Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 80

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Almanya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Almanya Schengen vizesi sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın ilerleyen kısmında Almanya Schengen vizesi başvuru süreçlerine, vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize ücretlerine dair birçok bilgiye kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Bayramiç, Lapseki, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Yenice ilçelerimiz ve çevre iller olan Balıkesir, Tekirdağ, İzmir, Edirne, Bursa ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Almanya Vize başvurularınız için vize hizmeti sunmaktayız.

Uzman kadromuz rehberliğinde yapmakta olduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak adına Çanakkale şubemize canakkale@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilir ya da +90 (850) 460 15 80  numaralı telefonu tuşlayarak uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Almanya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Almanya'ya seyahat edecek olan diplomatik (siyah) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ya da hizmet (gri) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise Almanya'ya yapacak oldukları ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için Almanya Schengen vize başvurusunda bulunma zorunlulukları mevcuttur. Eğer daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Schengen vizesi alınmış ise Almanya seyahati sahip olduğunuz bu vize ile gerçekleşebilmektedir.

Almanya'nın da içerisinde bulunduğu Schengen vize uygulamasına taraf olmuş olan 26 farklı ülke mevcuttur. Almanya Schengen vize başvurularında, ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Almanya dış temsilcilikleri diplomatik yetkiye sahiptirler. Almanya dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiş halde mevcuttur. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Edirne, Bursa, Trabzon, Bodrum, Erzurum, Gaziantep ve Kayseri illerimizde Almanya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Ancak fahri konsoloslukların vize başvuru işlemlerinde herhangi bir diplomatik yetkisi mevcut değildir. Almanya vize başvurularında yetkili olan kurumlar büyükelçilikler ve başkonsolosluklardır.

Almanya konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması vardır. Almanya Ankara Büyükelçiliği'nin ve Almanya İstanbul Başkonsolosluğu'nun görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfasında bulunmaktadır. Vize Merkezi şubeleri aracılığı ile Almanya vize başvurularını rahatlıkla gerçekleştirebilmektesiniz.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Almanya'ya gerçekleştireceğiniz seyahatin gerekçesine göre vize başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Vize türleri için gereken evraklar genel anlamda aynı olsa bile kendi içlerinde bazı farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle Almanya seyahat sebebinizi doğru bir şekilde belirlemeli ve ziyaret gerekçesine uygun olan vize türüne başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. 

Vize uzmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde hazırlanmış ve aşağıda mevcut olan Almanya vize türleri arasından seyahatinize uygun olan vize türüne tıklayarak gerekli evrakların tam listesine ve ilgili vize türü hakkında birçok bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz. 

Almanya vize türleri ise aşağıda listelenmiştir;

Yukarıda belirtilmekte olan vize türleri içerisinde seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda bir karar veremiyor ya da ilgili vize türünün bu başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 80 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bu konu ile alakalı bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca Almanya Vize türlerini detaylı bir şekilde ele almış olduğumuz Almanya vize sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize uzmanlarımız başvurunuzun hemen her aşamasında sizler adına işlemlerinizi gerçekleştirecek ve sizleri düzenli olarak bilgilendireceklerdir. Almanya Schengen vize başvuru süreçlerini 4 aşamada tamamlamaktayız. Aşağıda maddeler halinde sıralanmış olan bu aşamalar ve süreçler hakkında kapsamlı açıklama mevcuttur.

Bu aşamalar ise;

Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Vize uzmanlarımız, seyahat türünüze uygun olarak hazırlanmış ve konsolosluk tarafından belirlenmiş olan evrakların listesini sizlerle paylaşacaktır. Vize başvurunuz için istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp ofisimize iletmeniz başvuru işleminize başlamamız için ilk adım olacaktır. Tamamlanmış olan evrakları dilerseniz kargo yolu ile dilerseniz de bizzat ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Evrakların Çanakkale ofisimize ulaşması ardından gerekli kontroller yapılacak ve herhangi bir hata ya da eksik var olup olmadığı incelenecektir.Herhangi bir eksik ya da hata olması halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemelerin yapılması için vakit kaybetmeden harekete geçilecektir. 

Almanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Almanya Schengen vize başvuru evraklarının tamamlanması ve gerekli düzenlemelerin yapılması ardından vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için Almanya vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvuru ücreti içerisinde; tüm harç ücretleri, işlem bedelleri, danışmanlık ücretleri ve diğer giderler mevcut olacaktır. Almanya vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.

2020 yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 (850) 460 15 80 numarasını tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndermeleri için istekte bulunabilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Gerekli evrakların tamamlanması ve Almanya vize başvuru ücretinin ödenmesi sonrasında vize uzmanlarımız, konsolosluğun uygunluk durumuna göre belirlenmiş olan bir tarih için parmak izi verme işlemi ve dosya sunumu için randevu alacaklardır. 

Belirlenmiş olan randevu tarihinde ve saatinde konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Bu süreçte vize uzmanlarımız sizlere eşlik edecek ve parmak izi verme işleminin bitmesi ardından dosya sunumu ve diğer işlemleri sizler adına yürüterek sizleri durum hakkında düzenli olarak bilgilendireceklerdir.

Eğer 59 aylık bir süreç içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Almanya Schengen vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve sonuçlanması sonrasında pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabileceğiniz gibi istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Almanya Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Almanya resmi tatil günleri bu sonuçlanma sürecini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 80 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Almanya ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

almanya-vize-merkezi-canakkale

Vize Merkezi Personel

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 38097