Ticari Vize Dilekçe Örneği

Almanya'ya ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Almanya ticari vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Almanya ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Almanya ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Almanya ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Almanya’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Almanya ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Almanya ticari vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Almanya Konsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Dilekçe Örneği Almanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Almanya Ticari Vize Dilekçe örneğini indirmek için: 

  1. Linke tıklayınız.
  2. Almanya Ticari Vize Dilekçe örneği dosyası açıldığında, dosyayı bilgisayarınıza kaydediniz. 

VEYA

1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.

Almanya ticari vizesi

Yükleniyor...