Almanya Vizesi Reddi

Almanya vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Almanya vize başvurularınız için hazırlamış olduğunuz evrakların güncel tarihli olmasına özen göstermeli ve sunulacak belgelerin bilgisine sahip olmalısınız. Almanya vizesi başvuruları hakkında verilecek kararlar ilgili Almanya konsolosluklarının çalışma alanı içerisindedir. Bu sebeple Almanya vize başvurularınız için eksiksiz bir şekilde sunmuş olduğunuz evraklar vize almanızı garanti etmemektedir.

Almanya Vizesi Ret Sebepleri

Almanya vizesi ret sebepleri maddeler halinde aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır:

Vize zorunlu evrakları

Almanya seyahati için vize başvurusu esnasında sunulması zorunlu olan vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası gibi evraklar bulunmaktadır. Bu evraklardan herhangi birinin eksik ya da hatalı sunulması vize reddi alınmasına neden olabilir.

Seyahat amacı ve vize türü

Kişiler Almanya vize başvurusu yaparken seyahat amaçlarına ve mesleki durumlarına göre başvuracakları vize türünü net olarak belirlemelidir. Turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi vize türlerinden hangisi seyahat amacına en uygun vize türü ise ilgili vizenin şartlarını yerine getirmelidirler. Aksi takdirde vize reddi alınabilir.

Finansal ve ekonomik durum

Kişilerin seyahat giderlerini karşılayacağını ispat eden banka hesap dökümü, gelir belgesi, maaş bordroları, tapu, kira geliri gibi tüm evrakları hatasız ve eksiksiz hazırlaması gerekir. Yetersiz ya da eksik evraklar vize reddine neden olabilir.

Seyahat planlamasının inandırıcı olması ve ülkeye geri dönüşün ispatı

Kişiler Almanya vize başvuru dosyalarına seyahat planlamalarını net şekilde gösteren tüm belgeleri uçak bileti ve otel rezervasyon bilgileri de dahil olarak eklemelidir. Konsolosluk seyahat planlamasını inandırıcı bulmadığı başvuruları reddedebilmektedir. Aynı şekilde Almanya seyahati sonrası kişinin kendi ülkesine döneceğini ikna edici kanıtların ve belgelerin de ibraz edilmesi gerekir.

Schengen ülkelerine giriş yasağı

Schengen ülkelerinin aldığı ortak kararlar doğrultusunda oluşturulan Schengen Bilgi Sistemi’nde (SIS), Schengen üye ülkelerinden herhangi birine giriş yasağı kaydı olan kişiler Almanya ve diğer Schengen ülkelerine de giriş yapamamakta ve başvuruları reddedilmektedir.

Schengen vize süresi

Schengen vizesinde konaklama süresi 6 ay içinde en fazla 90 gün olacak şekilde verilmektedir. Başvuru sahibi son 6 ay içinde herhangi bir Schengen ülkesinde 90 gün konaklama yaptıysa Almanya vize başvurusu ret kararıyla sonuçlanabilmektedir.

Kamu güvenliği

Schengen kanunlarına göre, herhangi bir Schengen üye ülkesinin sınırları içinde kamu düzeni ve güvenliği konusunda tehdit oluşturan kişilerin vize başvuruları reddedilmektedir. Bu durum Almanya vizesi ret sebepleri içinde yer almaktadır.

Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

Almanya vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Almanya Konsolosluğu tarafından verilen Almanya vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Almanya vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Almanya vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.

Vize Merkezi - Almanya Schengen vize departmanı çağrı merkezini arayarak Almanya Schengen vize (90 güne kadar konaklamalı) başvuru evraklarını temsilcilerimizden bir ''bilgi e-maili'' olarak ücretsiz talep edebilirsiniz. Vize Merkezi - Almanya vize departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Vize harç ücretinin yanı sıra belli bir hizmet bedeli ödeyerek Vize Merkezi aracılığıyla seyahat amacınıza uygun, eksiksiz, doğru ve hızlı bir başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi’nden alacağınız hizmet sayesinde yorucu prosedürlerle uğraşmadan, kolay ve hızlı randevuyla vize başvurunuzu sağlama alabilirsiniz. Konuyla ilgili Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Almanya vize başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Almanya vize başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.

Vize Merkezi olarak Almanya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz.

Yükleniyor...