Adana

Telefon/Faks

+90 322 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Yunanistan Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Yunanistan Vize Merkezi, Adana sayfamıza hoş geldiniz.

Adana ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan yabancı vatandaşlar Yunanistan vize işlemlerini Vize Merkezi Adana Şubesi aracılığı ile yapabilmektedirler.

Yunanistan vize başvurularında bölge ayrımı vardır, bu nedenle ikamet ve çalışmakta olduğunuz yer bilgilerini Vize Merkezi temsilcilerimizle paylaşmanız size daha iyi hizmet verebilmemiz için önemlidir.

Adana, Mersin, Hatay, Maraş, Antep, Diyarbakır illerinde ikamet edenler Yunanistan vizesi işlemlerini Vize Merkezi Adana Şubesi aracılığıyla yapabileceklerdir.

Yunanistan vize departmanı çağrı merkezini ücretsiz olarak arayabilir veya adana@vizemerkezi.com mail adresi üzerinden vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Vize Merkezi Yunanistan departmanı deneyimli vize danışmanlarıyla başvuru sahibinin durumuna özel vize çözümleri geliştirir. Yunanistan Adana Vize Merkezi departmanı Yunanistan Konsolosluğu'nun belirlediği Yunanistan Schengen vizesi şartları kapsamında Yunanistan vizesi başvurusu yapılarak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yunanistan vize başvuru sahipleri, karışık vize prosedürlerine dair bütün işlemleri Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek vize işlemlerinde zaman kaybının önüne geçebilmektedirler.

Yunanistan Vizesi Başvurusunu Adana Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Yapabilirsiniz?

  1. Adım: Adana Vize Merkezi Yunanistan bölümü çağrı merkezimizi arayarak durumunuza uygun gerekli evrak listesini e-mail olarak talep ediniz.
  2. Adım: Bilgilendirme e-mailinde belirtilen evraklarınızı hazırlayınız.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Yunanistan vizesi için gerekli evrakları Adana şubemize kurye veya kargo ile veya şahsen ulaştırınız.
  4. Adım: Evraklarınız Adana şubemize ulaştıktan sonra Yunanistan vize randevunuz hızla alınacak ve gerekli bildirim tarafınıza yapılacaktır.
  5. Adım: Size bildireceğimiz randevu saati ve tarihinde biyometrik verinizi beyan ediniz. Vize sonucu Yunanistan Konsolosluğu tarafından açıklandıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Yunanistan Vize Merkezi Adana Şubesi Çalışma Saatleri

Yunanistan vize işlemlerini Adana’dan başvuru yaparak gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizi arayıp randevu talep ederek ofisimize gelebilirler.

Vize Merkezi – Adana ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilir; Yunanistan vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Adana Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi Adana şubemizden vize başvurusu için gerekli evraklar hakkında ön bilgilendirmeye "Vize İşlemleri" sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Güncel evrak listesini almak ve eğer varsa durumunuza özel evraklar hakkında bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

Yunanistan Vize Merkezi Adana temsilcilerimiz seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun gerekli evrakları size bilgi e-mail’i olarak göndermektedirler. Evrak detayları ve Yunanistan vize prosedürü hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi Yunanistan departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Yunanistan vizesi için gerekli evraklara ait detaylar seyahat amacı, seyahatin süresi gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Ayrıca evrakların orijinal veya fotokopi olarak ibrazında döneme bağlı olarak bazı güncellemeler söz konusu olabilir. Vize Merkezi vize dünyasındaki güncellemeleri takip ederek başvuru sahiplerini güncel konjonktüre uygun şekilde yönlendirmektedir.

Konsolosluk inisiyatifinde veya güncel koşullar çerçevesinde ek evrak talepleri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlar başvuru sahibine telefon ve e-mail yoluyla tarafımızdan hemen iletilmektedir.

Yunanistan vizesi için gerekli evrakların güncel olmasına dikkat ediniz. Seyahat tarihinize bağlı olarak randevu tarihinden 1 ay öncesine ait evraklarla yapılan başvurularda belgelerin güncel hali talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, davetiye ile seyahat ediliyorsa davetiyenin geçerlilik süresi, şirket izin ve görev yazılarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihleriyle uyumu gibi unsurlara özellikle dikkat edilmelidir. Vize Merkezi başvuru sahibinin sunduğu Yunanistan vizesi gerekli evraklarını detaylı şekilde inceleyerek başvuru sahibine gereken yönlendirmeleri yapmaktadır.

Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formu Hakkında

Yunanistan Schengen vize başvuru formu Schengen vize başvuru formatında olup Yunanistan Konsolosluğu'nun vize başvuru sahibini yakından tanımak için oluşturduğu bir formdur. Yunanistan vize başvuru formu eksiksiz olmalı; Yunanistan vizesi için gerekli belgelerle uyumlu ve doğru bilgileri içermelidir. Vize Merkezi Adana Şubesi; Yunanistan vize başvuru formunun doldurulması, Yunanistan vize talep dilekçelerinin yazılması, evrak detayları, başvurunun Yunanistan Schengen vize şartlarına uyumu konularında başvuru sahiplerine destek olmaktadır. Yunanistan vizesi ve başvuru formu ve koşulları hakkında her türlü soruyu Vize Merkezi Yunanistan departmanımıza danışabilirsiniz.

Adana Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize randevusu Yunanistan Büyükelçiliği Adana tarafından akredite edilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Adana Vize Merkezi Yunanistan üzerinden gerçekleştireceğiniz vize başvurularında, vize randevusu tarafımızdan alınmaktadır. Yunanistan vize başvurularının yoğun dönemlerde işlemleri hızlandırmak adına randevular evrak tesliminden önce de alınabilmektedir. Ancak böyle bir durumda başvuru sahibi Yunanistan vize işlemlerini Vize Merkezi aracılığı ile yapmayı taahhüt etmiş olacaktır. Alınan randevu tarihi ve saati vize başvuru sahibine tarafımızdan mail ve telefon ile bildirilmektedir.

Yunanistan vizesi için gerekli evrakların Yunanistan Adana Büyükelçiliği'ne ibrazı vize randevusunda yapılır. Ayrıca biyometrik veri ibrazı olan parmak izi verme işlemi de Yunanistan vize randevusunda yapılmaktadır. Önceki Schengen vizelerinde geçerli parmak izi olan vize başvuru sahiplerinin gerekli evraklarının ibrazı Vize Merkezi asistanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Parmak izinizin geçerli olup olmadığına dair bilgilendirme, pasaport bilgileriniz Vize Merkezi Adana şubesi ile paylaşıldıktan sonra size bildirilmektedir.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan vize ücreti Yunanistan Adana Büyükelçiliği konsolosluk vize departmanının belirlediği harç ücreti, vize başvuru merkezi ve Vize Merkezi'nin koordinasyon bedellerini içermektedir. Yunanistan vize ücreti seyahatin amacı, süresi, vize türüne göre farklılıklar içermektedir. Vize ücretleri hakkında bilgiyi Yunanistan vize departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vize başvuruları Adana ve İstanbul’dan yapıldığında işlem süresi genellikle 7 iş günüdür. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde veya istisnai durumlarda işlem süresi uzayabilmekte olduğundan Yunanistan vize başvurusunun seyahate en az 1 ay kala yapılması tavsiye olunur. Yunanistan vizesinin ortalama çıkış süresi olan 15 iş günü vize randevusundan yani evrak teslimi ve biyometrik veri ibrazından sonraki süreyi içermektedir. 03222450791

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Personel

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

6 Yorum Yunanistan Vizesi Adana Ş.V. 09/07/20, 15:06
Eylül ayı içerisinde Yunanistan’a yapacağım turistik bir seyahatim olacak. Vize işlemlerini sizin üzerinizden yapmak isterim. Ben memurum eşim özel sektörde çalışmaktadır. Başvuru için her ikimiz de ayrı ayrı evrak sunmak zorunda mıyız? Sadece benim evraklarımla başvuru yapsak olur mu? Yunanistan vizesi Adana şehrinden nasıl başvuru yapacağım ikametim ve iş yerlerimiz Adana’dadır. Parmak izi en son 2012 yılında vermiştik ancak tekrar gelmemiz gerekir mi? Dilekçede izin tarihlerini belirtmemiz gerekecek midir? Yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle