Almanya Şoför Vizesi

Almanya Şoför Vizesi

Şoför Vizesi Merak Edilenler

Şoför Vizesi Nedir?

Gidilecek ülke sınırları içinde yük ve yolcu taşıyacak kişilerin başvurması gereken ticari amaçla verilen vize türüdür. Türkiye Cumhuriyeti'nde kaydı bulunan araçlar Almanya’ya uluslararası yolcu ve yük taşıyacaksa araçları kullanacak kişiler başvuru yapmak zorundadır.

Şoför vizesi kaç günde çıkar?

Başvurunuzu yaptıktan sonra 3 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ek evrak istenmesi durumunda ya da Konsolosluk tarafından mülakata davet edilirseniz vize süreciniz uzayabilir.

Şoför vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Almanya Schengen tipi vizeniz ile TIR şoförü Schengen Vizesi dahil olmakla birlikte diğer Schengen ülkelerine seyahatte bulunabilirsiniz.

Acil şoför vizesi almak için ne yapılmalı?

Acil olan durumunuzu belgeleyen evrak ile beraber Vize Merkezini arayarak genel evrak bilgisine ulaşabilirsiniz. Cenaze ölüm hastalık gibi durumlarda doğrudan ilgili başvuru merkezine randevu almadan gidebilirsiniz.

Almanya şoför vizesi için otel/konaklama satın almalı mıyım?

Vizeniz çıkmadan önce satın alma işlemi yapmamalısınız. Konsolosluklar sadece rezervasyon yapmanızı ister.

Almanya Şoför Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vize türleri içinde yer alan Almanya şoför vizesi ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri “Almanya şoför vizesi nasıl alınır?” sorusudur. Almanya şoför vizesi kısa süreli bir vize türüdür ve genellikle Almanya’ya kara yolu ile ticari amaçlı olarak mal ve yolcu taşıyacak sürücüler tarafından tercih edilmektedir.

Şoför vizesi Almanya için davetiye almış olmanız gerekmektedir. Almanya’daki iş ortaklarının yollayacağı davetiyede seyahat tarihleri ve yetkili kişilerin imzası bulunmalıdır. Ayrıca güncel, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Almanya için şoför vizesine başvuracak olan şoför ya da sürücülerin ilgili vize türü için gereken doğru evraklarla başvuru yapmaları çok önemlidir. Başvuru sahipleri hem kendilerine ait evrakları hem de varsa bağlı bulundukları şirkete ve işverenlerine ait evrakları başvuru dosyalarına eklemelidirler. Schengen şoför vizesi fiyatları güncel listesinin kontrolünü gerçekleştirdikten sonra dekontunuzu da başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

Almanya Şoför Vizesi Nereye Başvuru Yapılır?

Almanya şoför vizesi için bağlı bulunduğunuz konsolosluk ya da büyükelçilikten başvuru yapabileceğiniz gibi, zaman kaybetmeden daha kolay başvuru yapmak için konsolosluğun yetkilendirdiği danışmanlık firmaları aracılığıyla da başvuru yapabilirsiniz. Şoför vizesi alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de multi yani birden fazla giriş-çıkışa izin veren vize türüne başvurulması gerektiğidir. Bu sayede yolculuk ya da taşımacılık yapacak kişi diğer ülkelere de rahatlıkla giriş çıkış yapabilecektir.

Almanya Şoför Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Şoför vizesi Almanya için sonuçlanma süresi başvuru yapıldıktan sonra 10-15 iş günü arasında olmaktadır. Ancak konsolosluğun ek evrak talepleri ve resmi tatiller gibi durumlar nedeniyle bu süre değişiklik gösterebilmektedir. Vize sonuçlanma süresindeki gecikmeler ve seyahat tarihleri de göz önünde bulundurularak başvurular en az 1 ay öncesinden yapılmalıdır. Almanya şoför vizesi kaç günde çıkar? Ret cevabı geldiğinde ne yapılmalıdır? ve daha fazlası için uzmanlarımızla iletişime geçebilir vize başvurunuzu danışmanlığımızda gerçekleştirerek sürecin daha sağlıklı ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Almanya Şoför Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Şoför Vizesi için başvuru yapacaksanız Vize Merkezi deneyimli kadrosuyla size yardımcı olacaktır. Vize uzmanlarımız vize başvurusu, evrak toplama ve takip, vize randevusu alma, biyometrik işlem süreçleri, vize sonuçlanma gibi tüm vize adımlarında sizlere eşlik ederek süreci hızlı ve kolay tamamlamanızı sağlayacaktır. Detaylar için iletişim sayfamızdan bilgi alabilir ve bizi arayabilirsiniz.

Almanya Şoför Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Tır şoförü Schengen Vizesi ücreti ile dahil olmakla birlikte Almanya şoför vizesi için başvuru bedeli ücreti 180 Euro’dur. Schengen Şoför Vizesi fiyatları ile ilgili Konsolosluk tarafından ek ücret gerektiren evraklar istenmesi halinde başvuru sahibi ile görüşülüp onayı doğrultusunda tamamlanması sağlanır. Şoför vizelerinde genellikle 6 ay ya da 1 yıllık vize istenmektedir yukarıda yer alan başvuru ücretine sigorta bedeli dahil değildir.

Almanya Şoför Vize Harcı Nereye Yatırılır?

Almanya Şoför vize harcı Konsolosluğun anlaşmalı kıldığı yetkili Vize Merkezine yatırılır. Başvuru yapıldıktan hemen sonra vize için ödemeniz gereken harcı yatırmanız gerekir aksi durumda dosya alım işleminiz iptal edilecek ve dosyanız tarafınıza iade edilecektir. İade edilen dosyalar için Almanya şoför vizesi işlemleri sil baştan yeniden yapılmaktadır. Schengen şoför vizesi fiyatları vize süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Almanya Şoför Vizesi Başvuru Formu

Almanya Şoför vizesi başvuru formunda seyahat tarihleri tahmini olarak yazılır. Almanya ulaşımı araç ile olacağından dolayı belirlerdiğiniz tarihler vize başlangıç ve bitiş tarihi olarak belirlenebilir. Formda belirlettiğiniz tarihlerden daha uzun süreli vize verilmesi tamamen Konsolosluğun insiyatifindedir. Birden fazla ülke seyahatiniz varsa formda ilgili alanda belirtmeniz gerekmektedir.

Almanya Şoför Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Seyahat Sağlık Sigortası - Orijinal belge: 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermelidir. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için çağrı merkezimizi arayın
 • Başvuru formu (imzaların tam olması verilen bilgilerin doğru ve eksizsiz olması gerekmektedir).
Şirket evrakları listesi:
 • Şirketin başvuru yapan personelinin bilgilerinin yer aldığı görevi ve ticari amacının ne olduğunun yazılı beyan edildiği ıslak imzalı ve kaşeli şirket dilekçesi, (dilekçe içeriğinde masraflarının şirket tarafından karşılanacağı beyan edilmelidir) Planlanan giriş-çıkış tarihlerinin belirtilmiş olması önem arz etmektedir.
 • İmza sirküleri
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Faaliyet belgesi fotokopisi
 • SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet dökümü barkodlu olmaları gerekmektedir.
 • Emekli olduğu halde çalışmaya devam eden kişilerden SGK destek prim ödemeleri istenmektedir.
 • 3 Aylık maaş bordrosu
 • Sigortasız sözleşmeli çalışanlardan sözleşmelerinin aslı ve fotokopisi talep edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisi
 • Müracaat tarihi öncesine kadar Schengen ülkelerine yapılmış seferler hakkında şahsen imzalanmış Emniyetten alınan yurda giriş- çıkış belgesi (e-devletten de temin edilebilir)
 • Tüm Schengen ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası ve buna ek beyanname
 • Schengen ülkelerinde de geçerliliği bulunan sürücü belgesinin fotokopisi ( SCR belgesi)
 • İkamet adresinin de belirtildiği nüfus kayıt örneği
 • C2 yetki belgesi (taşımacılık yetki belgesi)
 • Araç listesi (şirkete ait araçların bulunduğu tam liste)
 • Aracın ruhsatı
 • Şoför listesi (Araç ve şoförlere ait bilgilerin bulunduğu tam liste kaşe ve imzalı)
 • Birden fazla firma ile ortaklık varsa ortaklığı kanıtlayıcı belgeler (teyit belgeleri ve firmalara ait imza sirküleri)
 • Şoför ya da araç kiralık ise firmayla olan sözleşme ya da bağını gösteren belgeler sunulmalıdır.
 • Planlanan sefer ve daha önceki seferlerin nakliye ve teslimat işlerine ait belgeler (CMR/CARNET TIR /T1)transit refakat beyannamesi
 • Teyit belgesi ( Almanya’daki iş yapılacak firmanın iş yaptıracağına dair teyit yazısı)
 • Nakliye şirketinde çalışan ve geçerli Schengen vizesi bulunan şoförlerin listesi
 • Yabancı uyruklu olan ve şoför başvurusunda bulunmak isteyen çalışanlar çalışma kimlik ya da oturum kimliklerinin fotokopilerini sunmalıdırlar.

Yukarıda belirtilen evrakların güncel ve doğru olması vize başvurunuz için önem arz etmektedir. Hatalı, yanlış bildirimlerinizden firmamız sorumlu değildir.

Almanya şoför vizesi için aşağıdaki formların doldurulması önemlidir.

Almanya tırcı formu

Almanya şoför formu

Almanya Şoför Vizesi

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Almanya uzun süreli şoför vizesi almak
  K.U, 05 Nis 2022, 16:34

  Merhabalar, Almanya’ya vize başvurusu yapmak istiyorum. Fakat ben bir firmada şoför olarak çalışıyorum ve Almanya uzun süreli şoför vizesi almak istiyorum. Gerekli evrakları ve başvuru esnasında başvuru merkezinde şahsen gelmem gerekip gerekmediği hakkında bilgi rica ediyorum. Bana danışmanlık vermenizi ve uzun süreli vize almak istiyorum. Başvuru işlem süresi ne kadar sürer ayrıca ortalama 1 ayım var vizem yetişip yetişmeyeceği ile alakalı bilgi alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya şoför vizesi ret geldi
  D.G, 05 Nis 2022, 16:14

  Merhabalar. Almanya’ya vize başvurusu yaptım fakat sebebini dahi bilmediğim bir sebepten ret geldi. Başvurum Almanya şoför vizesi ret geldi ne yapmam gerekiyor? Şirkette gerekli belgeler verildi fakat tüm belgelerimin tam olmasına rağmen ret aldım. Başvurumu sizinle yapmak istiyorum ret aldım ama bunu nasıl çözebiliriz? Sizden ricam bana gerekli belgeleri iletmeniz ve başvurumu nasıl ve ne şekil yapmam gerektiği hakkında bilgi itiraz hakkım varmış. Sizce itiraz mı etmeliyim? İtiraza dönüşler çok fazla zaman sonra oluyormuş benim o kadar da vaktim yok açıkçası firma bana o kadar süre tanımıyor yola çıkmam gerekli başvurum için sizden yardım istiyorum. Bilgi için şimdiden teşekkür ediyorum, Güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Şoförler İçin Almanya Vizesi
  C. Taşkan, 17 Mar 2020, 13:17

  Şoförler için Almanya vizesi başvurusu için neler gereklidir? Ücret ve evrak hakkında bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Şoför Vizesi
  B. Destan, 26 Şub 2020, 16:08

  Almanya şoför vizesi için şirket yazısı ya da davetiyesi lazım mı? Bir de vizeyi alınca Almanya dışında başka ülkelere geçerken sıkıntı yaşar mıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp