Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Almanya Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile Almanya Schengen vize işlemleri hakkında gerekli ve güncel bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Diyarbakır şubesi ile iletişime geçmek için +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayabilir ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Devam etmekte olan sayfalarımızda başta Diyarbakır Bağlar, Çermik, Lice, Çınar, Hazro, Kocaçınar, Silvan, Yenişehir, Sur, Dicle, Eğil, Hani, Ergani, Kayapınar, Bismil, Silvan, Çınar, Kulp, Kocaköy ve Çüngüş ilçeleri olmak üzere Batman, Şanlıurfa ve Elazığ gibi çevrede yer alan illerimizden yapılmak istenen Almanya vize başvuruları için evrak listelerine ve Almanya vize başvuru formuna erişebilirsiniz.

Almanya Vizesi Kimlere Gerekir? - Diyarbakır

Almanya Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerden birisidir. Bu sebeple Almanya Schengen vizesi almak isteyen diplomatik (siyah), hizmet (gri) ya da hususi (yeşil) pasaportlarından birisini bulunduruyorsanız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak olan seyahatlerinizde vize almanız gerekmemektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi iseniz Almanya seyahatiniz için geçerli bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Önceki tarihlerde aldığınız bir Schengen vizeniz bulunuyorsa seyahat gün sayısı yeterliyse ve hala güncelliğini koruyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Almanya seyahatinde bulunabilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? - Diyarbakır

Almanya Schengen vizesine başvuruda bulunmadan önce seyahat gerekçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır şubesinin çeşitli hizmetleri verdiği Almanya vize başlıkları sizler için aşağıda listelenmiştir.

Almanya seyahatiniz için ihtiyacınız olacak belge listelerine ilgili kategori başlıklarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun belgelerinizin hazırlama aşaması tamamlandıktan sonra isterseniz Diyarbakır şubesine gelerek teslim edebilirsiniz isterseniz de herhangi bir kargo firması ile göndermeyi tercih edebilirsiniz. Seyahat amacınızın hangi vize başlığı içerisinde yer alacağını bilmiyorsanız veya seyahat amacınızın ne olduğuna karar veremiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayabilir veya diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru Formu Diyarbakır

Almanya seyahati için en gerekli belge olan Almanya vize başvuru formuna sitemizden kolaylıkla erişerek online olarak doldurabilirsiniz. Başvuru formu doldurulurken girilen hatalı ya da gerçeği yansıtmayan bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size bu konu da gereken desteği vererek sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar.
Almanya vize başvuru formuna buraya tıklayarak rahatlıkla erişebilirsiniz.

Almanya Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Diyarbakır

Almanya vize başvurusu belgelerinde herhangi bir eksiklik ya da hata olmaması halinde 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Almanya konsolosluk yetkilileri tarafından sizlerden istenecek ek belge talebi, Almanya resmi tatilleri ya da konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle bu süre uzayabilir. Seyahatinizde herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için seyahatinizden en az 4 hafta önce Diyarbakır şubesi ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.
diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek ya da +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayarak Diyarbakır şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? - Diyarbakır

Her ülkenin olduğu gibi Almanya’nın da vize işlemleri için yerine getirilmesini talep ettiği aşamalar mevcuttur. Almanya vizesi için yerine getirilmesi gereken 5 aşama mevcuttur. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi ile sizlere bu aşamaları kademeli ve açıklayıcı bir şekilde listeledik.

  • Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Almanya vizesi alabilmek için gerekecek belge listelerini sizin bilginize sunarız. Gerekecek belgeleri hazırlama aşamanızda hangi belgeyi nasıl ve nereden bulacağınız konusunda sizi bilgilendiririz. Belgelerinizi hazırladıktan sonra dilerseniz ofisimize gelerek evraklarınızı kendiniz teslim edebilirsiniz dilerseniz de kargo yardımı ile bize ulaştırabilirsiniz.
  • Almanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için en önemli aşama Almanya vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize başvuru ücretinizi sizlere ileteceğimiz banka hesap numarasına aktararak ödeyebilir ya da Diyarbakır şubesine uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Almanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanmaktadır. Diyarbakır şubesinde görev alan yetkililer sizlerle görüşme yaparak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve seyahat planmanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Almanya vize başvuruları için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Bu şartın yerine getirilmesinin ardından dosyalarınızı konsolosluk görevlilerine teslim ederiz ve günlük olarak dosyanızı sorgularız.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Almanya vize başvuru işleminizin sonuçlanması ile birlikte pasaportunuzu konsolosluktan teslim alırız. Pasaportunuzu isterseniz herhangi bir kargo firması ile size ulaştırabiliriz isterseniz de Diyarbakır şubesine uğrayarak kendiniz alabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Diyarbakır

Almanya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Almanya vizesine sahip olmak isteyen 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve önceden Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin bizzat başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanız için Diyarbakır şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde bir yetkilimiz sizi karşılayarak rehberlik yapar. Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerin aldığı ortak kararla 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Almanya vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şahsen bulunmanız gereken bir diğer durum ise Almanya Konsolosluk görevlileri sizi ihtiyaç halinde yüz yüze görüşmeye davet edebilirler bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp çok az rastlanan bir durumdur.

almanya-vize-merkezi-diyarbakir

Vize Merkezi Personel

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32561