Almanya Vize Reddi

Almanya Vize Reddi

Almanya Vize Reddi İçin Merak Edilenler

Almanya vizesi reddine itirazı ne kadar zaman içinde yapmalıyım?

Tarafınıza verilen vize reddine itirazınızı ret edilen tarih başlangıç alınarak bir ay içerisinde yapmalısınız.

Almanya vize reddime itirazımı ne kadar zamanda cevaplar? Vize ret cevabı kaç günde gelir?

12 hafta Konsolosluğun itirazlara cevap verme sürecidir.

Almanya vizesinden ret alanlara diğer ülkelerde ret verir mi?

Reddi hangi maddeden ötürü aldığınız önemlidir. Başka ülkelerden yapacağınız başvurularda önce ki ret maddesini çürütür nitelikte evrak eklemeniz önerilir.

Almanya vize reddine nasıl itiraz edebilirim?

İtiraz dilekçenizi Almanca yazmanız gerekmektedir. Ret maddesini çürütür evraklar ile beraber Almanya Konsolosluğuna elden edebilir, ya da mail yoluyla iletebilirsiniz.

Ret sebebi değil fakat iki doz Biontech olmadığınızda ülkeye giriş için acil/geçerli bir sebebiniz yoksa alınmayacağınızı Konsolosluk yazılı beyan etmiştir.

Almanya Schengen vize reddine itiraz ettim itirazımda ret edildi ne yapabilirim?

Almanya Konsolosluğu vize retleri için temyiz yolunu açık tutmuştur. Dava açarak ret edilen vizeniz için temyize gidebilirsiniz.

Almanya Schengen vize başvuruma ret verdi, Nasıl itiraz edebilirim.?

İmzalı Almanca itiraz dilekçesi yazarak taratıp [email protected] adresine mail yolu ile gönderebilirsiniz. Dilekçenizin sonuna başvuru numaranız ve ret numaranızı yazmayı unutmamalısınız.

Almanya vize reddine itiraz ederken otel ve uçak satın almalı mıyım?

Almanya seyahatiniz için ihtiyacınız olan vizeniz tarafınıza ulaşmadan konaklama ve ulaşım hizmeti satın almamalısınız. Sadece rezervasyon yapmanız önerilir.

Almanya Vize Reddi Maddeleri ve Sebepleri

Almanya ret sebepleri Konsolosluğun belirlemiş olduğu ret mektubuna madde madde belirtilmektedir. Ret alma durumunuzda Konsolosluk bu sebeplerden birini veya birkaçını işaretlemekte ve vizenizin ret olduğunu bildirmektedir. Dosyanızın ret olmaması için yapmanız gerekenler ise öncelikle aylık net bir gelire sahip olmanız veya Türkiye’ye sizi bağlayan bir sebep sunmanız gerekmektedir.

Bu öğrencilik veya çalışıyor durumda olmanız gibi sebeplerdir. Aynı zamanda maddi kaynaklarınızı eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında sunulan belgelerin eksik veya hatalı olması da redde sebebiyet vermektedir. Ret sebepleri kısaca aşağıdaki gibidir.

Almanya Vize Reddi 1. Madde

Sahte/ Gerçek olmayan / Tahriş edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir: Sunulan belgelerin geçerliliği olmaması, Yapılan otel rezervinizin iptal olması veya sunulan belgelerin yıpranmış olması.

Almanya Vize Reddi 2. Madde

Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilememiştir: Seyahatinizin amacına inanılmaması da reddinize sebebiyet vermektedir. Örnek vermek gerekirse 1. Derece akraba bulunması durumunda turistik bir başvuru yapıldığında Konsolosluk seyahat amacınıza inanmayarak ret verme durumu söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple mutlaka davetiye talep edilmesi gerekmektedir.

Almanya Vize Reddi 3. ve 4. Madde

Planlanan seyahat tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilememiştir: Banka hesap dökümlerinde son hareketlerin yüksek meblağlar olması gene vizenizin ret ile sonuçlandırılmasına sebep olmaktadır. Normal dökümden ayrı olarak son hareketlerin yüksek giriş çıkışlar Konsolosluğun dikkatini çeker ve bu giriş çıkışların açıklamasını talep etmektedir. Satılan bir ev veya araba var ise bu gelirin yasal yollardan olduğunu kanıtlamak için mutlaka satış sözleşmesi veya ispat belgesi sunulmalıdır.

Almanya Vize Reddi 5. Madde

İçinde bulunan 180 günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır: Daha önceden alınan bir Schengen vizenizde ülkede vize sürenizden fazla kalmanız bir sonraki vizenizin ret ile sonuçlanmasına sebeptir.

Almanya Vize Reddi 6. Madde

Schengen bilgi sistemine (SIS) Üye devletin kısıtmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girişmiştir: Daha önce herhangi bir Schengen bölgesinden sınır dışı edilmeniz veya başvurunuz esnasında tehdit oluşturduğunuz düşünülerek verilen redde tarafınıza giriş yasağı konulmuştur.

Almanya Vize Reddi 7. Madde

En az bir üye Devlet, Başvuru Sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir: Gidilecek Ülke tehdit unsuru olduğunuzu kamu huzurunu bozacağınızı düşünüyor olması.

Almanya Vize Reddi 8. Madde

En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı tüzüğünün 2/21. Maddesi ( Schengen sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığını tehlike oluşturduğu kanaatindedir: Kamu sağlığını ve huzurunu bozacağınız Daha önce sınırda yaşanılan bir sorun sebebi ile veya tarafınızın Türkiye’de bir olaya karışmış olması ve gidilecek Ülkede de aynı şekilde sorun oluşturarak Kamu huzurunu bozacağınız düşünülmesi.

Almanya Vize Reddi 9. Madde

En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir: Başvuru sahibinin Vatandaşı olduğu ülke ve seyahat edeceği ülke arasında tekdir oluşturulduğu düşünülmesi ve bu başvuru sahibinin seyahatinin uygun görülmediği düşünülmesi sebebi ile ret almasına sebep olmaktadır.

Almanya Vize Reddi 10. Madde

Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir: Seyahat amacınızın net olarak belirtilmemiş olması ve başvuru dosyasının gidiş amacını net ve açık şekilde bildirilmemiş olması sebebi ile ret ile sonuçlanabilmektedir.

Almanya Vize Reddi 11. Madde

Başvuru sahibi ile ilgili olarak yapılan açıklamaların güvenilirliğine dair makul şüpheler mevcuttur: Başvuru sahibinin dosya hazırlama sırasında verdiği beyanların esas olması gerekmektedir. Yalan yanlış beyanlar vizenizin reddine sebebiyet vermektedir.

Almanya Vize Reddi 12. Madde

Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır: Sunulan belgelerin sahte olduğu düşünülmektedir. Yalan veya tutarsız verilen bilgiler gene güvenilir bulunmayarak başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebebiyet vermektedir.

Almanya Vize Reddi 13. Madde

Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır: Seyahatten sonra Türkiye’ye geri dönmeyeceğiniz ve Ülkeyi terk etmeyeceğiniz düşünülmüştür. Sizi Türkiye’ye bağlayan herhangi bir sebebin olmaması Kendi ülkenize dönmeyeceğinizi Konsolosluğa düşündürmektedir.

Almanya Vize Reddi 14. Madde

Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir: Vizeniz olmayan bir Schengen bölgesine vizesiz şekilde gitmeniz ve sınır polisi tarafından Ülkenize geri döndürülmüş olmanız yapılan vize başvurusunun reddine sebebiyet vermektedir.

Almanya Vize Reddi 15. Madde

Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır: Transit geçişlerde girilen Scghengen bölgesinden çıkış uçak biletlerinizi ibraz etmemeniz ara geçişleri sunmamanız yapacağınız vizenin ret olmasına sebep olmaktadır.

Almanya Vize Reddi 16. Madde

Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir: Zorunlu seyahat sağlık sigortası sunmamanız gene vizenizin ret olmasına sebep olmaktadır. Bu seyahat sağlık sigortası 30 bin € teminatlı ve seyahat sürenizin tamamını kapsar şekilde sunulması gerekmektedir. Aksi takdir de vizenizin ret ile sonuçlanmasına sebep olmaktadır.

Yukarıda belirtilen sebepler vizenizin Almanya vize ret nedenleri olarak sıralanabilmektedir. Her başvuru sahibi bu ret sebeplerine dikkat edecek seyahat amacını ve koşullarını acık acık ibraz etmeli ve eksiksiz ve doğru olarak başvuru dosyasını hazırlayarak başvurusunu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bizimle her konuda iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Vize Merkezi bu zorlu süreçte siz değerli yolcularımıza destek ve danışmanlık sağlamaktadır.

Almanya Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

Sizler de Almanya vize reddi geldi ne yapmalıyım? diye merak ediyorsanız aşağıdaki bilgilere göz atabilirsiniz.

Almanya vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Almanya Konsolosluğu tarafından verilen Almanya vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Almanya vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Almanya vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.

Vize Merkezi - Almanya Schengen vize departmanı çağrı merkezini arayarak Almanya Schengen vize (90 güne kadar konaklamalı) başvuru evraklarını temsilcilerimizden bir ''bilgi e-maili'' olarak ücretsiz talep edebilirsiniz. Vize Merkezi - Almanya vize departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Vize harç ücretinin yanı sıra belli bir hizmet bedeli ödeyerek Vize Merkezi aracılığıyla seyahat amacınıza uygun, eksiksiz, doğru ve hızlı bir başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi’nden alacağınız hizmet sayesinde yorucu prosedürlerle uğraşmadan, kolay ve hızlı randevuyla vize başvurunuzu sağlama alabilirsiniz. Konuyla ilgili Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Almanya vize başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.

Vize Merkezi olarak Almanya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz. 0212 970 05 01

Almanya vize reddi

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Almanya vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır?
  D.G, 30 Mar 2022, 09:23

  Merhabalar, Ailem anne ve babam Almanya’da yaşıyor. Ben Yaklaşık 6 sene önce evlenerek geri kesin geri dönüş ile Türkiye’ye döndüm. Ailem çalışmadığı için bana davetiye gönderemedi bende bu sebeple turist vize başvurusunda bulundum. Almanya vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır? Başvurumun ret edilmesine anlam veremedim ben zaten orada senelerce yaşadım ve kendi isteğimle kesin dönüş yaptım. Sadece ailemi görmek için Almanya’ya gitmek istiyorum. Başvurumun tekrar değerlendirilmesi için ne yapmalıyım? Ret sebebi olarak 10 maddeyi işaretlemişler Kalış amacıma ve koşullarıma inanmadıklarını belirtmişler bunun için ne yapabilirim? Bilgi almak istiyorum, güzel çalışmalar, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya vizesi reddi 2022
  H.G, 14 Şub 2022, 10:13

  Selamlar, Almanya’ya 2020 yılında turistik amaçlı vize başvurusunda bulundum. Fakat ret yeşim sebebi ise geri döneceğime inanmamış olmalarıydı. Almış olduğum Almanya vizesi reddi 2022 yılında şimdiki başvurumu etkiler mi? Ret almamak için ne yapmam gerekir? Ben çalışanım ve başvuru yaptığım zamanda çalışandım ret sebebim ne olabilir? Nelere dikkat etmeliyim? Sizden bilgi rica ediyorum, Bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. Şimdiden yardımlarınız ve cevabınız için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya vizesi reddi 2021
  Ş. s., 07 Oca 2021, 17:28

  İyi Günler, Almanya için yaptığım başvuruda olumsuz karar verildi. Planım 15 günlük bir Avrupa gezisiydi. Merkezim Almanya olacaktı ve çevresindeki ülkeleri gezmek istiyordum. Ama Almanya Konsolosluğu ret kararı verdi. Almanya vize ret kararına İtiraz etme hakkım var mı? 1 ay önce aldığım Almanya vizesi reddi 2021 yılı içinde tekrar başvuru yapmam mümkün mü, nasıl bir yol izleyebiliriz, bana nasıl destek verebilirsiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Vize Reddi
  U. Gerikoğlu, 24 Eyl 2016, 16:56

  Merhabalar ben umut vize başvurusu yapmıştım Almanya Vize Reddi aldım. Ret edilme sebebi de seyahat amacı ve şartları gösteren kanıtlayıcı belgeler inandırıcı değil diye sebep sunmuşlar. Almanya'ya gitme amacım kuzenimin düğünü içindi fakat davetiyemiz yoktu şimdi geldi. İtiraz dilekçesi yazarak tekrar başvuru yapmamı ve davetiyeyi eklememi söylediler ama yinede tam olarak emin olamadığım için bu konuda ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verir mi siniz acaba. teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp