Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Yunanistan Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Yunanistan Vize Merkezi, Konya sayfamıza hoş geldiniz.

Konya ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan yabancı vatandaşlar Yunanistan vize işlemlerini Vize Merkezi Konya Şubesi aracılığı ile yapabilmektedirler.

Yunanistan vize başvurularında bölge ayrımı vardır, bu nedenle ikamet ve çalışmakta olduğunuz yer bilgilerini Vize Merkezi temsilcilerimizle paylaşmanız size daha iyi hizmet verebilmemiz için önemlidir.

Konya, Afyon, Denizli, Aydın, Isparta, Muğla illerinde ikamet edenler Yunanistan vizesi işlemlerini Vize Merkezi Konya Şubesi aracılığıyla yapabileceklerdir.

Yunanistan vize departmanı çağrı merkezini ücretsiz olarak arayabilir veya konya@vizemerkezi.com mail adresi üzerinden vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Vize Merkezi Yunanistan departmanı deneyimli vize danışmanlarıyla başvuru sahibinin durumuna özel vize çözümleri geliştirir. Yunanistan Konya Vize Merkezi departmanı Yunanistan Konsolosluğu'nun belirlediği Schengen vize şartları kapsamında Yunanistan vizesi başvurusu yapılarak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yunanistan vize başvuru sahipleri, karışık vize prosedürlerine dair bütün işlemleri Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek vize işlemlerinde zaman kaybının önüne geçebilmektedirler.

Yunanistan Vizesi Başvurusunu Konya Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Yapabilirsiniz?

  1. Adım: Konya Vize Merkezi Yunanistan bölümü çağrı merkezimizi arayarak durumunuza uygun gerekli evrak listesini e-mail olarak talep ediniz.
  2. Adım: Bilgilendirme e-mailinde belirtilen evraklarınızı hazırlayınız.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Yunanistan vizesi için gerekli evrakları Konya şubemize kurye veya kargo ile ya da şahsen ulaştırınız.
  4. Adım: Evraklarınız Konya şubemize ulaştıktan sonra Yunanistan vize randevunuz hızla alınacak ve gerekli bildirim tarafınıza yapılacaktır.
  5. Adım: Size bildireceğimiz randevu saati ve tarihinde biyometrik verinizi beyan ediniz. Vize sonucu Yunanistan Konsolosluğu tarafından açıklandıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Merkezi Konya Şubesi Çalışma Saatleri

Yunanistan vize işlemlerini Konya’dan başvuru yaparak gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizi arayarak randevu talep ederek ofisimize gelebilirler.

Vize Merkezi – Konya ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilir Yunanistan vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Konya Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Konya Yunanistan vizesi için gerekli evraklar hakkında ön bilgilendirmeye "Vize İşlemleri" sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Güncel evrak listesini almak ve eğer varsa durumunuza özel evraklar hakkında bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

Yunanistan Vize Merkezi Konya temsilcilerimiz seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun gerekli evrakları size bilgi e-mail’i olarak göndermektedirler. Evrak detayları ve Yunanistan vize prosedürü hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi Yunanistan departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Yunanistan vizesi için gerekli evraklara ait detaylar seyahat amacı, seyahatin süresi gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Ayrıca evrakların orijinal veya fotokopi olarak ibrazında döneme bağlı olarak bazı güncellemeler söz konusu olabilir. Vize Merkezi vize dünyasındaki güncellemeleri takip ederek başvuru sahiplerini güncel konjonktüre uygun şekilde yönlendirmektedir.

Konsolosluk inisiyatifinde veya güncel koşullar çerçevesinde ek evrak talepleri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlar başvuru sahibine telefon ve e-mail yoluyla tarafımızdan hemen iletilmektedir.

Yunanistan vizesi için gerekli evrakların güncel olmasına dikkat ediniz. Seyahat tarihinize bağlı olarak randevu tarihinden 1 ay öncesine ait evraklarla yapılan başvurularda belgelerin güncel hali talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, davetiye ile seyahat ediliyorsa davetiyenin geçerlilik süresi, şirket izin ve görev yazılarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihleriyle uyumu gibi unsurlara özellikle dikkat edilmelidir. Vize Merkezi başvuru sahibinin sunduğu Yunanistan vizesi gerekli evraklarını detaylı şekilde inceleyerek başvuru sahibine gereken yönlendirmeleri yapmaktadır.

Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formu Hakkında

Yunanistan Schengen vize başvuru formu Schengen vize başvuru formatında olup Yunanistan Konsolosluğu'nun vize başvuru sahibini yakından tanımak için oluşturduğu bir formdur. Yunanistan vize başvuru formu eksiksiz ve Yunanistan vizesi için gerekli belgelerle uyumlu ve doğru bilgileri içermelidir. Vize Merkezi Konya Şubesi; Yunanistan vize başvuru formunun doldurulması, Yunanistan vize talep dilekçelerinin yazılması, evrak detayları, başvurunun Yunanistan Schengen vizesi şartlarına uyumu konularında başvuru sahiplerine destek olmaktadır. Yunanistan vizesi ve başvuru formu ve koşulları hakkında her türlü soruyu Vize Merkezi Yunanistan departmanımıza danışabilirsiniz.

Konya Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize randevusu Yunanistan Büyükelçiliği Konya tarafından akredite edilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Konya Vize Merkezi Yunanistan üzerinden gerçekleştireceğiniz vize başvurularında, vize randevusu tarafımızdan alınmaktadır. Yunanistan vize başvurularının yoğun dönemlerde işlemleri hızlandırmak adına randevular evrak tesliminden önce de alınabilmektedir. Ancak böyle bir durumda başvuru sahibi Yunanistan vize işlemlerini Vize Merkezi aracılığı ile yapmayı taahhüt etmiş olacaktır. Alınan randevu tarihi ve saati vize başvuru sahibine tarafımızdan mail ve telefon ile bildirilmektedir.

Yunanistan vizesi için gerekli evrakların Yunanistan Konya Büyükelçiliği'ne ibrazı vize randevusunda yapılır. Ayrıca biyometrik veri ibrazı olan parmak izi verme işlemi de Yunanistan vize randevusunda yapılmaktadır. Önceki Schengen vizelerinde geçerli parmak izi olan vize başvuru sahiplerinin gerekli evraklarının ibrazı Vize Merkezi asistanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Parmak izinizin geçerli olup olmadığına dair bilgilendirme, pasaport bilgileriniz Vize Merkezi Konya şubesi ile paylaşıldıktan sonra size bildirilmektedir.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan vize ücreti Yunanistan Konya Büyükelçiliği Konsolosluk vize departmanının belirlediği harç ücreti, vize başvuru merkezi ve Vize Merkezi'nin koordinasyon bedellerini içermektedir. Yunanistan vize ücreti seyahatin amacı, süresi, vize türüne göre farklılıklar içermektedir. Vize ücretleri hakkında bilgiyi Yunanistan vize departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vize başvuruları Konya ve İstanbul’dan yapıldığında işlem süresi genellikle 7 iş günüdür. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde veya istisnai durumlarda işlem süresi uzayabilmekte olduğundan Yunanistan vize başvurusunun seyahate en az 1 ay kala yapılması tavsiye olunur. Yunanistan vizesinin ortalama çıkış süresi olan 15 iş günü vize randevusundan yani evrak teslimi ve biyometrik veri ibrazından sonraki süreyi içermektedir.

Yunanistan Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Personel

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

6 Yorum Yunanistan Vizesi Konya T.Ü. 09/07/20, 16:42
Yunanistan’da oturan dayımı ziyarete gitmek istiyorum. Yapacağım seyahat sırasında öğrenci olduğum için bana babam sponsor olabilir mi? Yunanistan vizesi Konya işlemlerini nereden yapmam gerekecek? Daha önce hiç parmak izi vermedim. Öğrenci olduğum için okuldan ne almam gerekiyor? Babam öğretmen, banka hesabında ne kadar para olması gerekiyor? Dayımın bana davetiye göndermesi gerekir mi? Bu işlemleri sizle yürüttüğüm takdirde ne kadar ücret ödemem gerekecek? Ayrıca seyahat sağlık seyahat sigortasını da sizden almak istiyorum, ücretini belirtirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle