Almanya Turistik Vize

Almanya Turistik Vize

Almanya Turistik Vizesi İçin Merak Edilenler

Almanya Schengen turistik vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Tarafınıza turistik Schengen vizeniz çok girişli verildi ise 27 Schengen üye ülkelerine giriş çıkış yapabilirsiniz. Ülkeler arası geçişlerde güvenlik soruşturmasına takılıp ülkeye alınmama ihtimalinizin her zaman olacağını unutmamalısınız.

Acil turistik Almanya vizesi almak için ne yapılmalı?

VIP olarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Dosya inceleme süresi yine konsoloslukların yoğunluğuna göre değiştiğinden aciliyet gerektiren özel durumunuzu dilekçe olarak dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

Almanya turistik vizesi için otel ve uçak satın almalı mıyım?

İhtiyacınız olan geçerli vizeniz tarafınıza ulaşmadan ulaşım ve konaklamanızı satın almayınız. Sadece rezervasyon sunmanızı öneririz.

Almanya turistik vize başvuru evraklarında değişiklik olabilmekte ve ek evrak istenebilmektedir. Konsoloslukların talep ettiği 2024 Almanya turist vizesi güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız. Bizi aradığınız takdirde Vize Merkezi temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yoluyla ücretsiz gönderecektir.

Vize Merkezi, Almanya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak olarak doğru, hızlı, güvenli bireysel ve kurumsal hizmeti vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Almanya Turistik Vize Başvurusu

 • Schengen üye ülkelerinden biri olan Almanya’ya seyahat etmek için başvuran kişilerin seyahat amaçlarına ve mesleki durumlarına göre değişen vize türleri bulunmaktadır. Almanya’ya turistik amaçlı ve 90 güne kadar seyahat edecek bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi T.C. vatandaşları Schengen vizesi almalı ve Almanya turistik vize başvurusu yapmalıdır. Yeşil, gri ya da siyah pasaport (diplomatik, hizmet, hususi pasaport) sahipleriyse 180 gün içinde 90 güne kadar vizesiz olarak seyahat edebilmektedir.
 • Almanya turistik amaçlı vize türü kısa süreli Schengen C tipi vize olarak da adlandırılmaktadır. Başvuru sahiplerinin vize başvurularını bazı istisnai durumlar haricinde direkt Almanya Konsolosluklarından gerçekleştirmeleri mümkün olmamaktadır. Almanya Schengen vize başvuruları konsolosluğun yetkilendirdiği aracı kurumlar ve danışmanlık firmaları üzerinden alınmaktadır. Almanya kısa süreli vize başvurularınızı yetkili başvuru merkezleri üzerinden ya da Almanya vize işlemleri hizmeti veren seyahat acentelerinden yapabilirsiniz.
 • Almanya’ya turistik vize başvurunuz için Vize Merkezi danışmanlarımızla iletişime geçip, tarafınıza gönderdikleri gerekli evrak listesini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Evraklarınızı çalışma durumunuza ve vize uyum şartlarına göre eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlamanız çok önemlidir. Uçak ve otel rezervasyonlarınızı da sunacağınız evraklara eklemeniz gerekmektedir. Ayrıca daha önce yaptırmadıysanız 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayan biyometrik verilerinizin ve parmak izinizin kayıt işlemini de başvuru merkezine şahsen giderek gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi tüm bu adımlarda size eşlik ederek süreci kolay bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olmaktadır.
 • Almanya turistik vize başvurusu esnasında vize çıkış kararı tamamen Almanya Konsolosluğu’na aittir. Konsolosluk gereken durumlarda ek evrak talep edebilmekte ya da evrakların yeniden hazırlanmasını isteyebilmektedir. Almanya turistik vize ücretleri 2024 yılında vize resmi harç bedeli ve danışmanlık hizmet ücretiyle birlikte 180 Euro’dur. Almanya vizesi için ret alınması durumunda ödenen vize işlem ücreti iade edilememektedir. Turistik vize başvuru işlemleri ortalama 10 ila 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaport sahiplerinin işlem süreleri bu süreye dahil olmamakla birlikte konsolosluğun resmi tatil günleri ve başvuru işlemini ek değerlendirme sürelerini de kapsamamaktadır.

Almanya'ya Turist Olarak Nasıl Gidilir: Almanya Turist Vizesi Nedir?

Almanya ülkesine turist amaçlı seyahat etmek mümkündür. Almanya seyahat etmek için kısa süreli turist vizesi alınması gerekmektedir. Turistik vizesine C tipi vize olarak da adlandırılmaktadır. Seyahat sırasında turist olarak gidilebilecek yerler ve etkinlikler eğlence, turistik gezi, tatil amaçla Almanya’ya seyahat etmek için turistik vize talebinde bulunabilirsiniz.

Almanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya turist vize başvurusu Türkiye’de bulunan Almanya yetkili makamları Konsoloslukları tarafından yapılan başvurular değerlendirmektedir. Almanya Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunu yapmak için belgeleriniz tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Vize Merkezi ekibi ile Almanya turistik vize başvuru konusunda size profesyonel hizmet sunmaktadır. Bu doğrultuda Almanya Konsolosluğu tarafından istenilen şartlar mevcut bulunmaktadır

Almanya Turist Vizesi Şartları Nelerdir?

Almanya Turistik vize başvurusu için konsolosluğun getirmiş olduğu şartları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra başvuru yapacak kişinin belgelerinin doğru, tam ve eksiksiz hazırlanmış olması çalışma ve gelir durumuna göre vizenin uyum şartlarına uygun olup olmadığı önem taşımaktadır.

Turistik vize başvuru esnasında Almanya konsolosluğu başvuru yapan kişinin gelir durumu yok çalışmıyor, ev hanımı, öğrenci ise bu durumda birinci dereceli akrabalardan destek alınmasını (Sponsor) olarak ve destekleyicinin gelir durumunu ispatlayan belgelerle birlikte başvuru yapılması önemli bulunmaktadır.

Diğer şartlar ise daha önce yapmadıysanız 2014 Eylül ayının 25 tarihi itibaren biyometrik veri, parmak izi kayıt işlemi için başvuru merkezine şahsen giderek parmak izi vermeniz gerekmektedir. Bizim firmamız Vize Merkezi tüm işlemlerde size eşlik ederek başvuru süreci kolay bir şekilde tamamlamanız için yardımcı olmaktadır.

Turistik vize başvurunuz yapıldıktan sonra vizenizin olumlu veya olumsuz sonuçlanma kararı tamamen Almanya Konsolosluğu’na aittir. Almanya Konsolosluk istenilen durumlarda ek evrak talep edebilmekte veya evrakların yeniden hazırlanması isteyebilmektedir.

Almanya konsolosluğuna Turistik amaçlı yapılan vize başvuru işlemleri yaklaşık 10 ila 15 iş günü sürdürmektedir. Yabancı uyruklu pasaporta sahip vatandaşların işlem süreleri bu sürece dâhil değildir. Almanya Konsolosluğu çalışmadığı resmi tatil günleri ve başvuru işlemleri ek değerlendirme sürelerini de kapsamamaktadır.

Almanya Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya turist vizesi ücreti her başvuru için 180 Euro’dur. Profesyonel destek alarak ek ücretler ödemeden başvurunuz için danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 180 Euro Konsolosluk başvuru bedeli ve Danışmanlık hizmeti olmakla birlikte sigorta bedeli bir haftalık dahil ücretidir.

Vize Harcı Ne Kadar Ve Nereye Yatırılır?

Vize harcı 80 Euro + İdata aracı kurum hizmeti 40 Euro + Vize Merkezi danışmanlık ücrei 70 Euro toplamda 190 Euro Almanya turistik vize ücretidir. Konsolosluk standart ücret bedeli ve 90 gün altı seyahatler için başvuru bedeli güncel tutarıdır. Vize ücreti başvuru esnasında Vize Merkezi'ne yatırılır. VIP bedeli günlük kur bazında değişkenlik göstermektedir. 0-6 yaş arası çocukların sadece danışmanlık bedeli vardır. Konsolosluk başvuru merkezi için ücret talep edilmemektedir.

Almanya Turistik Vize Başvuru Formu

Almanya turistik seyahatler için başvuru formuna buradan üzerinden ulaşabilirsiniz. Turistik başvurular Schengen başvuru formudur ve 90 gün altı başvuru formudur.

Almanya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz Almanya turist vizesi için gerekli evraklar için güncel tarihli olduğundan emin olunuz!

 • Pasaport (Almanya seyahatinizin dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerli olmalı ve en az 2 adet boş sayfa olmalı)
 • 2 adet biyometrik yeni fotoğraf(3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri, gözlüksüz, alın açık ve şakaklar gözükmeli)
 • Ek gelir belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus Aile ve adres bilgileri içeren / Evli kadınlar kızlık soyadlarını içeren belgelerini de temin etmeyi unutmamalıdır.)
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 • Kişi yabancı uyruklu ise: En az 6 ay geçerli T.C. ikamet izni ve çalışma izni fotokopisi, varsa eski vatandaşlığının pasaportunun kimlik sayfası fotokopisi, Seyahat tarihinden sonra Türkiye'deki oturumunun en az 3 ay daha süresinin olması ya da ikamet izni süresinin uzatılmasının başvurusunun yapıldığını gösteren belge
 • Almanya Schengen vize başvuru formu: Vize başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurarak ıslak imzalı olacak şekilde beyan ediniz. Başvuru formunda ''Schengen alanına ön gördüğünüz giriş tarihi'' bölümüne yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu bölümü dikkatli bir şekilde doldurunuz.

Seyahat Sağlık Sigortası dikkat edilmesi gereken hususlar

 • Seyahat Sağlık Sigortası - Orijinal belge: 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermelidir. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için çağrı merkezimizi arayın.
 • Otel ve uçak bileti ön rezervasyonları: Satın alımı yapılmış otel ve uçak bileti konusunda kurumumuzun bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Başvuru öncesinde herhangi bir ön rezervasyon yapmanız durumunda temsilcilerimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Lütfen vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan satın alma işlemlerinde bulunmayınız.
 • Almanya'ya ulaşımınız araç ile olacaksa: Aracı kullanacak kişinin geçerli ehliyet fotokopisi, Aracın ruhsatının fotokopisi, Yeşil sigortası gerekli olmakla birlikte güzergah planınızı da sunmanız gerekmektedir. Vize Merkezi ulaşım planınızı doğru hazırlamanız konusunda size destek için çağrınızı beklemektedir.
 • Kişi serbest meslek sahibi veya bir şirkete danışmanlık hizmeti veriyorsa ya da sözleşmeli çalışansa noter onaylı iş sözleşmesi. Alınan maaş ve sözleşme süresinin ne kadar olduğu belirtilmelidir.(Orjinal belge sunulmalı)
 • 18 yaş altı çocuk başvurularında çocuk ebeveynlerden birisi ile seyahat ediyor ise Muvafakatname gereklidir.
 • Çocuk ile beraber seyahat ediliyorsa Muvafakatname gerekli görülmemektedir. (Başvuru esnasında anne babanın başvuru merkezinde olması zorunludur)
 • Anne baba ayrı olan başvurularda seyahat etmeyen ebeveynden muvafakat gerekmekte olup vekaletname dahil anne imzası bulunan her evrakta baba imzası da olmalıdır.
 • Muvafakatnamenin 6 aylık güncel alınmış olması (aslının sunulması zorunludur) ve seyahatin dönüş tarihini de kapsıyor olması gerekmektedir.

Kişi Şirket Sahibi/Ortakları İse

 • Güncel tarihli şirket evrakları: Şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası’ndan alınmış orijinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi (Sicil gazetesinde adı geçmiyor ise hazirun cetveli) vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 • Şirketin banka hesap özeti: Son 3 aylık, en az 35.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş.

Kişi Şirket Çalışanı İse

 • SGK işe giriş bildirgesi barkodlu ve SGK 4A detaylı hizmet dökümü barkodlu (SGK tescil) (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Maaş bordroları: Son 3 aylık
 • Banka dökümü: son 3 aylık
 • Şirket yazısı - Orjinal belge: Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede başvuru sahibinin bu iş yerinde çalıştığı ve izinli olduğu tarihler belirtilmelidir. Belge, şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak temin edilmelidir.

Kişi Devlet Memuru İse

 • Çalışma belgesi ve resmi izin yazısı: Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı orjinal belge ya da e-imzalı (izin tarih aralığı belirtilmeli)
 • Maaş bordroları: Son 3 aylık
 • Banka dökümü: son 3 aylık

Kişi Öğrenci İse

 • Öğrenci belgesi (Güncel tarihli, orijinal belge)
 • Yeni mezun başvuru sahipleri için diploma fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kağıt örneği
 • Sponsor dilekçesi: 1. dereceden yakını tarafından gidiş dönüş tarihleri içerisindeki tüm masraflarını karşılayacağını beyan eden imzalı dilekçe (Sponsor olan kişinin çalışma durumuna göre yukarıdaki bilgiler eşliğinde evraklarının hazırlanması gerekir)
 • Orijinal Muvafakatname belgesi: 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için, anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı orijinal belge

NOT: Anne, baba ve tüm aile fertlerinin Almanya vize başvurusunda bulunacak olması halinde Muvafakatname belgesine gerek bulunmamaktadır.

Ebeveynler ayrılmış ve 18 yaşından küçük başvuru sahibinin yasal velayeti sadece bir ebeveynde ise velayeti olmayan ebeveynden noter onaylı Muvafakatname belgesinin alınması zorunludur. Muvafakatname belgesinin 6 aylık güncel olmalıdır. (Lütfen bu bilgiyi teyit ediniz.)

Kişi Ev Hanımı İse

 • Tam vukuatlı nüfus kağıt örneği
 • Sponsor dilekçesi: 1. dereceden yakını tarafından gidiş dönüş tarihleri içerisindeki tüm masraflarını karşılayacağını beyan eden imzalı dilekçe (Sponsor olan kişinin çalışma durumuna göre yukarıdaki bilgiler eşliğinde evraklarının hazırlanması gerekir)
 • Sponsora ait banka hesap özeti (Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren en az 35.000 TL bakiyesi olan banka tarafından kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

Freelance ya da resmi gelir gösteremeyenler ise

 • Freelance olarak ne iş yaptığını beyan etmesinin yanı sıra 1. dereceden yakını tarafından sponsor edilmesi gerekmedir. (Sponsor olan kişinin çalışma durumuna göre yukarıdaki bilgiler eşliğinde evraklarının hazırlanması gerekir)

Çiftçi İse

 • Çiftçilik belgesi (Ziraat Odasından temin edilmiş, güncel ya da e-devletten çiftçi kayıt sistemi üzerinden belge oluşturulmalı)
 • 3 aylık banka dökümü

Serbest Meslek Sahibi İse

 • Bağlı bulunduğu meslek odasından alınmış oda kayıt belgesi
 • Güncel vergi levhası
 • 3 aylık banka dökümü

Eşi Almanya vatandaşı veya AB ülke vatandaşlığı olan başvuru sahibi ise

 • Eşinin Almanya veya AB vatandaşlığını gösterir kimlik kart veya pasaport kimlik sayfasının fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (nüfus aile şeklinde alınmış ve barkodlu olmalı)

Eşi Bulgaristan vatandaşı başvurusunda ise

 • Nüfus müdürlüğünden alınmış isim denklik belgesinin yanısıra varsa Türk vatandaşlığının kimlik fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (nüfus aile)
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi başvuru esnasında ek istenen evraklar arasında yer almaktadır.

Engelli başvurularında ise

 • %50 ve üzerinde engel raporu bulunan ve refakat eden kişilerde dahil gerekli belgeleri sundukları taktirde konsolosluğun indirimin hakkından yararlanabilmektedirler.

Almanya turist vizesi için gerekli evraklar için yukarıda bilgi vermeye çalıştık. Almanya turistik vize başvuru işlemlerinize Almanya’ya olan seyahat tarihinizden en az 2 ay önceden başlamaya dikkat ediniz. Schengen vizeleri için başvuru yapılabilecek maksimum süre ise 90 gündür. Seyahat tarihine 2 haftadan az süre kalmış yolcularımızın vizelerinin seyahat tarihlerine yetişemeyebileceğini şimdiden hatırlatırız.

Turist vizesi Almanya acil durumlarda yapılacak vize başvurularınız konusunda lütfen yetkililerimizi bilgilendiriniz.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu'nun görev alanı (Marmara Bölgesi) içerisinde bulunmayan il ve ilçelerde ikamet eden vize başvuru sahiplerinin başvuru değerlendirme süreleri ön görülen sonuçlanma sürelerinden daha uzun sürelere tekabül edebilmektedir. Ancak, başvuru sahibi Almanya turistik vize başvurularını görev bölgesi fark etmeksizin kendisine en yakın Almanya vize başvuru merkezine gerçekleştirebilir.

Vize başvuru işlemleri sonuçlanmamış kişilerin Almanya otel ve uçak bileti satın alımı yapmaları tavsiye edilen bir durum değildir. Almanya Konsolosluğu tarafından talep edilmediği müddetçe lütfen otel ve uçak bileti satın alımlarında bulunmayınız ve ön rezervasyon dokümanlarını başvuru dosyanıza ekleyiniz. Bu bilgileri göz önünde bulundurmanızı tavsiye eder, yaşanacak aksi durumlarda kurumumuzu bağlayan herhangi bir öğenin bulunmayacağını dikkatinize sunarız.

Almanya Turistik Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vize başvuruları (Schengen C tipi vize), istisnai durumlar dışında direkt olarak Almanya Konsoloslukları'na gerçekleştirilememektedir. Almanya Konsolosluğu, Schengen vize müracaatlarını konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar üzerinden kabul etmektedir.

Almanya kısa süreli vize başvurularınızı başvuru merkezlerine müracaat ederek veya Almanya vize işlemleri üzerine hizmet veren seyahat acentelerine gerçekleştirebilirsiniz.

"Schengen vizesi nasıl alınır?" konusunda daha fazla soru ve cevaba ulaşmak için lütfen tıklayın.

Almanya turistik vizesi kaç günde çıkar?

Başvurunuzu ilgili kuruma yaptıktan sonra 30 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaportlarda süreç uzayabilmektedir.

Vize Merkezi Aracılığıyla Almanya Turistik Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi - Almanya Vize Departmanı çağrı merkezimizi arayarak yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlanacak evrakları içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı çağrı merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakların tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eksik evrakı bulunmayan başvuru sahiplerinin ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur. (Son 5 yıl içinde parmak izin verilmiş olmalıdır)

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı, biyometrik bilgilerini beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Almanya vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir.

Yabancı pasaport sahiplerinin işlemleri, konsolosluk resmi tatil günlerini ve konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya merkezimizde şahsen teslim alınarak sağlanacaktır.

Almanya Turistik Schengen Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Almanya turistik Schengen vize kısa süreli bir vize kategorisidir. Başvuru sahibine maksimum 90 gün konaklama izni verir. Başvuru sahibinin ilk Schengen vize başvurusu ise ilk aşamada 90 gün konaklamalı Schengen vize onayı alması istisnai durumlar dışında söz konusu değildir. Schengen vizesi başvuru sahibinin seyahat geçmişine ve vizelerini doğru kullanıp kullanmama oranına göre kademe kademe artarak verilecektir. Uzun süreli Almanya Schengen vizesi almak isteyen yolcularımız, neden uzun süreli vize talep ettiklerini yazılı olarak belirtmelidir.
 • Yukarıda belirtilen evraklar vize başvurularınız için talep edilen asgari vize başvuru evraklarıdır. Konsolosluk vize bölümünce durumunuza bağlı olarak yeni evraklar talep edilebilir. Bazı evraklarınızın orijinal hali veya daha önceden beyan edilen evrakların yeniden beyan edilmesi talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarda söz konusu evrakların talep edildiği şekilde yeniden beyan edilmesi zorunludur.
 • Almanya vize başvurularınız için beyan edeceğiniz evrakların güncel tarihli olması gerekliliğini ve evrakların sahip olması gereken özellikleri eksiksiz bir şekilde bulundurmasına özen gösteriniz. Vize uyum koşullarını bulundurmayan evraklarla yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.
 • Almanya turistik vize başvuruları için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı konusunda garanti oluşturmaz. Vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar tamamen Almanya Konsolosluğu'nun inisiyatifi altında olacaktır. Yine tarafınıza verilecek vize süreleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir.
Almanya Konsolosluğuna başvuru yapmak için belge hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar
 • Almanya vize başvurusu ret ile sonuçlanmış kişiler için ücret iadesi bulunmamaktadır. Konsolosluk harçları peşin olarak ödenirken vize reddi halinde başvuru sahiplerine ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Almanya vize başvuru işlemleriniz için lütfen otel ve uçak bileti satın alımı yapmayınız. Konsolosluk vize bölümünce otel ve uçak bileti ön rezervasyonları kabul edilmektedir. Satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularınızın sonuçları hakkında kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.
 • Almanya vize başvuruları sırasında birden daha fazla kişi ile seyahat edilecek ve seyahat edilecek diğer aile fertlerinin seyahat masraflarını tek bir kişi karşılayacak olması halinde; banka bilgilerinde bulunan kullanılabilir bakiye limitinin yukarıda belirtilen limitten fazla olmasına dikkat edilmelidir. Almanya vize başvuruları için kullanılan banka bilgisinde seyahat edecek tüm başvuru sahiplerini finanse edecek limitte bakiye olmasına özen gösterilmelidir.

Değerli Yolcularımız Almanya Turistik Vize web sayfamızda size bilgi vermeye çalıştık daha fazla güncel bilgi ve profesyonel hizmet için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. 02129700501

Almanya Turist vizesi

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

18 sorudan en popüler 18 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Almanya Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar
  u. y, 05 Eki 2023, 09:15

  Merhaba, eşim ve 11 yaşındaki kızım Almanya’ya turistik vize başvurusunda bulunacaklar. İşlerimin yoğunluğu sebebiyle yapacakları bu seyahatlerine ben katılamayacağım. Eşim İstanbul’da özel bir şirkette çalışıyor, yapacakları başvuru da kendi evraklarını sunmalı mı? Almanya turistik vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Kızım için muvaffakatname vermek zorunda mıyım? Bu konular da yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?
  E. N, 04 Eki 2023, 09:44

  Merhabalar, Aralık ayı içinde Almanya ‘da bir fuara gitmem gerekiyor fakat duyumlarıma göre şu sıralar sonuçlanma sürelerinde sıkıntı varmış. Almanya turistik vize kaç günde çıkar, normalde söylenilenler doğru mudur? Başvuru yaparken süre kısmında nelere dikkat etmem gerekiyor şimdiden mi randevu almam gerekir desteğinizi rica edeceğim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 2023 Almanya vizesi kaç günde çıkıyor?
  A. Turgut, 11 Oca 2023, 12:07

  2023 Almanya vizesi kaç günde çıkıyor? Seyahat amaçlı Almanya’ya gitmek istiyorum. Planımı yeni yapabildim, geç mi kaldım endişesi yaşıyorum. 2023 Almanya vizesi kaç günde çıkıyor? Almanya Ekspres vize gibi bir hizmetiniz de var mıdır? Varsa ekspresin ücreti nedir? Hızlıca dönüşünüzü rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım?
  D.G, 04 Nis 2022, 15:53

  Merhabalar, Almanya’dan ev aldım, turisti vize nasıl alırım? Başvuru esnasında ne gibi belgeler sunmalıyım aldığım evi belgelerime durumumda daha uzun süreli vize alabilir miyim? Ben işverenim ve yaklaşık 6 yıldır aktif işlem gören bir şirkete sahibim ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Ben yoğun çalışan biriyim ve randevu günü şahsen gelme durumum biraz sıkıntılı işlemlerimi sizin üzerinizden yapma durumumda benim yerime başvuru yapmanız mümkün mü? Güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Araç ile Almanya turistik seyahat vizesi
  M.E, 30 Mar 2022, 10:14

  Selamlar, Araç ile Almanya turistik seyahat vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Aracımla yunan üzerinden Almanya’ya gidip 6 gün boyunca Almanya’yı gezmek istiyorum. Bu seyahat için başvurumu Almanya’dan yapmam uygun mu? İlk giriş ülkem Yunanistan olacak Almanya vizesine başvuru yapmam bana sorun yaratır mı? Araç için ekstra ne belge sunmam gerekiyor? Araçla gitmem zor olacaksa uçak ile seyahat etmeyi düşünüyorum aslına bakarsanız ama daha keyifli bir tatil olması acısından araçla seyahat etmek benim için çok daha iyi olacak sizden bu konu ile alakalı destek talep ediyorum. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya turistik vize harcı nereye yatırılır?
  Ş.K, 30 Mar 2022, 10:07

  Merhabalar, Almanya’ya turistik olarak özellikle tarihi yerlerini gezmek için seyahat etmek istiyorum. Ben Türkiye’de Öğrenciyim ve sponsorum annem olacak annem emekli ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Ayrıca Almanya turistik vize harcı nereye yatırılır? Online vize başvurusu yapabilir miyim? Vize İşlemleri nasıl ve nereden oluyor? İlk defa vize başvurusu yapacağım ve hiçbir bilgim yok bana bilgi ve danışmanlık vermenizi rica ediyorum. Kolay gelsin, iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya turistik vize dilekçesi nasıl yazılır?
  B.K, 30 Mar 2022, 09:59

  Merhabalar, Almanya’ya turistik vize başvurusu yapmak istiyorum. Fakat Almanya Konsolosluğuna hitaben dilekçe yazmam gerektiği söylendi. Almanya turistik vize dilekçesi nasıl yazılır? Başvurum turistik olacak bunumu belirtmem isteniyor? Ayrıca ben mi yazacağım şirket mi yazacak tam anlayamadım? Bu dilekçede ne belirtmem ne anlatmam gerekiyor? Standart bir dilekçe örneği var mıdır? Son olarak işlem süresi ne kadar sürer vize çıkması kaç günü bulur? Başvuru yapmak istiyorum, bana detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Acil Almanya turistik vize nasıl alabilirim?
  G.Ş, 30 Mar 2022, 09:54

  Merhabalar, Almanya’da yaşayan dayım şuan yoğun bakımda ve durumu oldukça ağır Acil Almanya turistik vize nasıl alabilirim? Davet yollayacak kimse yok bunla ilgili bir dilekçe yazacağım dayım orada tek yaşıyor ve davet yollayacak durumda değil ve benim acil vize almam gerekiyor. Ben Türkiye’de avukatım ve yaklaşık 3 yıldır bir hukuk bürosunda çalışıyorum sizden gerekli evrakları rica ediyorum. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Freelancer çalışıyorum SGK yok, Almanya turistik vize alabilir miyim?
  L.Ş, 30 Mar 2022, 09:47

  Merhabalar, Ben web tasarımcısıyım ve Almanya’ya turistik amaçlı seyahat etmek istiyorum. Fakat freelancer çalışıyorum Sgk yok, Almanya turistik vize alabilir miyim? Sigortam yok ve vize başvurumda sorun yaratacağı söylendi. Vize başvurumda çalıştığım firmalardanne gibi belgeler sunmam gerekir. Ben bırkaç firmanın web sitesi için çalışıyorum ve sgk ödenmiyor. Bu şekilde nasıl başvuru yapabilirim? Ayrıca vizemin onaylanabilmesi için neler yapmam gerekiyor gelirim var ama bunu resmi açıdan kanıtlayamıyorum. Sizden bu konuda yardım bekliyorum. İşlemlerimi sizinle yürüteceğim, daha önce arkadaşıma vize aldınız ve izi referans verdi bana onun referansı ile size yazıyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı?
  M.L, 30 Mar 2022, 09:31

  Merhabalar, Almanya’ya turist amaçlı bir gezi yapma planım var. Almanya turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı? Başvurum esnasında bankadaki bakiyem en az ne kadar olması gerekiyor? Şuan çok bir bakiye bulunmuyor. Seyahatim yaklaşık 5 günlük bir seyahat planı olacak bankamda 25 bin TL bakiyem var bu yeterli bulunur mu? Daha önce bir arkadaşım Almanya’ya 15 günlük bir turist vize başvurusu yapmıştı bankasında 70 bin TL vardı ve ret almıştı bende bu duruma düşmekten korkuyorum. Bu sebeple sizinle vize başvurumu yapmak istiyorum. Bana emekliler için 25 bin TL bakiye yeterli midir? Şimdiden teşekkür ediyorum, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya’ya Turistik Vizesi
  e. gündüz, 11 May 2021, 00:14

  İyi günler, Almanya’ya turistik vizesi için bilgi almak istiyorum internette detaylı bilgi bulamadım daha önce bir arkadaşım sizin aracılığınız ile vize almış bana da yardımcı olur musunuz? Vize başvuruları nasıl yapılıyor? Ece Gündüz. Ankara

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Turistik vizesi
  k.j, 11 May 2021, 00:00

  Kolay gelsin, Almanya Turistik vizesi almak istiyorum. Siz bana yardımcı olabilir misiniz 2018 yılında almış olduğum turistik vizem var parmak izi verdim sanırım sizden danışmanlık alırsam başvuruda bulunmam gerekmiyor işlemler için nasıl hizmet veriyorsunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya turistik vize 2021
  Y. S., 04 Oca 2021, 17:58

  Merhabalar, eşim ile birçok orta doğu ülkesini gezdik ve artık Avrupa’ya gezi planları yapmak istiyoruz. İkimizde emekliyiz, bu gezimize Almanya büyük turu ile yapmak istiyoruz. Turumuzu aldık şimdi vize almamız lazım. Orta doğuda genelde basit bir vize uygulaması var. Ancak Almanya için hiç bilgimiz yok. Almanya turistik vize 2021 yılı için ne yapmalıyız. Sizler bizim için nasıl bir ayrıcalık ve kolaylık sağlayabilirsiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya'ya turist vizesi
  B. Döngel, 07 Şub 2020, 10:42

  İyi günler, Almanya’ya turist vizesi almak zor mu? Neler yapmamız lazım? Şartları nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Turistik Vizesi
  Ö. İnan, 07 Şub 2020, 10:19

  Selam, Almanya turist vizesi için gerekli belgeler nelerdir? Kaç günde çıkıyor, ücreti nedir ve kaç günlük vize alabiliriz? Detaylı bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya'da turist vizesi ile çalışmak
  e. gezer, 25 Kas 2019, 14:29

  Merhaba ben 2020 Ocak ayında Almanya’da Erasmus programına katılacağım. Program sürem 90 günü geçmiyor. Sorum şu ben Erasmus programı boyunca Almanya'da turist vizesi ile çalışmak konusunda sorun yaşar mıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Turistik Vize Başvurusu
  G. Işık, 09 Nis 2018, 15:43

  Merhaba, eşim ve çocuğumla birlikte yaz tatilinde en çok Almanya’da kalmak üzere Belçika ve Almanya turistik vize başvurusu yapmak istiyoruz. Ben emekliyim ve eşim özel bir okulda öğretmen ve çocuğum lise 3 . sınıfta öğrenci. Almanya ve Belçika turistik vize başvuruları için hangi evrakları hazırlamamız gerekir? Yaz tatilinde seyahat etmek istediğimiz için ne zaman vize başvurusu yapmamız gerekir. Almanya turistik vizesi kaç günde sonuçlanır. Şahsen başvuruya gelmemiz gerekir mi ve sizin danışmanlığınızda vize başvurumuzu yapabilir miyiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Kültürel Etkinlik Vizesi
  C. Yağ, 13 Oca 2017, 14:48

  Merhaba, Ağustos ayında Almanya’da festival sebebiyle bulunmam gerekmekte. Bu tarz bir seyahat için nasıl bir vize türüne başvuru yapılması gerekiyor. Almanya kültürel etkinlik vizesi diye bir vize türü olduğunu duydum doğru mudur? Benim konsolosluğa Almanya’ya yapacağım seyahatimin Almanya'daki festival ile alakalı olduğunu ispatlayacak satın aldığım festival biletim mevcuttur. Almanya vize başvurumu yaparken ne zaman vize başvurusu yapmalıyım. Ayrıca şu an öğrenciyim benim belirli bir birikimim var ama sponsorlu olarak mı vize başvurusu yapmam gerekir.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp