Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Almanya Vize Merkezi, Kayseri

Kayseri, yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan illerin başında gelmektedir. Seyahat edilen ülkenin başında Almanya gelmektedir. Bu nedenle Kayseri'den yapılacak vize başvurularının doğru ve zamanında yapılması büyük önem arz etmektedir. Bu yazıda Almanya Vize Merkezi, Kayseri ile ilgili başvuru yapacak olan kişilere yardımcı olacak bilgiler bulunmaktadır.

Kayseri Almanya Fahri Konsolosluğu Hangi İllere Hizmet Vermektedir? Kayseri Almanya Fahri Konsolosluğu, Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı olarak fahri konsolosluk statüsünde hizmet veren dış temsilciliktir. Kayseri Fahri Konsolosluğu'nun yetki alanı; bölge illeri olan Aksaray, Kayseri, Malatya, Niğde, Nevşehir, Sivas, Tokat ve Yozgat illeridir

Almanya Vize Merkezi, Kayseri Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle başvuruda bulunacak kişilerin, başvuru için istenen belgeleri eksiksiz olarak tamamlamaları gerekir. Konsolosluk, vize başvuru işlemlerini yetki verdiği aracı vize kuruluşları vasıtasıyla gerçekleştirmektedir. Vize işlemi için ikamet ettiğiniz yere en yakın olan aracı firmalara randevu alarak müracaat etmeniz gerekir. Son 5 yıl içerisinde parmak izi kaydı yaptırmış olanlar gerekli evrakları posta veya e-mail yoluyla göndererek de başvuru yapabilirler. İlk defa vize müracaatı yapacakların ise bizzat konsolosluğa giderek parmak izi vermeleri gerekir.

Uzun Süreli Almanya Vizesi Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Uzun süreli vize başvurusu Almanya Konsolosluğu'na veya Almanya Büyükelçiliği'ne gidilerek bizzat yapılmalıdır. Eğer 90 güne kadar seyahat planlıyorsanız, bununla ilgili vize başvurularını ise Almanya Konsolosluğu tarafından yetki verilen hizmet kurumlara ya da turizm/seyahat acentelerine yaptırabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurusu için, ilk olarak vize başvuru formunun doldurulup ibraz edilmesi gerekir. Form doldururken ne amaçla seyahat edileceğine dikkat edilmelidir. Çünkü sunulacak diğer evraklar seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir Vize başvuru formu; Almanca ve Türkçe olmak üzere iki farklı dilde büyük harflerle ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Vize ile ilgili talep edilen diğer belgeler ise Schengen ülkelerinin talep ettiği belgelerle benzerlik gösterir. Vize işlemlerinin hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürümesi, olumlu bir sonuca ulaşmak için hazırlanan evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde ibraz edilmesi gerekir.

Almanya Schengen Vizesi Kayseri'den Nasıl Alınır?

Schengen vizesi, bölgede yer alan 26 Avrupa ülkelerine geçici erişim hakkı sağlayan bir vize türüdür. Kayseri'den Almanya Schengen vizesi alacak olan kişilerin, gerekli evrakları tamamladıktan sonra en yakın vize başvuru merkezinden randevu almaları gerekir. Daha sonra randevu saatinde başvuru merkezine giderek Schengen vizesi başvuru işlemlerini yaptırabilir. Daha önce parmak izi verenlerin şahsen gelmelerine gerek yoktur. Başvuru sahibi evraklarını posta ve e-mail yoluyla göndererek de işlemlerini tamamlayabilir.

Kayseri'den Almanya'ya seyahatler genellikle iş görüşmeleri ile ilgili olmaktadır. Almanya'ya gidecek olan işverenlerin vize işlemleri için gerekli olan belge ve dokümanlar şunlardır:

Almanya Vizesi İçin İşverenlerin Hazırlaması Gerekli Olan Belgeler

Vize için başvuru yapacakların doldurmaları gereken evrakların başında Almanya vize başvuru formu gelmektedir. Form internet üzerinden doldurulabileceği gibi hizmet alınan vize başvuru merkezlerinde de doldurulabilir. Formadaki bilgileri okunaklı ve doğru olarak doldurulması ve çıktısının ıslak imza ile imzalanması gerekir.

Almanya vize başvuru işlemleri için gerekli olan diğer belge ise pasaporttur. Pasaportun vize bitiminden itibaren en az 3 ay geçerlilik süresi olması gerekir. Yıpranmış ve yırtık pasaportlar dikkate alınmamaktadır. Müracaat sırasında varsa eski pasaportun da sunulması gerekir. Vize işlemleri sırasında biyometrik fotoğraf da istenmektedir. Fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması, arka fonunun beyaz olması, gözlüksüz ve yüz kısmının görünür olması gerekir.

İş görüşmesine gidenler için Almanya'daki ilgili firmadan ticari davetiye alınması gerekir. Bu davetiye firma başlıklı kâğıda yazılmış ve yetkili kişi tarafından imzalanmalıdır. Davetiyede mutlaka seyahat aralığının, masrafların kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekir. Ayrıca da eğer uzun süreli vize çıkartılacaksa bu durum davetiyeye yazılmalıdır.

Yukarıda sayılan evrakalar haricinde ayrıca; seyahat detaylarını kanıtlayıcı belgeler, şirket imza sirküleri fotokopisi, şirket vergi levhası fotokopisi, bağlı olunan odadan son 6 ay içinde alınmış olan kayıt ve faaliyet belgesi gerekir. Bu belgelerle birlikte; şirket ticaret sicil fotokopisi, nüfus kâğıdı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Sosyal Güvenlik Kurumu barkodlu hizmet dökümü, şirket banka hesabı, seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası belgesinin de hazırlanması gerekir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde ek evrak talep edebilir.

Almanya Vizesinin Reddi Halinde Ne yapılmalıdır?

Vize talebi değişik nedenlere bağlı olarak ilgili konsoloslukça reddedilebilmektedir. Vize reddi; evrakların eksik olması, sunulan belge ve dokümanlar arasında çelişkiler bulunması, yanlış beyanlar gibi değişik nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle evrakların tam olması ve diğer belgelere çelişkili beyanların bulunmaması gerekir. Reddedilen vize işlemine karşı itiraz edilebilir. İtiraz dilekçesinin ret tarihinden itibaren en geç 1 ay içerisinde verilmesi gerekir. İtiraz dilekçesinin Almanca dilinde yazılmış ve şahsen imzalanmış olması gerekir. Reddedilen vize için ödenen harçlar geri verilmemektedir. Vize reddi için tekrar vize talebinde bulunulabilir. Öncelikle redde gerekçe olan sebepler öğrenilip onların gidermeniz gerekir. Konsolosluk yetkilileri yapılan itirazları en geç 3 ay içerisinde sonuca bağlamaktadır. Bu sürenin uzun olması nedeniyle müracaat sahipleri genellikle yeniden başvuru yapmaktadır.

Vize Merkezi ile iletişime geçerek Almanya vize işlemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bizimle +90 850 460 15 65 telefon numaramızı arayarak ya da [email protected] mail adresimize yazarak irtibat kurabilirsiniz.

Almanya vizesi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp