Almanya Vizesi Ücretleri

Almanya vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının Almanya Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. Almanya Konsolosluğu istisnai olarak sadece 12 yaş altı çocuklardan vize harcı talep etmemektedir. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez. Ayrıca biyometri işlemi, aracı kurum hizmet bedelleri, kargo masrafları gibi ücretler yatırılacak olan vize harcının dışındaki ödemelere girmektedir. Almanya vize ücreti vize kategorisine ve ülkede kalış süresine göre de farklılık gösterebilir. Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçtiğiniz taktirde, Almanya vizesi için gereken evrak listesi ile birlikte 2020 Almanya vize ücreti de tarafınıza bildirilecektir.

Almanya vize başvurusunda bulunmak ve Almanya vize ücretinizi ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli Almanya Vize Uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Vize Uzmanlarımızla destek hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Almanya vize ücretleri hakkında sorularınız için lütfen tıklayın

Almanya Vizesi Ücreti 2020

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına tahsil edilmektedir. 

Vize Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 60 Euro 30 Euro 40 Euro 130 Euro
Ticari Vizesi 60 Euro 30 Euro 40 Euro 130 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi  60 Euro 30 Euro 40 Euro 130 Euro
Transit Vize 60 Euro 30 Euro 40 Euro 130 Euro
Şoför Vizesi 60 Euro 30 Euro 40 Euro 130 Euro
Öğrenci Vizesi 60 Euro 30 Euro 40 Euro 130 Euro
Kültürel Vizesi 60 Euro 30 Euro 40 Euro 130 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 60 Euro 30 Euro 40 Euro 130 Euro
Ulusal Vizeler        
Aile Birleşimi Vizesi-            250 Euro
Çalışma Vizesi       250 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi       250 Euro

 

Önemli Not:

   *Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Almanya Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

  • Almanya vize ücreti iade edilmez
  • Almanya vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
  • Almanya vize ücreti tek başvuru için öndemektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
  • Almanya vize ücretini sadece Almanya vizesi için kullanabilirsiniz. 

 

Almanya Vize Reddi

Yükleniyor...
Telefon
x