Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 92

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Amerika Vize Merkezi, Adana

amerika vize merkezi adana

Amerika - Adana Şubemiz

Amerika vizesi için Adana şubemizden, Adana ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız, vize taleplerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Kurumumuz aracılığıyla, Adana'da bulunan ofisimize gelen başvuru sahipleri, vize talebi oluşturma süreçlerini danışmanlarımız desteği ile rahatlıkla yürütebilirler. Şubelerimizin kolay ulaşılabilirliği sayesinde, başvurularını şahsen gerçekleştirmek isteyen kişiler Adana sınırları içerisinde hizmet vermekte olan ofisimize diledikleri gibi ziyarette bulunabilirler. Amerika vizesi konusunda, Adana şubemizdeki Amerika vizesi konusunda uzman temsilcilerimiz başvuru sahiplerine destek sağlayarak işlemlerin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Böylelikle, başvuru sahiplerinin hatalı işlemler nedeniyle vize taleplerinin reddedilme olasılığının önüne geçilebilir.

Amerika vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, başvuru sürecinde gereken belgeleri kurumumuz temsilcilerine elden, kargo/kurye hizmetiyle ya da e-posta yoluyla iletebilirler. Belgeler, kurumumuza ulaştıktan sonra danışmanlarımız tarafından ilk iş olarak dikkatlice incelenir. Bu aşamada eksik, hatalı veya tutarsız bilgi ve ya da belge tespit edilirse, sizinle iletişime geçilerek bu hataların düzeltilmesi sağlanır. Amerika vizesi başvurularınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilmek ve süreci rahatlıkla takip edebilmek için Adana şubemizi ziyaret ederek merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Kurumumuzun desteğini aldıktan sonra doğru adımlarla ilerleyerek süreci tamamlayabilirsiniz.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesi başvuru sürecinde, konsolosluk tarafından istenen belgelerin tamamının eksiksiz ve doğru olarak sunulması gerekmektedir. Amerika vizesine başvuru yaparken, belirlenmiş olan ortak evraklar tüm başvuru sahiplerinden talep edilmektedir. Ayrıca,

başvurulan vize türü, Amerika’ya yapılan seyahat süresi, ülkeye giriş sayısı, başvuru sahibinin mesleği gibi faktörlere bağlı olarak farklı evraklar da talep edilebilir.

Amerika vizesi için tüm başvuru sahiplerinden istenen ortak evraklar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Amerika Vizesi Başvuru Formu (DS-160 Başvuru Formu): Göçmen olmayan vize türlerine başvuran kişiler, elektronik ortamda doldurulan DS-160 belgesinin onaylı bir çıktısını alarak değerlendirmeye sunmalıdır.
 • Pasaport: Vize başvuru aşamasında ibraz edilen pasaportun, vize basımı için en az 2 boş sayfası bulunmalıdır. Pasaportun, son 10 yıl içinde alınmış olması ve Amerika seyahati bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
 • Eski Pasaportlar (olması durumunda): Başvuru sırasında mevcut pasaportla birlikte daha önce kullanılan eski pasaportlar da başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Amerika vizesi başvurusu sırasında başvuru sahibinin nüfus cüzdanının ön ve arka yüzü fotokopilerinin sunulmalıdır. Nüfus cüzdanındaki bilgilerin okunaklı ve zarar görmemiş olması önemlidir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Başvuru sahibine ait tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, adres ve aile bireylerine ilişkin bilgileri içerecek şekilde düzenlenmelidir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Son 3 ay içinde çekilmiş, güncel biyometrik fotoğrafın 2 adet sunulması gerekmektedir. Bu fotoğrafın pasaport ve başka bir vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçesi, konsolosluğa hitaben yazılmalı ve seyahat tarihlerini, seyahat amacını ve seyahat sponsor bilgilerini içermelidir.
 • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri: Amerika seyahati için gerekli olan ulaşım ve konaklama belgelerinin başvuru dosyasına eklenmelidir. Seyahat içerisinde yer alacak müze, tiyatro gibi etkinliklere dair biletlerin de dosyaya eklenmesi seyahatin güvenirliği açısından önemlidir.

Amerika Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümünün Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etmek istemeleri durumunda vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Amerika vizesi, Türkiye Cumhuriyeti pasaport türünden bağımsız olarak Türk vatandaşları için zorunludur ve ülkemiz vatandaşlarının seyahatlerini gerçekleştirmek için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kurumumuz Vize Merkezi, Amerika vizesine başvuruda bulunacak olan kişilere profesyonel danışmanlık hizmeti sunarak vize sürecinin doğru bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

Amerika vizesi başvurusu sırasında, başvuru sahipleri eksik evrak sunma, başvuru sürecini hatalı tamamlama veya seyahat bitimindeki sonra Amerika’dan çıkış planını belgelememe gibi nedenlerle vize reddine maruz kalabilir. Vize başvurusu sırasında ödenen ücretin vize reddi durumunda başvuru sahibi kişiye iade edilmediğini belirtmek isteriz. Maddi kayıplardan kaçınmak ve planlanan Amerika seyahatinin aksaklığa uğramaması için sürecin doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması son derece önemlidir. Kurumumuz, uzman temsilcileri ve

sahip olduğumuz 20 yılı aşan deneyimle Amerika vize başvurusunun konsolosluğun isteklerine uygun olarak yapılmasını sağlamaktadır.

Amerika Vizesi Başvuru Süreci

Amerika vizesine başvuruda bulunmadan önce seyahat planınınızı belirlemeniz başvuru sürecinin ilk adımını oluşturmaktadır. Seyahat detaylarına bağlı olarak başvuruda bulunmanız gereken vize türünü tespit etmek mümkündür. Vize türü belirlendikten sonra, bir araya getirilmesi gereken detaylı evrak listesine ve güncel vize ücretlerine erişebilirsiniz. Bu aşamaya hızlı ve kolay bir şekilde geçmek için uzman temsilcilerimizden destek almanızı tavsiye ederiz. Danışmanlarımızla iletişime geçerek seyahat planınızdan bahsetmenzi durumunda, süreçle ilgili tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Amerika vizesi başvurusu sırasında konsolosluk tarafından talep edilen gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamakla birlikte başvuru süreci başlar. Evraklarınızın eksik, hatalı veya tutarsız bilgiler içermesi durumunda güvensizliğe neden olacağından Amerika Konsolosluğu tarafından vize talebiniz olumsuz bir kararla sonuçlanabilir. Bu noktada, kurumumuzdan destek alarak evraklarınızın uzman vize başvuru ekibimiz tarafından titizlikle incelenmesini sağlayabilirsiniz. Temsilcilerimiz, Amerika vize işlemleri sırasında son derece önemli olan DS-160 formunun (vize başvuru formu) doldurulma aşamasında da tarafınıza yardımcı olmaktadır. Bu şekilde belgede yer alan bölümlerin doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurulması sağlanmaktadır.

Evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesinin ardından ikinci aşamada konsolosluktan görüşme amacıyla randevu alınması adımı yer almaktadır. Kurumumuzdan danışmanlık hizmeti almanız halinde vize türüne uygunluk gösteren vize ücretinin ödenmesiyle birlikte randevu işlemleri sırasında danışmanlarımız size gerekli destek sağlayacaktır. Amerika vize mülakat esnasında dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili temsilcilerimiz size gerekli bilgileri aktaracak ve sürecin kolay ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Amerika vizesi başvuru sürecini Adana ofisimiz temsilcileri ile tamamlayarak sürecin konsolosluk tarafından belirlenen şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde karmaşık bulunan vize sürecini şahsınız adınıza hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamaya yardımcı olabildiğimizi hatırlatmak isteriz.

Amerika Vize Türleri - Adana

Amerika'ya seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusunda bulunmadan önce öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemeleri gerekmektedir. Vize türleri doğrultusunda konsolosluk tarafından talep edilen belgeler ve Amerika vize ücretleri değişiklik göstermektedir. Amerika vizesi için Adana ofisimiz temsilcileri iletişime geçerek seyahat detaylarına bağlı olarak uygun vize türünü belirleyebilirsiniz. Bu sayede ibraz etmeniz gereken bilgi ve belgeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika vizesi kendi içinde çeşitli vize türlerine ayrılabilmektedir. Dolayısıyla, seyahat planınıza uygunluk gösteren vize türüne başvuru yapmanız önemlidir. Her vize türü içinde farklı vizeler bulunabilmektedir.

Amerika vize türleri aşağıdaki gibidir:

 • Amerika Turistik Vize
 • Amerika Ticari Vize
 • Amerika C Transit Vizesi
 • Amerika Mürettebat Vizesi
 • Amerika Öğrenci Vizesi
 • Amerika Çalışma Vizesi
 • Amerika Evlilik Vizesi
 • B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • Amerika Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Amerika Vizesi
 • Amerika ESTA Vizesi VWP

Amerika seyahati için uygun olan vize türünün belirlenmesinin ardından talep edilen belgelerin öğrenilmesiyle birlikte başvuru süreci hızlı bir şekilde başlatılabilir. Adana ili ve yakın çevresinde ikameti bulunan kişiler, Amerika vize başvuruları için kurumumuz Vize Merkezi’ni tercih ederek vize taleplerinin eksiksiz bir şekilde konsolosluğun değerlendirmesine sunulmasını sağlayabilirler. Adana ofisimiz temsilcileri ile iletişim kurmak için iletişim bilgilerimizi kullanabilecekleri gibi doğrudan ofisimizi de ziyaret edebilirler.

Amerika Vizesi Ücreti

Amerika Büyükelçiliği, Amerika vize ücretlerini belirlemekte ve diğer konsolosluklar gibi bu ücretleri belirli dönemlerde güncellemektedir. Başvuru işlemlerine başlamadan önce, herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmamak için güncel ücret tutarını kontrol etmeniz oldukça önemlidir. Belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine, ülkeye yapılan giriş sayısına ve başvurunun niteliğine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu nedenle, seyahat detaylarının belirlenmesi ve başvuru sürecinde ödenmesi gereken ücret hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Amerika vize başvurusunun Amerika konsolosluğu tarafından reddedilmesi durumunda, başvuru sırasında ödenen vize ücreti geri ödenmemektedir. Bu nedenle, işlemlerin doğru bir şekilde yürütülmesi seyahat planının aksamaması açısından önemlidir. Kurumumuzun desteği ile yapacağınız başvurularda Amerika vizesi için gereken işlemlerin sizin adınıza en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Şahsen bulunmanız gerekmeyen adımlarda, temsilcilerimizle iletişim halinde olarak işlemleri uzaktan oldukça kolay ve rahat bir şekilde takip edebileceğinizi de unutmayın.

Vize Merkezi olarak, Amerika vize başvuruları ve Adana şubemize ilişkin bilgilere erişebileceğiniz sayfamızın sizlere başvuru işlemleri öncesinde yardımcı olacağını umuyoruz. Amerika vize başvurusuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da başvuru sürecini

doğrudan tarafımızdan destek alarak başlatmak isterseniz, bizimle +90 (322) 245 07 92 nolu numaradan iletişime geçebilirsiniz. Amerika vizesi konusunda uzman temsilcilerimizle iletişime geçmek isteyenler, telefon numaralarımızı veya [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilirler. Ayrıca, Amerika vize işlemleri sırasında destek veren vize danışmanlarımızla yüz yüze görüşmek için Adana'daki ofisimizi ziyaret etme imkanına sahip olduğunuzu unutmayınız.

Amerika vize merkezi istanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp