Yunanistan Vize

Yunanistan Vize

Yunanistan vize işlemleri kısa süreli seyahat izinlerinde Schengen vize prosedürüne bağlıdır. Vize Merkezi ülke uzmanlarımıza ulaşarak Yunanistan vize başvurularınızı kolayca tamamlayabilirsiniz.

Yunanistan Vize İşlemleri

Yunanistan’a gerçekleştireceğiniz kısa ve uzun süreli seyahatler için gerekli olan vize müracaatları, Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm acenteleri tarafından kabul edilmektedir. Schengen Yunanistan vize başvurularınız için değerlendirme ve inceleme yetkisi ise Yunanistan Konsolosluğu sorumluluğundadır.

Vize Merkezi danışmanlığında Yunanistan turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvuruları için kapsamlı bilgi edinerek Konsolosluğun güncel talepleri doğrultusunda vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan İçin Vize Türleri

Yunanistan vize türleri Schengen kapsamında yani 90 günü aşmayan seyahatlerde aşağıdaki vize türlerini uygulamaya koymuştur.

 • Yunanistan Turistik Vize,
 • Yunanistan Ticari Vize,
 • Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi,
 • Yunanistan Kültürel Sportif Konferans Vizesi,
 • Yunanistan Gemici Vizesi,
 • Yunanistan Şoför Vizesi,
 • Yunanistan Eğitim Vizesi,
 • Yunanistan Transit Vize,
 • Yunanistan Vizesi Başvurusu

Yunanistan Devleti, bordo pasaport sahibi kişileri vize prosedürüne dahil etmiştir. Yunanistan’a seyahat edecek diğer (yeşil, gri, diplomatik) pasaport sahipleri 90 güne kadar seyahatlerde vizeden muaftırlar.

Yunanistan Vizesi Evrakları

Yunanistan’a vize başvurusunda bulunacak kişiler hazırlayacakları evrak dosyası için öncelikle vize kategorsini yani seyahat sebebine uygun vize türünü belirlemelidir. Seyahat sebebine, mesleki, mali ve seyahat süresine ve diğer niteliklerine göre göre değişecek evrak listesini Vize Merkezi uzmanlarımız size yönlendirecektir. Vize evrakları kişiseldir ancak her vize işleminde muhakkak talep edilen zorunlu belgeler söz konusudur.

 • Pasaport
 • Vize Talep Formu
 • Nüfus Cüzdanı ve Barkodlu Nüfus Kayıt Örneği
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Vize Ücreti Ödendi Belgesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonları
 • Seyahat Sağlık Sigortası vb.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan vize ücreti, vize süresine, seyahat nedenine, ülkeye giriş sayısına göre değişiklik gösterecektir. Vize ücretleri konsolosluk vize harcı, vize işlem ofisi hizmet bedeli ve danışmanlık hizmetleri kalemleri adı altında talep edilen ücretelerdir. Bu hesaplama Vize Merkezi uzmanları tarafından size iletilir.

Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Yunanistan için vize başvuru dosyasının eksiksiz teslimi ve işlemlerin başarılı bir şekilde yürütülmesi durumunda vize başvurusu ortalama olarak 10 ila 15 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak konsolosluğun yoğunluğu ve ek evrak talebi veya resmi tatiller süreci uzatabilmektedir. Vize başvurunuzu aksilik yaşamadan tamamlayabilmeniz adına 1 ay önceden gerçekleştirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihi itibarıyla Yunanistan Schengen vizesi başvurusunda bulunan tüm başvuru sahiplerinin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması zorunludur. Eğer son 5 yıl içinde kayıt yaptırdıysanız başvuru sahiplerinin tekrar biyometrik veri merkezine gitmeniz gerekmeyecektir.

Yunanistan vize başvurusu için daha fazla soru ve danışmanlık hizmeti için bizi +90 0212 970 04 52 numaralı hattımızdan arayabilirsiniz.

Yunanistan ile ilgili sizden gelen sorular

75 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Şirketimin temsilciliğini kurdum Yunanistan'da oturum nasıl alırım?
  D.Ç 17 Tem 2023, 14:02

  Yaptığım kısa bir araştırma sonucunda sitesiniz den size ulaştım. Şirketimin temsilciliğini kurdum Yunanistan'da oturum nasıl alırım kısmında destek sağlamakta mısınız? Bu işlem için neler gereklidir? Bana yardımcı olmanızı rica edeceğim iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan'a kapı vize nasıl alabilirim
  K.A 17 Tem 2023, 14:02

  17 inde başlayan Schengen vizem var. Fakat 17 sinde ayvalıktan midilliye geçmemiz gerekiyor. Gecerliliği bulunan bir Schengen vizesine sahip pasaportumla tekrar Yunanistan'a kapı vize nasıl alabilirim feribotlar tamamen dolu hangi almam gerekiyor ki, 14ünde midilliye geçebilelim. 17 si akşam 20 de Atina'ya başka bir feribota binmemiz gerekiyor. En hızlı İstanbul içinde nasıl halledebilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Köpeğimle Yunanistan’a gidebilir miyim?
  S. Durmuş 17 Tem 2023, 14:02

  2 yaşında Golden Labrador, 40 kg kısır erkek köpeğimiz var. Kendi aracımızla Yunanistan’a tatile gitmek istiyoruz. Köpeğimle Yunanistan’a gidebilir miyim? Tamamlamam gereken evraklar nelerdir? Ve ücreti ne kadar tutar? Dönüşünüz için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan'a vize randevusu nasıl alınır
  KEMAL 17 Tem 2023, 14:02

  Merhaba, Yunanistan'a vize randevusu nasıl alınır? İkametgah ettiği bölgeye göre randevu alma kısmında değişiklik olur mu? Telefonla randevu alabilme imkanımız var mı? Bilgilendirme rica ederim kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan'da kapı vizesi alarak Avrupa'da gezebilir miyim?
  K.M 17 Tem 2023, 14:02

  Yunanistan'da kapı vizesi alarak Avrupa'da gezebilir miyim için bilgi alabilir miyim? İyi çalışmalar kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 4 aydır çalışıyorum Yunanistan vizesi alabilir miyim?
  C.M 17 Tem 2023, 14:02

  Merhaba, özel bir şirkette 4 aydır çalışıyorum Yunanistan vizesi alabilir miyim? Web sayfanızda yaptığım araştırma sonrasında sizinle çalışmak isterim bana bu konuda destek olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan acil vize hattı
  E.H 17 Tem 2023, 14:02

  Eşim Yunanistan da yaşamaktadır. Hastalandığından dolayı hastaneye kaldırmışlar. Yunanistan acil vize hattı diye bir hat mevcut ise oradan yardım alarak acil randevu alabilir miyim? En hızlı şekilde nasıl ilerleyebiliriz. Aile birleşimi talebinde bulunurlar mı benden bana bilgi verir misiniz? Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olmanızı rica edeceğim iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan vizesi kaç para
  KEMAL 17 Tem 2023, 14:02

  Yunanistan vizesi kaç para ile ilgili bilgi almak istiyorum. Danışmanlık ücretinizi ne kadardır. Toplam olarak ne kadar ödeme yapmam gerekecektir. Randevumu online olarak mı alınacaktır. İşlem süresi randevudan sonra kaç gün içinde sonuçlanmaktadır. İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vize Başvurusu
  S.T 17 Tem 2023, 14:02

  Yunanistan vize başvurusu için belli şartlar var mıdır? Başvuru için yapmamız gerekenler nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vizesi Nereden Alınır?
  B.G. 17 Tem 2023, 14:02

  Ocak ayında Yunanistan’a bir seyahatim olacak. Özel bir şirkette çalışmaktayım. Şirketimden hangi evrakları istemem gerekecek ve banka hesabımda ne kadar olması gerekiyor? Ankara’da yaşamaktayım, parmak izi işlemleri için nereye başvuru yapmam gerekiyor? Ankara’dan başvuru yapmam mümkün mü? Yunanistan vizesi nereden alınır? Konsolosluktan mı alacağım yoksa başka bir kurumdan mı yapılıyor? Bana yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Irak Vatandaşları İçin Yunanistan Vizesi
  H. Cantekin 17 Tem 2023, 14:02

  Merhaba, Ben Irak vatandaşıyım ve Türkiye’de 2 yıldır yaşıyorum. Irak vatandaşları için Yunanistan vizesi başvurusu yapmak için hangi belgeler hazırlanmalıdır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suriye Vatandaşları İçin Yunanistan Vizesi
  S. Akar 17 Tem 2023, 14:02

  Merhaba. 3 yıl önce Türkiye'ye geldim. Oturma iznim var ve Suriye vatandaşları için Yunanistan vizesi almak için başka hangi belgeler lazım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kira Geliri İle Yunanistan Vizesi
  M. Kayık 17 Tem 2023, 14:02

  Benim maaşım yok ama evim var. Oradan gelen kira geliri ile Yunanistan vizesi için başvuru yapma şansım var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Freelance Çalışanlar İçin Yunanistan Vizesi
  E. Akgün 17 Tem 2023, 14:02

  Kendi evimde serbest olarak grafik işleri yapmaktayım ve SGK maaşım yok. Freelance çalışanlar için Yunanistan vizesi başvurusu nasıl olacak? Hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Resmi Geliri Olmayanlara Yunanistan Vizesi
  G. Güngör 17 Tem 2023, 14:02

  Merhaba bir yerde maaşlı olarak çalışmıyorum. Günlük işlerle gündelik ücret ile çalışan biriyim. Resmi geliri olmayanlara Yunanistan vizesi alma hakkı var mı? Nasıl vize alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Serbest Meslek Sahibi Olanlara Yunanistan Vizesi
  B. Cantürk 17 Tem 2023, 14:02

  Merhaba. Serbest meslek sahibi olanlara Yunanistan vizesi almak için banka bilgisi verme zorunluluğu var mı? Hangi evrakları hazırlamalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Çiftçi Vizesi
  U. Yazman 17 Tem 2023, 14:02

  Ben tarım sektöründe bir çiftçiyim. Yaz aylarına Selanik’e gitmek için bir planım var ancak sigortam yok. Yunanistan çiftçi vizesi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Özbek Vatandaşları İçin Yunanistan Vizesi
  N. Hilal 17 Tem 2023, 14:02

  Merhaba. Özbek vatandaşları için Yunanistan vizesi için hangi şartlarda başvuru hakkına sahiptir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Dubai Vatandaşları İçin Yunanistan Vizesi
  B. Kaya 17 Tem 2023, 14:02

  Merhaba, Dubai vatandaşları için Yunanistan vizesi şart mı? Yaz aylarında Marmaris’ten adalara geçebilir miyiz? Cevabınız için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Lübnan Vatandaşları İçin Yunanistan Vizesi
  S. Koca 17 Tem 2023, 14:02

  Merhaba. Lübnan vatandaşları için Yunanistan vizesi için oturum belgesi haricinde başka evrak verilmeli mi? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Yunanistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.