Vize Merkezi olarak, Yunanistan vizesi başvuru işlemleriniz hakkında başından sonuna dek her konuda danışmanlık veriyoruz. Yunanistan Schengen Vize başvurularınızda gerekli olacak durumunuza uygun olan ve en güncel evrak listesi için Yunanistan Vize Merkezi’ni arayın, Yunanistan Vize Uzmanlarımız, ihtiyacınız olan 2020 Yunanistan vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla size göndersinler.

Yunanistan Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Yunanistan vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Vize Merkezi, Yunanistan vize işlemlerini yılların deneyimi ve profesyonelliğiyle hizmet veren “Vize Merkezi” adının tescilli olduğu, vize alanında uzman bir vize danışmanlık firmasıdır. Vize Merkezi’nin Yunanistan vizesi işlemleri departmanı, kısa süreli Yunanistan Schengen vizesi başvuru dosyanızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için size danışmanlık hizmeti vermektedir. Yunanistan’ın Türkiye’deki dış temsilcilikleri olan Yunanistan Konsolosluğu ve Yunanistan Büyükelçiliği tarafından belirlenen Yunanistan vizesi için gerekli evrak listesine ve Yunanistan vizesi hakkındaki en güncel bilgilere bizim aracılığımızla ulaşabilirsiniz.

 

Yunanistan Vizesi Hakkında

Yunanistan seyahati yapmayı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Yunanistan’a vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Bu talepleri ise sadece bu konu ile ilgili yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri veya akredite olarak kayıtlı olan turistik seyahat acenteleri tarafından, Yunanistan Konsolosluğuna iletilir. Yunanistan’ın talep ettiği tüm vize çeşitleri ile ilgili hizmet veren Vize Merkezi, en kısa sürede talep edilen Yunanistan vizesinin alınmasına yardımcı olur.

Vize Merkezi, Yunanistan Vize işlemlerini yılların tecrübesi ve uzman kadrosu ile hizmet veren profesyonel bir vize danışmanlık merkezidir. Hazırlanılması gereken vize evrakları ile ilgili tüm ayrıntılar, vizenin ret edilmemesi için yapılması gerekenler ve takip işlemleri gibi tüm konularda hizmet veren Vize Merkezi- Yunanistan Vize İşlemleri Departmanı, vize başvurularının olumlu sonuçlanması için eksiksiz bir danışmanlık hizmeti verir.

Türkiye’de bulunan Yunanistan Konsoloslukları/Büyükelçilikleri, Yunanistan vizesi ile ilgili tek karar verme yetkisinde olan kurumlardır. Yunanistan vizesi almak için talep edilen evrakları ve diğer şartları sadece bu temsilcilikler belirler. Vize Merkezi, temsilciliklerin aldığı en güncel kararlarla ilgili başvuru sahiplerini bilgilendirerek, işlemlerin sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlar. Yunanistan’a dair vize işlemleri ile ilgili her türlü sorunun güncel cevabı, uzman kadrosuyla hizmet veren Vize Merkezi’ndedir.

Türkiye’nin komşularından biri olan Yunanistan Cumhuriyeti, turistik ve ticari açıdan pek çok yabancı için cazibe merkezi konumunda bulunur. Yunanistan, uygun fiyatlı hizmetleri, zengin kültürü, tarihi ve doğasıyla son yıllarda Türklerin de en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelir. Ülke ayrıca, Balkanlar ve Türkiye ile kesişen yolları ile Akdeniz’e açılan limanları sayesinde, uygun bir ticaret kapısı konumunda da bulunuyor. İş ve tatil seçeneklerinin uygunluğu, Yunanistan’a yapılan ziyaretlerin artmasını sağlıyor. Yunanistan’a olan taleplerin artmasıyla birlikte, ülkeye gidişlerde yapılması ve bilinmesi gerekenler hakkında da pek çok sorunun sorulmasına neden olmuştur. Bu cevapların tamamı ise Vize Merkezi’nin uzman kadrosunda bulunuyor.
Yunanistan, ülkeye gelmek isteyen Türkiye vatandaşlarından, sınırları içerisine girebilmeleri için vize alma zorunluluğu getiriyor. Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden olan Yunanistan, Schengen’e üye olan ülkelerin vatandaşları dışında kalan vatandaşlara; dâhil olduğu Schengen Anlaşması kuralları çerçevesinde vize veriyor. Uyguladığı vize politikasına göre; anlaşma dışında kalan tüm ülke vatandaşlarının Yunanistan vizesi için başvurması gerekir. Bu kural Türkler için de geçerlidir.
Türkiye’den bu ülkeye gitmek isteyen umuma mahsus pasaport sahipleri için vizelerle ilgili kararlar, Yunanistan’ın Türkiye’de bulunan temsilcilikleri tarafından değerlendirilir. Bu kurumlar, seyahat sebebine göre talep edilen vize çeşitleri ile ilgili takip edilmesi gereken aşamalar, hazırlanması gereken evraklar ve diğer gereksinimler eksiksiz bir şekilde kendisine sunulduktan sonra kararını verir. Yunanistan, kendi ülkesine girme amaçlı yapılan vize başvurularını olumlu olarak değerlendirirse, başvuru sahibine Yunanistan Schengen Vizesi verir.

yunanistan vize türleri

Yunanistan Vizesi İçin Sık Sorulan Sorular

Yunanistan hakkında sık sorulan sorular ve cevaplarını sizler için düzenledik. Sizler de aklınızda ki soruları vize uzmanımıza ücretsiz sorabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi Nedir?

Yabancı ülkeler uyguladıkları vize rejimleri çerçevesinde, farklı yabancı ülkelerin vatandaşlarına farklı vize taleplerinde bulunabilir. Vize, temel olarak bir ülkenin sınırları içerisine giriş hakkı tanıyan bir izin belgesidir. Bu sayede ülkenin güvenlik ve göç gibi durumları kontrol altına alınır. Yunanistan’ın, bu izin belgesini yabancılara verirken farklı uygulamaları bulunur.

Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkelerden biri olan Yunanistan, ayrıca Schengen Anlaşması ismi verilen bir sözleşmeyi de imzalamıştır. Bu anlaşmaya taraf olan ülkelerin vatandaşları, kendi aralarında vizeye ihtiyaç olmadan seyahat edebilme, yaşama ve çalışma hakkına sahip olurlar. Bu nedenle, anlaşmaya dahil olmayan ülke vatandaşlarının bu bölgede yer alan bir ülkeye seyahat edecekleri zaman Schengen vizesi almaları gerekir. Türkiye vatandaşlarının da Yunanistan’a gidebilmek için seyahat amaçlarına göre bir vizeye başvurmaları gerekir. Yunanistan Schengen Vizesi talep edilirken başvuru sahibinden, bazı ortak kuralların tamamlanması istendiği gibi, ülkeye özgü bazı şartların da karşılanması istenebilir.

Yunanistan Vizesi Alacakların Dikkatine!

Pasaportunda KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) damgası olan kişilere Yunanistan Konsolosluğu, ülkesine giriş izni ve Yunan Schengen vizesi vermemektedir. Daha önceden KKTC’ye giriş yapan ve Yunanistan’a seyahat etmek isteyen vatandaşların, Yunanistan’a vize alabilmeleri ve buraya seyahat edebilmeleri için pasaportlarını değiştirmeleri gerekmektedir.

Yunanistan Vize Çeşitleri Nelerdir?

Yapılan vize başvuruları tek türde olmaz. Hangi vizenin talep edilmesi gerektiğini ise istekte bulunacak kişinin seyahat amacı belirler. Yunanistan’a yapılacak vize başvurularında da, bu durum geçerlidir. Örneğin ülkenin kültürel ve tarihi değerlerini görmek isteyenler, Yunanistan Turistik Vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Bir fuara katılacak olanların ise Yunanistan Ticari Vize için başvurmaları daha doğru olacaktır. 90 güne kadar olan vizelere dâhil olan bu iki vize dışında da, kısa süreli vize kategorisine dâhil olan başka vize çeşitleri bulunur. Bunların her biri, başvuru sahibinin ülkeye giriş amacına uygun olması şartıyla verilir. Yunanistan’da yaşayan bir akrabasını ziyaret edenlerin başvurabildiği Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi ile kültürel, sportif veya konferans tarzı bir etkinliğe gidecekler ve ülkede kısa süreli bir eğitime katılacak olanların, kendilerinden istenen vize türlerine göre vize talebinde bulunmaları istenir.

Yunanistan’da daha uzun süre konaklaması gerekenler içinse ayrı vize uygulamaları bulunur. Eğitim görmek, çalışmak veya yaşamak için Yunanistan’a gidecek olanların D vizesi, yani 90 günden fazla ülkede kalma hakkı tanıyan izin belgesi için başvurmaları gerekir.   

Yunanistan Vizesi Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Yunanistan için bir vize başvurusunda bulunurken tespit edilmesi gereken ilk husus, seyahatin hangi sebepten dolayı yapılacağı ile ilgilidir. Bu karar verildikten sonra ilgili vize için başvuru süreci başlatılır. Zira gezinin ticari veya tatil amaçlı olması, hazırlanması gereken belgeleri de belirler. Yunanistan Konsolosluğu resmi internet sayfasından veya hizmet alınan Vize Merkezi gibi kurumların yönlendirilmesiyle talep edilen tüm gerekli belgeler hazırlandıktan sonra, Yunanistan Vize Başvuru Formu ile birlikte başvuru dosyası da, yetkili acenteye önceden randevu alınarak teslim edilir. Zira vize başvuruları direkt şahıslar tarafından, Türkiye’deki Yunanistan temsilciliklerine iletilememektedir. Teslimat sadece yetkili aracı kurum tarafından, değerlendirilmesi amacıyla konsolosluklara iletilir. Yunanistan vizeleri ile ilgili tek karar mercii olan bu temsilcilikler, verdikleri karar sonrasında pasaport ve şahsi orijinal belgeleri de bu başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru sahibine geri iletir.

Yunanistan Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Her vize türü için hazırlanması gereken belgeler farklıdır. Ancak geçerli bir pasaport olmadan, vize başvurusu yapma imkânı bulunmaz. Nüfus cüzdanı fotokopisi, yolculukta beklenmeyen acil durumlarda tedavi masraflarını karşılayabilecek seyahat sağlık sigortası, istenen ölçülerde çekilen biyometrik fotoğraflar, mali yeterlilik beyanı, elbette yolculuk ve konaklama başlangıç ile bitiş tarihleri her vize türü için talep edilen standart evraklar olarak tanımlanabilir. Bunların dışında, başvuru sahibinin mesleğine göre konsolosluğa sunulması gereken belgeler de bulunur. Fakat bunlar, başvuru sahibinin seyahat nedenine ve mesleğine göre değişebilir. Örneğin kısa süreli bir iş görüşmesi için Yunanistan Vizesi talep edilirken, görevlendirmeyi yapan işyeri sahibi çalışanının hangi amaçla ülkeye gitmesi gerektiğini belirtmesi ve işyeri sahibi olduğunu kanıtlaması istenir. Ayrıca Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi ile Yunanistan Öğrenci Vizesi gibi talep türlerinde, karşı ülkedeki ilgili yerlerden davetiye alınması da istenir.

Yunanistan vize türleri için gerekli güncel bilgilere buradan ulaşılabilirsiniz. 

Yunanistan Vize Evrakları Nasıl Hazırlanmalıdır?

Yunanistan vize başvuruları da dâhil olmak üzere tüm vize başvuruları için hazırlanacak belgelerin talep edilen şekilde olması gerekir. Evrakların gerekli yerlerden onaylanması için bazılarının yetkili birimlerce imzalanmış ve kaşe ile damgalanmış olması gerekebilir. Önemli olan diğer bir ayrıntı ise evrakların içeriklerinin doğru olmasıdır. Zira talep edilen bu bilgiler, Yunanistan Konsolosluğu’nun kişi hakkında karar vermesini sağlar. Doğru bilgilerin, eksiksiz olarak verilmesi ise başvurusu yapılan vizenin onaylanmasını sağlar. Yanlış veya eksik bilgi ise vize talebinin reddedilmesine neden olur. Kurumlar tarafından sağlanacak olan bazı resmi evrakların antetli kâğıda hazırlanması gerekebilir.

Davetiye isteniyorsa, Yunanistan’daki ilgili kurum tarafından hazırlanıp, onaylatılıp vize başvuru dosyası için başvuru sahibine gönderilmelidir. Elbette tüm evrakların güncel olması da, konsolosluk tarafından istenen önemli şartlardan biridir. Üç aydan eski olan belgeler, vize başvuru dosyasına eklenmemelidir.

Yunanistan Vizesi Almak İçin Hangi Şartlar Aranır?

Vize başvurularında, başvuru yapacak olan kişilerin bazı şartları karşılaması gerekir. Bunlardan biri, 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Tek başına yasal işlem yapma yaş sınırının atında olanlar ise ancak ailesinin vereceği muvafakatname ile vize başvurusunda bulunabilir. Vize talebinde sunulacak olan belgeler tam olsa dahi, geçerli bir pasaport olmadan başvuru yapılamaz. Elbette bir suça karışmamış olmak veya ülke dışına çıkış yasağının olmaması da vize başvurusu için aranan gerekli şartlardandır. Yunanistan Konsolosluğu, vize başvuru değerlendirmesi yaparken başvuruyu yapan kişinin bilgilerinden yola çıkarak, ülkesine girip girmemesine karar verir. Şüpheli, tutarsız, eksik ve yanlış bilgiler ise vize almanın önündeki en büyük engellerdir.

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan vizesi için yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması için pek çok belgenin temin edilmesi gerekir. Bu belgelerin tümü ise Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formunda özetlenir. Tüm Schengen ülkeleri için standart bir şekli olan vize formu, ülkenin kendi dilinde hazırlanır ancak üzerinde Türkçe açıklamalar da bulunur. Başvuru formundaki yazılar, büyük harflerle yazılır. Başvuru formunda yazılan bilgiler ile sunulacak belgelerde yazan bilgilerin birbirine paralel olması ve birbirini desteklemesi gereklidir. Aksi durumda, bilgilerde ve belgelerde tutarsızlık oluşur. Bu da, vize başvurusunun ret edilmesine sebep olur. Kişisel bilgilerden çalışma durumuna kadar, vize talep nedeninden, varsa davet eden kuruma kadar pek çok bilginin yer aldığı form resmi bir belge niteliği taşır. Başvuru sahibi, attığı imza ile yazdıklarını ve verdiği bilgileri onaylamış olur. Ayrıca form üzerinde, fotoğraf kısmına eklenecek olan resmin de talep edilen standartlarda olması gerekir. Bu belgeye, Vize Merkezi’nden ulaşılabilir

Yunanistan Vize Başvuru Dilekçesi Nedir?

Vize başvuru dosyasının, Türkiye’deki Yunanistan temsilciliğine sunumu bir dilekçe ile desteklenmelidir. Konsolosluğa hitaben yazılması gereken dilekçede, seyahat edecek olan kişi ile ilgili temel bilgiler, ülkeye gidiş ve dönüş tarihleri, hangi amaçla gittiği, masrafların kimin tarafından ve nasıl karşılanacağı gibi bilgiler yer almalıdır. Başvuru sahibi, görevli olarak Yunanistan’a gidecekse dilekçe, bu görevlendirmeyi yapan işyeri tarafından hazırlanmalı ve imzayla onaylanmalıdır. Bireysel dilekçelerde ise şahıs, kendi imzasını atmalıdır. Dilekçede ayrıca gezi bitiminde kendi ülkesine dönüleceği de ifade edilmelidir.

Yunanistan’da Erasmus Eğitimi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Yüksek lisans/doktora öğrencileri ile akademisyenlerin belli bir süre için farklı ülkelerde eğitim görmesi ve deneyim kazandırması amacıyla Avrupa Birliği tarafından başlatılan Erasmus Projesi, Türk öğrencilerine de yurtdışında eğitim görme imkânı verir. Erasmus eğitimi kapsamında Yunanistan’a gidecek olan Türklerin, Yunanistan Erasmus Vizesi için başvuru yapması gerekir. Bu başvuru, 90 günden fazla konaklama gerektirdiği için Yunanistan Ulusal Vize kategorisindeki bu izin türünü alabilmek için başvuru sahipleri öğrenci olduklarını, okullarından alacakları öğrenci belgesi ve not çizelgesi ile ispatlamalıdır. Kişinin, ülkede kalacağı süre boyunca gelirinin yeterli olacağını gösteren evraklar, sağlık raporu, sabıka kaydı ve özellikle gidilecek olan üniversite veya araştırma merkezi tarafından hazırlanacak davet mektubu olmadan, Yunanistan Öğrenci Vizesi talepleri değerlendirilmeye alınmaz. Eğitim Vizesine dair gerekli olan her şeyi Vize Merkezi’ne sorabilir ve danışabilirsiniz.

yunanistan vizesi

Yunanistan Vizesi için Hangi Biyometri Verileri Paylaşılır?

2014 yılının Eylül ayından itibaren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen Bölgesinde yer alan ülkelere seyahat edecekleri zaman, vize talebinde bulunduklarında bazı biometrik verileri paylaşmaları da zorunlu kılınmıştır. Biyometri verileri, zorunlu parmak izini ve fotoğrafı kapsamaktadır.

Vize Bilgi Sistemi’nin amacı (Visa Information Systems-VIS) amacı vize başvuru sürecini basitleştirmek, belge sahteciliğinin ve kimlik hırsızlığının önüne geçmektir.

Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System-VIS) ile alınan parmak izleri beş yıl geçerliliğini korur. Ancak konsolosluk, bir sonraki vize başvurunuzda ya da sınır polisi, ülkeye girişinizde sizden, yeniden parmak izi talebinde bulunabilir. Bu durum, ülkenin inisiyatifinde olan bir konudur. Bu sistem sayesinde, kimlik hırsızlığı ve belge sahteciliğinin önlenmesi de hedeflenir. Daha önce parmak izi vermeyenlerin şahsi olarak bu işleme katılması gerekirken; fiziksel olarak parmak izi veremeyecek durumda olanlar, 12 yaşın altındaki çocuklar ve resmi bir davet ile Yunanistan’a gidenler, bu işlemden muaf olurlar.

Yunanistan vize başvurusunda biometrik olması gereken bir diğer bilgi ise başvuru sahibinin fotoğrafıdır. Renkli, çerçevesiz ve beyaz arka fonlu olması istenen vize başvuru fotoğraflarında yüz yüzde 70-80 alan kaplamalı ve 3.5x4.5 santimetre boyutlarında olmalıdır. Başvuru sahibinin en güncel halini göstermesi açısından son altı (6) ayda çekilmiş olması gereken fotoğraftaki başvuru sahibi, şapka veya renkli camlı gözlük kullanamaz. Vize başvurusunda bulunacak kadın adaylara, başörtü takmaları izin verilse de yüzün ana özelliklerinin görünmesi şartı konulmuştur.

Yunanistan Vizesi İçin Davetiye Gerekli mi?

Konsolosluk tarafından, farklı vize türleri için farklı belgeler talep edilir. Bunlardan bazıları içinse davetiye olmadan başvuru yapılamaz. Örneğin Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi için bu ülkenin vatandaşı olan veya oturum hakkı bulunan bir kişinin vizeye başvuran kişi adına bir davetiye göndermesi gerekir. Aynı şekilde Yunanistan Öğrenci/Erasmus Vizesi, Yunanistan Ticari Vize, Yunanistan Çalışma Vizesi gibi türler için de geçerlidir. Davetiyeler eğer bir kurum tarafından hazırlanıyorsa mutlaka şirketin antetli kağıda yazılmış olması istenir. Bu belgenin ayrıca davet eden kişi tarafından imzalanmış ve gerekirse kaşe ile onaylanmış olması gerekir. Elbette ilgili yerel resmi bir kuruma da sunulup, onayının alınması da zorunluluklar arasında bulunuyor.

Günübirlik Yunanistan Vizesi Alınabiliyor mu?

Türkiye’ye, özellikle de Ege Denizi’ne yakınlıkları nedeniyle Yunanistan’ın adaları için günübirlik seyahat fırsatı hep merak edilen konular arasında bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının TC vatandaşlarının, Yunan Adaları’na girişleri için seyahat tarihinden itibaren en az altı (6) ay geçerli bir pasaportları ve geçerli bir Schengen vizelerinin olması gerekir. Bu şartların dışında, yeşil ve gri pasaportu olanlar en az altı ay geçerli olan pasaport ile vizesiz giriş yapabiliyor. 

Yunanistan Limanda/Kapıda Vize Veriyor mu?

Yunanistan’ın Ege’ye yakın adaları için geçerli olan uygulama ile Schengen vizesi olmayan ancak adalara 15 günlük giriş izni veren tek giriş ve çıkışlı bir Yunanistan vizesi de bulunuyor. Bu vize ile Samos, Rodos, Midilli, Kos, Meis ve Sakız Adaları’na gidilebiliyor. Bu giriş vizesi dört iş gününde hazır olur ve çok daha az evrak hazırlanarak alınabilir. Bu evraklar ise en az altı ay geçerli olan pasaport, iki adet biometrik fotoğraf, elektronik vize başvuru formu, eğer seyahat bir günden fazla sürecekse konfirmasyonlu otel rezervasyonu formu, gidiş ve dönüş gemi bileti, başvuru sahibinin güncel banka hesap cüzdan fotokopisi ve ülkeye gidişte bekleme süresi ile ilgili yolcu beyanı evraklarıdır. Bu konuda daha detaylı bilgiye, buradan ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Ret Nedenleri Nedir?

Yunanistan vize başvurularında pek çok ret nedeni olabilir. Örneğin eksik bir belge, yanlış doldurulmuş form, hatalı çekilen fotoğraf, birbirileriyle tutarsız bilgiler, yetersiz gelir beyanı veya hasarlı, gereklilikleri karşılamayan pasaport vizenin verilmemesine neden olabilir. Bunun gibi nedenler dışında ilgili Yunanistan Konsolosluğu değerlendirmesinde başvuruyu inandırıcı bulmaması ve potansiyel mülteci şüphesi gördüğünde de vize başvurularına olumlu cevap vermez. Ret kararı alınınca eksikler giderilerek tekrar başvuru yapmak gerekir. Daha önceden ret aldıysanız; bu sefer işinizi şansa bırakmayıp, bu konuda Vize Merkezi’nde profesyonel destek alabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Yunanistan için her türlü vize başvurusu, yetkilendirilen aracı kurumlarla Türkiye’deki resmi ülke temsilciliklerine yapılıyor. Her birinin sorumlu olduğu farklı bölgeler olduğu için kapsama alanları dışından gelen başvuruları kabul etmezler. Türkiye’de dört Yunanistan temsilciliği bulunuyor. Bunlar Yunanistan Ankara Büyükelçiliği, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu ve Yunanistan Edirne Konsolosluğu’dur.

Yunanistan Vizesi Ne Kadar Sürelik Verilir?

Yunanistan için talep edilen farklı vize türlerinin geçerlilik süreleri hakkında tek karar mercii, Türkiye’de başvuru yapılan Yunanistan Konsolosluklarıdır. Bu temsilcilikler ayrıca, verilecek olan vizenin kaç giriş hakkının olacağını da belirler.

Yunanistan Vizesi Başvuru Ücreti Nedir?

Vizeler için ücretler Yunanistan konsolosluğu tarafından belirlenir. Ayrıca farklı yaş grupları ve ülke vatandaşları için de farklı bedeller ödenebilir. Vize başvurularında; ödenen Konsolosluk vize bedellerinin dışında aracı kurumlardan vize hizmeti alınıyorsa, onların ücretleri de ayrıca ödenir. Yunanistan vizesi, en güncel fiyatları için Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vizesi için başvuru sürecinin, seyahat başlangıç tarihinin en geç 15 gün öncesinde yapılması tavsiye edilir. Ancak aksilik çıkma ihtimaline karşı çok daha önceden de başvuru yapılabilir. Herhangi bir sorun olmadığı durumlarda Yunanistan vizesi,  yaklaşık 7-10 gün içinde çıkar.

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Suriye Vatandaşları İçin Yunanistan Vizesi
S. Akar 25/03/20, 17:12
Irak Vatandaşları İçin Yunanistan Vizesi
H. Cantekin 25/03/20, 16:41
Yunanistan Ticari Vize
H. Geçgin 25/03/20, 15:18
İran Vatandaşları İçin Yunanistan Vizesi
G. Gündoğan 24/03/20, 12:23
Kosmos Yunanistan Vize
E. Büyük 23/03/20, 19:50
Telefon
x