen gün ve saat içerisinde mülakat işlemini gerçekleştirmektedir.

Randevu tarih ve saatinin doğru olarak alınması ve talep edilen tüm başvuru şartlarının yerine getirilmesinin ardından mülakat adımına geçilmesi oldukça önemlidir. Vize talebinin herhangi bir olumsuz karar ile sonuçlanmaması adına sürecin doğru olarak yönetilmesi tavsiye edilmektedir. Vize Merkezi olarak Amerika vizesine başvuruda bulunacak olan kişilerin başvuru işlemleri sırasında profesyonel danışmanlık desteği vererek tüm adımların başvuru sahibi adına en doğru şekilde atılması konusunda hizmet verdiğimizi hatırlatırız.

Amerika Vizesi için Gerekli Evrakları

Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden ibraz etmesi istenen belgeler başvuru yapılan vize türü, başvurunun niteliği ya da başvuru sahibinin mesleği gibi nedenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Tüm başvuru sahiplerinden ortak olarak istenen belgeler aynı olmasına rağmen başvuru sahiplerinin tüm evraklarını eksiksiz olarak sunmaları oldukça önemlidir. Aşağıda yer alan belgeler Amerika vize başvurularında vize türü fark etmeksizin tüm başvuru sahiplerinden talep edilen evraklardır:

 • DS-160 formu (Amerika vize başvuru formu) onay sayfasının çıktısı
 • T.C. Nüfus Cüzdanı (varsa evlilik cüzdanı)
 • Meslek durumuna ilişkin belgelerin tümü
 • Finansal duruma ilişkin belgelerin tümü
 • Ulaşım ve konaklamaya dair belgeler
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 5x5 ölçülerinde biyometrik fotoğraf
 • Amerika seyahatinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olacak pasaport
 • Vize talep dilekçesi

Yukarıda sıralanan belgelerin tümünün orijinalleri ve İngilizce çevirileri ile birlikte konsolosluğun değerlendirmesine sunulması gerekmektedir. Seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne dair evrakların titizlikle incelenmesi ve talep edilen belgelerin tümünün eksiksiz olarak şekilde bir araya getirilmesi şartı aranmaktadır. Evrakları eksik teslim etmek, ibraz edilen bilgi ve belgelerin birbiri ile tutarsızlık göstermesi ya da seyahat bitiş tarihi itibariyle ülke sınırları içerisinden çıkış yapılacağının ibraz edilmemesi başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Amerika Vize Ücretleri

Amerika vize ücretleri Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği tarafından belirlenerek dönemsel olarak yine konsolosluk kararınca güncellenmektedir. Bu nedenle vize başvuru işlemlerine başlamadan hemen önce başvuru yapılacak olan vize türüne ait belirlenen güncel ücretin teyit edilmesi süreç içerisinden herhangi bir aksaklık yaşanmaması açısından oldukça önemlidir.

Amerika vize başvurusunun konsolosluk değerlendirmesi sırasında olumsuz bir karar ile sonuçlanması durumunda başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Başvuru aşamasında maddi bir kayıp yaşamamak ve planlanan Amerika seyahatinin aksaklığa uğramaması için tüm sürecin uygun görüldüğü şekilde yönetilmesi oldukça önemlidir.

Amerika vize başvurusu nasıl yapılır öğrenmek, sürece dair detaylı bilgi almak, seyahat detaylarınızı paylaşarak başvuruda bulunulması gereken vize türünü öğrenmek ve doğrudan başvuru işlemlerini başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Amerika vizesi konusunda uzman temsilcilerimiz ile görüşmek için telefon numaralarımızı ya da [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Temsilcilerimiz ile yüz yüze görüşmeyi tercih etmeniz halinde ikamet bölgenize en yakın ofisimizi çalışma saatleri içerisinde rahatlıkla ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatırız.

Amerika vize Merkezi Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp