Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 54 35

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Almanya Vize Merkezi, Gaziantep

Ülke olarak büyük bir üzüntü yaşadığımız son depremden en fazla etkilenen illerin başında Gaziantep gelmektedir. Depremin yaraları sarılmaya çalışırken diğer taraftan da Gaziantep'te hayat devam etmektedir. Türkiye'nin tarım, sanayi ve turizm faaliyetlerinin geçmişte yoğun olarak yaşandığı ilden, gerek deprem nedeniyle ve gerekse ticari, eğitim, spor ve kültürel faaliyetler için seyahatler yapılmaktadır. Türklerin yoğun olarak yaşadığı bir ülke olmasından dolayı Almanya'ya, gerek ticari ve gerekse eğitim ve turistik amaçlı pek çok ziyaretler yapılmaktadır.

Almanya vize merkezi, Gaziantep başvuruları ile ilgili merak edilen konular ve başvuru sürecinde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair açıklamalarla ilgili bu sayfada bilgi verilecektir. Yakın zamanda Almanya'ya seyahat planlayanlar için faydalı bilgilerin yer aldığı yazıdan istifade etmeniz dileğiyle.

Almanya Vize Başvuru İşlemleri Nelerdir?- Gaziantep

Her vize türüne göre başvuru işlemlerinin farklılık gösterdiği dikkate alınarak, başvuru sahibinin yapması gereken hususlar şunlardır:

 • Öncelikle hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirleyin. Çünkü yapacağınız başvuru işlemlerini seçtiğiniz vize türüne göre gerçekleştireceksiniz.
 • Konsolosluklar kısa süreli vize işlemleri ile ilgili doğrudan hizmet vermektedir. Bunun için konsolosluğun yetki verdiği vize hizmet merkezlerine veya A tipi seyahat acentelerinden vize almanız gerekir.
 • Eğer aile birleşimi, iş kurma, eğitim öğretim gibi uzun süreli seyahat düşünüyorsanız, konsolosluklardan veya Almanya Ankara Büyükelçiliği'nden vize işlemlerini yaptırmanız gerekir.
 • Vize işlemlerini gerçekleştirmeden önce randevu almanız gerekir. Randevusuz vize işlemleri yapılmamaktadır.
 • Eğer 2014 tarihinden sonra parmak izi vermediyseniz ve 12 yaşından büyükseniz; randevu alarak parmak izi ve diğer biyometrik bilgilerinizi konsolosluğa sunmanız gerekir.
 • Başvuru işlemleri için Almanya vize başvuru formunu internet üzerinden; eksiksiz olarak ve büyük harflerle doldurduktan sonra çıktısını alarak ıslak imza ile imzalamanız gerekir.
 • Her vize türü için farklı ücretlendirme olduğu için seyahat edeceğiniz vize türüne göre harç ücretini yatırmanız gerekir. Bu ücrete vize merkezlerinden alacağınız danışmanlık hizmeti ücretleri dâhil değildir.
 • Tüm evrakları tamamlatıp teslim ettikten sonra konsolosluk yetkililerinde başvuru dosyanızın değerlendirilmesi sürecini beklemeniz gerekmektedir.

Almanya Vize Türleri Nelerdir? - Gaziantep

Gaziantep'ten Almanya'ya seyahat yapmak için başvuru yapılabilecek vize türleri; turistik vize, ticari vize, fuar vizesi, transit vize, aile ziyareti vizesi, Erasmus vizesi, staj vizesi, aile birleşim vizesi, kültürel ve sportif etkinlik vizesi gibi vize türleri vardır.

2023 Yılı Almanya Vizesi Harcı Ne Kadardır? -Gaziantep

Almanya vize harcı, alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Almanya kısa süreli vizeler, 6 aylık süre içinde 3 aydan daha uzun olmayacak şekilde yapılan seyahatler için verilmektedir. Schengen vizesi için başvurularda alınan harç 90 Euro'dur. Vize ücreti olarak 6-12 yaş arası çocuklardan 45 Euro alınırken ve 0-6 yaş çocuklardan vize harcı talep edilmemektedir. Diğer vize türlerinde ise harç ücretleri 2023 yılı için şöyledir:

 • Turistik vize için 90 euro
 • Ticari vize için 90 euro
 • Ziyaret vizesi için; 90 euro
 • Transit vize için; 90 euro
 • Öğrenci vizesi için; 90 euro
 • Kültürel vize için; 90 euro tahsil edilmektedir.

ALmanya Aile birleşimi ve eğitim görme gibi D tipi uzun süreli vize başvurularında, vizenin türüne ve vize süresine bağlı olarak farklı ücretler talep edilmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü ile ilgili güncel bilgileri, vize danışmanlık merkezlerimizi +90 342 255 54 35 telefon numaramızdan arayarak ya da [email protected] mail adrresimize yazarak öğrenmeniz mümkündür. Başvuru sırasında harç ücretinin ödendiğine dair hesap belgesinin de dosyaya konulması gerekir.

Vize Başvuru Süreci ve Seyahatlerde Nelere Dikkat Edilmelidir? - Gaziantep

Almanya vize başvuru süreci ve seyahatlerde şu hususlara dikkat edilmelidir: Başvuru işlemleri için sunulan belgeler güncel ve eksiksiz olmalıdır. Hangi Schengen ülkesine önce giriş yapılacaksa o ülkenin konsolosluğundan vize almanız gerekir. Bazı durumlarda evrakların aslı da konsolosluk görevlilerince talep edilmektedir. Bu durum dikkate alınmalıdır.

Almanya vize merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.