Çanakkale

Telefon

+90 (850) 460 15 80

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Almanya Vize Merkezi, Çanakkale

Türk tarihinde önemli bir konuma sahip olan Çanakkale, özellikle Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü olan 18 Mart ve kara harekâtının başladığı 25 Nisan tarihleri arasında yoğun olarak ülke içinden ve ülke dışından misafirler ağırlar. Bu tarihler haricinde de başta Almanya olmak üzere, değişik amaca yönelik yurtdışı seyahatler yapılmaktadır. Almanya'ya yapılan seyahatlerin başında aile ziyaretleri, aile birleşim ve oturum, eğitim ve turistik ziyaretler gelir. Bu sayfamızda Çanakkale'den Almanya'ya en fazla yapılan seyahatler ile ilgili vize başvuruları hakkında bilgi verilecektir.

Almanya Kimlere Vize Uygular? - Çanakkale

Almanya, Schengen bölgesi ülkeleri hariç diğer ülkelerden yapılacak olan seyahatler için vize uygular. Türk vatandaşlarına kısa süreli ziyaretler için uygulanacak olan vize, Almanya Schengen vizesidir. Bu vize, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek olan seyahatler için verilir. Bu ülkeye seyahat yapmayı planlayan bordo pasaport sahipleri, Schengen vizesi alarak Almanya'ya seyahat edebilirler. Diğer pasaport sahipleri ise, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi İşlemleri- Çanakkale

Aile birleşimi vizesi , uzun süreli vize türüdür. Almanya aile birleşim vizesi başvuruları, Almanya Büyükelçiliği tarafından onaylanmaktadır. Başvuru için Türkiye'de hizmet veren tüm Almanya dış temsilciliklerine vize başvurusu yapılabilir. Almanya aile birleşim vizesi almak isteyenlerin vize başvuru şartlarına uygun hareket etmesi gerekir.

Aile birleşimi vizesi; birinci derecede aile bireylerinden birinin Almanya'da yaşıyor olması halinde, birlikte yaşamaları için alınan bir vizedir. Birinci derecede değerlendirilen akrabalar ise; çocuklar, eş, anne ve babadır. Bu bireyler haricinde aile birleşimine izin verilmektedir. Eğer evlilik yoluyla başvuru yapılmışsa, Almanya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar arasında evlilik kaydının bulunması gerekir. Almanya vatandaşlığı olan veya Almanya'da oturum izni olan biriyle evlenilmesi durumunda, Almanya aile birleşimi vizesi alınabilir. Bunun için kıstasların ve istenen belgelerin eksiksiz olması gerekir.

Almanya Erasmus Vizesi Başvuru İşlemleri-Çanakkale

Çanakkale'den Almanya'ya eğitim görmek amacıyla da vize başvurularında bulunulmaktadır. Erasmus Programı, Avrupa Birliği projeleri kapsamında, Avrupa üniversitelerinde, kişinin eğitim seviyesini artırmak üzere başvuru yaptığı programdır.

Almanya Erasmus vize başvurusu ile ilgili bilinmesi gereken hususlar şunlardır: Başvuru yapacak olan kişilerin en az 5 ay önce başvuruda bulunması gerekir. Erasmus vize başvurularının sonuçlanma süresi 7 ila 10 gün arasında değişmektedir.

Erasmus vize başvurusu, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programı Merkezi tarafından belirlenen kıstaslara göre yapılmaktadır. Gençlik Programı Merkezi tarafından kabul gören öğrenciler, gerekli evraklarla vize başvurusunda bulunur. Vizenin sonuçlanmasından sonra Almanya'ya seyahat edilebilir.

Almanya Çalışma Vizesi Başvuru İşlemleri-Çanakkale

Almanya çalışma vizesi, bu ülkeye işçi olarak gitmek isteyen veya kendi imkânları ile Almanya'da iş bulanların müracaat etmesi gereken vizedir. Almanya'nın talep ettiği nitelikli meslekler grubuna dâhil olan kişiler, vize başvuru koşullarına uygun olarak talep edilen belgelerle konsolosluklara başvuru yapabilirler. Başvuru sahibi Almanya'da bir şirketten iş teklifi aldıysa, çalışacağı firma ile iş sözleşmesi yapması gereklidir. Eğer başvuru sahibi şirket içi değişim programları çerçevesinde başvuru yapıyor ise istenen şirket belgeleri ve davetiye dilekçesi gereklidir. Ayrıca çalışma vizesi için dil yeterlilik belgesinin de olması şarttır.

Almanya çalışma vizesi, ilk önce bir yıllık verir. Süre bitiminde iş ve çalışma durumuna göre tekrar başvuru yapılarak süre uzatılabilir. Çalışma vizesinin sonuçlanma süresi, ortalama 15- 30 gün arasıdır. Başvuru için istenen belgelerin eksiksiz hazırlanması önemlidir. Vize başvuru belgelerine ek olarak meslek, iş ve çalışma ile ilgili ek belgeler de talep edilebilir.

Almanya Öğrenci Vizesi Başvuru İşlemleri-Çanakkale

Almanya öğrenci vizesi başvuru işlemi, eğitim talebi kabul edilen okuldan alınan belgelerle yapılır. Dil okulu vizesi veya Erasmus vizesi şeklinde D tipi ulusal vize olarak verilen öğrenci vizesi, eğitim süresi boyunca devam eder. Öğrenci vizesi için destekleyici belgesi olması gerekir. Başvuru sırasında eğitim masraflarının karşılanması ile ilgili belgeler istenir. Başvuru sahibinin öğrenciliği devam ettiği takdirde, öğrenci vize harcı ödenerek kısa süreli seyahat programlarından faydalanmak mümkündür.

Almanya'da eğitim almak, Erasmus programından faydalanmak veya dil okuluna gitmek için öğrencilerin uzun süreli vize başvurusu yapması gerekir. Almanya'daki eğitim süresine göre; 6 aylık, 1, 2 ve 4 yıllık öğrenci vizesi alınabilir. Öğrencilerin vize başvurusu yapabilmeleri için, kabul edildikleri eğitim kurumundan belge ve davet mektubu almaları gerekir. Ayrıca öğrenciler, eğitim süresi boyunca masraflarının karşılanacağını gösterir belgeleri de vize başvuru sırasında sunmalıdır. Eğer öğrenci 18 yaşından küçük ise ailesinden muvafakatname belgesi alması gerekir. Vize başvurusu sırasında ayrıca, yolculuk, konaklama ve ulaşım belgelerinin de sunulması gerekir. Öğrenci, eğer başka birinin yanında kalacaksa, bu durumda kalacağı kişinin ikamet belgeleri ve davet mektubu gereklidir.

Almanya Vize Reddi-Çanakkale

Çanakkale'den Almanya vize başvuruları eksik veya hatalı belge nedeniyle reddedilebilmektedir. Eğer başvurunuz reddedildi ise, ret sebebi başvuru sahibine yazılı olarak bildirilmektedir. Ret cevabına itiraz etmek mümkündür. Almanya vize reddi ile ilgili eksiklikler tamamlanarak tekrar yazılı bir dilekçe ile başvuruda bulunulabilir. Reddedilmiş başvuru için ödenen harç bedeli ve evraklar geri verilmemektedir. Almanya vize başvurularınızda sorun yaşamamak için Vize Merkezi uzman danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Bize +90 (850) 460 15 80 telefon numaramzıdan arayarak ya da [email protected] mail adresimizden yazarak ulaşabilirsiniz.

Almanya vize merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp