Çorlu

Telefon/Faks

0850 460 15 30

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Yunanistan Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Çorlu Vize Merkezi ofisimize hoş geldiniz. Yunanistan; Muhteşem adaları, eşsiz kültür tarihi ve ülkemize olan yakınlığıyla, Türkiye’nin ziyaret ettiği ülkelerden başında gelmektedir. İster gezi, ister ticari veya başka sebeplerle; Yunanistan’a ziyaret gerçekleştirmek isteyen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Yunanistan’a vize başvurusu yapmaları gerekiyor. Çorlu’dan Yunanistan vizesi için başvurularınızı, Çorlu Vize Merkezi ofisimizle gerçekleştirebilirsiniz.

Yazımızın devamında, Yunanistan vizesi hakkında bilgi alabilir, daha detaylı bilgi almak için Yunanistan Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Yunanistan Vize Merkezi Çorlu şubesi, Edirne şubesi ile birlikte çalışmaktadır. Çorlu ve çevresindeki yerlerde yaşayan kişiler, Yunanistan’a vize başvurusu yapmak için bize başvuru yapabilirler.

Bize ulaşabilmek için Çorlu Vize Merkezi ofisimizi ziyaret edebilir veya 0850 460 15 30 numarasından bizi arayabilirsiniz. Öneri ve tavsiyeleriniz için destek@vizemerkezi.com adresinden yetkililerimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Çorlu Vize Merkezi’ni tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Yunanistan İçin Vize Başvurusu Yapmam Gerekiyor mu?

Yazımızın ilk kısmında belirttiğimiz üzere, Yunanistan’a ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin, Yunanistan ziyaretlerinde vize başvurusu yapmaları gerekir. Yeşil (hususi) pasaport sahipleri, diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ve hizmet (gri) pasaport sahipleri 90 gün süreyi aşmamak şartı ile, 180 gün boyunca vizesiz seyahat gerçekleştirebilirler.

Yunanistan Schengen anlaşmasına üye ülkelerden birisidir. Bu nedenle daha önce pasaport içerisinde hala geçerli bir Schengen vizesi bulunuyorsa, vize başvurusu yapmadan, Yunanistan’a ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Schengen vizesi ile Schengen anlaşmasına sahip ülkelerde en fazla 90 gün boyunca ikame etme hakkına sahipsiniz.

Schengen vizesine ilk defa başvuru yapan kişilere istisnai durumlar dışında, genellikle 1 hafta gibi kısa süreli vizeler verilmektedir. Vize süresi daha sonra kademeli olarak artarak 90 güne kadar çıkabilmektedir. Yunanistan’a yapacağınız seyahatlerin süresi ve vizenin kullanım biçimi gibi sebepler alacağınız vizenin süresini etkilemektedir.

Schengen vizesi 1989 yılından beri geçerli olan bir anlaşmadır. Yunanistan’a kısa süreli ziyaretlerinizde, Schengen vizesi başvurusu yaparak, Yunanistan’a ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Schengen vizeniz ile birlikte, vize sürenizin dolmaması şartıyla, Yunanistan’dan başlayarak diğer Schengen anlaşmasına üye olan ülkelere de ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen vizesiyle ziyaret edebileceğiniz ülkeler: Bulgaristan, Yunanistan, İzlanda, Fransa, Norveç, İspanya, Almanya, İtalya, Portekiz, Danimarka, Polonya, Hollanda, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Belçika, Macaristan, Finlandiya, Litvanya, Slovenya, Malta, Estonya, Letonya, Slovakya, Lüksemburg ve İsveç’tir. Güncel olarak bilgi almak için bizimle irtibata geçin.

Yunanistan Vizesi Başvuru İşlemleri

Yunanistan vize işlemlerinizi, Vize Merkezi Çorlu ofisimizle gerçekleştirmek, sizi uzun yorucu detaylardan ve vakit kaybından kurtarır. Bizimle vize işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir.

 1. Adım : Çağrı merkezimizi ya da Çorlu Vize Merkezi ofisimizi arayarak, almak istediğiniz Yunanistan vizesi hakkında bilgi alın.
 2. Adım: Müşteri danışmanınız, almak istediğiniz vize için gerekli evrak listesini mail olarak tarafınıza iletecektir. Gönderilen mail listesindeki evrakları tamamlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları, kargo yoluyla veya şahsen gelerek bize teslim edin. Evraklarınız da eksikler olması halinde danışmanlarımız sizi bilgilendireceklerdir.
 4. Adım: Yunanistan vize başvurularında biyometrik veriler istemektedir. Bu nedenle biyometrik verilerinizi vermek için, alınan randevu tarihinde ve saatinde biyometrik verilerinizi beyan edin. Müşteri danışmanınız size eşlik edecektir.
 5. Adım: Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra, temsilcinizi arayarak başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Vize başvurunuz onaylandıktan sonra, pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Çorlu Yunanistan vizesi yapacağınız başvurunun olumlu veya olumsuz sonuçlanmasında söz sahibi değildir. Yapacağınız vize başvurusunda, başvurunun olumlu veya olumsuz sonuçlanması konsoloslukların inisiyatifindedir.

