Yunanistan Vize

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Yunanistan vize başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Yunanistan’a kısa ve uzun süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Schengen vize başvurularınız için Yunanistan vize başvuru merkezlerine ve seyahat acentelerine vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi'nden Yunanistan turistik, ticari ve akraba ziyareti vize başvuruları için Yunanistan vizesi süreci hakkında kapsamlı bilgiler alabilirsiniz. Yunanistan’a turistik, aile ziyareti ve iş seyahati düzenleyecek kişilerin Yunanistan’a vize başvurusunda bulunmaları ve vize işlemlerini doğru bir şekilde başlatmaları aynı şekilde hızlı sonuçlandırabilmeleri açısından önemlidir. Hazırlamanız gereken Yunanistan vize başvuru evrakları için sayfanın sol bölümünde bulunan vize kategorilerini ziyaret ediniz veya müşteri temsilcilerimizi arayarak, durumunuza uygun olan güncel evraklar için bilgilendirme maili talep ediniz. 

Yunanistan Vizesi 

Yunanistan, özellikle her turizm sezonunda popülerliğini korumaya devam eden bir ülkedir. Her yıl daha fazla turist çekmeyi başaran Yunanistan, turistik gezilerin yanı sıra iş dünyasının da dikkatli gözlerini üzerinde tutmaktadır. Ayrıca Yunanistan ile devam eden ortak ticari anlaşmalarımız iş dünyasının Yunanistan’a olan yakınlığını daha fazla arttırmaktadır.

Aynı zamanda AB üyesi olan Yunanistan, üniversiteler arası öğrenci değişim programı (Erasmus) katılımında gerçekleştirilen seyahatleri de kabul ederek Yunanistan eğitim vizesi adı altında vize başvurularını değerlendirmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu

Yunanistan Turistik Vizesi, Yunanistan Ticari Vizesi, Yunanistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Yunanistan Kültürel Sportif Konferans Vizesi, Yunanistan Gemici Vizesi, Yunanistan Şoför Vizesi, Yunanistan Eğitim Vizesi, Yunanistan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Yunanistan Vizesi Başvurusu

Yunanistan Devleti, T.C. umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Yunanistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Yunanistan’a seyahatleri öncesinde Yunanistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Yunanistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurunuz.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan vize ücreti, Yunanistan Turistik Vizesi, Yunanistan Ticari Vizesi, Yunanistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Yunanistan Kültürel Sportif Konferans Vizesi, Yunanistan Gemici Vizesi, Yunanistan Şoför Vizesi, Yunanistan Eğitim Vizesi, Yunanistan Transit Vizesi başvurularına göre değişiklik göstermektedir. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir Yunanistan vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

Yunanistan Vize Ücretleri

Yunanistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Yunanistan vizesi başvuru işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 4 ila 15 iş günü içinde vize başvurusu sonuçlanır. Ancak konsolosluğun randevu yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumlar göz önünde bulundurularak; Yunanistan seyahat planının aksamaması için vize başvurusunun seyahat tarihinden en az 4 hafta önce yapılması doğru olur.

Vize Merkezi Temsilcileri Yunanistan Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Vize Merkezi – Yunanistan vize departmanı, Yunanistan vize işlemleri için gerekli olan evrak toplama ve doldurma prosedürlerini tamamlamanıza yardımcı olur.

30.000 Euro teminatlı yurt dışı seyahat sağlık sigortası ve Yunanistan otel-uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirerek vize başvuru işlemlerinizin kolaylaşmasını ve hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlar.

Yunanistan Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Yunanistan Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişilerin tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

Vize Merkezi - Yunanistan vize departmanı temsilcileri, Yunanistan vizesi işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve sizin yerinize vize takibini yapmaya hazırdır. 

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayınız veya elden teslim ediniz.

Yunanistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz, isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’a giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla Yunanistan’da kalabilmektedirler.

Yunanistan vize başvurusu için bizi arayabilirsiniz. 0212 970 04 52

Yunanistan Vize Merkezi İletişim

Yükleniyor...