Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Almanya Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon şubesi tarafından Almanya Schengen vize işlemleri hakkında gerekli ve güncel tüm bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Vize Merkezi Trabzon şubesi ile iletişime geçmek için trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilir ya da +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İlerlemekte olan sayfalarda başta Trabzon Vakfıkebir, Şalpazarı, Sürmene, Of, Akçaabat, Hayrat, Dernekpazarı, Arsin, Maçka, Köprübaşı, Tonya, Araklı, Yomra, Ortahisar, Beşikdüzü, Düzköy, Çarşıbaşı, Çaykara ve Hayrat ilçelerimiz başta olmak üzere Giresun, Erzurum, Bayburt ve Gümüşhane gibi komşu olan illerden gerçekleştirilmek istenen Almanya Schengen vize başvurularına dair gerekli ve güncel belge listelerine ulaşabilirsiniz.

Almanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Trabzon

Almanya Schengen vize ayrımına dahil olan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Almanya vizesi almak isteyen yeşil (hususi), siyah (diplomatik) ya da gri (hizmet) pasaportlarından birisine sahip olanların 180 gün içerisinde 3 ayı geçmeyecek seyahatlerinde vize almaktan muaftırlar. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin ise Almanya ziyaretlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Önceki tarihlerde alınan bir Schengen vizeniz varsa güncelliğini koruyorsa ve konaklama gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Almanya ziyaretinde bulunabilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Trabzon

Almanya vizesine başvuruda bulunmadan önce seyahat amacınızı ve seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile sizlere hizmeti verilen vize çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

Almanya ziyaretinizde gerekecek olan belgelerin listesine ilgili vize başlığına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gerekecek olan evrakları hazır hale getirmenizin ardından isterseniz tercih edeceğiniz herhangi bir kargo firması ile bize Trabzon şubesine ulaştırabilirsiniz isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Almanya seyahat amacınızın hangi başlık altında olacağını belirleyemiyorsanız ya da seyahat amacınıza göre başlık yer almıyorsa, aklınıza takılan tüm sorular için trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz veya +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru Formu Trabzon

Almanya ziyareti için en önemli ve en gerekli belge olan Almanya vize başvuru formuna sitemizden rahatlıkla erişerek internetten online bir şekilde doldurabilirsiniz. Gerçeği yansıtmayan ya da hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Bu konu da son derece deneyim sahibi olan yetkililerimiz size gereken desteği sağlayarak sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu hazırlar.

Almanya Schengen vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Almanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Trabzon

Almanya Schengen vize başvurularının dosyalarınızda hata ya da eksik olmaması halinde sonuçlanma süresi 15 iş günü sürmektedir. Bu süre Almanya konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Almanya resmi tatilleri gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu gibi sebepler nedeniyle seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce Trabzon şubesi ile iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Vize Merkezi Trabzon şubesi ile iletişime geçmek için +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Almanya Schengen vizesi almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken 5 aşama söz konusudur. Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile sizlere bu aşamaları detaylıca listeledik.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Almanya ziyareti için gerekli olacak belgelerin listesini tarafınıza iletiriz. Gerekecek olan belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda sizi aydınlatırız. Belgelerinizi hazırlamanızın ardından yetkililerimiz belgelerinizi büyük bir özenle inceleyerek kontrol eder. İncelenip kontrol edilen belgelerinizde hata ya da eksik evrak olmasın durumunda arayarak size bilgi veririz.

Almanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Almanya vize başvurularının işleme alınabilmesi için yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Almanya vize başvuru ücreti sizlere sunulacak danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç işlem ücretlerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Almanya vize başvuru ücretini banka hesap numaramıza göndererek rahatlıkla ödeyebilirsiniz ya da isterseniz Trabzon şubesine uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz.

  • Randevunuzun Alınması: Almanya vize başvuruları için randevu alınma zorunluluğu bulunmaktadır. Trabzon şubesinde bulunan yetkililer sizinle görüşme sağlayarak sizin için en mümkün zamana randevunuzu alır ve seyahat planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle Almanya vizesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanız sonuçlandıktan sonra yetkililerimiz hazırlanan evraklarınızı konsolosluğa teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Almanya Schengen vize başvurunuzun tamamlanması ile birlikte pasaportunuzu konsolosluktan teslim alırız. Pasaportunuzu Trabzon şubesine uğrayarak kendiniz alabilirsiniz ya da kargo ile size iletmemizi isteyebilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Schengen vize ayrımına dahil olması nedeniyle Almanya vizesine sahip olmak isteyen daha önceden Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşının üzerindeki bireylerin bizzat başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde Trabzon şubesi aracılığı ile size sağlanan danışmanlık hizmet bedeli dahilinde bir yetkili sizi karşılar ve rehberlik yapar. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren alınan Schengen vizeleri için Schengen vize ayrımına dahil olan ülkelerin almış olduğu ortak karar sonucu verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi verme aşamanıza ihtiyaç duyulmadan Almanya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Bizzat gelmeniz gereken bir diğer durum ise Almanya Konsolosluğu'ndaki görevliler sizi gerek gördüklerinde yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu hep yapılan bir uygulama olmayıp az rastlanan bir durumdur.

almanya-vize-merkezi-trabzon

Vize Merkezi Personel

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32283