Almanya Transit Vize

Almanya Transit Vize

Almanya transit vize başvurusu adımlarından önce transit vizenin ne olduğunu açıklamak gerekir. Transit vize kısa süreli bir vize türüdür ve kişi varılacak ülke dışında farklı bir ülkeye daha uğrayacaksa bu vizeye başvurmalıdır.

Almanya transit vizesi için otel ve uçak satın almalı mıyım?

Asıl seyahat edeceğiniz ülkeye geçiş yaparken transfer alanından çıkacaksanız ve 24 saatten fazla kalacaksanız Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Transit vize için konaklama sunma zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Uçuşunuza ait satın alma işlemleri için öncesinde havayolu firmanız ile iletişime geçerek transit geçiş için en güncel bilgilere erişim sağlamalı uçuş durumunuza göre biletleme ya da rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Konsoloslukların ret verme ihtimalini göz önünde bulundurmalı ve mağdur olmamak için satın alma işlemi yapmamanız öncelik olmalıdır.

A Tipi Transit Vize

Almanya havaalanı transit vizesinde (A tipi transit vize) kişi Türkiye’den hareket edecek ve Schengen üyesi olmayan bir ülkeye yurt dışı seyahati gerçekleştirecekse transit alan dışına çıkmamak ve 24 saati geçmemek şartıyla vize almadan geçiş yapabilir.

C Tipi Transit Vize

Schengen vizesinin alınmasını gerektiren transit vizede ise (C tipi transit vize), kişi uluslararası transit alanından çıkıp pasaport kontrolüne girecekse Schengen vizesi alınması şartı vardır. Schengen ülkesi üzerinden bir aktarma yapılacaksa da aynı durum geçerlidir.

Başvuru sahipleri seyahat sürelerinin en az 1 ay öncesinden Almanya transit vize başvurularını yapmalıdır. Vize başvuru evrakları tüm vizelerde olduğu gibi transit vize başvurusunda da doğru ve eksiksiz hazırlanmalıdır. Başvurular Almanya Konsolosluğu’na direk olarak ya da Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri ve acenteler vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Almanya transit vizesi için başvuruda ücretler diğer vize türlerinden farklı değildir. Konsolosluğun belirlediği ücretler üzerinden işlem yapılmaktadır. Transit vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar da diğer vize türleriyle aynıdır. İbraz edilen belgeler hatasız ve eksiksiz olmalı, uçak ve konaklama rezervasyon bilgileri sunulmalıdır.

Daha önce verilmediyse biyometrik veriler mutlaka kaydedilmeli ve dosyaya eklenmelidir. Almanya Konsolosluğu’nun ek evrak ve evrak değişikliği talep etme hakkı bulunmaktadır. Transit geçiş kara yolu üzerinden ve özel araçla yapılacaksa araç için gereken ehliyet, ruhsat, sigorta gibi tüm belgeler de temin edilmelidir.

Almanya Transit Vize Ücreti 2024 Yıl Ne Kadar?

Almanya Transit vize ücreti ülkeden sadece transit olarak geçiş yapacağınıza bakılmaksızın Schengen vize ücretiyle aynıdır. Konsolosluk, Aracı kurum ücreti ve Danışmanlık bedeli ile birlikte 180 Euro ödeme yapmanız istenmektedir.

Transit Vize Harcı Ne Kadar Nereye Yatırılır?

Almanya transit vize harcı aksi belirtilmedikçe 120 Euro'dur. Konsolosluğun belirlediği yetkili Vize Merkezi'ne başvuru dosyanızı teslim ettikten sonra Euro ve T olarak yatırılır. Başvurunuzun reddedilmesi durumunda iade edilmez fakat Almanya Federal Cumhuriyeti itiraz yolunu açık tutmaktadır. İlgili tüm sorularınızı Vize Merkezi uzman ekibimize sorabilirsiniz.

Almanya Transit Vizesi İçin Başvuru Formu

Almanya transit vizesi başvuru formunda boş bırakabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Örnek: Konaklama olmayacağı için konaklama kısmının boş kalması sorun teşkil etmemektedir. Seyahat amacını doğru beyan etmelisiniz.Schengen alanına giriş ve çıkış ülkelerini doğru yazmalı ve asıl varacağınız ülkedeki oturum ya da ikamet iznini sunmalısınız.

Almanya Transit Vize Nasıl Alınır?

“Almanya Transit Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?” konusuna aşağıdaki maddeler ile yanıt verebiliriz.

 • Vize Merkezi çağrı merkezini arayarak vize uzmanlarımızla görüştüğünüzde size transit vize için hazırlamanız gereken evrakları mail ve kısa mesaj olarak göndereceklerdir.
 • Uzmanlarımızla görüşmeniz sonucu size yolladıkları mailde yer alan evrakları eksiksiz ve doğru olarak hazırlayın. Konsolosluk gerekli durumlarda ek evrak talep edebilmektedir. Böyle durumlarda vize uzmanlarımızla iletişimde kalarak eksik ya da hatalı evrak hazırlamanın önüne geçmiş olacaksınız.
 • Hazırladığınız tüm evrakları bir dosya haline getirerek bulunduğunuz yere en yakın Vize Merkezi şubemize şahsen gelerek ya da kargo yoluyla ulaştırın. Kargo kullanıyorsanız kargo takip numaranızı not etmenizi tavsiye ederiz. Kargonuz Vize Merkezi’ne ulaştıktan sonra size bilgilendirme yapılacaktır. Kargo ve kurye hizmet bedelleri başvuru sahibi tarafından ödenmektedir.
 • Başvuru dosyanız Vize Merkezi Almanya vize bölümüne ulaştıktan sonra incelenir ve ardından size bir bilgilendirme maili gönderilir. Bu mailde hatalı ya da eksik evraklarınız varsa belirtilir. Evraklarınız hatasız ve doğruysa vize randevu tarihi ve saati için onayınız alınacaktır.
 • Randevu onayınız alındıktan sonra, 2014 yılı sonrası parmak izi vermediyseniz Schengen yönetmeliği gereği parmak izi kaydı yaptırmanız ve biyometrik bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Bunun için yetkili başvuru merkezlerine şahsen gitmelisiniz. Tüm süreç boyunca vize danışmanlarımız sizlere eşlik edecektir. 2014 sonrası parmak izi beyanında bulunduysanız istisnai durumlar dışında şahsen bulunmanız gerekmemektedir.
 • Son aşamada biyometrik veriler de alındıktan sonra Vize Merkezi’nin de kontrolüyle Almanya transit vize başvurularının sonucu ortalama 7-15 iş günü içinde çıkmaktadır. Bu süre yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, konsolosluk resmi tatil günlerini ve ek işlem sürelerini içermemektedir. Yetkili danışmanlarımız işlemleriniz sonuçlandığında pasaportlarınızı ofislerimizde şahsen teslim edecek ya da verdiğiniz adrese kargo yoluyla ulaştıracaktır.

“Almanya Transit Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?” sorusu ve vize ile ilgili diğer tüm sorularınız için Vize Merkezi müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Almanya Havaalanı Transit Vizesi (A Tipi Vize)

Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Almanya´da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak sadece Frankfurt/Main ve Münih Havalimanları'nda ve belli zamanlarda Hamburg, Düsseldorf, Köln-Bonn ve Berlin-Tegel Havalimanları'nda mümkündür. Frankfurt aktarmalı uçuşlarda vize gerekmekmektedir.

Bu şekilde seyahat edecek aşağıda sıralanan ülke vatandaşlarının Almanya Schengen kapsamında bulunan havaalanı transit vizesi almaları gerekmektedir: Etiyopya, Afganistan, Bangladeş, Eritrea, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün (istisnalarla), Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Lübnan, Mali, Myanmar, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Güney Sudan, Suriye, Türkiye (hizmet pasaportu veya resmi görevle gideceklere verilen pasaportlar hariç)

İstisnalar: Yalnızca aşağıdaki durumlarda vizeye ihtiyacınız yoktur;

 • Diplomat pasaportunuz varsa
 • Geçerli bir vizeniz varsa veya herhangi bir Schengen ülkesi veya Bulgaristan, İrlanda, Hırvatistan, Romanya, Birleşik Krallık (UK) veya Kıbrıs için ikamet izniniz varsa
 • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Kanada, Japonya veya Amerika Birleşik Devletleri için geçerli vizeniz veya ikamet izniniz varsa
 • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Andorra veya San Marino için geçerli ikamet izniniz varsa (sadece vize yeterli değildir!) AB/AET/İsviçre vatandaşının aile ferdiyseniz ve onunla birlikte seyahat ediyorsanız

Almanya Transit Vize İçin Gerekli Belgeler

 • Eksiksiz ve şahsen imzalanmış vize başvuru formu ve İkamet Kanunu´nun 55. maddesine göre gerekli ek belge
 • Pasaport: Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yıl içerisindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.
 • Son üç yıl içindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi
 • Fotoğraf: 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Vize harcı
 • Uçuş bileti veya rezervasyonu (yolculuğunuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz gerekir, örneğin havalimanında terminal değişikliği ve dolayısıyla ülkeye giriş işlemi yaptırmanız gerekip gerekmediğini tam olarak öğrenin)
 • Gideceğiniz ülkeye ait vize/ikamet izni ve bu iznin olduğu pasaport sayfasının fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş yapma hakkınızın olduğunu gösteren diğer bir belge
 • İkamet etmekte olduğunuz ülkede kurulu bir düzeninizin olduğuna dair belgeler (banka hesap dökümü, maaş bordrosu)

Transit Vize (C Tipi Vize)

Terminal değişikliği nedeniyle uluslararası transit alanını terk edip pasaport kontrolünden geçmeniz gerekiyorsa Schengen vizesi almanız gerekir.

Değerli Misafirlerimiz Almanya Transit vize ile ilgili bilgi vermeye çalıştık. Daha fazla bilgi ve profesyonel hizmet almak için Vize Merkezi firmamızı arayabilirsiniz. 02129700501

Almanya Transit Vize

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Almanya Transit Vize 2022
  Ş. Sa., 27 Oca 2022, 17:25

  Almanya transit vize 2022 yılında hangi evrakları istiyor? Almanya üzerinden sadece transit geçiş yapacağım Schengen vizesi mi transit vizesi mi almalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya transit vize 2021
  S. V., 29 Ara 2020, 15:53

  Merhabalar, Yaz tatilinde Brezilya’ya gitmek üzere Almanya aktarmalı bir bilet aldım. Transit vize almam gerekiyor mu? Almanya transit vize 2021 yılı için herhangi bir muafiyet var mıdır? Eğer vize gerekirse bana nasıl yardımcı olabiliyorsunuz? Oldukça yanlış bilgiler dolaşıyor profesyonel bir destek almak adına sizlere ulaştım. Yardımlarınızı bekler teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Transit Vize
  Ö. Ece Sıtkı, 23 Nis 2018, 00:07

  Merhabalar, Almanya Transit Vize bilgisi alabilir miyiz? Türk vatandaşıyım. George Washington Üniversitesindeki bir öğrenci konferansında yer almak için 8 Temmuz 2018 tarihinde Atatürk Havalimanından Frankfurt International Airport aktarmalı Dulles International Airport'a (Washington D.C, USA) gideceğim. Shengen vizem yok. Transit vizesi gerekli midir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp