Almanya Transit Vize

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Almanya Konsoloslukları, Schengen vize başvuru evraklarında değişiklik yapabilmektedirler. Konsoloslukların talep ettiği güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Bizi aradığınız takdirde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Vize Merkezi temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yoluyla gönderecektir.

Vize Merkezi, Almanya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Almanya transit vize türü durumlarına göre A Tipi ve C Tipi olarak değişmektedir.

Almanya Transit Vize Başvurusu

Almanya transit vize başvurusu adımlarından önce transit vizenin ne olduğunu açıklamak gerekir. Transit vize kısa süreli bir vize türüdür ve kişi varılacak ülke dışında farklı bir ülkeye daha uğrayacaksa bu vizeye başvurmalıdır.

Almanya havaalanı transit vizesinde (A tipi transit vize) kişi Türkiye’den hareket edecek ve Schengen üyesi olmayan bir ülkeye yurt dışı seyahati gerçekleştirecekse transit alan dışına çıkmamak ve 24 saati geçmemek şartıyla vize almadan geçiş yapabilir.

Schengen vizesinin alınmasını gerektiren transit vizede ise (C tipi transit vize), kişi uluslararası transit alanından çıkıp pasaport kontrolüne girecekse Schengen vizesi alınması şartı vardır. Schengen ülkesi üzerinden bir aktarma yapılacaksa da aynı durum geçerlidir.

Başvuru sahipleri seyahat sürelerinin en az 1 ay öncesinden Almanya transit vize başvurularını yapmalıdır. Vize başvuru evrakları tüm vizelerde olduğu gibi transit vize başvurusunda da doğru ve eksiksiz hazırlanmalıdır. Başvurular Almanya Konsolosluğu’na direk olarak ya da Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri ve acenteler vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Almanya transit vizesi için başvuruda ücretler diğer vize türlerinden farklı değildir. Konsolosluğun belirlediği ücretler üzerinden işlem yapılmaktadır. Transit vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar da diğer vize türleriyle aynıdır. İbraz edilen belgeler hatasız ve eksiksiz olmalı, uçak ve konaklama rezervasyon bilgileri sunulmalıdır. Daha önce verilmediyse biyometrik veriler mutlaka kaydedilmeli ve dosyaya eklenmelidir. Almanya Konsolosluğu’nun ek evrak ve evrak değişikliği talep etme hakkı bulunmaktadır. Transit geçiş kara yolu üzerinden ve özel araçla yapılacaksa araç için gereken ehliyet, ruhsat, sigorta gibi tüm belgeler de temin edilmelidir.

Almanya transit vize başvurusu sırasında tüm aşamalarda Vize Merkezi yanınızda bulunmakta ve profesyonel kadrosuyla hızlı ve titiz bir hizmet vermektedir. Tüm sorularınız ve vize başvurularınız için Almanya vize uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Almanya Transit Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?

“Almanya Transit Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?” konusuna aşağıdaki maddeler ile yanıt verebiliriz.

 • Vize Merkezi çağrı merkezini arayarak vize uzmanlarımızla görüştüğünüzde size transit vize için hazırlamanız gereken evrakları mail ve kısa mesaj olarak göndereceklerdir.
 • Uzmanlarımızla görüşmeniz sonucu size yolladıkları mailde yer alan evrakları eksiksiz ve doğru olarak hazırlayın. Konsolosluk gerekli durumlarda ek evrak talep edebilmektedir. Böyle durumlarda vize uzmanlarımızla iletişimde kalarak eksik ya da hatalı evrak hazırlamanın önüne geçmiş olacaksınız.
 • Hazırladığınız tüm evrakları bir dosya haline getirerek bulunduğunuz yere en yakın Vize Merkezi şubemize şahsen gelerek ya da kargo yoluyla ulaştırın. Kargo kullanıyorsanız kargo takip numaranızı not etmenizi tavsiye ederiz. Kargonuz Vize Merkezi’ne ulaştıktan sonra size bilgilendirme yapılacaktır. Kargo ve kurye hizmet bedelleri başvuru sahibi tarafından ödenmektedir.
 • Başvuru dosyanız Vize Merkezi Almanya vize bölümüne ulaştıktan sonra incelenir ve ardından size bir bilgilendirme maili gönderilir. Bu mailde hatalı ya da eksik evraklarınız varsa belirtilir. Evraklarınız hatasız ve doğruysa vize randevu tarihi ve saati için onayınız alınacaktır.
 • Randevu onayınız alındıktan sonra, 2014 yılı sonrası parmak izi vermediyseniz Schengen yönetmeliği gereği parmak izi kaydı yaptırmanız ve biyometrik bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Bunun için yetkili başvuru merkezlerine şahsen gitmelisiniz. Tüm süreç boyunca vize danışmanlarımız sizlere eşlik edecektir. 2014 sonrası parmak izi beyanında bulunduysanız istisnai durumlar dışında şahsen bulunmanız gerekmemektedir.
 • Son aşamada biyometrik veriler de alındıktan sonra Vize Merkezi’nin de kontrolüyle Almanya transit vize başvurularının sonucu ortalama 7-15 iş günü içinde çıkmaktadır. Bu süre yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, konsolosluk resmi tatil günlerini ve ek işlem sürelerini içermemektedir. Yetkili danışmanlarımız işlemleriniz sonuçlandığında pasaportlarınızı ofislerimizde şahsen teslim edecek ya da verdiğiniz adrese kargo yoluyla ulaştıracaktır.

“Almanya Transit Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?” sorusu ve vize ile ilgili diğer tüm sorularınız için Vize Merkezi müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Almanya Havaalanı Transit Vizesi (A Tipi Vize)

Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Almanya´da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak sadece Frankfurt/Main ve Münih Havalimanları'nda ve belli zamanlarda Hamburg, Düsseldorf, Köln-Bonn ve Berlin-Tegel Havalimanları'nda mümkündür. 

Bu şekilde seyahat edecek aşağıda sıralanan ülke vatandaşlarının Almanya Schengen kapsamında bulunan havaalanı transit vizesi almaları gerekmektedir: Etiyopya, Afganistan, Bangladeş, Eritrea, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün (istisnalarla), Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Lübnan, Mali, Myanmar, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Güney Sudan, Suriye, Türkiye (hizmet pasaportu veya resmi görevle gideceklere verilen pasaportlar hariç)

İstisnalar: Yalnızca aşağıdaki durumlarda vizeye ihtiyacınız yoktur;

 • Diplomat pasaportunuz varsa 
 • Geçerli bir vizeniz varsa veya herhangi bir Schengen ülkesi veya Bulgaristan, İrlanda, Hırvatistan, Romanya, Birleşik Krallık (UK) veya Kıbrıs için ikamet izniniz varsa 
 • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Kanada, Japonya veya Amerika Birleşik Devletleri için geçerli vizeniz veya ikamet izniniz varsa 
 • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Andorra veya San Marino için geçerli ikamet izniniz varsa (sadece vize yeterli değildir!)  AB/AET/İsviçre vatandaşının aile ferdiyseniz ve onunla birlikte seyahat ediyorsanız 

Almanya Havaalanı Transit Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Eksiksiz ve şahsen imzalanmış vize başvuru formu ve İkamet Kanunu´nun 55. maddesine göre gerekli ek belge
 • Pasaport: Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yıl içerisindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.
 • Son üç yıl içindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi
 • Fotoğraf: 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Vize harcı
 • Uçuş bileti veya rezervasyonu (yolculuğunuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz gerekir, örneğin havalimanında terminal değişikliği ve dolayısıyla ülkeye giriş işlemi yaptırmanız gerekip gerekmediğini tam olarak öğrenin)
 • Gideceğiniz ülkeye ait vize/ikamet izni ve bu iznin olduğu pasaport sayfasının fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş yapma hakkınızın olduğunu gösteren diğer bir belge
 • İkamet etmekte olduğunuz ülkede kurulu bir düzeninizin olduğuna dair belgeler (banka hesap dökümü, maaş bordrosu)

Transit Vize (C Tipi Vize)

Terminal değişikliğı nedeniyle uluslararası transit alanını terk edip pasaport kontrolünden geçmeniz gerekiyorsa Schengen vizesi almanız gerekir.

Yükleniyor...