Yunanistan Vizesi Başvuru Evrakları

Yunanistan vizesi başvuru evrakları, yapacağınız başvuru türüne, mesleğinize, uzun veya kısa süreli seyahat tercih edip etmeyeceğinize göre farklılık gösterir. Bütün bunların yanı sıra, vize için istenen başvuru evrakları yeni gelen güncellemeler ile birlikte değişebilir. Bu nedenle, yapacağınız vize türüne göre en güncel evrak listesini öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerden ortak istenen belgeler aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Son 2 sayfasının boş olmasına ve geçerlilik süresinin devam etmesi gerekir.
 • Otel ve uçak rezervasyonu, başvuru yapacak kişilerin otel ve uçak biletlerini, satın almalarını önermiyoruz. Olabilecek seyahat aksamaları sebebiyle, istisnai durumlar dışında rezervasyon bilgilerinizi evraklarınız içerisine eklemeniz yeterli olacaktır.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Biyometrik fotoğraf, 3,5 – 4,5 cm ebatlarında, beyaz arka fon üzerine çekilmiş olması gerekir. En az son 3 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir.
 • Yunanistan vizesi talep dilekçesi. Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Uzman ekibimizden yardım alarak kolayca yazabilirsiniz.
 • Bankaya ait hesap dökümü. Banka hesap dökümü, ıslak imzalı, bankaya ait imza sirküleri ve kaşeye sahip olmalıdır.
 • Seyahat masraflarınızı karşılıyor olmak, mesleki durumunuz ve seyahat için hazırlamış olduğunuz evraklarla, seyahat amacınız tutarlı olması, başvuru süreciniz içerisinde dikkat etmeniz gereken hususlardandır.

Yunanistan Vizesi Çorlu Merkezi Ofisimiz

Yunanistan vizesi başvurusunu, Çorlu’dan gerçekleştirecek kişiler Çorlu Vize Merkezi ofisimizi arayarak ya da Çorlu Vize Merkezi ofisimize mesai saatleri içerisinde gelerek yapabilirler. Pazar günleri Çorlu Vize Merkezi ofisimiz açık değildir.

İletişim Numaramız: 0850 460 15 30

E-Posta Adresimiz: corlu@vizemerkezi.com

Yunanistan vizesi için yapacağınız başvurularda Çorlu Vize Merkezi ofisine randevu almak zorunda değilsiniz.

Yunanistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Yunanistan vize başvurularında, konsolosluklar başvuruları yapacağınız seyahat tarihinden 90 gün öncesine kadar kabul etmekteler. Bu nedenle başvurunuzu 90 ay öncesinden yapabilir ve yaşayacağınız olumsuz durumlarda vakit kazanabilirsiniz. Olabilecek tüm aksaklıkları göz önünde bulundurarak başvurularınızı en az 1 ay öncesinden gerçekleştirebilirsiniz.
Yapılan vize başvuruları istisnai durumlar dışında 5 ila 7 gün içerisinde sonuçlanır. Bu verilen süre öngörülen süredir, bir kesinlik taşımamaktadır.

Çorlu Yunanistan Vizesi Ücreti

Yunanistan vizesi ücreti, alacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Yunanistan vize ücreti Euro üzerinden ödenir. 6 yaş altındaki çocuklardan ücret talep edilmez. Ödenecek ücret miktarı Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenir. Ücret, yatırılacak harç ve vize başvuru merkezlerinin ücretlerini içerir. Detaylı bilgi almak için sizin için hazırlamış olduğumuz içeriklerden bilgi alabilir veya bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yunanistan vize başvurunuzun onay almaması halinde, başvuru için ödemiş olduğunuz miktar iade edilmez. Bu nedenle bizim size önerimiz, hem zaman hem de para kaybetmemek adına uzman bir ekiple birlikte vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmenizdir.

Çorlu Yunanistan Vizesi Reddi

Yunanistan vize başvurunuzun reddedilmesinin birçok nedeni olabilir. Yunanistan vizesinin ret sebeplerinin başında; yanlış belge veya eksik bilgi doldurulması, seyahat amacının doğru bir biçimde ifade edilmemiş olmaması, seyahat masraflarını karşılayabilecek yeterli maddi durumun olmaması, yaptırmış olduğunuz otel rezervasyonlarının sistemde gözükmemesi, ülkeye giriş yaptıktan sonra, ülkenize geri döneceğinize dair yeterli kanıt sunulamaması gelir.

Vize başvurunuz ret ile sonuçlandıktan sonra, başvurunuzun neden ret aldığına dair size bir mektup verilmektedir. Ret sebebinizi anladıktan sonra başvurunuzun ret sebebi için itiraz etme hakkına sahipsiniz. Eğer önceden ret cevabı aldıysanız, bu sonraki başvurularınızı olumsuz etkileyebilir.Yunanistan vizesi başvurularını Çorlu’dan bizimle beraber eksiksiz ve doğru bir şekilde yapabilmek için bizi arayın.

Yunanistan Vize Merkezi, Çorlu

Vize Merkezi Personel

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

6 Yorum Yunanistan Vizesi Çorlu L.Y. 09/07/20, 15:47
Çorlu’da ikamet etmekteyim ve şirket sahibiyim. Yunanistan’a yapacağım ticari bir seyahatim olacak. Yunanistan vizesi Çorlu üzerinden başvuru yapmam gerekiyor? Evrakları şahsen gelmeden nasıl teslim edebilirim? Bu seyahat için davetiye almam gerekecek mi? Siz başvuru merkeziyle ortak çalışan bir kurum musunuz? Evrak listesi neye göre hazırlanıyor? İşlemler kaç gün sürmektedir? Kaç gün önceden başvuru yapmam gerekir? İşlemlerimi sizin aracılığınızla yaparsam parmak izi için nereye gelmem gerekecek? İşlem sonuçlandıktan sonra pasaportumu bana nasıl ulaştıracaksınız? Yardımcı olmanızı rica ederim. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle