Hakkımızda

Vize Merkezi Kimdir?

Vize Merkezi, tüm dünya vize işlemlerinde alanında uzman, profesyonel bir danışmanlık firmasıdır. Vize Merkezinin, adı tescilli bir marka olup vize merkezi isminin başka versiyonlarını isminde barındıran firmalarla bir ilgisi bulunmamaktadır. “Vize merkezleri”, “vizenin merkezi”, “Kanada vize merkezi”, “İtalya vize merkezi” ve benzeri isimler taşıyan firma ve onlara ait .com, .net, .org gibi uzantılı web siteleriyle herhangi bir ilişkisi bulunmamakta, bu isimler adı altında yapılan vize işlemlerinden ve hizmetlerinden sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Vize Merkezi, alanındaki bütün işlemleri sadece “Vize Merkezi” tescilli adı altında gerçekleştirmektedir. Vize Merkezi logosunun bulunmadığı ancak adında vize merkezi ve türevlerinin geçtiği web sitesi ve firmalarla herhangi bir alakamız bulunmamaktadır.

Vize Merkezi olarak görevimiz vize başvuru prosedürlerine en uygun şekilde başvuru dosyanızı hazırlamak, randevu tarihinizin alınmasını sağlamak, gerektiği durumlarda uçak ve konaklama rezervasyonlarınızın, seyahat & sağlık sigortanızın yapılmasını sağlamak ve vize başvurunuzu eksiksiz evraklarla tam ve doğru şekilde ilgili Konsolosluğun outsource ettiği aracı kuruma (VFS Global, İdata, Kosmos, BLS, Visalia Global ve TLS ) veya aracı kurumu olmayan Konsolosluğa doğrudan teslim etmektir. Aracı kurumlarla çalışmayan Konsolosluk ve Büyükelçiliklere yapılan vize başvurularında, konsolosluklara akredite olmuş en iyi firmalar ve bu Konsolosluklarla iyi ilişkiler içinde olan kontaklarla çalışırız. Siz değerli müşterilerimizin vize işlemlerini ilk aşamasından sonuçlanma aşamasına kadar takibini yapmak ve vize prosedürlerinde işlerinizi kolaylaştırmak bizim öncelikli görevimizdir.

Vize Merkezi 10 yıllara dayanan deneyimiyle, resmi web sitesi www.vizemerkezi.com üzerinden, vizeyle ilgili son güncel bilgilere ulaşabilmenize yardımcı olur. www.vizemerkezi.com  seyahat amacınıza uygun vize kategorilerine ait evraklar, vize başvurusu yapacağınız şubelerin iletişim bilgileri, dilekçe örnekleri ve ülkelere özel vize başvuru formları ve bu formların nasıl doldurulacağına dair bilgilerle vize konusunda oldukça zengin bir içerik sunmanın yanında, vizeyle ilgili her türlü sorunuza bizzat müşterilerden gelen sorular çerçevesinde reel çözümler bulabileceğiniz kapsamlı bir platformdur.

Acil vize ihtiyacı durumlarında ya da vizeyle ilgili daha özel istekler söz konusu olduğunda Vize Merkezi olarak ekstra afaki ücretler karşılığında maksimum hizmeti sunan çalışanlarla çalışmaktayız. 

 

Vize Nedir?

Vize, bir devletin dış temsilcilikleri veya sınır makamları aracılığıyla, ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesinin sınır kapısına kadar giderek sınır makamlarına giriş için başvuru yapabileceğini ve girebileceğini gösteren bir kayıttır. Dünya vatandaşı olarak herkesin tüm dünyayı dolaşma özgürlüğünün olması gerekir ancak ülkelerde çeşitli sebeplerle bu dolaşma hakkına kota koymaktadırlar. Bu yetki de Uluslararası hukuktan alınmaktadır. Devletler egemenliklerini sınırları içerisinde çıkardıkları yasalar ile diledikleri gibi kullanırlar. Bu yetkiler arasında ülkelerine hangi yabancıların hangi koşullarla girebileceklerini belirlerler. Vize bu amaca hizmet etmektedir.

Vize Almak İçin Başvuru Yapılacak Yerler Nereleridir?

Vizeler, seyahat edilecek ülkenin Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden; Başkonsolosluğundan veya Konsolosluğundan alınır. Bazı ülkeler, Fahri Başkonsoloslukları veya Fahri Konsoloslukları aracılığıyla da vize verebilmektedirler. Uluslararası kural; vize başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanızdır. Bir ülkenin Türkiye’de birden çok Başkonsolosluk ve Konsolosluğu var ise, vize başvurunuzu ikametinizin bulunduğu yere yakın olan temsilciliğe yapmanız gerekir. Bu hususu da ilgili temsilcilikten önceden öğrenmenizde yarar vardır.

Dünyada ve ülkemizde birçok ülkenin Konsoloslukları vize işlemlerini yürütmeleri için tekelleşmeye giderek vize işlemlerini sadece o aracı vize başvuru merkezleri üzerinden yürütmektedirler. Konsolosluklar tarafından outsource edilen VFS Global, İdata, Kosmoz, Orange ve TLS firmaları Schengen ve diğer bazı ülkelere yapılan vize başvurularını Konsolosluklar adına kabul eden ve parmak izi alma (biyometri) işlemlerini onlar adına yürüten aracı vize kurumlarıdır.

Konsoloslukların outsource ettiği aracı kurumlar ve vize danışmanlık hizmeti veren Vize Merkezi, vize başvurularının sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Vizelerin sonucuna dair tek karar yetkisi olan kurum ilgili ülkenin Büyükelçiliği ve Konsolosluklarıdır. Vize retti gibi durumlarda yazılan itiraz dilekçeleri doğrudan Büyükelçilik ve Konsolosluklara hitaben yazılmalı ve iletilmelidir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Bursa, Gaziantep, Antalya Vize Merkezi şubelerimizle, ilgili ülkelerin Konsoloslukları tarafından outsource edilen vize başvuru merkezleriyle koordineli çalışarak müşterilerine hizmet vermekle birlikte Konsoloslukların aracı kurumlarıyla ticari veya özel herhangi bir bağı bulunmamaktadır.

 

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi, kendisinden danışmanlık hizmeti alan siz değerli müşterilerimizin vize evraklarının takibini yapmayı ve prosedürlere uygun şekilde düzenlediği vize başvuru evraklarınızı bu kurumlara iletmeyi görev edinmiştir. Vize Merkezi danışmanları Konsolosluklar tarafından akredite edilen VFS Global, İdata, Kosmoz ve TLS aracı kurumlarında gerçekleşen, vize randevusunun önemli bir unsuru olan parmak izi verme (biyotmetri) işlemlerinde de size asistanlık eder. Konsoloslukların vize başvurularını kabul eden kurumların, Konsoloslukların direktifleri doğrultusunda sürekli güncellenen bir yapısı vardır. Vize Merkezi, bu kurumların vize başvuru evraklarında, hizmet saatlerinde, randevu tarihlerinde yapılan güncellemeleri yakında takip ederek en kısa ve en hızlı sürede vize işlemlerinizi sonuca odaklı şekilde gerçekleştirir ve bu kurumlarla sıkı ve beşeri ilişkileri güçlü olan kişi ve kurumlarla çalışır.

TLS, İdata, VFS Global, Orange firmaları, ilgili Schengen ülkelerinin Konsoloslukları tarafından outsource edilen firmalar olarak vize başvurularını kabul etmek, eksik evrakları başvuru sahiplerine bildirmekle görevlidirler. Vize danışmanlık hizmeti sunmamakla birlikte, vize kategorisi önerme gibi vize başvuru sahiplerini yönlendirici rol oynamazlar. Vize Merkezi bu firmaların çözümlerini ve gerektiği durumlarda güncellemelerini müşterileriyle paylaşarak vize başvurunuzun ilgili ülkelerin güncel vize prosedürleri doğrultusunda gerçekleşmesi için çalışır. 

Misyonumuz

Vize Merkezi; kurumsal ve bireysel müşterilerimizin bürokratik engellere takılmadan ve gereksiz zaman kayıplarına uğramadan sorunsuz ve zamanında vize alabilmeleri için gerekli işlemleri yerine getirerek resmi mercilere ve konsolosluklara sunmak ve sonuç odaklı çalışmaktır. Vize Merkezinin teknik ve ahlaki boyutta iş yapması temel prensibidir.

Vize Merkezi seçkin müşterilerini; en iyi şekilde temsil eder.

Geliştirdiği kurumsal firma anlayışıyla, karşılaşılabilecek eksiklikler ve hatalara karşı, çözüm bulma konusunda yetenekli, bilgili ve isteklidir.

Vizyonumuz

Türkiye’nin kurumsal ve lider vize merkezi

Vize alırken hangi belgeler istenir?

Vize başvurusunda istenilen belgeler ülkeden ülkeye, seyahat amacına veya başvuranın pasaportunun türüne (diplomatik, hizmet, hususi, umuma mahsus pasaport veya seyahat belgesi) ve hatta zamandan zamana büyük değişiklikler gösterebilmektedir. İstenen belgelerin de nasıl hazırlanacağı ve ayrıntıları profesyonellik gerektirmektedir. Vize Merkezi kurumsal yapısı ve tecrübeli müşteri temsilcileriyle tüm ülkelere vizeyle ilgili her türlü konuda size hizmet vermektedir.

Vize Merkezinin Faaliyetleri Nelerdir?

• Vize Merkezi tüm dünya ülkeleri için vize alabilecek tecrübe ve organizasyona sahiptir.
• Vizenizin olumlu sonuçlanması için size en iyi danışmanlık hizmetini verir
• Vize Merkezi internet ortamını ve teknolojiyi en üst seviyede kullanarak müşterilerine daima güncel bilgi verir
• İrtibata geçilen müşteri temsilcileri gidilecek ülke ve seyahat cinsine göre hazırlanması gereken evrakları ve yapılması gerekenleri müşterilerine iletir
• Müşteri temsilcileri vize başvurusu için gerekli belgelerden oluşan başvuru dosyasını hazırlar, konsolosluk harcını ve diğer ücretleri yatırır,
• Yabancı dilde yazılması gereken dilekçe, yazı gibi dokümanlar müşteri temsilcileri tarafından hazırlanır.
• Müşterilerimize en uygun fiyatlı Uçak bileti ve/veya otel rezervasyonları Vize Merkezi’nde ilgili departmanı tarafından yapılır
• Şahsi başvuru istemeyen konsolosluklara veya yetkili acentelerine müşteriler adına vize başvuru dosyası teslim edilir ve takip edilir
• Şahsi başvuru isteyen konsolosluklar ve yetkili acenteler için ise müşteri randevuları alınır ve müşteriye bildirerek randevu zamanı ilgili yerde olması sağlanır.
• Müşteri, randevuya geldiğinde yetkili personelimiz kendisini karşılar ve randevu öncesi görüşmenin nasıl olacağıyla ilgili bilgi verilmesi sağlanır.
• Vize işlemleri neticelendiğinde sonuç müşterilere SMS yolu ve e posta yoluyla bildirilir.
• İşlemi biten pasaportlar konsolosluk veya yetkili acentelerden alınır ve müşterilere elden veya kargo ile ulaştırılır,
• Müşteri Temsilcilerimiz 7x24 telefonla hizmetinizdedir.

 

Vize Merkezi Şikayet Hattı

Vizeyle ilgili her türlü sorununuzu bize sorabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize Merkezi web sitesindeki iletişim formundan, facebook ve twitter sayfalarımızdan vizeye dair soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşın. Vize Merkezi vize konusunda tek çözüm ortağınız olarak, soru ve sorunlarınıza kısa zamanda hızlı çözümler üreterek alanındaki uzman temsilcileriyle farkını her koşulda ortaya koymaktadır. 

 

Telefon