Almanya Schengen Vize başvurularınız da durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Almanya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, 

Almanya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Almanya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Almanya vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Almanya Vize Merkezi, Almanya vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Almanya vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Almanya Konsolosluğu, Almanya vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Almanya Konsolosluğu tarafından belirtilen Almanya vize evrak listesine ve Almanya vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Almanya vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Vize Merkezi, Almanya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Almanya Vizesi Genel Bilgiler

Avrupa’nın ekonomi ve nüfus bakımından en büyük ülkesi olan Almanya’ya yabancı olan vatandaşların gerek iş fırsatları gerek eğitim amaçlı  olarak her yıl milyonlarca kişiyi ağırlamaktadır. Bundan dolayı yapılan tüm vize başvuruları titizlikle incelenmektedir.

Almanya vizesi Almanya’ya gidecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının yapması gereken vize başvurusudur. Avrupa’nın Schengen bölgesine dahil olan ülkelerden daha önce vize almış ve geçerliliğini koruyan vizeler için tekrardan vize alınmasına gerek yoktur. Siyah – Kırmızı (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde yapılacak olan Almanya seyahatlerinde vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişilerin oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek direkt olarak Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmaları gerekmektedir. Uzun süreli olmayan vize başvuruları için de Konsolosluğun yetkilendirdiği Vize Merkezi aracılığıyla da en doğru ve en hızlı bir biçimde başvuru yapılabilir.

Almanya Schengen Vizesi

1985 yılından beri belirli ülkeler tarafından imzalanan Schengen sözleşmesi dahilinde uygulayanmakadır. Schengen bölgesi içinde ve dışında seyahat edenler için sınır kontrolleri ile uluslararası seyahat eden kişiler için tek bir devlet gibi ancak herhangi sınır kontrolü olmadan uygulanmaktadır. Avrupa Schengen bölgesi üye olan yirmi altı ülkeyi kapsamaktadır. Bu ülkeler: Avusturya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Liechtenstein, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, Lihtenştayn, İzlanda’dır. İsviçre, Norveç ve İzlanda ülkeleri Avrupa Birliğine üye olmadıkları halde sözleşme gereği Schengen serbest dolaşım bölgesine dahildirler.
Schengen Bölgesine dahil olan ülkelere çeşitli amaçlarla seyahat etmek isteyen bölge ülkelerine dahil olmayan vatandaşlar, seyahatlerini vize başvurusunda bulundukları ülke Schengen bölgesine dahil ise vizelerini aldıktan sonra sözleşmede bulunan diğer ülkelere de vizesiz olarak 90 güne kadar olan seyahatlerini gerçekleştirebilme imkanları vardır.

Almanya Vize Çeşitleri

Vize başvurusu yaparken ortaya çıkabilecek olan sorunları engellemek için en doğru şekilde vize başvurusu yapılması gerekir. Seyahat türüne göre vize başvuru yapmak için Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahat amacına uygun olan konsolosluklar tarafından belirlenen vize kategorisini belirlemeleri gerekir. 

Almanya Kısa Süreli Vize (C Tipi)

C tipi vize Almanya’ya yapılacak olan kısa süreli seyahatlerde alınması gereken vize çeşididir. Resmi, turistik, ticari, eğitim, tedavi, ziyaret, gönüllü faaliyet, araştırma, davetiyeli, spor veya kültürel etkinlik amacıyla yapılan başvuruşular kısa süreli vize kategorisine girmektedir. Bu vize türleri 90 günden az olarak adlandırılmaktadır. 

Almanya Ulusal Vize (D Tipi)

90 günden fazla Almanya’da kalmak isteyen belirli kişilere yani öğrencilere, aile birleşimi kapsamında olanlara ve çalışma amacıyla ikamet etmek isteyenlere uygun olan vize türüdür. Uzun süreli bu vize türüne başvurmak isteyen kişiler Almanya Konsolosluğu’na ve Almanya Büyükelçiliği’ne başvuru yaparak işlemleri başlatabilir. Yapılan bu başvurular uzun süreli vize türüne girdiği için başvuru süreci de uzun sürmektedir. Başvuru sürecini en aza indirgemek ve en doğru sonucu almak için aracı kurumlar ile çalışmak başvurunuza olumlu yönde etki eder.

Almanya Transit Vize (A Tipi)

Araç veya Havaalanından Türkiye´den yola çıkıp Almanya üzerinden üçüncü bir ülkeye transit geçiş yapmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuru yapan kişiler hava alanından veya bulundukları otoyoldan uluslararası transit güzegahı terk etmeden sadece geçiş yapma amacıyla alınan vize türüdür. 

Almanya Vize Başvurusu

Almanya’ya yapılacak olan kısa süreli (90 günden az) veya uzun süreli (90 günden fazla) başvurularda yapılması gereken öncelik Almanya Konsolosluğu’na ya da Almanya Büyükelçiliği’ne başvurmaktır. Vize merkezi aracılığıyla yapılan başvurular vize başvuru sürecini olumlu yönde etkilemekle birlikte zamandan tasarruf etmek ve çok ciddi bir problem olan vize reddinin önüne geçebilmek için önem arz etmektedir. 

Almanya Vizesi için gerekli evraklar

Almanya vize başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türüne göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu Türkçe ve Almanca olmak üzere 2 dilde istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Almanya vize başvurusu için istenilen evraklar diğer Schengen Bölge ülkeleri tarafından talep edilen belgeler ile benzerlik göstermektedir. Almanya vizesi için güncel evrak listesini talep etmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişeme geçebilirsiniz. 

Almanya vize ücreti

Almanya vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının Almanya Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. Almanya Konsolosluğu istisnai olarak sadece 12 yaş altı çocuklardan vize harcı talep etmemektedir. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez. Ayrıca biometri işlemi, aracı kurum hizmet bedelleri, kargo masrafları gibi ücretler yatırılacak olan vize harcının dışındaki ödemelere girmektedir. Almanya vize ücreti vize kategorisne ve ülkede kalış süresine göre de farklılık gösterebilir. Vize Merkezi temsilmizle iletişime geçtiğiniz taktirde, Almanya vizesi için gereken evrak listesi ile birlikte vize ücretleri de tarafınıza bildirilecektir. 
 

Almanya vizesi kaç günde çıkar?

Vize başvurusunda bulanan Türk vatandaşları Almanya Konsolosluğunun hazırladığı vize başvuru formunu eksiksiz doldurup ve istenilen  tüm evrakları doğru bir şekilde ibraz ettiğinde resmi tatil günleri (paskalya, yılbaşı, milli bayramlar vb.) dışında 10 iş günü içerisinde kolaylıkla vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise Almanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların seyahat tarihinden 30 gün önce başvurularını gerçekleştirmesi gerekir. 

 

Almanya vizesi nasıl alınır?

Almanya vize başvurusunda bulunacak kişiler, istedikleri vize türüne göre vizelerini Almanya Konsolosluğu ile koordineli bir şekilde çalışmakta olan Almanya vize başvuru merkezlerine yapılan başvurularla alabilirler. Almanya Konsolosluğu, Almanya vize işlemlerin de vize uyum koşularının eksiksiz bir şekilde yerine getirilme koşulu aramaktadır. Vize başvurusunda bulunacak kişiler öncelikle Alman Konsolosluğundan vize için randevu almaları gerekir. Alman Konsolosluğu Randevu ile vize başvurularını kabul etmektedir. Vize merkezi danışmanlığı aracılığıyla en hızlı ve en doğru şekilde vize almanız vize sürecini olumlu yönde etkiler.

 

Türkiye’de oturum izni olanlar için Almanya vizesi

Türkiye’de oturma izni bulunan farklı ülke vatandaşları Almanya vizesi başvurularını Türkiye’de bulunan Almanya Konsoloslukları üzerinden yapabilirler. Bu nedenle başvuru yapacak olan farklı ülke vatandaşları Almanya vize başvurusu için Türk vatandaşlarından istenilen evraklara ek olarak Türkiye’de oturma izni olduğuna dair evraklarını ibraz etmeleri gerekmektedir. 

Almanya Konsolosluğu Türkiye’de oturum izni olan Irak ve Suriye vatandaşlarının yapacağı vize başvurularında istisnai durumlar belirlemiştir. Bu istisnai durumlar biyometrik bilgilerin ibrazı,Türkçe, Almanca veya İngilizce bilmiyor ise tercüman bulundurmaları gerekir. Suriye vatandaşları için bunlara ek olarak Polio aşısı yapıldığına dair belge ve yabancılar şubesinden alınan yabancı tanıma belgelerini ibraz etmeleri gerekir.Türkiye’de oturum izni olan yabancılar vize başvurusu için Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlara, vize merkezine ve turizm/seyahat acentelerinden destek ve danışmanlık hizmetleri alabilirler.
  

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
C. Y. 11/10/18, 10:58
Merhaba,
İşçi olarak Almanya'ya nasıl gidebilirim, gitmek için ne yapmam gerekiyor? Almanya'da akrabalarım ve elimde dört meslek var ( yüksek okul mezunuyum).
Cevabı Görüntüle
S. Öztürk 07/10/18, 22:10
Merhaba, Antalya'da yaşıyorum vize alma sürecinde başka bir şehre gitmem gerekir mi (parmak izi alma vs. için)? Yoksa bütün işlemleri Antalya üzerinden halledip vize alınabiliyor mu?
Cevabı Görüntüle
A. H. 06/10/18, 20:45
Merhaba.
Yeşil pasaport sahibiyim. İlk kez yurt dışına, Almanya'ya arkadaşımı ziyarete gideceğim. Yanımda, hangi evrakları, bulundurmalıyım?
Cevabı Görüntüle
E. K. 06/10/18, 09:57
Merhaba,
Almanya çocuk üzerinden Aile Birleşimi için başvuruda bulunacağım. Çocuğun pasaport aslı ve eşimin oturum aslı istenmektedir, onlar şuan yurt dışında bu belgelerin fotokopileri geçerli olmaz mı?
İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
Ö. 04/10/18, 23:40
Merhaba,
Almanya'dan yaşlı bakım teknikeri ve hemşire yardımcısı işi buldum ve iş sözleşmesini bekliyorum. Vizeye nasıl başvuracağım ve vizede dil sorununa takılır mıyım?
Telefon