Yunanistan Interrail Vizesi

Yunanistan Interrail Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz Yunanistan’ı trenle veya deniz yolu ile gezmek istiyorsanız Yunanistan Interrail vizesi başvuru aşamalarını takip etmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda ‘Yunanistan Interrail vize nedir?’, ‘Yunanistan Interrail vize evrakları nelerdir?’, ‘Yunanistan Interrail vizesi hangi ülkelerde geçerlidir?’ ve ‘Yunanistan Interrail vize başvurusu nasıl yapılır’ gibi merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.
Sayfamızda değineceğimiz ve Yunanistan Interrail vizesi ile ilgili konu başlıkları şunlardır:

Interrail Yunanistan vizesi nasıl alınır?
Interrail Yunanistan vize başvurusu nereye yapılır?
Interrail vizesi için gerekli belgeler nelerdir?
Interrail vizesi kaç günde sonuçlanır?
Yunanistan Interrail rotaları nerelerdir?
Yunanistan Interrail Pass bileti nereden alınır?
Yunanistan Interrail Pass bilet ücreti ne kadardır?

Yunanistan’ın ve Avrupa’nın farklı bölgelerini gezip görmenizi sağlayan bu vize türü ile ilgili tüm işlemlerinizde Vize Merkezi’mizden dilediğiniz zaman destek alabilir, Yunanistan vize başvuru sürecinizi sorunsuz atlatabilirsiniz. 

Interrail Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Özellikle öğrenciler arasında oldukça yaygın olarak kullanılan Interrail programı, belirlenen gün sayısı ve giriş hakkı dâhilinde Yunanistan’a trenle veya gemi yolculuğu ile seyahat edebilmenizi sağlar. Interrail Yunanistan vizesi başvurusu adı altında ayrı bir vize türü yoktur. Ancak Yunanistan, Avrupa Birliği’ne üye ülkeler arasında yer aldığı için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.

Interrail programı kısa süreleri kapsayan bir yolculuk olduğu için bu geziye çıkmadan önce başvurmanız gereken vize çeşidi kısa süreli C tipi Yunanistan Schengen vizesi olmalıdır. Eğer Interrail ile bu ülkede 180 gün içerisinde 90 günden fazla kalmayı planlamıyorsanız bu vize türü sizin için uygundur.

Interrail Yunanistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Interrail Yunanistan vizesi almak için Schengen vize başvuru adımlarını izlemeniz gerekir. Kendi statünüze uygun evrak listesini Vize Merkezi Yunanistan biriminden temin ederek belgeleriniz eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Daha sonra Yunanistan konsoloslukları tarafından yetkilendirilen seyahat acentaları veya vize merkezlerine evraklarınızı teslim ederek işleminize devam edebilirsiniz. 

Yunanistan Interrail vizesi başvuru formunu doldururken eksiksiz olarak seyahat edeceğiniz tüm ülkeleri veya bölgeleri belirtmeniz vize sürecinize olumlu etki eder. Yunanistan Interrail vize başvuru yaparken bunun yanı sıra, gitmek istediğiniz tüm ülkelerin vize yükümlülüklerini de yerine getirmeniz gerekmektedir. Yani Interrail biletiniz ile Yunanistan harici başka ülkeleri de ziyaret edecekseniz o ülkeye giriş yapmak için geçerli olan vizeyi de temin etmelisiniz. Merak ettiğiniz tüm soruları Vize Merkezi iletişim numaraları aracılığı ile şubelerimize danışabilirsiniz.

Yunanistan Interrail Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Macera dolu bir yolculuğa çıkmak için Interrail programına katılmak istiyorsanız vize evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlamanız oldukça önemlidir. Başvuru formunu hatasız ve doğru olarak doldurduktan sonra gerekli belgeleri de tamamlayarak Interrail vize başvurusu aşamasına geçebilirsiniz.

Yunanistan Interrail vizesi için gerekli evrak listesi

 • Pasaport: Vize süresi bitiminden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan, son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan pasaport. Varsa eski pasaportlarınız.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Standart ölçülerde beyaz fon önünde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Interrail seyahat bileti.
 • Yunanistan Interrail vizesi başvuru formu.
 • Nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası: Toplam 30 bin euro teminatlı hazırlanması gereken seyahat sağlık sigortası poliçesi için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Varsa otel rezervasyon bilgileri.
 • Son 3 aya ait onaylı, imzalı banka hesap dökümü.
 • Ek gelir gösteren belgeler.

Başvuru sahibi öğrenci ise istenen ek evraklar ise şunlardır

 • Güncel tarihli ve barkodlu öğrenci belgesi.
 • Seyahat için sponsor olan kişinin; kimlik fotokopisi, banka hesap dökümü ve çalışıyorsa işyeri evrakları.
 • Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse noter onaylı muvafakakatname.

Tüm bu Yunanistan Interrail vizesi gerekli evraklar ve Yunanistan vize evrakları ile ilgili detaylı bilgilere Vize Merkezi Yunanistan sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Interrail Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Yunanistan Interrail vizesi evraklarını eksiksiz olarak ilgili vize başvuru merkezine teslim ettikten sonra sürecin sonuçlanmasını beklemeye başlayabilirsiniz. ‘Interrail vizesi kaç günde sonuçlanır?’ sorusunun kesin bir cevabı yoktur. 

Ancak ortalama 15 gün içerisinde Yunanistan Interrail vize başvuru sonucu açıklanmış olur. Yine de dönemsel yoğunluklar veya belgelerde eksiklik görülmesi gibi durumlar nedeniyle bu sürenin uzayabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Vize Merkezi’nin uzman temsilcilerinden tüm bu süreci pratik ve hızlı bir biçimde atlatmak için dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz. İsterseniz size en yakın şubemizi ziyaret edebilir ya da iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Yunanistan Interrail Rotaları Nerelerdir?

Farklı rotalar görmek ve yeni seyahat deneyimleri edinmek için tercih edebileceğiniz Interrail programı ile pek çok farklı yeri ziyaret edebilirsiniz. Yunanistan Interrail bileti alarak bu ülkenin tarihî, kültürel ve doğal güzelliklerini gezebilir, lezzetli yöresel yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. 

‘Yunanistan Interrail vizesi ile hangi ülkelere gidilir?’ en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Interrail programı kendi içerisinde farklı kategorileri ayrılmaktadır. Bu nedenle kendi seyahat rotanızı belirledikten sonra size en uygun bilet türünü alarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Bu program dâhilinde seyahat severler için satışa sunulan Interrail bilet türleri arasında şunlar yer alır:

Interrail Yunan Adaları Pass

Yunanistan’a deniz yolculuğu ile giriş yapmak istiyorsanız yalnızca Yunan adalarını kapsayan Interrail biletini satın alabilirsiniz. The Interrail Greek Island Pass adı verilen bu bilet türü ile feribot yolculuğu yaparak ülkeye iniş yapabilir, seyahatinize başlayabilirsiniz. 

Interrail Global Pass

Toplamda 30 ülkede geçerli bir bilet türü olan Global Pass’ı tercih ederek Yunanistan’da ve diğer Avrupa ülkelerinde 5 gün ila 3 ay arasında değişen sürelerde yolculuk yapabilirsiniz. Global Pass Interrail biletleri de kendi aralarında Continuous (Sürekli) ve Flexi (Esnek) olarak ikiye ayrılır. Aynı zaman dilimi içerisinde seyahatinizi gerçekleştireceksiniz sürekli bileti seçebilir, farklı zamanlarda yolculuk yapmak isterseniz esnek bileti tercih edebilirsiniz.

Interrail Tek Ülke Pass

Bu bilet türünü seçerek, programın geçerli olduğu 30 ülke içerisinden seçtiğiniz bir ülkeye 1 aylık süre içerisinde 3 ila 8 gün süren seyahatler düzenleyebilirsiniz. Interrail Yunanistan vizesi alarak yapacağınız ziyarette bu bilet türünü tercih ederek ülkeyi dilediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Interrail bileti alarak farklı seyahat planları oluşturabilir, değişik güzergâhlarda hareket eden tren seferlerini kullanarak ister Yunanistan, isterseniz de diğer 30 ülke arasından seçim yaparak kendi gezi rotanızı oluşturabilirsiniz. Interrail rotaları ile ilgili detaylı bilgileri Vize Merkezi Yunanistan temsilcilerimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Yunanistan Interrail Pass Bileti Nereden Alınır?

Avrupa’nın farklı ülkelerine ziyaret yapabilmenize olanak sağlayan Interrial Pass biletini almak için birkaç farklı yöntem bulunur. Yunanistan Interrail Pass biletini dilerseniz TCDD’nin uluslararası bilet satışına açık tüm garlarından, Interrail’in resmî internet sitesi üzerinden veya Interrail bilet satışı yapan farklı seyahat acentelerinin şubelerinden temin edebilirsiniz.

Interrail Pass Bileti Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Avrupa’yı boydan boya gezebileceğiniz Interrail programı 30 farklı ülkeyi kapsamaktadır. ‘Yunanistan Interrail vizesi hangi ülkelerde geçerlidir?’ sorusunun cevabı olan ülkeler ise şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Litvanya, Karadağ, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya Cumhuriyeti, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Sırp Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, Türkiye ve Yunanistan. Yalnızca Bosna-Hersek, Karadağ ve Sırp Cumhuriyeti ülkeleri Tek Ülke Pass Interrail uygulamasına dâhil değildir.

Yunanistan Interrail Pass Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan Interrail vizesi fiyatları, Interrail biletinin geçerlilik süresine, seyahat uzunluğuna ve geçiş hakkına göre farklılık göstermektedir. Interrail Yunanistan vizesi alarak farklı tarihler ve zaman dilimleri içerisinde pek çok önemli turistik bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Gezi rotanızı belirledikten sonra, ülkede kalmak istediğiniz gün sayısına karar vererek Interrail biletinizi alabilirsiniz. Yaş sınırı bulunmayan Interrail programında biletinizi yolculuk tarihinizden önce dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Bu yolculuğu gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan 2024 yılı güncel kısa süreli C tipi Yunanistan Schengen vizesi ücretleri ile ilgili tüm bilgilere Vize Merkezi Yunanistan sayfalarından ulaşabilirsiniz. 

Yunanistan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Yunanistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp