2023 Yılı Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası yurt dışı seyahatlerinde oluşabilecek herhangi bir riske karşı kişiyi güvence altına almaktadır. Konsoloslukların büyük bir kısmı için sigorta zorunluluğu bulunmaktadır. Bu sebeple vize başvurusu yaparken planlanan seyahat tarihi boyunca geçerli bir sigortanın bulunması gerekmektedir. Sigorta türü gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Yalnızca vize başvurusu için değil; acil durumlar, seyahat iptali, bagaja ilişkin problemler ya da hastalık gibi durumlara karşı yolcuyu güvence altına alması açısından da oldukça önemlidir. Bu sebeple yurt dışı seyahatinden önce muhakkak, yurt dışı seyahat sigortası yaptırılması gerekmektedir.

seyahat-saglik-sigortasi

Vize Merkezi aracılığıyla;

 • Schengen Vizesi Sağlık Sigortası (Danimarka, Avusturya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Belçika, İzlanda, İtalya, Letonya, Macaristan, Litvanya, Malta, Hollanda, Lüksemburg, Polonya, Norveç, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsveç, İsviçre, İspanya, Lihtenştayn ülkelerini kapsamaktadır.)
 • Amerika Vizesi Sağlık Sigortası
 • İngiltere Vizesi Sağlık Sigortası
 • Rusya Vizesi Sağlık Sigortası
 • Bulgaristan Vizesi Sağlık Sigortası
 • Dubai Vizesi Sağlık Sigortası vb. tüm dünya ülkelerine sigorta düzenlenebilmektedir.

Vize başvurularında, başvuru sahibinin geçerli sigortası olduğuna dair ıslak imzalı belgeleri de sunması gerekmektedir. Birçok ülkenin dış temsilcilikleri geçerli sigortası olmayan dosyaları olumsuz değerlendirmektedir. Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından gerekliliklere uygun bir yurt dışı seyahat sağlık sigortası yapılması şarttır. Sigorta olmadan yapılan yurt dışı seyahatlerinde yolcunun, Türkiye’de faydalandığı sigortanın geçerli olmayacağını ve herhangi bir sağlık probleminin yaşanması halinde ciddi meblağlar ödeyeceğini göz önünde bulundurması gerekmektedir. Yalnızca sağlık problemleri değil, seyahatte yaşanacak pek çok aksaklık için yurt dışı seyahat sigortası kişiye destek olmaktadır.

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası vize başvurularında ibraz edilmesi gereken en önemli evraklar arasında yer almaktadır. Bazı ülkelerin dış temsilcilikleri vize istemese de aniden yaşanması muhtemel olan olumsuz durumlar için sigorta hizmeti alınması oldukça önemlidir. Gidilecek ülkenin sağlık standartlarının düşük olması sigortası olan yolcuyu etkilemeyecektir. Seyahat sigortaları, en üst düzey sağlık hizmetini sigorta kapsamında almayı sağlamaktadır. Bazı ülkelerde sağlık hizmetlerinin ücretleri oldukça yüksektir. Sigortalı kişi bu durumda bütçesi sarsılmadan sigorta kapsamında sağlık hizmeti alabilmektedir.

Günümüz pandemi koşulları dolayısıyla sigorta şirketleri de koronavirüse özel yurtdışı seyahat sağlık sigortası hizmeti sunmaya başlamıştır. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan Koronavirüs teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası kişinin yurt dışında başına gelecek olası koronavirüs hastalığı için alınan tıbbi hizmetleri finanse etmektedir. Yukarıda da bahsedildiği gibi bazı ülkelerde sağlık hizmetleri ancak çok yüksek meblağlarda karşılanabilmektedir. Bu durumda Covid-19 teminatlı sigorta kişinin bütçesini sarsmadan, sigorta kapsamına dahil olarak tedavi alabilmesine yardımcı olacaktır. Seyahat edilecek ülkenin sağlık standartları yeterli değilse, sigorta en iyi hastanelerde yatmasını ve tedavi olmasına yardımcı olmaktadır.

Yalnızca yurt dışına seyahate çıkan yolculara değil, ülkemizi ziyaret eden yabancılara da koronavirüs teminatlı Turist Koruma ve Destek Sigortası yapılabilmektedir. Turist koruma sigortası yabancı ülke vatandaşlarının ülkemize güvenli bir şekilde seyahat etmesi ile birlikte ülke turizmine ciddi ölçüde katkı sağlamaktadır. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tehlikesi, sigorta güvencesi ile birlikte, tatil yaparken asla düşünülmemesi gereken şeyler arasında yer alacaktır. Olası bir durumda sigorta kapsamında pek çok sağlık hizmeti karşılanmaktadır.

Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Sigorta bir gün ile bir yıl arasında düzenlenebilmektedir. Başvuru sahibinin yurt dışı seyahat sağlık sigortası birçok başvuru evrakından daha önemlidir. Bu sebeple, planlanan seyahate en uygun sigortanın, başvuruda sunulmak üzere önceden hazırlanması gerekmektedir. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri sigortanın başlangıç ve bitiş tarihi, bir diğer önemli husus ise teminat değeridir. Pek çok ülke için teminat değeri 30.000 Euro olarak belirlenmiştir. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla kişinin planladığı seyahate en uygun online seyahat sigortası belirlenip, hızlı bir şekilde düzenlenebilmektedir. Bununla birlikte başvuru sahibinin, sigortaya ilişkin detaylar üzerinde durmasına gerek kalmamaktadır.

Sigorta hizmeti satın alımlarında yukarıda belirtilen hususların dışında başka konulara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan biri düzenlenen poliçedir. Elle yazılmış poliçeler bazı ülkelerin dış temsilcilikleri tarafından kabul edilmemektedir. Düzenlenen poliçenin konsolosluklarca istenen şekillere uygun olarak hazırlanması ve diğer tüm hususlar için bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Vize Merkezi uzmanları vize alım süreçlerinde en doğru sigorta hizmetini almasını sağlamaktadır.

Zorunlu seyahat sigortası pek çok ülkenin vize başvurularında gereklidir. Fakat bunun yanı sıra kişinin sağlığını ve seyahatini güvence altına alan önemli bir uygulamadır. Kişi tarafından talep edilecek ek teminatlar ile yalnızca tıbbi masrafların karşılanması değil, oluşabilecek kazalar ya da valizin kaybolması gibi güvenceler de eklenmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesinin Süresi Nasıl Belirlenmelidir?

Seyahat sağlık sigortası en az 1 gün ve en çok 1 yıl olarak düzenlenebilmektedir. Seyahat süresine göre poliçe primleri de değişiklik göstermektedir. En az planlanan seyahat tarihlerini kapsaması gerekmektedir. Dolayısıyla, seyahat tarihinden en az bir gün önce başlaması ve dönüş tarihi itibariyle en az bir gün sonra bitmesi gerekmektedir. Fakat yalnızca seyahat süresi kadar olmasına gerek yoktur. Sürekli seyahat eden ya da yakın tarihlerde başka seyahat düşünen kişiler için daha uzun süreli sigorta düzenlenmesi kişinin yararına olacaktır. Birden çok seyahatlerin olduğu tarih aralıklarında tek bir poliçe düzenlenmesi hem vakitten kazanç sağlayacak hem de her seyahat için sürekli ek işlem yapılmasına gerek kalmayacaktır.

Seyahat sigortasıyla güvence altına alınan teminatlar, yabancı ülkeye giriş yapılması ile başlamakta ve Türkiye’ye giriş yapılması ile sonlanmaktadır. Yukarıda bahsedildiği gibi birden çok seyahat için daha uzun geçerliliği olan bir poliçe alındıysa, poliçenin geçerliliği boyunca herhangi bir ülkeye seyahat edilmesi halinde sigorta teminatları yeniden geçerli olmaktadır. Yalnızca burada belirli konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Sigorta türleri ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Örneğin, Schengen ülkeleri için satın alınmış bir sigorta, Amerika’da geçerli olmayacaktır.

Seyahat Sağlık Sigortası Nerede Yapılır?

Seyahat sağlık sigortası düzenleyen şirketlere müracaat edilerek kolayca düzenlenebilmektedir. Fakat vize başvurularında konsolosluklar tarafından istenen poliçenin düzenlendiğinden emin olması gerekmektedir. Pek çok sigorta şirketinde poliçenin takibi başvuru sahibi tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla yanlış sigorta düzenlenmesi halinde kişinin başvurusu geçersiz sayılmakta ya da olumsuz değerlendirilmektedir. Başvurusu geçersiz olan kişinin tekrar vize süreçlerine dahil olması ve yeni sigorta düzenlemesi hem bütçesine hem de zamanına mal olacaktır.

Vatandaşların bu gibi prosedürlere dikkat etmemesi için Vize Merkezi uzmanları, kişinin planladığı seyahat planına en uygun poliçeyi düzenlemektedir. Vize Merkezi çalışanları başvurularından önce en doğru şekilde sigorta hizmetini vermekte ve başvurunun olumlu sonuçlanması adına gereken tüm işlemlerle birlikte danışmanlık hizmetini sürdürmektedir. Böylelikle yoğun şehir hayatında vize başvurusuna vakti olmayan ya da güncel prosedürleri takip edemeyen kişilerin vize süreçlerinde, onlara yardımcı olmaktadır. 0212 287 11 11 arayarak sigorta işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Seyahat etmeden önce sigorta satın almayı düşünen kişilerin kafasının karışması oldukça normaldir. Günümüzde online seyahat sağlık sigortası ile kısa sürede poliçe düzenlenebilmektedir. Yabancı ülke konsoloslukları tarafından belirlenen prosedürler değişiklik göstermektedir. Vize Merkezi uzmanları aracılığı ile düzenlenen poliçelerde konsoloslukların isteklerine uygun poliçe düzenlenmekte olup, başvuru sahibinin sigortaya ilişkin detayları düşünmesine gerek kalmamaktadır. Her ülkenin kendine özgü bir sağlık sistemi bulunmaktadır. Dolayısıyla ansızın karşılaşılabilecek bazı durumlar için kişinin hem bütçesini hem de sağlığını güvence altına almaktadır.

Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

Çok sayıda ülke konsolosluğu vize başvurusunda sigortayı zorunlu hale getirmiştir. Bu sebeple poliçe evrakının vize başvurularındaki evrakların bir kısmından daha önemli olduğunu söylemek mümkündür. Yurt dışı ve yurt içi seyahatlerde yolcunun seyahatini ve sağlığını güvence altına almayı amaçlamaktadır. Sigortaların türlerine göre teminatları da değişiklik göstermektedir. Sigorta kapsamında, seyahat anında yaşanan herhangi bir kaza ya da hastalık gibi durumlarda sağlık harcamaları karşılanmaktadır. Bazı ülkelerin sağlık sistemleri yetersiz ya da bazılarının sağlık harcamaları ise oldukça maliyetlidir. Her iki durumda da yolcunun bütçesini etkilemeden en iyi koşullarda sağlık hizmeti almasını sağlamaktadır.

Bunun dışında pandemi sürecinden kaynaklı sigorta şirketlerinde Koronavirüse özel yurtdışı seyahat sigortası teminatı düzenlenmiştir. Koronavirüs teminatlı seyahat sağlık sigortası ile birlikte pandemi sürecinde de kişinin sağlığı güvence altına alınmış olacaktır. Koronavirüs tehlikesini güvence altına alan bir diğer sigorta türü de Turist Koruma ve Destek Sigortası olarak karşımıza çıkmaktadır. Covid-19 teminatlı sigorta arasında yer alan turist koruma sigortası ülkemize gelen yabancı ülke vatandaşlarını olası bir Covid-19 ihtimaline karşı güvence altına almakta ve bu gibi durumlar karşısında alacakları tıbbi destekleri karşılamaktadır.

Talep edilmesi halinde bazı ek teminatlar da poliçeye eklenebilmektedir. Bu gibi durumlarda seyahatin iptali gibi durumlarda da kişi güvence altına alınmış olacaktır. Sigortanın sağladığı teminatlar genel olarak aşağıdaki gibidir;

 • Kaza sonucundaki ölümlerin teminatı
 • Kaza sonucunda oluşan sürekli sakatlıkların teminatı
 • Seyahat esnasında yaşanan hastalık ya da yaralanma tedavi masrafları
 • Seyahatte yaşanan yaralanma ya da hastalanma halinde sağlık merkezine nakil masraflarını
 • Acil ilaç masraflarının karşılanması
 • Yaralanmadan ya da hastalıktan kaynaklanan konaklama bedellerinin karşılanması
 • Hastalık sebebiyle seyahat süresinin uzaması dolayısıyla, refakatçisinin ülkeye getirilmesi
 • Türkiye’ye geri dönüş masraflarının karşılanması
 • Seyahatte yakın aile üyesinin vefat etmesi sebebiyle geri dönüş giderlerinin karşılanması
 • Seyahat esnasında kişinin vefat etmesi halinde ülkeye nakil giderleri ve cenazeye eşlik edecek kişilerin giderlerinin karşılanması
 • Yolcunun bagajını kaybetmesi halinde bagajın bulunduktan sonra evine gönderilmesi için gereken giderlerin karşılanması şeklindedir.

Seyahat Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Seyahat sağlık sigortası seyahatten önce yapılmalıdır. Çok sayıda ülke konsolosluğu için poliçe evrakı, zorunlu evraklar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla vize başvurusundan önce seyahat sigortasının yapılmış olmasında fayda vardır. Seyahat sigortaları en az 1 gün en fazla 1 yıllık düzenlenebilmektedir. Vize başvurusuna gitmeden önce poliçe evraklarının istenen şekillerde düzenli olarak sunulması gerekmektedir. Bazı konsolosluklar elle hazırlanan poliçe belgesini kabul etmemektedir. Konsolosluklar tarafından istenen poliçe zorunluluğunun güncel durumu hakkında detaylı bilgi almak için bir uzmanla görüşülmesi gerekmektedir.

Vize Merkezi aracılığıyla düzenlenen poliçeler, seyahat planına ve konsolosluk prosedürlerine en uygun şekilde yapılmaktadır. Sigortaların, vize başvurusunda beyan edilen seyahat tarihinden en az bir gün önce başlaması ve dönüş tarihi itibariyle en az bir gün sonra bitmesi gerekmektedir. Böylelikle seyahat tarihinin tümünü kapsaması gerekmektedir. Kişinin yakın tarihli başka bir seyahat planı varsa, bu iki tarih aralığında tek bir poliçe düzenlenmesi daha yararlı olacaktır. Böylelikle bir sonraki başvurusunda yeniden sigorta yaptırmasına gerek kalmayacaktır.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Seyahat sağlık sigortası ücretleri sigorta türüne göre değişiklik göstermektedir. Sigortalar genelde bütçeyi aşmayan, cüzi ödemeler ile satın alınabilecek olan fakat seyahate çıkan kişinin muhakkak faydalanması gereken bir uygulamadır. 0 ile 75 yaş arası her bireye yapılabilmektedir. Yurt dışı sağlık sigortası fiyatları gidilecek ülke ve geçerlilik süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple öncelikle, seyahat edilecek ülke ya da ülkeler ve seyahat süresini göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Seyahat edilecek ülke ya da ülkelere göre değişiklik göstermesinin ana sebebi teminat miktarlarının değişiklik göstermesidir. Genelde ülkeler 30.000 Euro ya da 50.000 USD teminatlı sigorta talep etmektedir. Fakat burada hesap edilmesi gereken, sigortaların cüzi miktarlardaki ödemeleri değil, seyahat esnasında ansızın gelişen bir ağrı karşısında, kolayca tedavi alabilme özgürlüğüdür. Bilindiği üzere, yurt dışı bazı ülkelerde sağlık harcamaları oldukça maliyetlidir. Basit bir diş ağrısı bile seyahat esnasında kişiyi oldukça rahatsız edebilir. Seyahat sigortası fiyatları, herhangi bir acil durum karşısında karşılanacak giderler göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygundur.

30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadar?

30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası ücreti, seyahat süresine bağlı değişiklik göstermektedir. Bazı ülke konsoloslukları seyahat sigortasını 30.000 Euro teminatlı isterken bazıları ise 50.000 USD teminatlı istemektedir. 50.000 USD teminatlı sigorta gereken ülkeler, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Japonya’dır. Diğer ülkelere seyahat edecek kişilerin ise 30.000 Euro teminatlı sigortası olmalıdır. Poliçe primi bir gün ile bir yıl arasında değişmektedir. Sürenin uzaması ile birlikte seyahat sigortası ücretleri de artış göstermektedir. Poliçelerde yer alan ana teminatlar; acil durum yatak ve tedavi giderleri, tıbbi nakiller, cenazenin yurda nakli ve defin harcamaları şeklindeyken; ek teminatlar ise seyahatin iptal ya da yarıda kesilmesini, bagaj gecikmesini, pasaport kaybı ya da bagaj kaybını temin etmektedir.

Bunun yanı sıra araç ya da kaza hasar teminatında, karşı tarafa verilen maddi zararlar da teminat altındadır. Kişi ve kaza başına sağlık giderleri teminatı devreye girdiğinde ise karşı tarafın bedenine verilen zararlar teminat altına alınmaktadır. Birinin ölümüne sebep olma durumunda ise kaza başına sakatlanma ya da ölüm teminatı devreye girmektedir. Bu durumda defin giderleri karşılanmakla birlikte yakınlarının manevi tazminatı teminat altındadır. Sakat kalması halinde ise gerekli tüm giderler sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.

30 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası

20 euro

3 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası

30 euro

6 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası

60 euro

1 Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası

100 euro

1 Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası ( Tam Kapsamlı Covid Sigortası) 170 euro

Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Seyahat sağlık sigortası vize başvurularında pek çok ülke konsolosluğu tarafından belirlenmiş zorunlu evraklar arasında yer almaktadır. Seyahat sigortasının yalnızca vize başvurusunda gerekli olan bir zorunluluk gibi düşünülmemesi, seyahatin ve sağlığın sigorta ile güvence altına alındığının bilinmesi gerekmektedir. Oluşabilecek kaza, hastalık, yaralanma ya da seyahate ilişkin tüm olumsuz durumlarda maddi ve manevi tazminatın karşılandığı bir uygulamadır. Seyahat anında yaşanabilecek pasaport kaybolması, bagaj kaybolması ya da basit bir ağrı bile seyahati olumsuz etkileyebilir. Sigorta ile yaşanması muhtemel olan tüm bu olumsuz durumlar güvence altına alınmaktadır.

 • Schengen Vizesi Sağlık Sigortası

(Danimarka, Avusturya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Belçika, İzlanda, İtalya, Letonya, Macaristan, Litvanya, Malta, Hollanda, Lüksemburg, Polonya, Norveç, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsveç, İsviçre, İspanya, Lihtenştayn ülkelerini kapsamaktadır.)

 • Amerika Vizesi Sağlık Sigortası
 • Dubai Vizesi Sağlık Sigortası
 • İngiltere Vizesi Sağlık Sigortası
 • Rusya Vizesi Sağlık Sigortası
 • Bulgaristan Vizesi Sağlık Sigortası gibi coğrafi bölgeler ve tüm dünya ülkeleri için düzenlenebilmektedir.

Covid 19 Sigortası

Covid 19 sigortası pandemi sürecinde düzenlenen koronavirüs teminatlı sigortadır. Yurt dışı seyahatlerinde kişiyi koronavirüs riskine karşı korumaktadır. COVID-19’un dünya üzerindeki tablosu göz önünde bulundurulduğunda, seyahat etmeden önce muhakkak ciddi önlemler alınması gerekmektedir. Alınabilecek en iyi önlemlerden biri ise Kovid-19 teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası ile seyahat etmektir. Sigorta, hastalık ve karantina durumlarında kişiye her açıdan destek olmaktadır.

İnsanların yurt dışında ülkesinden uzakta geçirdiği zamanlarda yaşadığı en büyük problemlerden biri sağlık problemleridir. Söz konusu sağlık problemleri olunca pek çok açıdan başka sorunları da beraberinde getirmektedir. Bunlardan bazıları, tıbbi hizmetlerin ve ilaç masraflarının oldukça maliyetli oluşu, bazı ülkelerin sağlık standartlarının yeterli olmayışı, hastalık durumunda tedaviye alınan kişinin konaklama ve diğer giderleri şeklindedir. Bu risklerin doğurduğu problemler karşısında kişinin maddi kayıp yaşamaması, fiziksel ya da mental sağlığının olumsuz etkilenmemesi adına gereken pek çok şey Covid 19 yurtdışı seyahat sağlık sigortası kapsamında karşılanmaktadır. Sağlık standardı düşük bir ülkeye seyahat edilse bile sağlık hizmetlerinden en üst düzeyde faydalanma imkanı sağlanmaktadır.

Covid 19 sigortası teminatları poliçede belirtilmiştir. Sigortanın seyahat süresi boyunca geçerli olması açısından süresinin doğru belirlenmesi ve muhakkak seyahatten önce yaptırılması gerekmektedir. Seyahat eden aile bireyleri de dahil herkes adına poliçe düzenlenmesi gerekmektedir. En sık merak edilen konulardan biri de sigortanın hangi durumlarda devreye girdiğidir. Sigorta kapsamında yer alan konuları aşağıdaki gibi listelemek mümkündür.

 • Koronavirüse özel yurtdışı seyahat sigortası hastalık teşhisinin konması için yapılması gerekli işlemleri karşılamaktadır.
 • Hastalık teşhisi konan kişinin hastanede ya da yatarak tedavisi sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
 • COVID 19 teşhisi konan ve karantinaya alınan kişinin otel masrafları sigorta kapsamındadır.
 • Sigortalı kişinin tıbbi danışmanlık hizmeti alma hakkı bulunmaktadır. İhtiyaç duyduğu her an istediği konuda bilgi ve tavsiye talep edebilmektedir. Tıbbi danışmanlık hizmeti, teşhis konması ve ilaç önerilmesini kapsamaz.
 • Acil ilaç giderleri sigorta kapsamında karşılanır.
 • Sigorta kapsamında tedavisini tamamlayan hastanın daimi ikamet adresine nakli sağlanmaktadır.
 • Seyahat esnasında vefat eden kişinin cenaze nakli sağlanmaktadır.

Yabancılar için Sağlık Sigortası

Yabancılar için sağlık sigortası Türkiye’ye gelecek yabancı ülke vatandaşlarına düzenlenen bir sigortadır. Poliçe kapsamında seyahat eden yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de kaldıkları süre boyunca yaşayacakları acil sağlık problemleri ve kaza durumları güvence altına alınmaktadır. Yabancılara özel sağlık sigortası ülkemize çeşitli amaçlarla gelen yabancılara poliçe teminatları doğrultusunda koruma sağlamaktadır. Bu sebeple seyahat süresini kapsayan bir sigorta yaptırılması son derece önemlidir.

Yabancıların seyahat süresi boyunca geçerli bir yabancı seyahat sigortası ile Türkiye’ye seyahat etmeleri aşağıdaki durumları teminat altına almaktadır.

 • Sigortalının yaralanma ya da hastalık nedeniyle tedavisi karşılanmaktadır.
 • Ayakta ya da yatarak, ameliyatlı ya da ameliyatsız tedaviler, tedavide zorunlu yatak, ilaç, hastane, ameliyathane, refakatçi, çeşitli tıbbi malzemeler ve diğer zorunlu giderler teminat altındadır.
 • Seyahat esnasında yaşanan hastalık, yaralanma ya da taburcu edilme durumunda sigortalı kişinin geri dönüşü ya da nakli sağlanmaktadır.
 • Sigortalı kişinin dilediği an tıbbi bilgi ve danışmanlık alma hakkı vardır.
 • Vefat eden sigortalının cenaze nakli sağlanmaktadır.

Yabancı uyruklular sağlık sigortası birçok yabancının Türkiye’ye seyahat ederken ya da vize alırken yaptırması gereken sigorta türleri arasında yer almaktadır. Vizeden muaf olan yabancıların da seyahat ederken sigorta yaptırmalarında fayda bulunmaktadır. Kişinin kendi ülkesinden uzakta seyahat esnasında yaşayabileceği en büyük problemlerden biri sağlık problemleri ve diğer acil durumlardır. Bu sebeple alınması gereken en büyük önlemlerden biri geçerli bir seyahat sağlık sigortası ile seyahat etmektir. Sigorta, söz konusu olumsuzluklar karşısında oluşan zorunluluklar için kişiye destek olmaktadır. Bu durumlar karşısında sigortalı kişi hiçbir maddi kayıp yaşamayarak güvence altına alınmaktadır.

seyahat-saglik-sigortasi-icin-tiklayiniz