Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2018 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Almanya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, 

Almanya’ya kısa süreli seyahatler için vize başvuruları konsolosluk arafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Almanya vizesi için acil vize müracaatı yapmanızı gerektiren durumda Vize Merkezi temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi uzman kdrosuyla Almanya vizesi işlemlerinde profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Almanya Vize Merkezi, Almanya vize başvurusu sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Almanya vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Belirtmeliyiz ki Almanya Konsolosluğu, Almanya vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Almanya Konsolosluğu tarafından belirtilen Almanya vizesi evrak listesine ve Almanya vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Almanya vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres Vize Merkezidir.

Almanya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet veren Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Almanya Vizesi genel bilgiler

Avrupa’nın ekonomi ve nüfus bakımından en büyük ülkesi olan Almanya’ya yabancı olan vatandaşların gerek iş fırsatları gerek eğitim amaçlı  olarak her yıl milyonlarca kişiyi ağırlamaktadır. Bundan dolayı yapılan tüm vize başvuruları titizlikle incelenmektedir.

Almanya vizesi Almanya’ya gidecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının yapması gereken vize başvurusudur. Avrupa’nın Schengen bölgesine dahil olan ülkelerden daha önce vize almış ve geçerliliğini koruyan vizeler için tekrardan vize alınmasına gerek yoktur. Siyah – Kırmızı (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde yapılacak olan Almanya seyahatlerinde vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişilerin oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek direkt olarak Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğu'na veya Almanya büyükelçiliğine başvurmaları gerekmektedir. Uzun süreli olmayan vize başvurusu için de Vize Merkezi aracılığıyla en doğru ve en hızlı biçimde başvuru yapabilirsiniz.

Almanya Schengen Vizesi

1985 yılından beri belirli ülkeler tarafından imzalanan Schengen sözleşmesi dahilinde uygulanmaktadır. Schengen bölgesi içinde ve dışında seyahat edenler için sınır kontrolleri ile uluslararası seyahat eden kişiler için tek bir devlet gibi ancak herhangi sınır kontrolü olmadan uygulanmaktadır. 
Schengen Bölgesine dahil olan ülkelere çeşitli amaçlarla seyahat etmek isteyen bölge ülkelerine dahil olmayan vatandaşlar, seyahatlerini vize başvurusunda bulundukları ülke Schengen bölgesine dahil ise vizelerini aldıktan sonra sözleşmede bulunan diğer ülkelere de vizesiz olarak 90 güne kadar olan seyahatlerini gerçekleştirebilme imkanları vardır.

Almanya Vize çeşitleri

Vize başvurusu yaparken ortaya çıkabilecek olan sorunları engellemek için en doğru şekilde vize başvurusu yapılması gerekir. Seyahat türüne göre vize başvurusu yapmak için Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahat amacına uygun olan konsolosluklar tarafından belirlenen vize kategorisini belirlemeleri gerekir. 

Almanya Kısa Süreli Vize (C Tipi)

C tipi vize Almanya’ya yapılacak olan kısa süreli seyahatlerde alınması gereken vize çeşididir. Resmi, turistik, ticari, eğitim, tedavi, ziyaret, gönüllü faaliyet, araştırma, davetiyeli, spor veya kültürel etkinlik amacıyla yapılan başvuruşular kısa süreli vize kategorisine girmektedir. Bu vize türleri 90 günden az olarak adlandırılmaktadır. 

Almanya Ulusal Vize (D Tipi)

90 günden fazla Almanya’da kalmak isteyen belirli kişilere yani öğrencilere, aile birleşimi kapsamında olanlara ve çalışma amacıyla ikamet etmek isteyenlere uygun olan vize türüdür. Uzun süreli bu vize türüne başvurmak isteyen kişiler Almanya Konsolosluğu’na ve Almanya Büyükelçiliği’ne başvuru yaparak işlemleri başlatabilir. Yapılan bu başvurular uzun süreli vize türüne girdiği için başvuru süreci de uzun sürmektedir. Başvuru sürecini en aza indirgemek ve en doğru sonucu almak için aracı kurumlar ile çalışmak başvurunuza olumlu yönde etki eder.

Almanya Transit Vize (A Tipi)

Araç veya Havaalanından Türkiye´den yola çıkıp Almanya üzerinden üçüncü bir ülkeye transit geçiş yapmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuru yapan kişiler hava alanından veya bulundukları otoyoldan uluslararası transit güzegahı terk etmeden sadece geçiş yapma amacıyla alınan vize türüdür. 

Almanya Vize başvurusu

Almanya’ya yapılacak olan kısa süreli (90 günden az) veya uzun süreli (90 günden fazla) başvurularda yapılması gereken öncelik Almanya Konsolosluğu’na ya da Almanya Büyükelçiliği’ne başvurmaktır. Vize merkezi aracılığıyla yapılan başvurular vize başvuru sürecini olumlu yönde etkilemekle birlikte zamandan tasarruf etmek ve çok ciddi bir problem olan vize reddinin önüne geçebilmek için önem arz etmektedir. 

Almanya Vizesi başvurusu için gerekli evraklar

Almanya vize başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türüne göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu Türkçe ve Almanca olmak üzere 2 dilde istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Almanya vize başvurusu için istenilen evraklar diğer Schengen Bölge ülkeleri tarafından talep edilen belgeler ile benzerlik göstermektedir. Almanya Vize işlemleri 2018 güncel evrak listesini talep etmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle +90 212 970 05 01 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. 

Almanya vize başvuru ücreti

Almanya vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının Almanya Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. Almanya Konsolosluğu istisnai olarak sadece 12 yaş altı çocuklardan vize harcı talep etmemektedir. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez. Ayrıca biometri işlemi, aracı kurum hizmet bedelleri, kargo masrafları gibi ücretler yatırılacak olan vize harcının dışındaki ödemelere girmektedir. Almanya vize ücreti vize kategorisne ve ülkede kalış süresine göre de farklılık gösterebilir. Vize Merkezi temsilmizle iletişime geçtiğiniz taktirde, Almanya vizesi için gereken evrak listesi ile birlikte 2018 Almanya vize ücretleri de tarafınıza bildirilecektir. 

Almanya vizesi kaç günde çıkar?

Vize başvurusunda bulanan Türk vatandaşları Almanya Konsolosluğu'nun hazırladığı vize başvuru formunu eksiksiz doldurup ve istenilen tüm evrakları doğru bir şekilde ibraz ettiğinde resmi tatil günleri (paskalya, yılbaşı, milli bayramlar vb.) dışında 15 iş günü içerisinde kolaylıkla vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise Almanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların seyahat tarihinden 30 gün önce başvurularını gerçekleştirmesi gerekir. 

Almanya vizesi randevusu nasıl alınır?

Almanya vize başvurusunda bulunacak kişiler, istedikleri vize türüne göre vizelerini Almanya Konsolosluğu ile koordineli bir şekilde çalışmakta olan Almanya vize başvuru merkezlerine yapılan başvurularla alabilirler. Almanya Konsolosluğu, Almanya vize işlemlerin de vize uyum koşularının eksiksiz bir şekilde yerine getirilme koşulu aramaktadır. Vize başvurusunda bulunacak kişiler öncelikle Alman Konsolosluğundan vize randevusu almaları gerekir. Alman Konsolosluğu Randevu ile vize başvurularını kabul etmektedir. Vize merkezi danışmanlığı aracılığıyla en hızlı ve en doğru şekilde randevu almanız vize sürecini olumlu yönde etkiler.

Türkiye'de Oturum İzni olanlar için Almanya Vizesi başvurusu

Türkiye’de oturma izni bulunan farklı ülke vatandaşları Almanya vizesi başvurularını Türkiye’de bulunan Almanya Konsoloslukları üzerinden yapabilirler. Bu nedenle başvuru yapacak olan farklı ülke vatandaşları Almanya vize başvurusu için Türk vatandaşlarından istenilen evraklara ek olarak Türkiye’de oturma izni olduğuna dair evraklarını ibraz etmeleri gerekmektedir. 

Almanya Konsolosluğu Türkiye’de oturum izni olan Irak ve Suriye vatandaşlarının yapacağı vize başvurularında istisnai durumlar belirlemiştir. Bu istisnai durumlar biyometrik bilgilerin ibrazı,Türkçe, Almanca veya İngilizce bilmiyor ise tercüman bulundurmaları gerekir. Suriye vatandaşları için bunlara ek olarak Polio aşısı yapıldığına dair belge ve yabancılar şubesinden alınan yabancı tanıma belgelerini ibraz etmeleri gerekir.Türkiye’de oturum izni olan yabancılar vize başvurusu için Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlara, vize merkezine ve turizm/seyahat acentelerinden destek ve danışmanlık hizmetleri alabilirler.

Almanya Vize Türleri
  

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
C.C 06/12/18, 05:24
mrb sayın yetkili bilgi edinmek istiyorum..
ben 15 yıldır ssk lı olarak turizm sektöründe çalışıyorum .halende devam ediyorum ssk 4 ay önce iptal edildi . iptal nedeni şirket devri olduğu için bunun bana vize yi almam engel olurmu
bütün evraklar eksiksiz olarak tamam.
imza sürgüsü
hizmet dökümü
izin belgesi
bu evraklar hepsini temin etmişim...
teşekürler...
Cevabı Görüntüle
N.G. 05/12/18, 21:52
Merhabalar,
Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Dedemler her iki dedem de 1970’deki işçi göcüyle Almanya’da çalışmışlar. Babamın babası olan dedem altı yıl Almanya’ da çalıştıktan sonra Türkiye’ye ziyarete gelirken trafik kazasında hayatını kaybetmiş. Şimdi biz dedemin sahip olmuş olduğu oturum iznini kullanarak Almanya’ya oturum hakkına başvurabilir miyiz?
Teşekkürler,
Cevabı Görüntüle
C.G 05/12/18, 00:58
Merhaba ,
Alman pasaportu olan yaşayan ve çalısan arkadaşım 4 yıl önce Türkiye de evlendi . Dil sınavına girmesi gerekir mi ? Turist olarak vize başvurusu red edildi.
Başka bir öneriniz nedir Almanya ya esini getirebilmesi için?
Çok teşekkürler
Cevabı Görüntüle
S.D. 04/12/18, 15:08
16 Ağustos 2018 de İzmir den başvuru yaptım. Eşim evrakları içeri vereli iki ay oluyor. Hala bir geri dönüş yapmadılar bize dört ay oldu. Maillere cevap vermediler ne yapmamız lazım acaba daha çok bekler miyiz ?
Cevabı Görüntüle
Hasan 03/12/18, 16:40
Aile birleşimi için başvuru işlemleri neler ?
Telefon