Almanya Ticari ve Fuar Vizesi

Almanya Ticari ve Fuar Vizesi

Almanya ticari ve fuar vizesi kısa süreli Schengen vizelerinden biridir. Şirket çalışanları ya da şirket sahibi kişiler Almanya’da bir ticari faaliyette bulunma; toplantı, seminer ya da fuar gibi iş organizasyonlarına katılım gibi ticari amaçlarla seyahat gerçekleştirecekse Almanya ticari vize türüne başvurmalıdırlar. Almanya turistik vizesinde olduğu gibi Almanya ticari vize başvurusu da Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezleri ve acenteler üzerinden yapılmaktadır.

Almanya ticari vizesine başvuracak kişilerin temel evraklar ve biyometrik veriler dışında hazırlaması zorunlu olan farklı evraklar da bulunmaktadır. Başvuran kişi bir şirket çalışanıysa bağlı bulunduğu şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılan, kaşeli ve ıslak imzalı bir şirket yazısı almalıdır.

Bu yazı konsolosluğa hitaben; İngilizce, Almanca ya da Türkçe dillerinden biriyle yazılmalıdır. Yazıda başvuran kişinin görevi, seyahat tarihleri, seyahat amacı ve sponsoru gibi bilgiler yer almalıdır. Başvuran kişi şirket sahibiyse aynı şekilde bir dilekçe hazırlaması gerekmektedir. Başvuru sahipleri ayrıca Almanya’da katılacakları organizasyon tarafından gönderilen davet mektubunu da evraklar arasına eklemelidir.

Almanya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Ticari vize başvurusu sonuçlanma süresi başvuru yapıldıktan sonra yoğunluğa göre ortalama 3-4 haftada arasındadır. Ancak Almanya ticari vize başvurularında kişilerin seyahatlerinden en az 1 ay öncesinde başvuru yapmaları vizelerinin zamanında sonuçlanması açısından çok önemlidir.

Vize işlem süreleri konsolosluğun mülakat ve ek evrak talep etmesi, resmi tatiller, ek işlem süreleri gibi durumlara göre değişebilmektedir. Seyahat tarihine 2 haftadan az bir süre kalması durumunda vizenizin yetişmeme ihtimali bulunmaktadır.

Almanya ticari vize başvurunuz sonuçlanmadan, konsolosluk tarafından talep edilmediği sürece otel ve uçak satın alma işlemi yapılmamasını önermekteyiz. Almanya’ya ticari amaçlı seyahatiniz sonrası diğer Schengen ülkelerine de seyahat edecekseniz ülke rezervasyon bilgilerini de başvuru dosyanızda sunmanız önemlidir.

Almanya ticari vize başvurusu ve vize işlem süreçlerinde Vize Merkezi tecrübeli kadrosuyla hızlı ve profesyonel hizmet vermektedir. Randevu alma, başvuru, evrak toplama, biyometrik işlemler ve vize sonucu gibi tüm adımlarda size eşlik etmekte ve süreci kolay geçirmenize destek olmaktadır. Vizeyle ilgili tüm sorularınız için Almanya vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

IDATA'nın spn yaptığı duyuruya göre Almanya'da fuar standı kuran başvuru sahiplerinin dosyaları, randevusuz olarak işleme alınmaktadır. Vize sonuçlanma süresi ortalama 30 iş günüdür. Almanya vize başvuruları (C tipi Schengen vize), istisnai durumlar dışında direkt olarak Almanya Konsolosluklarına gerçekleştirilememektedir. Almanya Konsolosluğu, kısa süreli Schengen vize müracaatlarını konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar üzerinden kabul etmektedir.

Almanya kısa süreli vize başvurularınızı yetkili başvuru merkezlerine müracaat ederek veya Almanya vize işlemleri üzerine hizmet veren yetkili seyahat acentelerine gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Ücreti

Almanya Ticari ve Fuar Vizesi başvuru ücreti 180 Euro'dur. VIP bedeli değişkenlik göstermektedir. Fuar amaçlı fuar süresi kadar vize isteyen başvuru sahiplerinden Konsolosluk bedeli alınmaz sadece danışmanlık ücreti talep edilir.

Almanya Ticari Vize Harcı Ne Kadar Ve Nereye Yatırılır?

Almanya ticari vize harcı 80 Eurodur. Bu ücrete ek olarak İdata aracı kurum ücreti 40 Euro ve Vize Merkezi danışmanlık ücreti 70 Euro ücreti de bulunmaktadır. Toplam 190 Euro'dur. VIP bedeli farklıdır ek ücrete tabidir. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra ilgili Vize Merkezi'ne Konsolosluk ve aracı kurum ücreti TL ve Euro olarak yatırılır.

Almanya Ticari Başvuru Formu

Almanya ticari seyahatler için 90 gün altı Schengen başvuru formu doldurulması ve formu eksiksiz seyahat amacına uygun doldurmak gerekmektedir. İmzaların eksiksiz olması ve pasaportta beyan edilen imza ile aynı olması gerekmektedir.

Almanya Ticari Vize Başvuru Formu

Almanya ticari vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Formu görüntülemek için lütfen PDF tıklayınız

Vize Merkezi Aracılığıyla Almanya Ticari Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

Ticari ve Fuar Vizesi işlemleri için izlemeniz gereken adımlar

Çağrı merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi - Almanya vize departmanı çağrı merkezimizi arayarak yetkililerimizin durumunuza uygun olarak hazırlayacakları bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendireceği sorulara vereceğiniz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumlara engel olacaktır.

Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı çağrı merkezi tarafından yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyası halinde getirin. Unutmayınız!

Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak başvurular vize işlem sürenizin uzamasına hatta vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakların tamamlanması zorunludur.

Evraklarınızı kargo yapınız.

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı tarafından durumunuza uygun olarak yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın.

Kargo takip numaranızı almayı unutmayın. Kargonuzun tarafımıza ulaşması sonrası yetkililerimiz sizleri bilgilendirecektir. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı vize başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilmiş olan mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınızı sizlere paylaşacaktır. Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise Almanya ticari vize randevusu tarihi ve saati konusunda bilgilendirilecektir.

Biyometrik bilgi beyanı

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir.

Vize Merkezi yetkilileri biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda son beş yıl içerisinde alınmış Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Almanya vize departmanı, biyometrik bilgilerini beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Almanya vize başvuru işlemleri başvuru yapıldıktan sonra 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir.

Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, konsolosluk resmi tatil günlerini ve konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Almanya ticari vize başvuru süreci Vize Merkezi yetkilileri tarafından takip edilirken başvurusu sonuçlanmış pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargoyla yapılacak veya şahsen teslimatla merkezimizden alınabilmesi sağlanacaktır.

Almanya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar 2024

Ticari ve Fuar Vizesi için gerekli belgeler listesi

 1. Pasaport (Almanya seyahati sonrası en az 3 ay geçerliliği bulunması ve 2 adet boş sayfa olması gerekmektedir)
 2. adet biyometrik yeni fotoğraf (3,5*4,5 cm ölçülerinde, fonu beyaz alın ve şakaklar açık, gözlüksüz)
 3. Seyahat Sağlık Sigortası - Orijinal belge: 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermelidir. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için çağrı merkezimizi arayın.
 4. Ticari davetiye: Almanya’dan davet eden şirketin antetli kağıdına düzenlenmiş belge kaşe ve imzalı olmalı, davet edilen kişi bilgileri ve davet tarih aralığı bulunmalı

Almanya ticari başvuru sahibi şirket sahibi ise

 1. Faaliyet belgesi (e-imzalı, orijinal yada aslının fotokopisi) sicil gazetesi (sicilde adı görünmüyorsa Hazirun cetveli), vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 2. Şirketin banka hesap dökümü: Son 3 aylık, en az 35.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte beyan edilmelidir(Başvuruda bulunulmadan önce alınmış olması gerekmektedir.)
 3. Ek gelir belgeleri: Varsa kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri
 4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Nüfus Aile olarak almaları gerekmektedir.
 5. Ön ve arka yüz kimlik fotokopisi

Almanya ticari vize başvuru sahibi şirket çalışanı ise:

 1. Şirket dilekçesi: İngilizce, Almanca veya Türkçe olarak hazırlanabilir. Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe Antetli kağıda kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde düzenlenmeli; başvuru sahibinin görevi, seyahat tarihleri, seyahat amacı açıkça yazmalı ve şirketin sponsor olduğunu beyan edilmeli.
 2. SGK tescil ve hizmet dökümü barkodlu, işe giriş bildirgesi barkodlu veya kare kodlu (e-devlet üzerinden temin edebilirsiniz.)
 3. Maaş bordroları: Son 3 aylık
 4. Gidiş dönüş adınıza düzenlenmiş uçak rezervasyonu mak. 90 gün ve altı olacak şekilde düzenlenmelidir.
 5. Almanya'ya ulaşımınız araç ile olacaksa: Aracı kullanacak kişinin geçerli ehliyet fotokopisi, Aracın ruhsatının fotokopisi, Yeşil sigortası gerekli olmakla birlikte güzergah planınızı da sunmanız gerekmektedir. Vize Merkezi ulaşım planınızı doğru hazırlamanız konusunda size destek için çağrınızı beklemektedir.
 6. Aşı olduğunuzu gösteren uluslararası aşı sertifikası
 7. Pasaportunuzun kimlik sayfasının fotokopisi varsa son 3 yıl içinde alınmış Schengen vizelerinizin fotokopisi.

Almanya Fuar Gezisi İçin Gerekli Evraklar 2024

 1. Pasaport (Almanya seyahati sonrası en az 3 ay geçerliliği bulunması ve 2 adet boş sayfa olması gerekmektedir)
 2. 2 adet biyometrik yeni fotoğraf (3,5*4,5 cm ölçülerinde, fonu beyaz alın ve şakaklar açık, gözlüksüz)
 3. Seyahat Sağlık Sigortası - Orijinal belge: 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermelidir. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için çağrı merkezimizi arayın.
 4. Adınıza düzenlenmiş fuar giriş kartı, eğer bir firma tarafından davet ediliyor iseniz adınıza düzenlenmiş kaşe ve imzalı davetiye (davetiyede tarih aralığı bulunmalı).
 5. Şirket dilekçesi: İngilizce, Almanca veya Türkçe olarak hazırlanabilir. Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe Antetli kağıda kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde düzenlenmeli; başvuru sahibinin görevi, seyahat tarihleri, seyahat amacı açıkça yazmalı ve şirketin sponsor olduğunu beyan edilmeli
Çalışan İseniz:
 1. İşe giriş bildirgesi
 2. 4A hizmet dökümü (sgk tescil ve hizmet dökümü) barkodlu.
Şirket Sahibi İseniz:
 1. Faaliyet belgesi (e-imzalı, orijinal yada aslının fotokopisi) sicil gazetesi (sicilde adı görünmüyorsa Hazirun cetveli), vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 2. Kurumunuzdan alınmış 3 aylık maaş bordrosu
 3. Kurumunuza ya da size ait 3 aylık banka dökümü
 4. Şahsınıza ait varsa tapu ve ek gelir evrakları fotokopileri
 5. Aşı olduğunuzu gösteren uluslararası aşı sertifikası
 6. Pasaportunuzun kimlik sayfasının fotokopisi varsa son 3 yıl içinde alınmış Schengen vizelerinizin fotokopisi.

Almanya Fuar Katılımcısı İçin Gerekli Evraklar 2024

 1. Pasaport (Almanya seyahati sonrası en az 3 ay geçerliliği bulunması ve 2 adet boş sayfa olması gerekmektedir)
 2. adet biyometrik yeni fotoğraf (3,5*4,5 cm ölçülerinde, fonu beyaz alın ve şakaklar açık, gözlüksüz)
 3. Seyahat Sağlık Sigortası - Orijinal belge: 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermelidir. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için çağrı merkezimizi arayın.
 4. Adınıza düzenlenmiş Fuar giriş kartı
 5. Kurmayı planladığınız stant için yapılmış sözleşmeniz
 6. Fuarda stant kuracağınız alanın krokisi
 7. Stant kurulumu için yapılmış ödeme dekontu
 8. Şirket dilekçesi: İngilizce, Almanca veya Türkçe olarak hazırlanabilir. Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe Antetli kağıda kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde düzenlenmeli; başvuru sahibinin görevi, seyahat tarihleri, seyahat amacınız açıkça yazmalı ve şirketin sponsor olduğunu beyan edilmeli
Çalışan iseniz:
 1. işe giriş bildirgesi
 2. 4A hizmet dökümü (sgk tescil ve hizmet dökümü) barkodlu
Şirket sahibi iseniz:
 1. Faaliyet belgesi (e-imzalı, orijinal yada aslının fotokopisi) sicil gazetesi (sicilde adı görünmüyorsa Hazirun cetveli), vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 2. Kurumunuzdan alınmış 3 aylık maaş bordrosu
 3. Kurumunuza ya da size ait 3 aylık banka dökümü
 4. Şahsınıza ait varsa tapu ve ek gelir evrakları fotokopileri
 5. Aşı olduğunuzu gösteren uluslararası aşı sertifikası
 6. Pasaportunuzun kimlik sayfasının fotokopisi varsa son 3 yıl içinde alınmış Schengen vizelerinizin fotokopisi.

Almanya'da Firması Olan Başvuru Sahibi ise:

 1. Pasaport (Almanya seyahati sonrası en az 3 ay geçerliliği bulunması ve 2 adet boş sayfa olması gerekmektedir)
 2. adet biyometrik yeni fotoğraf (3,5*4,5 cm ölçülerinde, fonu beyaz alın ve şakaklar açık, gözlüksüz)
 3. Seyahat Sağlık Sigortası - Orijinal belge: 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermelidir. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için çağrı merkezimizi arayın.
 4. Almanya'da bulunan kurumunuzdan kaşeli imzalı davet edilen kişinin adının geçtiği ve davet tarihlerinin yazdığı davetiye, varsa Almanya'daki kurumunuza ait şirket evraklarınız
 5. Türkiye'deki firmanıza ait Faaliyet belgesi (e-imzalı, orijinal yada aslının fotokopisi) sicil gazetesi (sicilde adı görünmüyorsa Hazirun cetveli), vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 6. Şirketin 3 aylık banka dökümü
 7. Ek gelir belgeleri: Varsa kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri

Almanya ticari vize başvuru sahibi şirket çalışanı ise:

 1. Şirket dilekçesi: İngilizce, Almanca veya Türkçe olarak hazırlanabilir. Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe Antetli kağıda kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde düzenlenmeli; başvuru sahibinin görevi, seyahat tarihleri, seyahat amacı açıkça yazmalı ve şirketin sponsor olduğunu beyan edilmeli.
 2. Maaş bordroları: Son 3 aylık
 3. Gidiş dönüş adınıza düzenlenmiş uçak rezervasyonu mak. 90 gün ve altı olacak şekilde düzenlenmelidir.
 4. Aşı olduğunuzu gösteren uluslararası aşı sertifikası
 5. Pasaportunuzun kimlik sayfasının fotokopisi varsa son 3 yıl içinde alınmış Schengen vizelerinizin fotokopisi.

Gerekli bilgilendirme: Fuara katılımınız fuar süresince olacak ise ve sadece fuar süresince bir vize talebiniz var ise konsolosluk sizden başvuru bedeli talep etmemektedir fakat vermiş olduğu vize sadece seyahat tarihleriniz kadar olacaktır.

Ticari başvurularınızda konaklama sunma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı istenilmediği takdirde veya isteğiniz dışında konaklama belgesi sunmanıza gerek yoktur.

Almanya ticari vize başvuru işlemlerinize Almanya’ya olan seyahat tarihinizden en az 4 hafta önceden başlamaya dikkat ediniz. Schengen vizeleri için başvuru yapılabilecek maksimum süre ise 90 gündür. Seyahat tarihine 2 haftadan az süre kalmış yolcularımızın vizelerinin seyahat tarihine yetişemeyebileceğini şimdiden hatırlatırız. Acil durumlar için yapılacak vize başvurularınız konusunda lütfen temsilcilerimizi bilgilendiriniz.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanı dışında bir şehirde ikamet ediyorsanız fakat çalıştığınız kurum yetki alanı içerisinde yer alan şehirlerden birisinde ise başvuruda bulunabilmeniz için şirketinizden görev yeri belgesi ve adınıza ait adresin de belirtildiği bir fatura (elektrik, su, doğalgaz vb.) ibraz etmeniz gerekmektedir.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanı içerisinde olan şehirler:

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Düzce, Bolu, Eskişehir

Vize başvuru işlemleri sonuçlanmamış kişilerin Almanya otel ve uçak bileti satın alımı yapmaları önerilmemektedir. Almanya Konsolosluğu tarafından talep edilmediği müddetçe lütfen otel ve uçak bileti satın alımlarında bulunmayınız. Ön rezervasyon dokümanlarını başvuru dosyanıza ekleyiniz. Bu bilgileri göz önünde bulundurmanızı tavsiye eder, aksi durumlarda kurumumuzu bağlayan herhangi bir öğenin bulunmadığını dikkatinize sunarız.

Almanya Ticari Vize Başvurularında Nelere Dikkat Edilmeli?
 • Almanya ticari vize kısa süreli bir Schengen vizesidir. Başvuru sahibine Schengen üye ülkelerde maksimum 90 gün konaklama imkânı tanır. İlk Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişilerin 90 gün konaklamalı Schengen vize almaları istisnai durumlar dışında mümkün değildir. Vizeleriniz geçmiş Schengen vizelerinizin doğru kullanım oranlarına göre kademe kademe artacaktır. Almanya ticari Schengen vize başvuruları için Almanya’da bulunan iş ortağınızdan davet yazısının temin edilmesi mecburidir. Davetiye belgesi olmaksızın Almanya ticari vize başvurularında bulunulması mümkün olmayacaktır.
 • Almanya ticari vize başvuruları için beyan edilecek davet yazıları bir vize olmayıp sadece vize başvuru işlemleri için kullanılacak evraktır.
 • Almanya ticari vize ve turistik vize kategorileri arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Seyahat amacınıza yönelik vize başvurusunda bulunmaya özen gösteriniz.
 • Almanya ticari vize başvurularınız için ziyaret edeceğiniz Alman şirketinden davet yazısını veya Ticari ve Fuar Vizesi ile Almanya’da ziyaret edeceğiniz fuar katılımınıza dair katılım davetiyelerini e-mail veya faks üzerinden temin edebilirsiniz. Davet yazılarınızın ıslak imzalı, orijinal belge olarak temin edilme zorunluluğu bulunmazken, söz konusu belgelerde kaşe, imza ve barkodlu olma özelliklerinin bulunmasına dikkat ediniz.
 • Almanya vize başvuruları 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanırken söz konusu sürelerin konsolosluk resmi tatil günlerini, yabancı pasaportların uzun sonuçlanma sürelerini ve ön görülen tarihler dışındaki ek işlem sürelerini kapsamayacağını bilgilerinize sunarız.
 • Almanya ticari vize başvurusu işlemlerinize seyahat tarihinizden 6 ay önce başlama hakkına sahipsiniz. Almanya ticari vize başvuru işlemlerinize ülkeye seyahat tarihinizden en geç 4 hafta önce başlamış olmanızı tavsiye ediyoruz. Bu durum seyahat tarihinize vize başvurunuzun yetişmesi açısından oldukça önemlidir.

Değerli misafirlerimiz Almanya ticari ve fuar vizesi başvurusu için sizi bilgilendirmeye çalıştık. Vize Merkezi ekibinden detaylı bilgi ve profesyonel hizmet için lütfen bizim ile iletişime geçiniz. 02129700501

Almanya Turist vizesi

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

13 sorudan en popüler 13 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır?
  A. L, 04 Eki 2023, 09:38

  Merhaba, Almanya bağlantılı bir firmada mühendis olarak çalışıyorum. Almanya’daki firmamız oradaki makinelerin kontrolü için beni Almanya’ya davet etmek istiyor. Almanya ticari vize nasıl alınır? Davetiyenin ıslak imzalı olması gerekiyor mu, mail çıktısı olur mu? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim?
  G.F, 05 Nis 2022, 15:00

  Merhabalar, Almanya’ya ticari bir seyahatim söz konusu bu seyahate Eşim ile beraber seyahat etmeyi planlıyorum. Almanya ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? Ben işverenim evraklarım tamam eşim ev hanımı ben sponsor olacağım benim eşim için ne gibi belgeler hazırlanması gerekiyor? Ayrıca eşim benimle beraber ticari başvurumu yapacak? Başvuru türü ne olacak eşimin bilgi rica edebilir miyim? Ayrıca her ikimizin de başvuru esnasında gelmemiz gerekiyor mu? Daha önce hiç vize başvurumuz olmadı ilk olacak bu sebeple nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya'dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım?
  M.A, 04 Nis 2022, 16:25

  Merhabalar, Almanya’da bir firma ile yaklaşık 3 yıldır aktif bir iş yapıyorum. Ve son Almanya seyahatimde sık sık seyahat etme sebebim ile Almanya’dan bir ev aldım. Gidişlerimde otellerle uğraşmamak için konaklayacağım bir evim mevcut ve çok sık seyahat ediyorum. Uzun süreli olarak Almanya’dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım? Bunun için ne takım belgeler sunmam gerekiyor? Benim seyahatim 3-5 günlük olacak ama devamlı vize başvuruları ile uğraşmak hayli meşakkatli bir durum haline geldi. 5 Yıllık çok giriş gibi bir vize alırsam benim oldukça işime yarayacak. Ayrıca son parmak izimi 2019 başında verdim. Başvuru esnasında şahsen gelmek zorunda mıyım gene de işlerim oldukça yoğun ve başvuru günü gelmeme durumumda işlemlerimi benim yerime siz şahsen yapabilir misiniz? Ayrıca son olarak işlem süresi ne kadar olacak benim çok bir vaktim kalmadı seyahate acil bir şekilde vize başvurusu yapmam gerekiyor bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya ticari vize ile Hollanda'ya gitmek
  G.K, 30 Mar 2022, 11:13

  Merhabalar, Almanya’dan bana çalıştığım bir firmadan ticari bir davet geldi. Ben Almanya ticari vize ile Hollanda’ya gitmek istiyorum. Çünkü Almanya seyahatimden önce Hollanda’ya 2 günlük bir seyahat planım oluştu Almanya’ya girmeden bu ticari vize ile Hollanda’ya seyahat ederken sorun yaşar mıyım? Ya da başvuruyu nereden yapmam gerekir? Almanya için Ticari vize alma durumumda Hollanda girişinde sıkıntı yaşamamak için ne gibi bir işlem yapabilirim? Bana ne önerirsiniz ve Şirket belgelerim ve davetiyem hazır şahsen hazırlamam gereken belgelerim Her şey tamam ama nasıl bir başvuru yapmam gerekiyor? Son olarak Almanya seyahatim haziran ama mayıs sonu Hollanda seyahatim olacak bana yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile Almanya'da çalışabilir miyim?
  H.K, 30 Mar 2022, 11:08

  Selamlar, Almanya’da yakınım olan bir akrabamın firması var bana 15 günlük bir ticari davet yollayacak ben orada gidip ona belli bir süre yardım etmek istiyorum. Ticari vize ile Almanya’da çalışabilir miyim? Ya da ticari vize alarak gitsem ve vizemi orada çalışma vizesi olarak değiştirebilir miyim? Ticari vize bana orada çalışma hakkı sunar mı? Çok fazla bilgi var ben ticari vize almak istiyorum ama bu vize kısa süreli vize olduğunu öğrendim ve Konsolosluk ne kadar verir ise orada o kadar çalışıp çalışamayacağım konusunda tereddütte kaldım. Çalışabilmem için ticari bir vize başvurusu benim için yeterli midir? Bilgi için şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz?
  N.K, 30 Mar 2022, 11:03

  Selamlar, Almanya’da bir fuar için stand kuracağımıza dair ticari bir vize başvurusu yaptık. Almanya’daki fuar stand belgelerimiz ile beraber yaptığımız ticari vizemiz 2 kişi olarak ret aldı. Almanya ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz? Kurulacak stand için oldukça fazla masraf yapıldı ve yapılan başvurunun neden ret olduğuna bir anlam veremedik. Başvuru esnasında sunulan belgelerimi eksikti ya da stand belgelerimi bilemiyorum. Çok vaktimiz kalmadı itiraz mı edelim yoksa tekrar başvurumu yapalım sizden danışmanlık talep ediyorum. Bana nasıl yardımcı olabilir ve ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı?
  S.F, 30 Mar 2022, 10:59

  Merhabalar, Almanya’ya danışman çalışanım ile birlikte ticari bir görüşmeye gideceğim. Almanya’daki firmadan davetiyemiz geldi fakat gelen davetiye mail çıktısı olarak geldi. Almanya ticari davetiyesi orijinal mı olmalı? Başvuru esnasında orijinal davetiye olmama durumunda sorun yaşar mıyız? Ayrıca davetiye harici Almanya’dan almam gereken belgeler nelerdir? Son olarak işlem süresi ne kadar sürer mayıs sonu gibi olacak seyahatimiz yetişir mi? Bilgi rica ediyorum, iyi haftalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya ticari vizesi için otel-uçak lazım mı?
  Ö.H, 30 Mar 2022, 10:46

  Almanya’ya ticari amaçla vize başvurusunda bulunacaktık. Almanya ticari vizesi için otel-uçak lazım mı? Başvuru esnasında sunmamız gerekir mi? Ben vize çıkmadan otel ve uçak almak istemiyorum. Bu Konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Vizem ret olma durumunda herhangi ödeme iadesi yok çünkü ne yapabilirim ve bana bu konuda nasıl bir danışmanlık sağlayabilirsiniz? Bilgi rica ediyorum, Güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Ticari Vizesi
  s. ece, 23 Ağu 2021, 13:56

  Almanya ticari vizesi için davet mektubunda yer alması gereken bilgiler nelerdir. Başvurudan sonra kaç günde sonuçlanır vizem. Danışmanlık hizmetleri veriyor musunuz benim pasaportumda 2 tane almanya ticari vizem var.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Fuar Vizesi
  M. Şekerçi, 26 Şub 2020, 15:31

  Önümüzdeki ay bir fuar için şirket olarak Münih'e gitmemiz gerek. Almanya fuar vizesi için neler gereklidir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Ticari Vize
  B. ilgin, 25 Şub 2020, 14:21

  Almanya ticari vize başvurusu için neler lazım? Davetiye olmadan başvuru yapamaz mıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Vize Başvuru Şartları
  L. Efe ÜNAL, 04 Ağu 2019, 12:00

  Ben bir firmada satış pazarlama uzmanı olarak çalışmaktayım. Çalıştığım şirket bu fuara katılmamı ve ziyarette bulunmam için beni görevlendirdi. Almanya’da gerçekleşecek olan fuara ziyaretçi olarak gitmek istiyorum. Fuara ait herhangi bir belge veya bilet bulunmamakta. Şirket evrakları hazırlarken nasıl bir başvuru türü hazırlanması gerekmektedir. Almanya ticari vize alabilir miyim? Almanya vize başvuru şartları nelerdir? Başvurumu ne zaman yapmalıyım? Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Ticari Vize Başvurusu
  E. Çıtak, 26 Eyl 2016, 20:09

  Almanya'ya 10 günlük fuar için gideceğim. 45 gündür sigortalı değilim. Vize başvurusu sırasında bu durumum sorun olur mu? Bir de benim başvuracağım vize Almanya ticari vize mi yoksa Almanya fuar vizesi mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp