Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Almanya Vize Merkezi, Diyarbakır

Güneydoğunun başkenti olarak değerlendirilen Diyarbakır, surları ve diğer tarihi, turistik mekânları ve sıcakkanlı insanları ile turistlerin gözdesi illerimizden biridir. Nüfusun gün geçtikçe artmakta olduğu ilden diğer illere ve ülkelere iş, eğitim, kültürel gezi gibi her dönem seyahatler yapılagelmiştir. Türk nüfusunun yoğunluğu ile dikkat çeken Almanya, bölge halkının turizm konusunda da tercih ettiği ülkelerden biridir.

Birçok ülkeden farklı dönemlerde turist ağırlayan Almanya, çok sayıda spor organizasyonu, iş görüşmeleri, eğitim öğretim ve kültürel faaliyetler gibi pek çok alanda vize vermektedir. Bu nedenlerden dolayı Almanya, kişi ve firmaların tercih ettikleri ülkelerin başında gelmektedir. Çünkü Almanya'da değişik alanlarda faaliyet gösteren Türklerin sayısı oldukça fazladır. Almanya vize merkezi, Diyarbakır sayfasında Almanya'ya seyahat edeceklerin vize işlemleri hakkında bilgi verilecektir.

Diyarbakır'dan Almanya Vize Başvurusu Kimler Yapabilir?

Türk vatandaşlarından bordo pasaport sahibi olanlar, eğitim, ticari ve turistik amaçlı Almanya seyahatleri için vize almak mecburiyetindedir. Aksi takdirde, bu kişilerin ülkeye uzun veya kısa süreli giriş yapmaları mümkün olmamaktadır. Diyarbakır'dan Almanya vize başvurusu yapmak isteyenler, konsoloslukların yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığı bu işlemlerini gerçekleştirmektedirler.

Almanya vize başvuru işlemleri için ilk yapılması gereken ilk iş, kişilerin pasaport sahibi olmalarıdır. Pasaport alındıktan sonra vize için belirtilen evrakların tamamlanması gerekir. Bu evrakların en önemlileri; başvuru formu, pasaport, uçak rezervasyonu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve vize dilekçesidir. Bunların yanı sıra talep edilen diğer belgelerin de hazırlanması gerekir. Tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasını beklemek gerekir.

Almanya Vize Başvurusu- Diyarbakır

Almanya vize merkezi, Diyarbakır aracılığıyla vize başvurusu yapacak olan kişilerin yapılacak iş ve işlemleri eksiksiz uygulanarak başvuru yapmaları gerekir. Yapılacak işlemlerin sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi için doğru ve eksiksiz evrak temini büyük önem taşır. Başvuru için sunulan dosya eğer kusursuz olursa, başvurunun olumlu sonuçlanma oranı da o kadar yüksek olacaktır. Vize için gerekli olan evrakları eksiksiz tamamladığınız takdirde vize reddi alma oranı ciddi anlamda düşük olacaktır. Vize Merkezi ile Almanya vize başvurusu yapmak için [email protected] mail adresimize yazabilir ya da +90 850 460 15 77 telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Almanya vize başvuru işlemleri konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir diğeri, doğru bilgi akışının sağlanması ve başvurunun amacına uygun vize türüne göre evrak sunulmasıdır. Çünkü konsolosluk değerlendirme komisyonu, evrak inceleme konusunda çok titiz davranmaktadır. Bu durum bile vize başvuru sürecinde ne kadar dikkatli çalışma yapılması gerektiğini göstermektedir.

Almanya Vizesi İçin Uygun Pasaport İşlemleri- Diyarbakır

Her pasaport ile vize başvurusunda bulunmak mümkün değildir. Vize taleplerinde pasaportun uygunluğu ve türü büyük önem arz eder. Çünkü bazı pasaport sahipleri için vize uygulaması gerekmemektedir. Vize işlemleri için, öncelikle pasaportun seyahat edilecek sürenin sonuna kadar geçerliliğe sahip olması gerekir. Pasaportu alış tarihi eğer 10 yıldan fazla olmuşsa, bu pasaportla vize işlemlerini başlatmak mümkün değildir. Bu nedenle yeni bir pasaport çıkarmanız gerekir. Bir diğer husus, pasaportta işlem yapacak boş sayfaların bulunmasıdır. Bu boş sayfaların en az iki adet olması gerekir. Aksi takdirde pasaportun yenilenmesi gerekir. İlk defa pasaport alacak veya yenileyecek olan kişiler, bu işlemler için bulundukları bölgenin il veya ilçe emniyet müdürlüklerine giderek bu işlemleri yaptırabilmektedir. Pasaportla ilgili dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, pasaportun yıpranmış olmaması ve yazıların okunabilir olmasıdır. Aksi takdirde seyahatte ve kontrollerde sıkıntı yaşama ihtimali söz konusudur.

Almanya Vize Başvuru Formu- Diyarbakır

Her başvuru formu farklı bilgi ve uygulamaları kapsamaktadır. Bu nedenle vize türüne göre form temin ederek hatasız bir şekilde formu doldurmanız gerekir. Doldurduğunuz form, sizin kim olduğunuzu ve ne amaçla seyahat etmek istediğinizi net bir şekilde ifade eden dokümandır. Bu nedenle formun doldurulması ile alakalı genel kuralları iyice okunduktan sonra doldurma işlemi yapılmalıdır. Gelişigüzel doldurulan formlar başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir. Bu yüzden formda yanlış ve çelişkili bilgilerin olmaması değerlendirme açısından önemlidir.

Almanya Vize Ücretleri- Diyarbakır

Diyarbakır, Almanya vize işlemleri ile ilgili başvuru dosyanızı hazır hale getirdikten sonra, vize türlerine göre belirlenen harç tutarını ödemeniz gerekir. Harcın ödendiğine dair hesap belgesinin başvuru dosyasına konması gerekir. Ne kadar harç ücreti ödeneceği alacağınız vize türüne göre değişiklik göstereceği için, güncel harç tutarlarını ilgili konsolosluklardan veya vize işlemleri konusunda yetkilendirilmiş hizmet merkezlerinden öğrenmeniz mümkündür. Harç öderken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, hangi tür vizeye başvuru yapılmışsa harcın da o vize türü üzerinden ödenmesi gerektiğidir. Yanlış yapılan ödemelerde, işlemleri yeniden başlatmanız ve harcı tekrar yatırmanız gerekir.

Almanya Vize Randevusu- Diyarbakır

Vize işlemlerini başlatabilmeniz için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevusuz vize işlemleri yapılmamaktadır. Diyarbakır'dan Almanya'ya seyahat planlayanların vakit kaybetmeden Almanya vize randevusu oluşturmaları gerekir. Vize randevusunu kendiniz alabileceğiniz gibi hizmet aldığınız vize merkezleri vasıtasıyla da alabilirsiniz. Vize sonuçlanma işlemleri süreleri farklı olacağı için randevu işlemini son zamanlara bırakmamanız büyük önem arz eder. Aksi takdirde, vizeniz planladığınız seyahat tarihinden sonra çıkabileceği için mağdur olabilirsiniz. Aldığınız randevu tarihinde ve saatinde başvuru merkezinde olmayı unutmayın. Randevu aldıktan sonra talep edilen evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanması gerekir.

Almanya vize merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp