Almanya vizesi reddi 2021

Ş. s. 07/01/21, 17:28
İyi Günler, Almanya için yaptığım başvuruda olumsuz karar verildi. Planım 15 günlük bir Avrupa gezisiydi. Merkezim Almanya olacaktı ve çevresindeki ülkeleri gezmek istiyordum. Ama Almanya Konsolosluğu ret kararı verdi. Almanya vize ret kararına İtiraz etme hakkım var mı? 1 ay önce aldığım Almanya vizesi reddi 2021 yılı içinde tekrar başvuru yapmam mümkün mü, nasıl bir yol izleyebiliriz, bana nasıl destek verebilirsiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Öncelikle Almanya vizesi hakkında bizleri Vize Merkezi’ni tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Almanya vizesi başvuru sonuçlarında ret kararı alınması durumunda yetkili temsilcilik tarafından pasaportunuz ile birlikte 16 maddelik bir ret kararı mektubu da tarafınıza iletilmektedir. Ret belgesinde yazan maddeler üzerinde konuşmamız ve bir çözüme ulaşmamız gerekecektir. Bu neden ile aldığınız ret kağıdını incelememiz ve verilen karar doğrultusunda neler yapmamız gerektiğini planlamalıyız. Redde itiraz süreci bulunmakta olup verilen karara karşın ek evrakları hazırlayarak ve itiraz dilekçenizi oluşturarak bağlı olduğunuz konsolosluğa şahsen veya e-mail yolu ile itirazda bulunabilirsiniz.

Almanya vize ret kararı ile sonuçlanma sebepleri hakkında; söylemiş olduğunuz bilgilere istinaden 15 gün boyunca Almanya’da kalıyor olmanız en önemli ret kararı olduğunu söyleyebiliriz. 15 günlük bir otel belgesi sunup tüm süreçte orada kalıyor olmanız inandırıcı gelmemiştir. Yapılması gereken tüm seyahat planınızı açık bir şekilde kendilerine belirtmeniz ayrı ayrı oteller ile bunları kanıtlamanız gerekiyordu. Almanya vizesi ret kararı sonrasında itiraz tarihinizden itibaren incelenmesi 1 ile 3 ay kadar sürebilir. Bu noktada dilerseniz yeni bir başvuru yapma hakkınız vardır. Bu durumda yapmak isteyeceğiniz yeni başvurunuzda sizlerden isteyeceğimiz belgeler özetle; pasaportunuzun aslı, fotoğraf, geçim kaynaklarınızı gösterir belgeler, çalışma belgelerini, e-devlet dokümanlarınız, tüm seyahatinizi içerir konaklama belgeleriniz, seyahat sağlık sigortanız olarak söyleyebiliriz. Başvurunuz için doldurulacak schengen vizesi başvuru formu, yazılacak olan iyi niyet yazılarını ve randevu işlemleriniz tamamen Vize Merkezi danışmanlık servisi çatısı altında yapılmaktadır.

Almanya vizesi reddi 2021 yılı için güncel tüm bilgi ve detaylara Vize Merkezi uzman müşteri temsilcilerimizden ulaşabilir ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x