Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Almanya Vizesi

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahibi kişilerin Almanya vizesi alması gerekmektedir. Almanya Federal Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşması ile yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay içerisinde 90 gün konaklama süresini aşmayacak şekilde vizeden muaf tutulacaktır. 90 günü aşacak Almanya seyahatleri için Almanya vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Umuma sahip pasaport yani bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Almanya için vize almalıdır.

Almanya Federal Cumhuriyeti bilinen adıyla Almanya, Schengen üyesi yirmi altı ülke arasında yer almaktadır. Schengen üyeleri arasında imzalanan anlaşma ile 

  • Schengen bölgesinde bulunan tüm dünya ülkelerinin vatandaşları Schengen ülkelerine ait iç sınırlarından kontrole maruz kalmadan özgürce seyahat edebilmektedir.
  • Schengen Bölgesinin bazı noktalarında polis, belli şartlar altında iç sınırlarında, havalimanlarında ve sınır hatlarında kontroller gerçekleştirerek, insanlardan seyahatleri hakkında bilgi isteyebilir ve seyahatleri ile ilişkili sorabilmektedir.

Almanya Vizesi Türleri

Almanya vizesi uzun süreli vize ve kısa süreli vize olarak iki kısma ayrılır. Almanya uzun süreli vize seyahat süresi 90 günü aşacak olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu vize ile uzun süreli eğitim, staj, hastalık gibi sebeplerle Almanya’ya gidecek olan kişilerin başvurması gerekmektedir.

Almanya kısa süreli vize ise seyahat süresi 90 günden az olacak kişilerin başvuracağı Almanya vizesi çeşididir. Almanya kısa süreli vize kendi içinde türlere ayrılmaktadır. 

Almanya vizesi almak için öncelikle seyahatinizin amacını belirlemeniz gerekmektedir. Almanya’ya gitmek için nedeniniz 

  • Gezi ya da tatil amaçlı ise Almanya turistik vize başvurusu,
  • Aile yakınınız ya da arkadaşınızı ziyaret ise Almanya aile arkadaş ziyareti vize başvurusu,
  • Ticari görüşme ya da fuar katılımı amacıyla gidecekseniz Almanya ticari vize başvurusu,
  • Eğitim, kültürel ya da sportif etkinlik için ise amaçlı Almanya vize başvurusu,
  • Transit geçişleriniz için Almanya transit vize başvurusu,
  • 6 ayı geçen eğitim ve staj için Almanya uzun süreli eğitim vize başvurusu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti devletinde ikamet eden ve çalışma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler Türkiye’den Almanya vize başvurusunu gerçekleştirebilmektedir. Almanya’ya vize almak isteyen kişiler başvurularını Almanya Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirmeyecektir. Almanya Konsolosluğu tarafından anlaşılan başvuru merkezi ve başvuru merkezine akredite A tipi seyahat acenteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Almanya D tipi vize başvurusu ise Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır.

Vize Merkezi, Almanya vize başvurusu gerçekleştirecek kişi ve kurumlara hizmet vermektedir. Almanya vize başvuru işlemlerinizde sizin uğraşacağınız randevu alma, evrakları düzenleme, dosyayı hazır hale getirme, başvuru formu doldurma, uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası konularda yardımcı olarak sizlerin yükünü almaktadır. Başvurularınızı eksiksiz olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Almanya vize departmanımıza 0212 970 05 01 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Almanya vize türünü seçmek için tıklayınız

Almanya Vize Randevusu

Almanya schengen vizesi almak isteyen kişilerin Almanya vize randevusu alması gerekmektedir. Almanya Vize Başvuru Merkezi vize randevusu olmayan kişileri bazı istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Almanya vize randevusu konsolosluğa yapılan başvuruların durumuna göre değişiklik göstermektedir. Almanya’ya seyahatin yoğun olduğu bayram, sömestr, yaz tatili döneminde vize randevusunun ileri tarihlere verildiği bu sebeple Almanya vize randevusu için seyahat tarihinizden en az 1 ay, en fazla 3 ay önce müracaat etmelisiniz.

Almanya vize başvurusu için gerekli olan randevu kişiye özel olup belirtilen gün ve saat için geçerlidir. Almanya vize başvuru sahibi eğer randevu günü ve saati Almanya başvuru merkezinde olamazsa Almanya vizesi için yeni bir randevu oluşturması gerekmektedir.

Vize Merkezi ile oluşturacağınız Almanya vize randevusu sizin seyahat tarihinize göre, vize başvuru merkezinin ilk müsait günü ve saatine oluşturulmaktadır. Alınan randevu sizin tarafınızdan teyit edilir ve belirtilen gün ve saatte Almanya dış operasyon birimi sorumlumuzla birlikte Almanya vize başvurunuz sorunsuz şekilde gerçekleştirilir.

Almanya vize başvurusu için dikkat edilmesi gereken noktalardan biride bölge ayrımıdır. İkamet ettiğiniz yere bağlı Konsolosluk bölgesindeki başvuru merkezine müracaat etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi 14 şubesi ile sizlere bu konuda yardımcı olarak ikamet şehrinize göre sizleri yönlendirmektedir, bu şekilde vize randevunuz doğru şekilde alınır ve başvurularınız sorunsuz sonuçlandırılır. 

Almanya Konsolosluğu randevu için arandığında uzak bir takvime gün vermektedir ya da başvuru almamaktadır!

Almanya vize randevu gününde başvuru merkezinde randevu kâğıdını ibraz etmeniz gerekmektedir. Randevu onayınızı ibraz edemezseniz başvurunuz alınmayacaktır. Eksik ya da hatalı evraklarla yapılan başvurular sizler için sorun oluşturabilmektedir. Başvurunuz eksik evrakla kabul edilebilir ve bunun sonucunda vizeniz ret olabilir, hatalı evraklarla yapılan başvurunuz ise geri çevrilebilir.

Almanya Vize Başvurusu 2020

Almanya’ya vize almaya karar verdiyseniz yapmanız gereken öncelikle vize çeşidinizi belirleyerek, ilgili vize evraklarını öğrenmek olmalıdır. Bunun için size uygun olan şubemizi seçerek Almanya vize uzmanlarımızı arayabilir ya da mail atarak iletişime geçebilirsiniz. Vize uzmanlarımız sizlerin durumuna uygun olan Almanya vize başvurusu 2020 yılı güncel evrak listesini hazırlar ve size mail olarak iletir. Oluşturulan listeden internet üzerinden alınması gereken belgeleri Vize Merkezi ofislerimizde size tahsis edilen bilgisayar yardımı ile temin edebilirsiniz.

Şahsınızın hazırlaması gereken belgelerin yanında statünüze göre iş yerinizden temin edeceğiniz belgelerle birlikte gelirinizi gösteren belgeleri hazırlayarak vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Almanya vize uzmanımız ulaştırdığınız belgeleri tek tek inceleyerek dosyanızı hazırlar. Randevu gününüz onayınızdan geçtikten sonra vize başvurusu belirtilen gün ve saatte Almanya vize başvuru merkezine yapılır. 

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vizelerinin türüne bakılmaksınız hazırlanması ve doldurulması gereken bazı temel evrakları vardır. Pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası ve Almanya vize başvuru formu bu evraklar arasında yer almaktadır. 

Almanya vize başvuru formu size ait bilgilerin yer aldığı 37 kutudan oluşan bir matbudur. Bu matbuya size ait bilgiler kusursuz ve Almanya Konsolosluğu’nun istediği şekilde doldurulması gerekmektedir. Form üzerinden herhangi bir karalama, oynama yapılmaması gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Almanya vize başvuru formu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Vize Ücreti

Almanya’ya vize alacak kişilerin belli bir ücret ödemesi gerekmektedir. Bu ücret içerisinde konsolosluk harcı, başvuru merkezi ücreti yer almaktadır. Eğer başvurunuzu kendiniz gerçekleştirmek isterseniz randevuyu alarak başvuru merkezine gitmeniz gerekmektedir. Vip başvuru için 468 TL, fotoğraf ücreti 30 TL, form doldurmak için 29 TL, kargo ile teslim almak için 41 TL, fotokopi için sayfa başı 1,75 TL ücret ödemeniz gerekirken Vize Merkezi ile yapacağınız başvurularda fotokopi, bilgisayar kullanımı, çıktı alımı, form doldurma için ekstra ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Detaylı bilgi için "Almanya Vize Ücreti" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya schengen vizesi randevu günü işleme alındıktan sonra resmi tatiller haricinde 15 iş gününde çıkmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre bu işlem süresi kısalabilir ya da uzayabilir. İşlem süresi konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, Vize Merkezi’nin ya da başka bir kurumun Konsolosluk üzerinde herhangi bir yaptırım gücü bulunmamaktadır.

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Lübnan vatandaşları için Almanya vizesi
C. Soyaslan 20/03/20, 11:07
Dubai vatandaşları için Almanya vizesi
M.E. 20/03/20, 10:10
Suriye vatandaşları için Almanya vizesi
S. Mihmandar 20/03/20, 09:37
Özbek vatandaşları için Almanya vizesi
N. Candaner 19/03/20, 18:59
Almanya Doğumlular İçin Vize
T. Baykan 19/03/20, 18:13
Telefon
x