Almanya vizesi reddi 2021

Ş. s. 07/01/21, 17:28
İyi Günler, Almanya için yaptığım başvuruda olumsuz karar verildi. Planım 15 günlük bir Avrupa gezisiydi. Merkezim Almanya olacaktı ve çevresindeki ülkeleri gezmek istiyordum. Ama Almanya Konsolosluğu ret kararı verdi. Almanya vize ret kararına İtiraz etme hakkım var mı? 1 ay önce aldığım Almanya vizesi reddi 2021 yılı içinde tekrar başvuru yapmam mümkün mü, nasıl bir yol izleyebiliriz, bana nasıl destek verebilirsiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Öncelikle Almanya vizesi hakkında bizleri Vize Merkezi’ni tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Almanya vizesi başvuru sonuçlarında ret kararı alınması durumunda yetkili temsilcilik tarafından pasaportunuz ile birlikte 16 maddelik bir ret kararı mektubu da tarafınıza iletilmektedir. Ret belgesinde yazan maddeler üzerinde konuşmamız ve bir çözüme ulaşmamız gerekecektir. Bu neden ile aldığınız ret kağıdını incelememiz ve verilen karar doğrultusunda neler yapmamız gerektiğini planlamalıyız. Redde itiraz süreci bulunmakta olup verilen karara karşın ek evrakları hazırlayarak ve itiraz dilekçenizi oluşturarak bağlı olduğunuz konsolosluğa şahsen veya e-mail yolu ile itirazda bulunabilirsiniz.

Almanya vize ret kararı ile sonuçlanma sebepleri hakkında; söylemiş olduğunuz bilgilere istinaden 15 gün boyunca Almanya’da kalıyor olmanız en önemli ret kararı olduğunu söyleyebiliriz. 15 günlük bir otel belgesi sunup tüm süreçte orada kalıyor olmanız inandırıcı gelmemiştir. Yapılması gereken tüm seyahat planınızı açık bir şekilde kendilerine belirtmeniz ayrı ayrı oteller ile bunları kanıtlamanız gerekiyordu. Almanya vizesi ret kararı sonrasında itiraz tarihinizden itibaren incelenmesi 1 ile 3 ay kadar sürebilir. Bu noktada dilerseniz yeni bir başvuru yapma hakkınız vardır. Bu durumda yapmak isteyeceğiniz yeni başvurunuzda sizlerden isteyeceğimiz belgeler özetle; pasaportunuzun aslı, fotoğraf, geçim kaynaklarınızı gösterir belgeler, çalışma belgelerini, e-devlet dokümanlarınız, tüm seyahatinizi içerir konaklama belgeleriniz, seyahat sağlık sigortanız olarak söyleyebiliriz. Başvurunuz için doldurulacak schengen vizesi başvuru formu, yazılacak olan iyi niyet yazılarını ve randevu işlemleriniz tamamen Vize Merkezi danışmanlık servisi çatısı altında yapılmaktadır.

Almanya vizesi reddi 2021 yılı için güncel tüm bilgi ve detaylara Vize Merkezi uzman müşteri temsilcilerimizden ulaşabilir ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Ç.L 26/03/21, 14:40

Merhaba; 3 yıl önce vize başvuru sonucum ret olarak gelmişti ancak seyahatim çok önemli olmadığı için ret ile ilgili itiraz işlemleri hakkın bilgi almamıştım. Almanya vizesi reddi 2021 için itiraz hakkımız var mı? Bilgi verirseniz memnun olurum.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 26/03/21, 14:47

Merhabalar; Yapmış olduğunuz vize başvurularınız Almanya Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Vize başvurunuzun ret olarak değerlendirilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Başvurunuzda yeterli banka hesap bakiyesinin bulunmaması, eksik evrak veya yetersiz evrak ile başvuruda bulunmak, ulaşım ve konaklama yerinize ait rezervasyonların ve seyahatinizin inandırıcılığının bulunması gibi Almanya vizesi ret olarak değerlendirmesinin birden fazla sebebi olabilecektir. Başvurunuzda profesyonel destek alarak gerçekleştirmemeniz hata yapmanıza sebep olabilmektedir. En az 12 ay çalışan olmanız önemli bir kriterdir veya yeterli gelirinizin olmaması halinde banka hesabınızı güçlendirmeli veya Sponsor tarafından başvurunuzu gerçekleştirmenizde faydalı olabilmektedir.

Başvurunuzda sunmuş olduğunuz seyahat poliçenizin geçersiz olması, tüm koşulları ve teminatları içermemesi, orijinal olmaması da başlı başına vize reddine sebebiyet vermektedir. Pasaportunuzun değerlendirme sonucu sonrasında tarafınıza teslim edildiğinde ve Almanya vize ret olarak verilmesi halinde önce tarafınıza verilecek olan vize reddi kağıdını incelemeli ve size hangi madde/maddelerden dolayı vize reddi verildiğini kontrol etmelisiniz. Birden çok madde işaretlenebilir eğer evraklarınız ile ilgili bir madde işaretlenmez ve Ülke topraklarını terk etmeyeceğiniz anlaşıldığı üzere ret verilmiştir işaretlenmişse bu genel bir vize reddi olmaktadır.

Almanya vizesi reddi 2021 itirazları

Almanya Konsolosluğu, başvuru sahiplerinin vize reddi alması halinde karara itiraz hakkı tanımaktadır. Almanya vizesi ret başvuru işlemlerinizin, Konsolosluk tarafından paylaşılmış e-posta adresine elektronik ortamda kabul edilmektedir. Vize itirazınızı gerçekleştirmeden önce Almanya Konsolosluğuna hitaben yazılmış Almanya vize reddi dilekçesi hazırlamalısınız bu dilekçenin yanı sıra pasaportunuzun ön yüzünü, vize reddi kağıdınızı tarayıcıda taratarak okunaklı bir şekilde bu üç ayrı belgeyi ilgili e-posta adresine yönlendirmelisiniz. Almanya Konsolosluğu, yapılan tüm vize itirazlarına geri dönüş yapmama hakkına sahiptir, dönüş sağlanması halinde sizden Almanya vize ret verilmesine sebep olan bazı belgeleri yeninden güncel olarak temin etmenizi ve bu belgeler ile birlikte Konsolosluğa gelmeniz için size randevu oluşturabileceklerdir. Hazırlayacağınız belgelerin daha önce yapmış olduğunuz başvurunuzda sunduğunuz belgeler olarak değil güncel tarihli olarak sunmanızı tavsiye ederiz.

Almanya vizesi reddi 2021 vize dilekçelerinizi Vize Merkezi tarafından düzenletebilirsiniz. Vize itiraz işlem süreleri kabul edilmesi halinde oldukça uzun süreleri bulabilmektedir. Bunun yerine yeni bir Almanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bizleri 0212 970 05 01 numaralı telefondan aramanız yeterli olacaktır.

Saygılarımızla.

Tuğçe Çelik

Almanya vizesi reddi

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI