Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 92

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş geldiniz.

Amerika vizesi için Adana’dan başvuru yapacak kişiler, bu sayfada Amerika vizesi hakkında genel bir değerlendirme bulabilirler. Amerika vize başvurunuzu pratik ve kolay bir şekilde Adana’dan yapabilmeniz için bu web sayfasında yer alan bilgileri dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca dilerseniz Vize Merkezi Adana şubemizi ziyaret edebilir ve daha kapsamlı bir bilgilendirme alabilirsiniz.

Daha sonra vize başvurusu yapmak isterseniz veya danışmanlarımızla görüşmek isterseniz Vize Merkezi Adana şubemize ait çağrı merkezini arayabilir ya da e-mail adresimizden danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi ile ilgili 4 adımda başvuru işlemleri:

  1. Adım: Vize Merkezi Adana şubesindeki danışmanlarımız tarafından, tarafınıza e-mail olarak gönderilecek evrak listesini talep edin.
  2. Adım: E-mailde belirtilen evrakları tamamlayın ve Amerika Taslak Vize bilgi formunu doldurmayı unutmayın.
  3. Adım: Tüm evrakları hazırladıktan sonra eksiksiz olarak Adana şubemizdeki danışmanlarımıza ulaştırın.
  4. Adım: Vizenizin tüm süreci boyunca danışmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu istediğiniz şekilde teslim alın.

Amerika vize başvuru evrakları

Amerika Vizesi için başvuru yapmadan önce lütfen hangi Amerika Vizesine başvuracağınızı belirleyiniz. Bunun için öncelikle seyahat amacınızı belirlememiş olmanız gerekmektedir. Amerika’yı hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi biliyorsanız web sitemizin Amerika bölümüne bakabilir, buradaki alt başlıklarda bulabileceğiniz Amerika Vizesi türlerine ait evrak listelerini kullanabilirsiniz. Ancak danışmanlarımız tarafından hazırlanacak kişiselleştirilmiş evrak listesini e-mail olarak talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu e-mail evrak listesinin yanında başvuru yapacağınız vize hakkında çeşitli bilgilere ve Amerika vize ücreti detaylarına da yer verilecektir. Lütfen belgelerinizi hazırlayarak Adana şubemize ulaştırınız. Amerika Vizesi online başvuru işlemleri tüm evraklarınız danışmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayacaktır. Hazırlayacağınız evrakların yanında Amerika Taslak Vize Bilgi Formunu da yanıtlamayı unutmayınız. Amerika vizesi için gerekli evrakları isterseniz Adana şubemizi ziyaret ederek elden teslim edebileceğiniz gibi tümünü kargo ya da kurye seçeneği ile şubemize göndermeniz de mümkündür.

Başvuru evraklarınızı tam olacak şekilde hazırlayın ve danışmanlarımıza ulaştırın.

Adana şubemizdeki danışmanlarımızın vize başvurunuzu gerçekleştirebilmesi için hazırladığınız evrakları istediğiniz yoldan Vize Merkezi Adana şubemize iletmeniz gerekmektedir. Talep edilen tüm belgeleri hazırladığınızdan ve Amerika Taslak Vize Bilgi Formundaki soruları eksiksiz olarak cevapladığınızdan emin olunuz. Danışmanlarımız evraklarınızı teslim alır almaz başvuru işlemlerinize başlayacaklardır. Eğer hazırladığınız belgelerde eksiklik ya da yanlışlık varsa danışmanlarımız siz ulaşacaktır. Bu aşamada talep edilen evrakları yeniden göndermeniz gerekecektir. Ayrıca eğer Amerika Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen danışmanlarımızı bilgilendirerek bu belgeleri de temin edip konsolosluğa süresi içinde ulaştırınız.

Amerika vize başvurularınız için ofisimize gelebilirsiniz

Mesai saatlerimizin içinde dilediğiniz zaman Adana şubemizi ziyaret edebilir, vize başvurularınızı yapabilir veya danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Vize Merkezini mesai saatleri içinde ziyaret etmek için herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur.

Vize Merkezi – Adana ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Adana şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Kayseri, Mersin, Siirt, Kastamonu, Bilecik, Kütahya, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Niğde, Tokat, illerinde oturan ve Amerika vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Adana şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Amerika vizesi için Adana’dan yapılan başvurular

Amerika vize başvurularında biyometrik randevu – mülakat süreci bulunmaktadır. Adana Vize Merkezi ile yapacağınız Amerika vizesi başvurularında, danışmanlarımız sizlerin adına randevunuzu almaktadır. Tarih konusunda değişiklik ve taleplerinizi danışmanlarımıza iletebilirsiniz.

Vize başvurunuzu Vize Merkezi Adana şubemizden yapmadan önce başvuru tarihinizi iyi ayarlamanız son derece önemlidir. Amerika Vizesi için başvuru yapabileceğiniz en erken tarih, Amerika Konsolosluğu tarafından seyahat edeceğiniz tarihten en çok 3 ay öncesi olarak kabul edilmektedir. Seyahat tarihinize 3 aydan daha uzun bir süre varsa ve Amerika vizesi başvurusu yapmak isterseniz başvurunuz konsolosluk tarafından kabul edilmeyebilir. Seyahatinize çok kısa bir zaman kala vize başvurusunda bulunmanız da tavsiye edilmemektedir. Amerika Konsolosluğu’nun başvurunuzu olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırması bazı dönemlerde uzayabilir ve başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yaparsanız vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapın.

Lütfen vize başvurunuzu yaparken danışmanlarımızla görüşme aşamasında Amerika’yı neden seyahat etmek istediğinizi danışmanlarımıza doğru olarak aktarın. Seyahat amacınız başvuracağınız Amerika vizesinin türünü belirlediği gibi danışmanlarımız hazırlamanız gereken evrak listesini de bu seyahat amacına göre oluşturacaklardır. Ayrıca online başvurunuz seyahat amacınıza uygun olan vize türüne göre yapılacaktır. Bu nedenle doğru seyahat amacına göre seçilmiş doğru Amerika Vizesine başvuru son derece önemlidir. Online başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra başvurduğunuz vize türünde değişiklik yapamazsınız. Vize türünüzü belirlerken bilgi almak için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Seyahat tarihlerinizden emin olun

Amerika vize başvurunuzu yapmadan önce danışmanlarımıza ileteceğiniz başvuru evraklarınızı doldururken seyahat tarihlerinizi doğru belirleyiniz. Amerika Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talep dilekçesinde belirtilen tarih, vizenizin başlangıç tarihi olarak konsolosluğu belirlediği tarih olacaktır. Vize başvurunuz seyahatinizden önce sonuçlanabilir ancak Amerika’ya seyahat edebileceğiniz tarih vizenizin başlangıç tarihi olacaktır.

Amerika Vizesi başvurunuzda otel ve uçak rezervasyonlarınızı hazırlayınız.

Amerika vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti rezervasyonları ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için isminizin bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanmanız yeterli olmaktadır. Vize Merkezi, satın almış olduğunuz otel ve uçak bileti rezervasyonlarıyla yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından istisnai olarak gidiş ve dönüş uçak biletlerinizi satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluğun talepte bulunduğu başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Amerika vize başvurusu mülakat

Amerika vize başvurularının son aşaması Amerika Konsolosluğu tarafından yapılan mülakat aşamasıdır. Bu mülakatta başvuru sahibinin biyometrik verileri (parmak izi) alınmakta görüşme yapmaktadır. Vize Merkezi danışmanları tarafından adınıza Amerika vize başvuru merkezinden alınacak randevuya mutlaka şahsen katılmanız gerekmektedir. Mülakat Amerika vizesi başvuru sürecinde önemli bir aşamadır.

Amerika Konsolosluğu görevlileri bazı durumlarda bilgi ya da belge talebinde bulunmak için iletişim kanallarınız yoluyla size ulaşabilir. Bu gibi durumlar Vize Merkezi’nden bağımsız olarak gelişir ve tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir.

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Adana’dan yapacağınız Amerika vize başvurularınız yaklaşık 15 iş günü kadar sürmektedir. Bu süre Amerika Konsolosluğu’na bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular ise burada belirtilen sürelerden biraz daha uzun sürebilmektedir.

Amerika Vizesi başvurunuz reddedilirse

Amerika vizesi için yaptığınız başvuru olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda Amerika Konsolosluğu tarafından hangi sebeple başvurunuzun reddedildiğini belirten bir ret mektubu tarafınıza gönderilecektir. Bu mektupta yer alan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerinden hangi gerekçe ile başvurunuzun kabul edilmediğini öğrenebilirsiniz. Amerika vize reddi durumunda herhangi bir başvuru işlemi için ödediğiniz ücretler iade edilmemektedir. Amerika vizesi başvurunuzla ilgili karar vermeye yetkili tek kurumun Amerika Konsolosluğu olduğunu unutmayınız. Vize Merkezi Adana şubesi, online formun doldurulması, randevunuzun alınması, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirme, eksik evraklarınızı tespit ederek tamamlama ve vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

amerika-vize-merkezi-adana

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Amerika Vizesi Adana S. CANSIZ 22/07/20, 16:11
Merhabalar. Adana’da pamuk tüccarıyım. Ticari olarak görüştüğümüz bazı firmalar var. Bir toplantı yapmak istiyoruz. Bu yüzden Amerika’ya gitmem gerekiyor. Yanımda bir de finans müdürümüz gelecek. Amerika vizesi Adana başvurusu için gerekli belgeler ve danışmanlık hizmetiniz konusunda bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 20345