Yunanistan vize merkezine hoş geldiniz. Yunanistan vize işlemleri hakkında merak ettiğiniz bilgileri web sitemizde sizin için derledik. Yunanistan vize başvuru işlemlerinizi başından sonuna dek takip ediyoruz. Yunanistan vizesi hakkındaki sorularınız için bize ulaşmanız yeter. Sorularınızı yanıtlamak için sizleri bekliyor olacağız.

YUNANİSTAN VİZESİ

 

Yunanistan seyahati yapmayı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, isteklerini gerçekleştirmek için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Bu talepleri ise sadece bu konu ile ilgili yetki verilmiş vize başvuru merkezleri veya akredite olarak kayıtlı olan turistik seyahat acenteleri tarafından Yunanistan Konsolosluğuna iletilebiliyor. Yunanistan’ın talep ettiği tüm vize çeşitleri ile ilgili hizmet veren Vize Merkezi, en kısa sürede talep edilen Yunanistan vizesinin alınmasında yardımcı olur.

Uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmetleri sunan Vize Merkezi, başvuru sürecinin tüm aşamalarında müşterilerinin yanında yer alır. Hazırlanması gereken evraklar ile ilgili tüm ayrıntılar, olumsuz karar çıkmaması için neler yapılması gerektiği ve takip işlemleri gibi tüm konularda hizmet veren Vize Merkezi’nin Yunanistan Vize İşlemleri Departmanı, vize başvurularını olumlu olarak sonuçlanması için eksiksiz danışmanlık hizmeti verir.

Türkiye’de bulunan resmi Yunanistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği, talep edilen vizelerle ilgili karar verme yetkisi olan tek kurumlardır. Yunanistan vizesi almak için talep edilen evrakları ve diğer şartları da belirleyen bu temsilciliklerin aldığı en güncel kararlarla ilgili Vize Merkezi başvuru sahibini bilgilendirerek işlemlerin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlar.  

Yunanistan için yapılacak tüm vize işlemleri ile ilgili tüm soruların cevapları uzman kadrosuyla hizmet veren Vize Merkezi’dir.


Türkiye’nin komşularından Yunanistan Cumhuriyeti, turistik ve ticari açılardan pek çok yabancı için cazibe merkezi konumunda bulunuyor. Uygun fiyatlı hizmetleri, zengin yerel kültürü, tarihi ve doğasıyla son yıllarda Türklerin de en çok tercih ettiği tatil seçenekleri arasında yer alıyor. Ülke ayrıca, bir yandan Balkanlar ve Türkiye üzerinden gelen yollar ile Akdeniz’e açılan limanları sayesinde uygun bir ticaret kapısı konumunda da bulunuyor. İş ve tatil seçeneklerinin uygunluğu Yunanistan’a yapılan ziyaretlerin sayısının da artmasını sağlıyor. Bu taleplerin artışıyla birlikte ülkeye gidişlerde yapılması gerekenler hakkında da pek çok sorunun oluşmasına neden oldu. Bu cevapların tamamı ise Vize Merkezi ve uzman kadrosunda bulunuyor.

Yunanistan, ülkeye gelmek isteyen Türkiye vatandaşlarından, sınırları içerisine girebilmeleri için vize alma zorunluluğu getiriyor. Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerden olan Yunanistan, yabancı ülke vatandaşlarına dâhil olduğu Schengen Anlaşması kuralları çerçevesinde vize veriyor. Uyguladığı vize politikasına göre, anlaşma dışında kalan tüm ülkelerin vatandaşları Yunanistan vizesi için başvurması gerekir. Bu kural Türkler için de geçerli.

Türkiye’den bu ülkeye gitmek isteyen umuma mahsus pasaport sahipleri için vizelerle ilgili kararlar Yunanistan’ın Türkiye’de bulunan temsilcilikleri tarafından değerlendiriliyor. Bu kurumlar, seyahat sebebine göre talep edilmesi gereken Yunanistan vizeleri ile ilgili takip edilmesi gereken aşamalar, hazırlanması gereken evraklar ve tüm diğer gereksinimler eksiksiz bir şekilde sunulduktan sonra son karar veriliyor. Yunanistan, ülkesine giriş için yapılan vize başvurularına olumlu olarak değerlendirirse, başvuru sahibine Yunanistan Schengen Vizesi verir.


YUNANİSTAN VİZESİ İÇİN SIK SORULAN SORULAR

 

Yunanistan Schengen Vizesi Nedir?

Yabancı ülkeler uyguladıkları vize rejimleri çerçevesinde farklı yabancı ülkelerin vatandaşlarına farklı vize taleplerinde bulunabilir. Vize, temel olarak bir ülkenin sınırları içerisine giriş hakkı tanıyan bir izin belgesidir. Bu sayede ülkenin güvenlik ve göç gibi durumları kontrol altına alınır. Yunanistan’ın da bu izin belgesini yabancılara verirken farklı uygulamaları bulunuyor.

Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkelerden biri olan Yunanistan, ayrıca Schengen Anlaşması ismi verilen bir sözleşmeyi de imzalamış durumda. Bu anlaşmaya taraf olan ülkelerin vatandaşları kendi aralarında vizeye ihtiyaç olmadan seyahat edebilme, yaşama ve çalışma hakkına sahip olurlar. Bu nedenle anlaşmaya imza atmayan ülkelerin vatandaşları bu bölgede yer alan bir yere seyahat edecekleri zaman Schengen vizesi almaları gerekir. Türkiye vatandaşları da Yunanistan’a gidebilmek için seyahat amaçlarına göre bir vize türü almak için başvurması gerekir. Yunanistan Schengen Vizesi talep edilirken başvuru sahibinden bazı ortak kuralların tamamlanması istendiği gibi, ülkeye özgü bazı şartların da karşılanması istenebilir.

Yunanistan Vize Çeşitleri Nedir?

Vize başvuruları tek türde olmaz. Hangi vizenin talep edilmesi gerektiğini ise istekte bulunacak olan kişinin seyahat amacı belirler. Yunanistan’a yapılacak vize başvurularında da bu kurala uymak gerekir. Örneğin ülkenin kültürel ve tarihi değerlerini görmek isteyenler Yunanistan Turistik Vize talep etmesi gerekir. Bir fuara katılacak olanlar ise Yunanistan Ticari Vize için başvurmaları daha doğru olacaktır. 90 güne kadar olan vizelere dâhil olan bu iki vize dışında kısa süreli vize kategorisine dâhil olan başka çeşitleri de bulunuyor. Bunların her biri, başvuru sahibinin ülkeye giriş amacına uygun olması şartıyla verilir. Yunanistan’da yaşayan bir akrabasını ziyaret edenlerin başvurabildiği Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi ile kültürel, sportif veya konferans tarzı bir etkinliğe gidecekler ve ülkede kısa süreli bir eğitime katılacak olanların tümü kendi vize türlerine göre talepte bulunmaları istenir.

Yunanistan’da daha uzun süre konaklaması gerekenler içinse ayrı vize uygulamaları bulunur. Eğitim görmek, çalışmak veya yaşamak için Yunanistan’a gidecek olanlar D vize, yani 90 günden fazla ülkede kalma hakkı tanıyan izin belgesi için başvurması gerekir.   

Yunanistan Vizesi için Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Yunanistan için bir vize başvurusunda bulunurken tespit edilmesi gereken ilk husus seyahatin hangi sebepten dolayı yapılacağı ile ilgili. Bu karar verildikten sonra ilgili vize için başvuru süreci başlatılabilir. Zira gezinin ticari veya tatil amaçlı olması hazırlanması gereken belgeleri de belirler. Yunanistan Konsolosluğu resmi internet sayfasından veya hizmet alınan Vize Merkezi gibi kurumların yönlendirilmesiyle talep edilen tüm gerekli belgeler hazırlandıktan sonra Yunanistan Vize Başvuru Formu ile birlikte başvuru dosyası yetkili acenteye önceden randevu alınarak teslim edilir. Zira vize başvuruları doğrudan şahıslar tarafından Türkiye’deki ilgili Yunanistan temsilciliğine iletilemiyor. Teslimat sadece yetki verilen aracı kurum tarafından değerlendirilmesi amacıyla yetkililere iletilir. Yunanistan vizeleri ile ilgili tek karar mercii olan bu temsilcilikler, verdikleri karar sonrasında pasaport ve orijinal belgeleri de bu başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru sahibine geri iletir.

Yunanistan Vizesi için İstenen Belgeler Nedir?

Her vize türü için hazırlanması gereken farklı belgeler bulunur. Ancak geçerli bir pasaport olmadan başvuru yapma imkânı bulunmaz. Nüfus Cüzdanı fotokopisi, yolculukta beklenmeyen acil durumlarda tedavi masraflarını karşılayabilecek Seyahat Sağlık Sigortası, istenen ölçülerde çekilen fotoğraflar, mali yeterlilik beyanı ve elbette yolculuk ve konaklama başlangıç ile bitiş tarihleri her vize türü için talep edilen standart evraklar olarak tanımlanabilir. Bunların dışında mesleğe göre sunulması gereken belgeler de bulunuyor. Fakat bunlar başvuru sahibinin vize isteğine göre değişebiliyor. Örneğin kısa süreli iş görüşmesi için Yunanistan Vizesi talep edilirken, görevlendirmeyi yapan işyeri sahibi çalışanının hangi amaçla ülkeye gitmesi gerektiğini belirtmesi ve işyeri sahibi olduğunu kanıtlaması istenir. Ayrıca Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi ile Yunanistan Öğrenci Vizesi gibi talep türlerinde karşı ülkedeki ilgili kurumdan davetiye de alınması istenir.

Yunanistan vize türleri için gerekli güncel bilgilere ilgilenilen vizenin Vize Merkezi’ndeki kendi internet sayfasından ulaşılabilir.

Yunanistan Vizesi Evrakları Nasıl Hazırlanmalı?

Yunanistan vize başvuruları da dâhil olmak üzere tüm vize başvuruları için hazırlanacak olan belgelerin talep edildiği şekilde olması gerekir. Gerekli yerlerden onaylanması için bazılarının yetkili biri tarafından imzalanmış ve kaşe ile damgalanması gerekebilir. Önemli olan bir diğer ayrıntı ise içeriklerinin doğru olması. Zira talep edilen bu bilgiler ilgili Yunanistan Konsolosluğu’nun kişi hakkında karar vermesini sağlar. Güvenilir bilgi ise başvurusu yapılan vizenin onaylanmasını sağlar. Yanlış veya eksik bilgi ise talebin reddedilmesine neden olur. Kurumlar tarafından sağlanacak olan bazı resmi evrakların antetli kâğıda hazırlanması da gerekebilir. Davetiye isteniyorsa ise Yunanistan’daki ilgili kurum tarafından hazırlanıp, onaylatılıp vize başvuru dosyası için başvuru sahibine gönderilmeli. Elbette tüm evrakların güncel olması da şartlardan biri. Üç aydan eski belgeler başvuru dosyasına eklenmemeli.

Yunanistan Vizesi Almak İçin Hangi Şartları Karşılamalı?

Vize başvurularında başvuru yapacak olan kişilerin de bazı şartları karşılaması gerekir. Bunlardan biri 18 yaşını doldurmuş olmak. Tek başına yasal işlem yapma yaş sınırının atında olanlar ise ancak ailesinin vereceği muvafakatname ile vize alabilir. Vize talebinde sunulacak olan belgeler tam olsa da geçerli bir pasaport olmadan başvuru yapılamaz. Elbette bir suça karışmamış olmak veya ülke dışına çıkış yasağının olmaması da gerekli. Yunanistan Konsolosluğu vize vermek için değerlendirme yaparken başvuruyu yapan kişinin bilgilerinden yola çıkarak ülkesine girip girmemesine karar verir. Şüpheli, tutarsız, eksik ve yanlış bilgiler ise olumlu vize onayının önündeki en büyük engeldir.

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan vizesi için yapılan başvurularda pek çok belge temin edilmesi gerekir. Bu belgelerin tümü ise Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formunda özetlenir. Tüm Schengen ülkeleri için standart bir şekli olan form ülkenin kendi dilinde hazırlanır ancak üzerinde Türkçe açıklamalar da bulunuyor. Yazılar büyük harflerle yazılır ve diğer sunulacak belgelerle içeriklerinin doğrulanması gerekli. Aksi durumda tutarsızlık oluşur ve vize talebi reddedilir. Kişisel bilgilerden çalışma durumuna kadar, vize talep nedeninden varsa davet eden kuruma kadar pek çok bilginin yer aldığı form resmi bir belge niteliği taşıyor. Başvurunun sahibi atacağı imza ile yazdığı bilgileri onaylamış olur. Ayrıca üzerine gerekli yere eklenecek olan fotoğrafın da talep edilen standartlarda olması önemli bir ayrıntıdır. Bu belgeye Vize Merkezi’nden ulaşılabilir.

Yunanistan Vize Başvuru Dilekçesi Nedir?

Hazırlanan vize başvuru dosyasının Türkiye’deki Yunanistan temsilciliğine sunumu bir dilekçe ile desteklenmeli. Konsolosluğa hitaben yazılması gereken dilekçede seyahat edecek olan kişi ile ilgili temel bilgiler, ülkeye gidiş ve dönüş tarihleri, hangi amaçla gittiği ve masrafların nasıl karşılanacağı gibi bilgiler yer almalı. Başvuru sahibi görevli olarak Yunanistan’a gidecekse dilekçe görevlendirmeyi yapan işyeri tarafından hazırlanmalı ve onaylamalı. Kendi hazırladığı dilekçede ise şahıs kendi imzasını atmalı. Dilekçede ayrıca gezi bitiminde kendi ülkesine dönüleceği de ifade edilmeli.

Yunanistan’da Erasmus Eğitimi için Başvuru Nasıl Yapılır?

Yükseköğretim öğrencileri ile akademisyenlerin belirli bir süre için farklı ülkelerde eğitim görme ve deneyim kazandırma amacıyla Avrupa Birliği tarafından başlatılan Erasmus Projesi, Türk öğrencilerine de yurtdışında eğitim görme imkânı veriyor. Bunun için Yunanistan’ı tercih edecek olan Türkler, Yunanistan Erasmus Vizesi için başvuru yapması gerekir. 90 günden fazla konaklama gerektirdiği için Yunanistan Ulusal Vizesi kategorisinde bulunan bu izin türünü alabilmek için başvuru sahipleri öncelikle öğrenci olduklarını okullarından alacakları öğrenci belgesi ve not çizelgesi gibi belgelerle ispatlamalı. Ülkede kalacağı süre boyunca gelirinin yeterli olacağını gösteren evraklar, sağlık raporu, sabıka kaydı ve özellikle gidilecek olan Yunanistan’daki üniversite veya araştırma merkezi tarafından hazırlanması gereken davet mektubu gibi belgeler olmadan Yunanistan Öğrenci Vizesi talepleri değerlendirmeye alınmaz. Gerekli her şey için Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi için Hangi Biometrik Veriler Paylaşılır?

2014 yılının Eylül ayından itibaren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen Bölgesinde yer alan ülkelere seyahat edecekleri zaman, vize talebinde bulunduklarında bazı biometrik veriler paylaşmaları da zorunlu kılındı. Amacı başvuru sürecini sadeleştirmek olan Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System-VIS) ile alınan şahısların parmak izleri beş yıl geçerliliğini koruyor. Sistem sayesinde kimlik hırsızlığı ve belge sahteciliğini önlenmesi de hedefleniyor. Daha önce parmak izi vermeyenlerin şahsi olarak bu işleme katılması gerekirken, fiziksel olarak parmak izi veremeyecek olanlar, 12 yaşın altındaki çocuklar ve resmi bir davet ile Yunanistan’a gidenler bu işlemden muaf olurlar.

Yunanistan vize başvurusunda biometrik olması gereken bir diğer bilgi ise başvuru sahibinin fotoğrafıdır. Renkli, çerçevesiz ve beyaz arka fonlu olması istenen vize başvuru fotoğraflarında yüz yüzde 70-80 alan kaplamalı ve 3.5x4.5 santimetre boyutlarında olmalı. Başvuru sahibinin en güncel halini göstermesi açısından son altı (6) ayda çekilmişi gereken fotoğrafta başvuru sahibi şapka veya renkli camlı gözlük kullanamaz. Kadın vize adaylarına ise başörtü takmaları izin verilse de yüzün ana özellikleri mutlaka görülmeli.  

Yunanistan Vizesi için Davetiye Gerekli mi?

Farklı vize türleri için farklı belgeler talep edilebilir. Bunlardan bazıları içinse davetiye olmadan başvuru yapılmaz. Örneğin Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi için bu ülkenin vatandaşı olan veya oturum hakkı bulunan bir kişinin vizeye başvuran kişi adına bir davetiye göndermesi gerekir. Aynı şekilde Yunanistan Öğrenci/Erasmus Vizesi, Yunanistan Ticari Vize, Yunanistan Çalışma Vizesi gibi türler için de geçerlidir. Davetiyeler eğer bir kurum tarafından hazırlanıyorsa mutlaka şirketin antetli kağıda yazılmış olması istenir. Bu belge ayrıca davet eden tarafından imzalanmış ve gerekirse kaşe ile onaylanması da gerekli. Elbette ilgili yerel resmi bir kuruma da sunulup, onayının alınması da zorunluluklar arasında bulunuyor.

Yunanistan Vizesi Günübirlik Alınabiliyor mu?

Türkiye’ye, özellikle de Ege Denizi’nde yakınlıkları nedeniyle Yunanistan’ın adaları için günübirlik seyahat fırsatı hep merak edilen konular arasında bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yunan Adaları’na girişleri için seyahat tarihinden itibaren en az altı (6) ay geçerli bir pasaportları ve içlerinde de geçerli bir Schengen vizesi olması gerekli. Bu şartların dışında yeşil ve gri pasaportu olanlar en az altı ay geçerli olan pasaport ile vizesiz giriş yapabiliyor.

Yunanistan Limanda/Kapıda Vize Veriyor mu?

Yunanistan Adaları için geçerli olan uygulama ile Schengen vizesi olmayan ancak adalara 15 günlük giriş izni veren tek giriş ve çıkışlı bir Yunanistan vizesi de bulunuyor. Bu vize ile Samos, Rodos, Midilli, Kos, Meis ve Sakız Adaları’na gidilebiliyor. Bu giriş vizesi dört iş gününde hazır olur ve çok daha az evrak hazırlanarak alınabilir. Bunlar ise en az altı ay geçerli olan pasaport, iki adet biometrik fotoğraf, elektronik vize başvuru formu, eğer seyahat bir günden fazla sürecekse konfirmasyonlu otel rezervasyonu formu, gidiş ve dönüş gemi bileti, başvuru sahibinin güncel banka hesap cüzdan fotokopisi ve ülkeye gidişte bekleme süresi ile ilgili yolcu beyanı evraklarıdır.

Yunanistan Vizesi Ret Nedenleri Nedir?

Yunanistan vize başvurularında pek çok ret nedeni olabilir. Örneğin eksik bir belge, yanlış doldurulmuş form, hatalı çekilen fotoğraf, birbirileriyle tutarsız bilgiler, yetersiz gelir beyanı veya hasarlı gereklilikleri karşılamayan pasaport vizenin verilmemesine neden olabilir. Bunun gibi nedenler dışında ilgili Yunanistan Konsolosluğu değerlendirmesinde başvuruyu inandırıcı bulmaması ve potansiyel mülteci şüphesi gördüğünde de vize başvurularına olumlu cevap vermez. Ret kararı alınınca eksikler giderilerek tekrar başvuru yapmak gerekir. Bu konuda Vize Merkezi’nde profesyonel destek de alınabilir.

Yunanistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Yunanistan için her türlü vize başvuruları yetkilendirilen aracı kurumlarla Türkiye’deki resmi ülke temsilciliklerine yapılıyor. Her birinin sorumlu olduğu farklı bölgeler olduğu için kapsama alanları dışından gelen başvuruları kabul etmezler. Türkiye’de dört Yunanistan temsilciliği bulunuyor. Bunlar Yunanistan Ankara Büyükelçiliği, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu ve Yunanistan Edirne Konsolosluğu’dur.

Yunanistan Vizesi Ne Kadar Sürelik Verilir?

Yunanistan için talep edilen farklı vize türlerinin geçerlilik süreleri hakkında tek karar mercii Türkiye’de başvuru yapılan Yunanistan Konsolosluklarıdır. Bu temsilcilikler ayrıca verilecek olan vizenin kaç giriş hakkının olacağını da belirler.

Yunanistan Vizesi Başvuru Ücreti Nedir?

Vizeler için ücretler Yunanistan devleti tarafından belirlenir. Ayrıca farklı yaş grupları için de farklı bedeller ödenebilir. Vize başvurularında ödenen Konsolosluk bedellerinin dışında ayrıca hizmet alınan aracı kurumlardan hizmet alınıyorsa, onların ücretleri de ayrıca verilir. En güncel fiyatlar için Vize Merkezine danışabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vizesi için başvuru sürecinin seyahat başlangıç tarihinin en geç 15 gün öncesinde yapılması tavsiye edilir. Ancak aksilik çıkma ihtimaline karşı çok daha önceki zamanda yapılması önerilir. Sorun oluşmadığı durumlarda Yunanistan vizesinin 7-10 gün içerisinde çıkabiliyor.

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 04 52
Faks : +90 (212) 287 72 44
avrupa2@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 04 52
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 04 52
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 23 65
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 55 10
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
M. Arslan 09/12/16, 16:10
Yunanistan'a 2-3 günlük turistik amaçlı seyahat etmek istiyorum. Bilgi verebilir misiniz acaba?
Cevabı Görüntüle
t. bozkurt 07/12/16, 20:55
Merhaba Vize Merkezi;

Kısa bir süre sonra Yunanistan vatandaşı kız arkadaşımla evleneceğiz. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Yunanistan'a ve diğer Avrupa Birliği'ni kapsayan ülkelere vizesiz geçebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
M. KARATAŞ 06/12/16, 16:39
Merhabalar,

Ben Erasmus için Yunanistan Schengen vizesi alacağım. Gerekli evraklara baktım fakat hesap dökümünü göremedim. Belli miktar paranın olduğu bir hesap dökümüne ihtiyaç var mı acaba başvuru için ?
Cevabı Görüntüle
C. yaslioglu 05/12/16, 14:11
Merhaba,
Ben kendim almanyada yasiyorum. Türkiyede yasayan kiz arkadasimla avrupa turu yapmak istiyoruz. Bu turada Yunanistandan baslamayi düsünüyoruz. Kendisi 3 aydir issiz üniversite mezunu. Nasil bir vize basvurusu yapmaliyiz. Yunanistan üzerinden ne kadar süreligine vize verebilirler. Bi sıkinti olma ihtimali varmi. Daha uzun süreli vize alabilmek icin basvurumuzu yunanistan üzerinden mi yoksa baska bir schengen ülkesinden mi yapsak daha mantikli olur.

Tessekkürler
Cevabı Görüntüle
N. Kiriscioglu 22/11/16, 15:34
Merhaba Vize merkezi yetkilisi,
İskeçe Türk Birliği tarafından 17 Aralık 2016 tarihinde düzenlenecek olan Türk gecesine Müzisyen olarak davetliyim.
En az iki ya da üç günlük Yunanistan vizesine ihtiyacım var.
Ankara Amerikan Büyükelçiliğinden 2014 tarihinde emekli oldum. Müracaatımda ne tur belgeler getirmem gerekiyor.
Şimdiden teşekkür ederim.