Amerika Vize Ücretleri

Amerika Vize Ücretleri

Amerika vize ücretleri, başvurduğunuz vize türüne ve almak istediğiniz hizmete göre değişiklik göstermektedir. Göçmen olmayan tüm vize türleri için vize harcı ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru sonrası vize başvurunuzun sonucuna bağlı olmaksızın ödenen vize ücretleri geri iade edilmez veya devredilemez. Reşit olmayan çocuklardan da Amerika vize ücreti alınmaktadır.

Amerika Vizesi Konsolosluk Harçları 2024

Amerika Vize TürleriKonsolosluk Harcı
(B) Ziyaretçi: İş, Turizm, Tıbbi Tedavi185 USD
(C) ABD'den Transit Geçiş.
(D) Mürettebat Vizesi
(F) Akademik Öğrenci
(M) Mesleki/Akademik Olmayan Öğrenci
(I) Basın Mensubu veya Gazeteci
(J) Değişim Programı
(TD/TN) NAFTA Vizeleri
(T) İnsan Kaçakçılığı Mağduru
(U) Suç Faaliyeti Mağduru
(H) Geçici İşçi/Çalışan veya Stajyerler205 USD-
(O) Olağanüstü Yetenekleri Olan Kişiler205 USD
(P) Sporcular, Sanatçılar ve Göstericiler 205 USD
(Q) Uluslararası Kültürel Değişim Programı
(R) Dini Görevli
(L) Şirket İçi Transfer 205 USD
(E1) Anlaşmalı Tüccar315 USD 1000 -1500 USD
(E2) Anlaşmalı Yatırımcı315 USD
(K) ABD Vatandaşının Nişanlısı veya Eşi265 USD

Danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise danışmanlık bedeli olarak sadece 100 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

EK HİZMETLERİMİZ

HizmetHizmet Bedeli
Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti20 €
İngilizce Motivasyon Mektubu300 ₺
Karşılama Hizmeti50 $
Vize Kapınızda Hizmeti100 $
Vize - Pasaport Kurye Hizmeti100 ₺

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; Amerika seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/USD teminatlı seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 Euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 300 ₺ olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz. 

Karşılama Hizmeti; Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir. Bu hizmetimizin karşılığı 30 $ olarak ücretlendirilir.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 $ ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 100 ₺ şeklinde ücretlendirilir.

Amerika Vize Ücreti İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • ABD Dışişleri Bakanlığı Vize Başvuru ücretlerini iade etmez.
 • Vize Başvuru ücretleri başka bir başvuru sahibine satılamaz ya da devredilemez.
 • Vize başvuru ücretleri tek başvuru için kullanılmaktadır. Vizenize ret cevabı gelirse yeni vize başvurunuz için yeniden Amerika vize ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • Vize başvuru ücretleri bir sene kullanım hakkı vardır. Eğer bu tarihe kadar vize başvurunuzu kullanmazsanız hakkınızı kaybedersiniz.
 • Amerika vize ücreti yatırdıktan sonra bu başvuruyu sadece Amerika vizesi için kullanabilirsiniz. Amerika vize ücreti ile başka bir ülke vize başvurusunda bulunamazsınız.

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

8 sorudan en popüler 8 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika vize ücreti 2022
  S.Y, 17 Şub 2022, 17:55

  Merhaba, Amerika seyahatimiz için bütçe planlaması yapmaktayız. Biz 3 kişilik bir aileyiz. Eşim ben ve çocuğumuz için Amerika vize ücreti 2022 yılı için ne kadar? Turistik vize başvurunda bulunacağız. Daha sonrasında da oğlumuzun eğitimi için F1 vizesine başvurmak istiyoruz. Bize bu konuda da danışmanlık hizmeti verebilir misiniz? Onun ücreti nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi Kaç Para?
  S.S., 23 Ara 2020, 12:54

  Merhabalar, Amerika vizesi kaç para? Amerika Konsolosluğu’na yapılacak vize ödemesini nereye yapmam gerekiyor? Amerika Konsolosluğu’na yapacağım ödemenin dışında ekstra bir ödeme yapmam gerekiyor mu? Sizinle çalıştığımız takdirde siz ne kadar danışmanlık ücreti alıyorsunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vize Fiyatları 2021
  N.Ö., 21 Ara 2020, 09:30

  Amerika vize fiyatları 2021 yılında ne kadar olacak? Size yapacağımız Danışmanlık ve hizmet fiyatı ne olacak? Amerika vize fiyatları hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Vizemiz onaylanması ödemiş olduğumuz ücretleri geri veriyorlar mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vize Ücreti 2021
  K.L., 18 Ara 2020, 14:55

  Merhabalar, Amerika vize ücreti 2021 yılında ne kadar olacak? Amerika Konsolosluğu’na ödenecek olan rakamda değişiklik oldu mu? Danışmanlık ücreti için size ne kadar ödeme yapacağız ve hangi hizmetleri vereceksiniz? Vize ücretleri konusunda detaylı bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vize Ücreti 2020
  D. KOŞAR, 14 Tem 2020, 15:02

  Merhaba Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği okuyorum. Hem İngilizcemi biraz daha geliştirmek hem de dayımı ziyaret için Amerika’ya gitmek istiyorum. Amerika vize ücreti 2020 konusunda bilgi alabilir miyim? Öğrenci olduğum için vize ücretlerinde bir indirim söz konusu mudur? İlk kez vize başvurusunda bulunacağım için sizden destek almak istiyorum. Form doldurmaya çalıştım ama bazı bilgileri nasıl gireceğimi tam olarak anlayamadım açıkçası o yüzden sizden destek alırsam çok daha iyi olacak. Belgeler ve ücret konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Turist Vizesi Ücreti
  C. E, 13 Tem 2020, 17:06

  Ben Ceylan. Amerika için bir seyahat planlaması yapıyorum. Turistik bir seyahat yapacağım. Yaklaşık 2 hafta kalmayı planlıyorum. Amerika turist vizesi ücreti ne kadar? Uçak ve otel satışı da yapıyor musunuz ya da anlaşmalı olduğunuz kurumlar mevcut mudur? Ben Mersin’de ikamet ediyorum. Mersin’den başvuruda bulunabiliyor muyum yoksa İstanbul’a mı gelmem gerekiyor? Şuan pandemi dolayısıyla home Office çalışıyorum bu durum bir sorun teşkil eder mi? Bana destek olursanız mutlu olurum. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vize Ücreti
  A. Burak Koca, 02 Ara 2019, 12:14

  Merhaba, Amerika vize ücreti, başvuracağınız vize türüne ve mesleğinize göre farklılık gösterir. Amerika vizesi ücreti 18 yaşından küçük çocuklardan da alınmaktadır. Amerika vize başvurunuzun ret cevabı alması halinde, yatırmış olduğunuz başvuru ücreti iade edilmemektedir. Peki, Amerika vizesi ücret nereye yatırılır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çocuklar için Amerika Vizesi alırken Vize Ücreti Alınır mı?
  P.K, 18 Nis 2018, 17:49

  2 ve 6 yaşındaki çocuklarım için Amerika vize başvuru ücreti ödemem gerekiyor mu? Ayrıca noterden alınacak muvaffakatnamede gidilecek ülkenin ismi (Amerika) belirtilmeli mi? Aynı dönemde Yunanistan vizesine de başvuru yapacağım ikisi için ortak belge kullanabilirmiyim? Muvaffakatname her çocuk için ayrı mı hazırlanmalıdır, yoksa 2 çocuk aynı belgede olabilir mi? Amerika vizesi için başvuru sırasında orjinal belge mi vermeliyim? Eğer aynı belgede 2 çocuk içeren bir muvaffakatname alırsam, başvuru sırasında birine orjinal birine fotokopisi verebilirmiyim? Çocuklar için Amerika Vizesi alırken Vize Ücreti Alınır mı? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp