Almanya Vizesi Kaç Para 2021

L.KARA 26/03/21, 14:50
Önümüzde ki dönem Ticari iş seyahati olarak Almanya’ya gitmem gerekiyor. En son 2 yıl önce Ticari seyahat gerçekleştirdim. Almanya vizesi kaç para 2021 vizesi bilgi istiyorum. Türk Lirası olarak ödeme gerçekleştirebiliyor muyuz değişiklik oldu mu? İyi Çalışmalar.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, öncelikle Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Vize Merkezi en güncel bilgileri değerli yolcularımıza iletmekten memnuniyet duymaktadır.

Almanya ticari vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için öncelikle pasaporta sahip olmanız gerekecektir. Bordo pasaport sahibi vatandaşlar en az seyahat bitiş tarihinden itibaren geçerliliği 90 gün bulunan pasaportları için başvuruda bulunabilmektedirler. Almanya 'ya vize almak kaç para ile ilgili güncel ücret bilgilerini Vize Merkezi ücretler sayfasından da takip edebilirsiniz. Almanya ticari vize başvuru ücretleri başvuru sahibinin sahip olduğu Milliyete ve yaş statüsüne göre değişebilmektedir. Almanya Konsolosluğu, vize harç ücretleri için 3 farklı yaş kategorisi belirlemektedir. 0-6, 6-12 ve 12 yaş üzeri için harç ücretleri farklı tutarda belirlenmişken ödeyeceğiniz başvuru merkezi işlem bedeli her başvuru sahibi güncel kur üzerinden aynı olmaktadır.

Almanya Ticari vize ücretleri Euro para biriminde kabul edilecektir. Başvurunuzu randevu sırasında gerçekleştirirken vize ücretinizi ödeyerek ödeme fişinizi teslim almanız gerekmektedir. Almanya'ya vize kaç para ödemeniz gerektiğini başvurunuzdan önce hesaplayarak yanınızda bulundurmalısınız. Başvuru Merkezleri 500 Banknotlar ve metal para kabul etmemektedir. Ticari vize başvuruları ve diğer vize türleri vize harç ücretlerinde Almanya Konsolosluğu Şubat 2020 yılı itibari ile 20 Euro zam uygulamasında bulunduğunu yayımlamıştır. Bu tarihler itibari ile yapılan başvurularda güncel harç ücretleri ödenmesi gerekecektir. 12 yaş üzeri başvuru sahipleri vize ücretleri 110 Euro olarak güncellenmiştir. Bu ücret dışında şahsen başvuru yapmanız halinde Konsolosluk tarafından farklı bir ek hizmet alamamaktasınız.

Almanya vizesi kaç para 2021 ek hizmetler

Başvurunuzda sunmanız gereken zorunlu seyahat sağlık poliçeniz vize ücretine dâhil olmamaktadır aynı zamanda başvuru formu gibi ve fotokopisi çıktı hizmetleri de Başvuru Merkezlerinde ücretli olarak hizmet vermektedir. Almanya 'ya vize almak kaç para bilgisini Almanya vizesi ücretleri sayfamızdan takip edebileceksiniz. Başvurularınızı Vize Merkezi tarafından danışmanlık hizmeti alarak gerçekleştirmeniz halinde 30 Euro olarak danışmanlık ücreti ödemeniz yeterlidir bu hizmetlerin içerisinde başvuru formu, fotokopi, çıktı gibi birçok hizmeti ücretsiz sağlayabileceksiniz. Almanya ticari başvuru sürecinizi tarafımızdan destek alarak sağlamanız halinde vize ücretleriniz başvuru sırasında bizler tarafından gerçekleştirilecektir. Ticari vize başvurunuzda seyahatinizde 12 yaş altı küçük çocuklarınızda sizlerde seyahat edecek olması halinde vize ücretlerinin Almanya'ya vize kaç para olarak merak etmeniz halinde çocuğunuzun yaşını bildirmeniz halinde tarafımızdan detaylı bilgi alabileceksiniz. Tüm başvuru sahipleri için başvuru işlem ücreti ayrı ayrı ödenmektedir. Seyahat poliçeleri ise talep edilen süreye göre farklı tutarlarda ücretlendirilecektir.

Almanya ülkesine yapacağınız ticari seyahatinizde İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere size en uygun başvuru merkezlerinden vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için danışmanlık hizmetleri ve Almanya vizesi kaç para 2021 ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizleri 0212 970 05 01 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Bilgilerinize.

Saygılarımızla.

Tuğçe Çelik

Almanya vizesi kaç para 2021

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI