Almanya Vizesi Reddi

Almanya Vizesi Başvurusu

Almanya vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Almanya vize başvurularınız için hazırlamış olduğunuz evrakların güncel tarihli olmasına özen göstermeli ve sunulacak belgelerin bilgisine sahip olmalısınız. Almanya vizesi başvuruları hakkında verilecek kararlar ilgili Almanya Konsolosluklarının çalışma alanı içerisindedir. Bu sebeple Almanya vize başvurularınız için eksiksiz bir şekilde sunmuş olduğunuz evraklar vize almanızı garanti etmemektedir.

Almanya Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Schengen vize başvurularının ret sebeplerinin başında başvuru formlarının eksik veya yanlış doldurulması, seyahat amacının net belirtilmemesi, seyahat masraflarının karşılanacağına dair yeterli gelir belgesi ve banka hesabı gösterilmemesi, vize geçerlilik süresi içerisinde ikamet edilen ülkeye geri dönüleceğine dair ikna edici kanıt sunulamaması ve otel rezervasyonlarının sistemde görünmemesi gelmektedir. Başvurularınızı yaparken bu hususları göz önünde bulundurmanız önem arz etmektedir. 
 
Vize Merkezi - Almanya Schengen Vize Departmanı Çağrı Merkezini arayarak Almanya Schengen vize (90 güne kadar konaklamalı) başvuru evraklarını Temsilcilerimizden bir ''bilgi e-maili'' olarak ücretsiz talep edebilirsiniz. Vize Merkezi - Almanya Vize Departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Vize harç ücretinin yanı sıra belli bir hizmet bedeli ödeyerek Vize Merkezi aracılığıyla seyahat amacınıza uygun, eksiksiz, doğru ve hızlı bir başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi’nden alacağınız hizmet sayesinde yorucu prosedürlerle uğraşmadan, kolay ve hızlı randevuyla vize başvurunuzu sağlama alabilirsiniz. Konuyla ilgili Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.
 
Almanya vize başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Almanya vize başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.
 
Vize Merkezi olarak Almanya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz.

Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

Almanya vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Almanya Konsolosluğu tarafından verilen Almanya vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Almanya vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Almanya vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.

 
 
 
 
        
Yükleniyor...
Telefon
x