Almanya Oturum İzni ile Avrupa'da Yaşam

Almanya Oturum İzni ile Avrupa'da Yaşam

Değerli Misafirlerimiz Almanya Oturum İzni İle Avrupa'da Yaşam sayfamıza hoş geldiniz. Almanya oturum izni Avrupa Birliği vatandaşlığına giden yolda önemli bir kilometre taşı olarak karşımıza çıkıyor.

Federal Almanya Cumhuriyeti yatırımcı, serbest meslek sahibi, sanatçı, bilim adamı veya nitelikli iş gücü olarak Almanya'da kendi geçimini sağlarken ülke ekonomisine ve gelişimine katkısı olacağına inandığı kişilere Avrupa Birliği sınırları içinde geçerli çalışma, yaşama ve oturum izni vermektedir.

Vize Merkezi olarak Federal Almanya Cumhuriyeti'nde oturum izni talep eden T.C. vatandaşlarına hizmet vermeye başladık.

Almanya Oturma İzni

Almanya oturum izni alma işlemlerinde kolaylıklar 2012 yılında başladı ve Ankara Antlaşması şartlarına bağlı olarak oturum izni almak kolaylaştı. Doğru hazırlanmış bir iş planıyla alacağınız oturum izninden aile bireylerinizle birlikte Almanya’da ve AB sınırları içindeki ülkelerde yaşama imkanına sahip olabilirsiniz.

Almanya’nın genç nüfus oranında bir düşüş olduğu bir gerçek. Buna bağlı olarak ülkenin birçok iş alanında genç nesillere ihtiyacı var. Mühendislik, yazılım mühendisliği, iş analizi, veri bilimi, mimarlık, reklam, grafik tasarım, e-ticaret gibi alanlarda faaliyet gösteren kişiler Almanya’da ve dolayısıyla Avrupa Birliği'nde yasal olarak yaşayabilecekler.

Sermayeye gerek olmadan, minimum sermaye ile şirket kurma imkanı ile tüm Avrupa Birliği’nde geçerli seyahat ve iş yapma özgürlüğüne sahip olabileceksiniz.

Avrupa Ülkelerinde Serbest Dolaşım Sağlayan Vize

Almanya oturum izni sayesinde Avrupa Birliği üyesi olan Avusturya, İtalya, Danimarka Belçika, Fransa, Çek Cumhuriyeti, GKRY, Estonya, Finlandiya, İngiltere, Bulgaristan, Hırvatistan, İspanya, Macaristan, Hollanda, Portekiz, İrlanda, İsveç, Letonya, Litvanya, Romanya Lüksemburg, Malta, Polonya, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’da da iş kurabilme ve tüm Schengen bölgesinde vizesiz olarak serbest dolaşım hakkına sahip olunmaktadır.

Vize Merkezi danışmanlığında yapacağınızAlmanya oturum iznibaşvurusu ile Avrupa’da vizesiz seyahat etme ve iş kurma fırsatıyla birlikte aile bireylerinizle birlikte oturum iznine sahip olabileceksiniz.

Almanya oturum vize şartları, oturum vize türleri ve oturum hakkı ile elde edilen Avrupa ve Almanya yaşam şartları hakkında daha fazla cevaba ulaşmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vize Merkezi uzmanları tecrübeleriyle size Almanya’da yaşama, çalışma, iş kurma alanlarında hızlı, kaliteli ve güvenilir bir danışmanlık hizmetini sunmaktadır. Almanya oturum izni alma işlemlerini hatasız şekilde yöneten danışmanlarımız bütün süreç boyunca size destek vermektedirler.

Almanya Oturum İzni Hakkında Sık Sorulan Sorular

Almanya oturum izni ne demektir?

Oturum izni bir ülkede yabancı uyruklu bir kişi olarak yasal şekilde yaşama hakkıdır.

Avrupa Birliği oturum izni kimlere verilmektedir?

Başka bir işte çalışamadan, kendi işine (firmasına) sahip, kendi geçimini sağlarken yaşamayı planladığı AB ülkesinin ekonomisine de katkıda bulunacak kişiler oturum izni almak için başvuru yapabilirler. Almanya oturum izni alabilmek için ülkede yaşayan birine, özel bir şirkete ya da devlete yük olmayacağınızı belgelerle ispatlamanız gerekir.

Almanya oturum izni sahibi olmanın avantajları nelerdir?

Federal Almanya Cumhuriyeti'nde oturum izniniz olursa orada seçme ve seçilme hakkı dışında bir Alman vatandaşının sahip olduğu bütün hukuki ve anayasal haklara sahip olursunuz. Yani eğitim, sağlık ve seyahat özgürlüğü gibi dünyanın en ileri standartlarına sahip bir ülkenin haklarının yanı sıra Avrupa’da serbest dolaşım ve iş yapma haklarını da kazanırsınız.

Almanya oturum izni alırsam ailem benimle gelebilir mi?

Evet. Eşiniz ve 18 yaşını doldurmamış çocuklarınız otomatik olarak sizin Almanya oturum izni hakkınızdan yararlanabilecekler. Almanya’daki eğitim ve sağlık haklarından doğrudan ve ücretsiz olarak yararlanacaklardır. Ayrıca eşinizin de doğrudan çalışma hakkı olacak, bu sayede aile bütçenizi zorlamadan Almanya'ya yerleşme hakkı elde etmiş olacaksınız.

Almanya'da oturum izni almak hakkında sorularınız için sayfamızı ziyaret edebilir ve tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Almanya oturum izni alma sürecinde veya aldıktan sonra AB sınırları içinde veya Almanya’da yaşamak zorunda mıyım?

Hayır değilsiniz. Programın en güzel yanı Türkiye’de veya başka herhangi bir ülkede yaşarken ve çalışırken başvuru yapabilir; oturum iznine sahip olduktan sonra da istediğiniz kadar Avrupa Birliği dışında yaşayabilirsiniz.

Herkes Almanya’da oturum izni almak için başvuru yapabilir mi?

Evet. Almanya için yararlı işler yapıp ekonomik ve/veya sosyal hayata katkıda bulunacağına dair kuvvetli kanıtlar sunabilen kişilerin oturum izni alması mümkündür. Bunun yolu da doğru ve gerçekçi bir iş planına sahip olmaktan geçiyor.

Ankara Antlaşması'nın Almanya oturum izni ile bir ilişkisi var mıdır?

1963 Ankara Antlaşması Avrupa Birliği ile Türkiye arasında yapılan ortaklık antlaşmasıdır. Bu antlaşma uyarınca taraflar arasında karşılıklı mal, hizmet ve sermaye serbest dolaşımı tanınacağı konusunda anlaşılmıştır. Türk vatandaşlarına AB’de bir şarta bağlı olmadan oturum izni verilmesi kaynağını bu antlaşmadan almaktadır.

Almanya oturma izni kaç Euro ve Almanya oturum izni ne kadar sürede çıkar?

Oturum izni aldığınız ana kadar verdiğimiz danışmanlık hizmeti ve tüm bürokratik masraflar dahil masrafınız 10 bin Euro’nun altında bir seviyede gerçekleşmektedir. Süreç ortalama 6 ay sürmektedir.

Avrupa’da oturum izni başvurusunu sizin firmanız üzerinden yapmanın ne gibi avantajları olmaktadır?

Vize Merkezi uzmanları oturum izni sürecini önce kendileri araştırıp yaşayarak 2-3 yıl araştırma yaptıktan sonra danışmanlık hizmeti vermeye başlayan uluslararası iş ve hukuk danışmanlarıdır. Danışmanlarımız 6 ay boyunca bütün başvuru sürecinizde her an yanınızda olup tüm süreci doğru ve eksiksiz yürütmenizi garanti altına almaktadırlar. Bu sayede pek bilinmeyen ve sizin ailenizin yaşantısında büyük önem taşıyan bu süreci başarılı bir şekilde tamamlamanızı sağlamaktadırlar.

Almanya oturum izni nasıl alınır?

Federal Almanya Cumhuriyeti'nde yaşamak için gerekli kabiliyete sahip olduğunuzu kuvvetli bir şekilde ortaya koyduktan sonra başvuru süreci başlamaktadır. Gerek Türkiye’deki konsolosluklar gerekse yerleşmek ve yaşamak istediğiniz şehrin resmi makamlarına bu irade beyanını yaptıktan sonra incelemelerde beyanınızın tutarlı bulunması halinde 2 veya 3 yıllık bir oturum izni verilmektedir.

Oturum izni ne zaman kalıcı ve sürekli hale gelmektedir?

İlk verilen oturum izninin sonunda, en başta beyan ettiğiniz gibi Almanya’da vergi veren ve kanunlara uyan bir kişi olduğunuzu ispatladığınız zaman sınırsız oturum izni verilmektedir. 5 yılın sonunda dilerseniz Alman vatandaşlığına geçme hakkını kazanırsınız.

AB vatandaşlığına giden yolda başarılı olmak için neler yapmam gerekir?

Oturum, yaşama izni ve Avrupa Birliği vatandaşlığına giden yol bir kurallar dizisini tam ve doğru olarak takip etmeyi gerektirir. Bu yolu takip ederken yapılan basit hatalar yüzünden çok zaman ve para kaybedip yine de başarılı olamayan çok sayıda kişi mevcuttur.

Bu karmaşık ama değerli hedeflere götüren yolda mutlak uzman bir danışmanlık firması ile birlikte yürümeniz gerekir. Vize Merkezi olarak size bu konuda eşlik etmekten zevk duyarız.

Almanya Oturum İzni Başvuru Hattı

İstanbul0212 970 05 18
Ankara0312 970 05 18
İzmir 0232 970 05 18
Edirne 0850 460 15 18

Değerli Yolcularımız Almanya Oturum İzni İle Avrupa'da Yaşam sayfamızda Almanya'da oturum ile ilgili bilgi vermeye çalıştık. Almanya Vize başvurusu için Vize Merkezi çalışanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Vizesi Ofisleri

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp