Kayseri

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Almanya Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığı ile Almanya Schengen vize başvuruları hakkında gerekli ve güncel olan tüm bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Kayseri şubesi aracılığı ile iletişime geçebilmek için kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 65 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Aşağıda devamı olan sayfalarımızda başta Kayseri Talas, Akkışla, Özvatan, Develi, Melikgazi, Pınarbaşı, Bünyan, Sarıoğlan, Felahiye, Yahyalı, Tomarza, Yeşilhisar, Sarız ve Hacılar ilçelerimiz başta olmak üzere Yozgat, Nevşehir ve Sivas gibi komşu olan illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Almanya vize başvuruları için gerekli belge listelerine ve Almanya vize başvuru formuna erişebilirsiniz.

Almanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Kayseri

Almanya Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerden birisidir. Almanya Schengen vize başvurusu yapmak isteyen yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaportlarından birisine sahipseniz 90 gün içerisinde 30 günü geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi iseniz Almanya seyahatiniz için güncel bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Daha önceden alınmış olan Schengen vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almanıza gerek bulunmamaktadır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Kayseri

Almanya Schengen vize başvuru işlemlerinden önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesinin Almanya seyahati için sunduğu vize başlıkları aşağıda listelenmiştir.

Almanya seyahati için talep edilecek olan belge listelerini ilgili kategori başlığında bulabilirsiniz. Talep edilecek olan evrakları hazırlamanızın ardından dilerseniz kargo yolu ile Kayseri şubesine gönderebilirsiniz dilerseniz de şubeye uğrayarak kendiniz teslim alabilirsiniz. Seyahatiniz için uygun vize başlığı yer almıyorsa ya da seyahat amacınızın hangi kategoride yer alacağını belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilmek için kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta yollayabilirsiniz ya da +90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru Formu Kayseri

Almanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması nedeniyle Almanya vize başvuru formu evraklarınızın arasında en önemli belge olma özelliğine sahiptir. Almanya vize başvuru formuna sitemizden rahatlıkla erişerek internet üzerinden online olarak doldurulur. Başvuru işlemlerinizin uzamaması ya da başvurunuzun reddedilmemesi için hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Bu konu da son derece tecrübe sahibi olup size gereken desteği vererek formunuzu doldurarak hazır hale getirir.
Almanya vize başvuru formuna buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Almanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Kayseri

Belgelerinizde herhangi bir eksikliğe ya da hataya rastlanmaması halinde Almanya vize başvurularının sonuçlanması 15 iş günü sürmektedir. Almanya resmi tatilleri, konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ya da Almanya konsolosluk dönemsel yoğunluğu gibi nedenlerle bu süre uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için seyahatinizden 4 hafta önce yetkililerimizle görüşme yapmanızı öneriyoruz.

kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek ya da +90 850 460 15 65 telefonu arayarak Kayseri şubesinde bulunan yetkililerle görüşme yapabilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? - Kayseri

Almanya vizesine sahip olabilmek için 5 aşama yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığı ile sizlere bu aşamaları detaylı bir şekilde listeledik.

  • Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Almanya vizesi alabilmek için gerekli olacak belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Gerekli olacak belgeleri hazırlayıp Kayseri şubesine göndermenizin ardından belgeleriniz dikkatlice kontrol edilir. Kontrolü yapılan evraklarınızda herhangi bir hataya ya da eksikliğe rastalanılması halinde arayarak size bilgi veririz.
  • Almanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Almanya vize işlemlerinizin yürütülmesi için yapılması gereken ilk aşama Almanya vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, Kayseri şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizin ödenmesini sizlerle paylaşacağımız banka hesabına aktararak ya da şubeye uğrayıp kendiniz ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Almanya vize başvuruları için randevu alınma zorunluluğu bulunmaktadır. Randevunuzun alınması için yetkililer sizinle görüşme yapar ve sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak sizin için planlama yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Almanya vize başvuru işlemleri için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izi verme süreciniz tamamlandıktan sonra yetkililerimiz evraklarınızı konsolosluğa teslim eder ve günlük olarak takip edilme aşamasını yürütür.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Almanya konsolosluk yetkililerinin vize başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu kargo yolu ile size ulaştırabiliriz isterseniz de Kayseri şubesinden kendiniz teslim alabilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Kayseri

Almanya’nın Schengen vize ayrımında yer alması nedeniyle 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığı ile sağlanacak olan danışmanlık hizmet bedeli dahilinde bir yetkili sizi karşılayarak rehberlik yapar. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan Almanya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Şahsen gelmeniz gereken bir diğer durum ise konsolosluk yetkilileri sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu sık sık yapılan bir uygulama olmayıp çok nadir karşılaşılan bir durumdur.

almanya-vize-merkezi-kayseri

Vize Merkezi Personel

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32422