iData Almanya Premium Lounge Hizmeti

iData Almanya Premium Lounge Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz, Almanya’ya 90 günü aşmayan turistik, ticari, eğitim, aile ya da arkadaş ziyareti gibi amaçlarla bir seyahat planlıyorsunuz ve gerçekleştireceğiniz işlemler için çok mu yoğunsunuz? Öyleyse bu makalemizde sizi iData Almanya Premium lounge hizmeti konusunda detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz. Almanya vize başvurunuzu ev konforunda ve hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız bu makalemiz sizin için… 

iData Almanya, Almanya’ya planlanan turistik, ticari, kültürel, ziyaret gibi amaçlarla 180 günlük süreçte 90 günü aşmayan kısa süreli seyahatlerin vize başvuruları için Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir başvuru merkezidir. Hemen belirtmek isteriz ki, iData Almanya sadece hizmet sağlayıcı bir başvuru merkezidir ve başvuru dosyanızın hazırlanması konusunda sorumluluk almamaktadır. 

iData Almanya vize aracılığıyla gerçekleştireceğiniz vize başvurularınız, başvuru merkezi aracılığıyla, sizin ikamet ilinize göre yetkili olan Almanya Konsolosluğu’na iletilir. Örneğin, Ankara veya civar şehirlerden birinde ikamet ediyorsanız, vize başvurunuzun değerlendirmesinde Ankara Almanya Büyükelçiliği yetkilidir. 

Vize başvurunuzdan önce randevu almanız gerekmektedir. Vize başvuru dosyanız ise, randevu gününüzden önce mutlaka hazır olmalıdır. Yine şunu da belirtmek isteriz ki, vize başvuru dosyanız eksik, yanlış ya da çelişkili bilgiler içeriyorsa iData Almanya’nın başvuru dosyanızı kabul etmeme hakkı vardır. Bu sebepten Almanya vize başvurularınız için yasal olarak faaliyet gösteren danışmanlık ofislerinden destek almanızı tavsiye ederiz. 

Bununla birlikte iData Almanya, başvuru anında ücret karşılığında satın alabileceğiniz hizmetler sunar. Özellikle yoğun bir çalışma hayatı olan ve sık sık seyahat eden üst düzey yöneticiler ve iş insanları tarafından tercih edilen iData Almanya VIP hizmet de bunlardan biridir. Eğer söz konusu amaçlarla Almanya seyahatiniz için başvuru yapacaksanız, VIP özellikli randevu alabilirsiniz. Konumuzu sizler için detaylandırmaya çalışalım. Dilerseniz Almanya vize başvurusu hakkında bilgi almak için internet sitemizin ilgili linkini ziyaret edebilirsiniz. 

Almanya Vize Danışmanlık

Vize danışmanlık ofislerinden destek alarak yapacağınız Almanya vize başvurularınızda, dosyanız iData Almanya ofislerine, danışmanlık ofisinde sizinle ilgilenen müşteri temsilciniz tarafından iletilebilir. Son 5 yıl içinde bir Schengen ülkesine vize başvurusunda bulunup vize aldıysanız iData Almanya ofisine şahsen gitmenize de gerek yoktur. Çünkü biyometrik işlemlerden parmak izi kaydınızın geçerliliği 5 yıl boyunca devam edecektir. 

Bu sebepten danışmanlık ofisindeki temsilcinizin randevu gün ve saatinizde iData Almanya başvuru merkezinde bulunarak dosyanızı iletmesi yeterlidir. 

Bununla birlikte bu sizin bir Schengen ülkesine ilk vize başvurunuz ise, yine bir vize danışmanlık ofisinden destek almanızı yine tavsiye ederiz. Zira eksik, yanlış ya da çelişkili bilgilerle yapılan vize başvuruları reddedilmektedir.  

iData Almanya Vizesi Premium Lounge Hizmet Alımı 

Almanya vize başvurunuzu daha rahat bir ortamda ve hızlı bir şekilde yapacağınız özel bir hizmet almak istiyorsanız, iData Almanya ofislerinden iData Almanya vizesi Premium lounge başvurusunda bulunabilirsiniz. Aslında bu, vizeden ziyade başvuruda bulunacağınız Almanya vize türünüz için almak isteyeceğiniz özel bir hizmettir. 

iData Almanya VIP hizmet, amacınıza göre almanız gereken vizenizin başvuru işlemlerinin, randevu gün ve saatinde daha rahat ve hızlı tamamlanmasını sağlar. Bu işlemler size özel hazırlanmış bir odada, içecek ikramları eşliğinde yürütülecektir. Burada şunu belirtmek isteriz: VIP hizmet randevusu almak için Almanya vize randevu alımı sırasında mutlaka VIP hizmeti seçmiş olmalısınız. Eğer randevunuzu normal hizmet alımı şeklinde onayladıysanız, randevu gününüzde, iData ofislerinde tercihinizi VIP olarak değiştirmeniz mümkün olmayacaktır.  

iData Almanya vizesi Premium lounge başvurunuzla VIP hizmetiniz için size özel hazırlanan odada randevunuzun tamamlanmasının yanında fotokopi ve faks işlemleri, başvuru takip hizmeti ve mesaj ile başvuru durumunuzun tarafınıza bilgi verilmesi ek ücret talep edilmeden sunulan hizmetlerdendir. 

Ancak tüm Türkiye’deki iData Almanya vize başvuru ofislerinde kullanılabilen VIP hizmette, vize başvuru formu doldurma, biyometrik işlemler, kargo ile pasaport teslimatı gibi işlemler için ek ücret talep edilmektedir. Almanya vize işlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşmak için internet sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.  

iData Almanya Vizesi Premium Lounge Başvurusu 

iData Almanya vizesi Premium lounge başvurusu konusunu maddeler halinde açıklayalım. 
Başvurunuz öncesindeki bir adım olarak Almanya vize başvurunuz için online randevu almalısınız. Ve bu randevu sırasında VIP hizmet seçeneğini işaretlemelisiniz. Bir sonraki adım ise gerekli evrakları hazırlamak olmalıdır. İlki online olarak doldurmanız gereken vize başvuru formudur. Burada iki noktadan söz etmek isteriz:

Vize başvuru formunuzu doldurduktan sonra çıktısını almalısınız. Ayrıca başvuru formunun 5,6 ve 7. Sayfalarını şahsen imzalamanız elzemdir. İmzalanmış, tamamı doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş başvuru formunuzun tüm sayfalarını, diğer evraklarınızla birlikte yine şahsen randevu gününüzde yanınızda götürmelisiniz. 

İsterseniz başvuru formunuzun çıktısını alarak elle de doldurabilirsiniz. Birinci maddede yer verdiğimiz geri kalan her şeyi yine dikkate almalısınız. Ancak burada daha çok zaman harcayacağınızın altını çizmek isteriz. 

Vize başvuru formunuz dilerseniz ek ücret ödemeniz koşuluyla sizin için iData ofislerinde doldurulmaktadır. Randevu gününde ofise gittiğinizde iData Almanya vizesi Premium lounge hizmeti kapsamında başvurunuz için gerekli elektronik çıktı, fotokopi ve faks hizmetlerini 20 sayfaya kadar ücretsiz yaptırabilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isteriz ki, kişisel verilerin korunması kapsamında, USB içerisinde bulunan evraklar ile işlem yapılmamaktadır. 

Başvurunuz için gerekli olan biyometrik fotoğrafları iData ofisinde, Almanya Konsolosluğu’nun belirlediği şartlara göre çektirebilirsiniz. Ancak bu hizmet de ek ücrete tabiidir. Bundan sonraki adım ise başvurunuzun tamamlanması ve dosyanızın ikametinizi kapsayan Almanya Konsolosluğu’na gönderilmesidir. Siz işlemlerinizi tamamlayıp ofisten ayrılabilirsiniz. 

Başvuru sürecinizi takip etme ve bu konuda mesajla bilgilendirme de ödeyeceğiniz rutin ücrete dahildir. Ancak pasaportunuzun tesliminin kargo ile yapılmasını talep ederseniz ek ücret ödemeniz gerekmektedir. İkamet bölgenize göre Almanya vize işlemlerinizle ilgilenecek konsolosluk hakkında detaylı bilgilere internet sitemizin ilgili linkinden ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. 

iData Almanya Premium Lounge Hizmeti Şartları

iData Almanya Premium lounge hizmeti şartlarını da yine maddeler halinde verelim. Başvuru ofisleri için yetki sınırlandırması bulunmamaktadır. Dilediğiniz herhangi bir ofisten vize başvuru işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. 

iData ofisleri, siz Almanya’ya gitmek isteyen vize başvuru sahiplerine sadece lojistik hizmet sağlamaktadır. Sizden aldığı pasaport, gerekli evraklar dosyası ve geçerli vize ücretlerini alarak bu evrakları, İstanbul’daki Almanya Başkonsolosluğu, Ankara’daki Almanya Büyükelçiliği ve İzmir’deki Almanya Konsolosluğu’na teslim etmekle yükümlüdür. Tüm işlemler tamamlandığında evraklar yetkili Almanya Konsolosluğu tarafından iData ofislerine teslim edilir. 

iData ofislerine yapacağınız tüm başvurularınız randevulu olmalıdır. Öyle ki randevunuz sırasında VIP seçeneğini de belirtmeniz şarttır. Yoksa iData Almanya Premium lounge hizmeti almanız mümkün değildir. Eksik evrak ile yaptığınız vize başvurunuzdan dolayı ret alırsanız bu iData ofisleri sorumluluğunda değildir. 

Almanya vize türünüze göre ücretiniz, vize işlemleriniz karşılığında konsolosluklar adına iData ofisi tarafından tahsil edilmektedir. 
Unutmayın ki iData ofisleri sadece vize başvuru işleminizi kabul ederek konsoloslukla aranızda köprü kurmaktadır. Vize sonucundan kesinlikle sadece Almanya Konsolosluğu sorumludur. 

iData Almanya Premium lounge hizmetini de sadece Almanya’ya gerçekleştireceğiniz turistik, ticari, eğitim, staj, kültürel, fuar, aile ve arkadaş ziyareti gibi amaçlarla, 180 günlük süreçte 90 günü aşmayan seyahatleriniz için kullanabilirsiniz. Bazı şehirlerde iData ofisleri mobil olarak hizmet vermektedir. Bunlardan gerçekleştireceğiniz başvurularda, başvuru tarihi ile seyahat tarihiniz arasında en az 30 günlük süre olmalıdır. 
Doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırladığınız evraklarınız iData aracılığıyla konsoloslukların vize bölümüne teslim edilmesinin ardından vize başvurunuzun sonucuna ortalama 15 gün içerisinde karar verilmektedir. Almanya Konsolosluğu’nun belirtmiş olduğu süre ise 1 aydır. 

Almanya vize başvurularınızı iData Almanya Premium lounge hizmeti ile gerçekleştirmeniz vize değerlendirme sürecinde size bir öncelik tanımaz. Söz konusu Almanya iken Almanya vatandaşlığına geçiş konusunda da bilgi almak isterseniz internet sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

iData Premium Lounge Ücreti

iData Premium lounge ücreti konusunu da maddeler halinde detaylandıralım. 

  • iData Almanya vize ücreti; konsolosluk harcı ile iData ofisinin koordinasyon bedelini içermektedir. Ancak VIP hizmet almak isterseniz ek olarak iData Premium lounge ücreti konusu da devreye girmektedir.  
  • iData Almanya VIP hizmeti bedeli, 12 yaş altı başvuru sahipleri için değişiklik göstermektedir. Yine ücretiniz, başvuru yapacağınız Almanya vize türüne göre de değişiklik göstermektedir. Bundan sebep başvuru yapacağınız dönemde, ilgili iData ofislerini arayarak güncel ücret bilgisini öğrenmeniz en sağlıklısı olacaktır. 
  • Almanya vize başvurunuz için ödemeniz gereken konsolosluk harcınızın ücreti de randevu gün ve saatinde iData ofislerinde tahsil edilir. 
  • Burada iData ofislerinde yapmanız gereken ödemelerin Euro olarak alınacağını belirtmek isteriz. Ve ayrıca yalnızca banknot olarak kabul edilen ödemelerde, 200 Euro üzeri banknot kabul edilmemektedir. 
  • iData Almanya vize ücreti olan hizmet bedeli ise Türk Lirası olarak alınmaktadır. Dilerseniz ödemenizi kredi kartıyla da yapabilirsiniz. 
  • Vizenizin olumsuz sonuçlanması iData ofisinin sorumluluğunda olmadığından, diğer ücretler gibi iData Premium lounge ücreti de tarafınıza iade edilmeyecektir.

Almanya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp