Almanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Almanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Almanya'ya ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Almanya ticari vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir.

Almanya ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • Almanya ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Almanya ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Almanya’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Almanya ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Almanya ticari vizesi talep dilekçe içeriğinde net bilgiler verilmelidir.
 • Almanya Konsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Almanya vize başvuru dilekçesi ve Ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Şirket çalışanı vize dilekçesi: Çalışmakta olduğunuz şirketin antetli kağıdına yazılmış şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanan bu dilekçe başvuru yapılacak konsolosluğa hitaben yazılacak ve içeriğinde aşvuru sahibinin işyerindeki görevi ve izinli olduğu tarihler de belirtilmelidir.

Aşağıda yer alan Almanya vize dilekçe örneği tamamen örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Almanya Ticari Vize Dilekçe örneğini indirmek için:

 1. Linke tıklayınız.
 2. Almanya Ticari Vize Dilekçe örneği dosyası açıldığında, dosyayı bilgisayarınıza kaydediniz. 

VEYA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.

Almanya Vizesi İş Plani

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Almanya ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur?
  N.H, 30 Mar 2022, 10:37

  Merhaba, Almanya’ya bir firma ile iş görüşmem olacak. Almanya ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur? Ben yaklaşık 3 senedir aktif olan bir firmam var ve tekstil işe ile uğraşıyorum. Bana başvuru formu doldurma konusunda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Benim adıma siz doldurabilir misiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya vize dilekçesi
  N. Güdük, 12 Mar 2020, 15:03

  Almanya vize dilekçesi için yardımcı olur musunuz? Dilekçe örneği var mıdır ya da nasıl yazmalıyız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp