Altunizade

Adres

Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:21/1 Daire:5 Altunizade Üsküdar/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (216) 706 76 45

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Almanya Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz,

Almanya Schengen vize başvurusu için ihtiyacınız olacak olan bilgileri anlatmış olduğumuz Almanya Vize Merkezi, Altunizade sayfamıza hoş geldiniz.

Altunizade Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz sayfanın devamında “Almanya Schengen vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?”, “Almanya Schengen vize başvuru ücreti nedir?” ve “Almanya Schengen vize başvurusu nasıl yapılır?” gibi sorular başta olmak üzere kafanıza takılabilecek olan birçok soruya cevap bulabileceksiniz.

Yıllardır deneyimli vize danışmanlarımız rehberliğinde, Almanya da dahil olmak üzere yüzü aşkın ülke için sunmakta olduğumuz vize danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek ve uzmanlarımızla iletişime geçebilmek için İstanbul Anadolu yakasında yer almakta olan Altunizade Vize Merkezi ofisimize altunizade@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta atarak ulaşabilir ya da +90 (216) 706 76 45 numaralı telefonu tuşlayarak erişebilirsiniz.

Vize Merkezi uzmanlarımız sizlere Altunizade Almanya vize başvurusu, Kadıköy Almanya vizesi, Anadolu yakası Almanya vizesi, Bostancı Almanya vizesi ve Altunizade Schengen vize başvurusu konularında danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Almanya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Altunizade

Ülkemizden Almanya’ya seyahat edecek vatandaşlarımız sahip oldukları pasaport türüne göre vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız Almanya seyahatleri öncesinde vize uygulamasına tabi tutulurken, siyah (diplomatik) pasaport, gri (hizmet) pasaport ve yeşil (hususi) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Almanya vize başvuruları, ülkemiz sınırları içerisinde yer almakta olan Almanya dış temsilcilikleri tarafından kabul edilmektedir. Ülkemizde yer alan Almanya dış temsilcilikleri aşağıda listeler halinde verilmektedir;

Yukarıda belirtilen konsolosluk sayfaları aracılığı ile ilgili makamın görev bölgelerine, çalışma saatlerine ve resmi tatil günlerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Almanya Vize Türleri - Altunizade

Almanya’ya yapacak olduğunuz seyahatin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Seyahat gerekçenize göre belirlenen vize türleri kendi içlerinde farklı bazı evraklara ihtiyaç duymaktadır. Almanya vize başvuru sürecinizde herhangi bir problem olmaması adına uzmanlarımızla iletişim halinde kalarak doğru vize türüne ve doğru evrak listelerine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış, konsolosluk tarafından istenilen belgelerin listelendiği ve vize türleri hakkında detaylı bilgilerin mevcut olduğu sayfalar aşağıdadır;

Belirtilmiş olan vize türleri içerisinden seyahat gerekçenize uygun olanın hangisi olduğu konusunda yardım almak için Altunizade Vize Merkezi ofisimizi +90 (216) 706 76 45 numaralı telefondan arayabilir ya da bizlere altunizade@vizemerkezi.com adresi üzerinden mail atarak vize danışmanlarımızdan sizler için özel olarak hazırlanmış Almanya vize başvurusu için gerekli evrak listelerini talep edebilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Altunizade

Altunizade Vize Merkezi olarak sizler için profesyonel bir şekilde vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Almanya Schengen vize başvuruları, hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan uzman ekibimiz rehberliğinde 4 aşamada sonuçlanmaktadır.

  • Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Almanya Schengen vize başvurusu için gerekli olan evrak listelerine Altunizade Vize Merkezi ofisimiz ile görüşerek detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesine göre belirlenmiş vize türü için hazırlamanız gereken evraklar konusunda uzmanlarımız sizlere rehberlik edeceklerdir. Belirtilen evraklar tamamlandıktan sonra ofisimize ulaştırmanız ardından uzmanlarımız gerekli kontrolleri gerçekleştirecek ve herhangi bir eksik olması halinde sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemeleri sağlayacaktır.

  • Almanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Almanya Schengen vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için konsolosluk tarafından belirlenmiş olan başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize türlerine göre farklılık gösteren başvuru ücretleri için uzmanlarımızdan bilgilendirme alabilirsiniz. Talep edilen Almanya vize başvuru ücreti içerisinde konsolosluk harç giderleri, işlem bedelleri ve danışmanlık hizmeti ücretimiz mevcut olacaktır. Vize başvurularının reddedilmesi halinde konsolosluk tarafından ücret iadesi yapılmadığını belirtmek isteriz.

  • Biyometrik Verilerin ve Başvuru Dosyasının Sunumu

Başvuru ücretinin ödenmesi ardından uzmanlarımız sizler adına en yakın tarih için konsolosluklardan randevu alacak ve sizleri bu durum hakkında bilgilendireceklerdir. Eğer geçtiğimiz 59 aylık süre içerisinde herhangi bir Schengen vizesi almamış ve VIS sistemine parmak izi kaydı vermemişseniz belirlenen tarih ve saatte sizlere eşlik edecek olan bir uzmanımızla beraber konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Bu süreçte sizlere eşlik edecek olan vize danışmanımız sizlere rehberlik edecek ve sizler parmak izi verme işlemini hallederken dosya sunumunuzun gerçekleşmesini sağlayacaklardır.

  • Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Almanya Schengen vize başvurularınız konsolosluk tarafından değerlendirilecek ve sonuçlandırılacaktır. Bu süre zarfında gerekli takip işlemlerini sizler adına yürütecek ve vizenizin sonuçlanması ardından pasaportunuzu teslim alarak sizlere ulaştırılmasını sağlamaktayız.

Schengen Vizesi Nedir? - Altunizade

Almanya ve 4 farklı ülke arasında ilk olarak 14 Haziran 1985 yılında imzalanmış olan Schengen Anlaşması sayesinde 19 Haziran 1990 tarihinde anlaşmaya taraf olmuş olan ülkeler arasında sınır kontrol uygulamaları kaldırılmıştır. Anlaşmaya taraf olmuş günümüzde 26 farklı ülke mevcuttur. Bu ülkelerden herhangi birisine ait Schengen vizesi almış iseniz vize süresinin devam etmesi halinde dilediğiniz Schengen ülkesini sahip olduğunuz vize ile ziyaret etme imkanınız bulunmaktadır.

Almanya Vize Başvuruları Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanmaktadır? - Altunizade

Vize başvuruları, gerekli evrakların eksiksiz tamamlanması ve gerekli verilerin sunulması sonrasında değerlendirilmeye alınmaktadır. Bu işlem ortalama olarak 15 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Ancak konsolosluklarda meydana gelebilecek yoğunluklar, resmi tatil günleri ya da ek evrak talep edilmesi durumunda belirtilen sürede değişiklik meydana gelebilmektedir. Bu nedenle Almanya vize başvuru işlemleri için seyahat tarihinden minimum 30 gün öncesinde bizlerle iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, Almanya Vize Merkezi, Altunizade şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Almanya Schengen vize başvurularını ele aldığımız sayfamızı incelediniz. Sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek veya aklınıza takılan sorulara cevap bulabilmek adına bizleri +90 (216) 706 76 45 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

almanya-vize-merkezi-altunizade

Vize Merkezi Personel

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Altunizade Almanya Vizesi N.S 30/12/22, 10:24
Kolay gelsin, Almanya turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorum, Kadıköy'de ikametim şirketiniz bana danışmanlık verebilir mi? Altunizade Almanya Vizesi başvurularında yetkili misiniz? Süreç nasıl ilerliyor nelere dikkat etmem gerekir tüm sorularıma dönüş yapmanızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 40019