Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 02

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Amerika Vize Merkezi, Edirne

Amerika vizesine başvuru işlemlerini Edirne ve çevresinden gerçekleştirmeyi planlayan kişilere özel olarak hazırladığımız sayfamız üzerinden sürece dair gerekli bilgilere ulaşım sağlayabileceğinizi hatırlatırız. Vize Merkezi olarak Edirne şubemiz desteği ile söz konusu bölge ve çevresinde ikamet eden kişilerin Amerika vizesine başvuru işlemlerini en kolay şekilde gerçekleştirmeleri konusunda destek vermekteyiz.

Amerika vize işlemleri konusunda Edirne şubemizden danışmanlık desteği almayı tercih etmeniz halinde temsilcilerimiz ile görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile yüz yüze görüşmeyi talep etmeniz durumunda Edirne ofisimizi çalışma saatleri içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Danışmanlarımız ile iletişime geçmek için [email protected] e-posta adresimizi ya da telefon numalararımızı kullanabilecek olduğunuzu hatırlatırız.

Amerika Vizesi Başvuru Süreci

Amerika vizesine başvuru sürecinin doğru bir şekilde tamamlanabilmesi adına kurumumuz başvuru sahiplerine profesyonel danışmanlık desteği sunmaktadır. Vize başvuru işlemleri sırasında başvuru adımlarının sırasıyla ve eksiksiz olarak tamamlanması sürecin olumlu sonuçlanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Başvuru sürecinin eksik ya da hatalı adımlarımla tamamlanması durumunda vize talebinin değerlendirme sonucu olumsuz olabilmektedir. Başvurunun olumsuz sonuçlanması seyahat planının bozulmasına ve süreç dahilinde vize ücretinin geri ödenmemesi nedeniyle maddi bir kayba neden olmaktadır. Söz konusu nedenlerden dolayı işlemlerin tümünün tam ve eksiksiz olacak şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir.

Vize Merkezi olarak Edirne ve çevre illerinde ikamet etmekte olan kişilerin başvuru işlemleri ile ilgili tüm adımların konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmesi konusunda destek vermekteyiz. Başvuru adımlarının doğru takip edilmesi herhangi bir aksaklık yaşanmaması açısından özen gösterilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Amerika vizesine başvuru yapacak olan kişilerin bu adımları doğru takip etmesi önerilir.

Amerika vizesine başvuruda bulunabilmek için yapılması gerekenlerden ilki Amerika seyahat amacının ve detaylarının belirlenmesidir. Söz konusu bilgiler doğrultusunda başvuru yapılması gereken vize türü ortaya çıkmaktadır. Amerika için çok vize türü bulunması nedeniyle herhangi bir karışıklık yaşanmaması adına doğru vize türünün belirlenmesi şartı aranmaktadır. Başvuru yapılacak olan vize türünün belirlenmesinin ardından ilgili vize türüne ait gereken evraklara ve ücretlere ulaşım sağlamak mümkündür. Gerekli evraklar ve ücretler hakkında bilgi sahibi olunmasının ardından Amerika vizesi başvuru formu (DS-160 formu) doldurulması aşamasına geçilmektedir. Kurum olarak formun doldurulması aşamasına danışanlarımıza destek vererek talep edildiği şekilde doldurulmasını sağlamaktayız. DS-160 formu başvurunun değerlendirilmesi aşamasında oldukça önem arz eden belgelerden biri olması nedeniyle uygun şekilde hazırlanması şartı aranmaktadır.

Başvuru formunun ardından Amerika vize randevusu alma adımına geçilmesi gerekir. Kurum olarak randevu oluşturma adımlarının da titiz bir çalışma yürüttüğümüzü hatırlatmak isteriz. Başvuru için vize ücretinin ödenmesi ve gerekli evrakların eksiksiz olarak bir araya

Amerika Vize Türleri - Edirne

Amerika vizesine başvuruda bulunacak olan kişilerin başvuru aşamasında özen göstermesi gereken konulardan biri de başvuru yapılacak olan vize türünün belirlenmesidir. Amerika için başvuruda bulunulabilecek çok sayıda vize türü bulunmaktadır. Bu nedenle vize türlerinin incelenmesi ve seyahat amacına uygun gösteren türün tercih edilmesi gerekmektedir. Seyahat amacına uygun olmayan vize türüne başvuruda bulunan kişilerin vize talepleri değerlendirme aşamasında olumsuz karar ile sonuçlanabilmektedir.

Amerika vizesi için hangi vize türüne başvuru yapılması gerektiğine emin olunmaması durumunda danışmanlarımız gerekli desteği sağlamaktadır. Seyahat detaylarına bağlı olarak hangi vize türüne başvuru yapılması gerektiği bilgisi temsilcilerimiz tarafından başvuru sahibine aktarılmaktadır. Amerika vize türleri kendi içerisinde ayrıca farklı vize türlerine ayrılmaktadır.

Amerika için vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • C Transit Vize
 • Öğrenci Vizesi
 • Evlilik Vizesi
 • Mürettebat Vizesi
 • B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • ESTA Vizesi VWP
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
 • Çalışma Vizesi

Amerika için vize türleri başvuru aşamasında talep edilen evrakların birbirinden farklı olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle başvuru sürecini başlatırken ilk olarak başvuru yapılacak olan vize türünün belirlenmesi oldukça önemlidir.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesine başvuru işlemleri sırasında konsolosluğun başvuru sahibini tanımak ve seyahat amacını öğrenmek amacıyla talep ettiği belgelerin eksiksiz olacak şekilde değerlendirmeye sunulması gerekmektedir. Başvuru sahibinin ibraz etmesi gereken belgeler başvuru yapılan vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Edirne ve çevre illerinde ikamet ederek Amerika vize başvurusunda bulunacak kişiler kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak hangi evrakları hazırlamaları gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilmektedir.

Amerika’ya vize talebinde bulunacak kişilerin başvuruda bulunacakları vize türü fark etmeksizin ibraz etmeleri gereken belgeler bulunmaktadır. Söz konusu belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Amerika Vizesi Başvuru Formu (DS-160 Formu)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Seyahat bitişinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport,
 • Var olması durumunda başvuru sahibine ait eski Pasaportlar,
 • Amerika Vize Talep Dilekçesi
 • Güncel Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Konaklama ve Ulaşım Belgeleri

Başvurulan vize türüne göre süreç içerisinde yukarıdaki evraklara ek olarak farklı belgeler talep edildiğini hatırlamak isteriz. Talep edilen belgelerin tümünün eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi değerlendirme sonucu doğrudan etkileyen nedenler arasında bulunmaktadır. Kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak evraklarınızın titizlikle incelenerek en doğru şekli alana kadar düzeltileceğini bildirmek isteriz.

Amerika Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Amerika sınırları içerisine seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ilk olarak Amerika vizesine başvuruda bulunmaları şartı aranmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için sahip olunan pasaport türüne bağlı olarak vize muafiyeti uygulaması söz konusu değildir. Bu nedenle hangi pasaport türüne sahip olunursa olunsun Amerika için vize talebinde bulunmak mecburidir.

Vize Merkezi olarak Amerika vizesine başvuru yapmayı planlayan kişilerin başvuruya dair tüm işlemlerini en doğru şekilde yapabilmeleri konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Kurumumuz desteği ile Amerika vizesi başvuruları konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmektedir. İşlemlerin hatalı ya da eksik olarak yapılması değerlendirme sonucunun olumsuz olmasına yol açabilmektedir.

Amerika vizesi başvurularında profesyonel destek almak başvuru sahiplerinin işlemler sırasında sıklıkla yapmış oldukları hataları ortadan kaldırmaktadır. Böylece vize talebinin yalnızca işlemleri hatalı olarak gerçekleştirme nedeniyle olumsuz sonuçlanmasının önüne geçilmektedir.

Amerika - Edirne Şubemiz

Edirne ve çevresinde ikamet ederek Amerika’ya vize talebinde bulunacak olan kişiler kurumumuz Vize Merkezi desteğinden yararlanabilmektedir. Edirne şubemiz Amerika vize başvurularının en doğru şekilde yapılması konusunda başvuru sahiplerine destek olmaktadır. Edirne şubemizden danışmanlık desteği alan kişiler süreç içerisinde şahsen bulunulması gereken durumlarda ofisimizi ziyaret edebilmektedir. Şahsen bulunma şartı aranmayan durumlarda ise süreç temsilcilerimiz ile iletişim halinde kalınması ile birlikte uzaktan yönetilebilmektedir.

Edirne şubemizden Amerika vizesi için danışmanlık desteği almak isteyen kişiler temsilcilerimiz ile [email protected] e-posta adresimiz ya da telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçebilmektedir. Süreci temsilcilerimiz ile yüz yüze görüşerek tamamlamak isteyen kişiler ise çalışma saatleri içerisinde Edirne ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilmektedir.

amerika vize merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp