Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 50

Yunanistan Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Trabzon’dan Yunanistan vizesi başvurusu yapacak kişiler için, Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak, Yunanistan vizesi başvuruları hakkında, gerekli tüm güncel bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Yunanistan vizesi başvuruları için, Yunanistan Vize Merkezi, Trabzon şubesine, +90 850 460 17 50 telefonunu arayarak, veya [email protected] adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon şubesi, Trabzon başta olmak üzere; Vakfıkebir, Akçabat, Dernekpazarı, Arsin, Sürmene, Hayrat, Ortahisar, Şalpazarı, Araklı, Of, Maçka, Düzköy, Yomra, Çaykara, Köprübaşı, Çarşıbaşı, Tonya ve Beşikdüzü gibi ilçelerden

başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, Erzurum, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt gibi çevre illerden de Yunanistan vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Başvuru Yapması Gereken Kişiler Trabzon

Yunanistan vizesi, bordo pasaport (umuma mahsus) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından istenmektedir. Gri pasaport (hizmet), Yeşil pasaport (hususi) ve siyah pasaport (diplomatik) sahipleri; 180 gün süre ile aralıksız 90 günü aşmamak şartı ile vize başvurusu yapmalarına gerek olmadan, Yunanistan’a ziyaret gerçekleştirebilirler.

Yunanistan, Schengen vize ülkelerine üye olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle geçerliliği devam eden bir Schengen vizeniz varsa, Schengen vizenizde kalan süre boyunca, Yunanistan’a seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Trabzon

Yunanistan vize başvurusu yapacak kişilerin en merak ettiği konulardan birisi de, Yunanistan vizesi için gerekli evraklar nelerdir?sorusudur. Yunanistan vizesi için gerekli evraklar, yapacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Başlıca Yunanistan vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Yunanistan turistik vize
 • Yunanistan kapı vizesi
 • Yunanistan ticari vize
 • Yunanistan aile arkadaş ziyareti vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Yunanistan şöför vize başvurusu

Yunanistan vizesi için, gerekli evrak listesine ve yapacağınız vize türüyle ilgili bilgi almak için, istediğiniz vize ile ilgili başlığa tıklayabilirsiniz. Yunanistan vizesi için, gerekli evrak listesini hazırladıktan sonra isterseniz kendiniz isterseniz de, bir kargo firmasıyla anlaşarak başvuru evraklarınızı, Yunanistan Vize Merkezi, Trabzon ofisine ulaştırabilirsiniz. Yunanistan vize başvurusunu yaparken, hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız veya yukarıda yer alan başlıklarda bulamıyorsanız, bizi arayarak veya ofisimize gelerek öğrenebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vizesi için gerekli formlardan birisi de, Yunanistan vize başvuru formudur. Yunanistan Schengen vize başvuru formunun, özenlice doldurulması gerekmektedir. Yunanistan vize başvuru formunda doldurmuş olduğunuz bilgiler, başvurunuzun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmamasına büyük etki etmektedir. Başvuru formunu doldurmak için, bizden danışmanlık almanız halinde, bu konuda uzman olan müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.
Yunanistan vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Schengen vize başvurularının, başvuru dosyalarınızda yanlış ya da eksik bir bilgi olmaması halinde, sonuçlanma süresi 4 ila 15 gün arasında sürmektedir. Bu verdiğimiz süre kesinlik taşımamaktadır, öngörülen süredir. Bu süre, Yunanistan konsolosluklarının sizden isteyebileceği ek evraklar, Yunanistan konsoloslukların dönemsel olarak yaşadığı yoğunluklar ve resmi tatiller gibi sebeplerle uzayabilir. Dolayısıyla, seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için oluşabilecek tüm olumsuzlukları göz önüne alarak seyahat başvurunuzu, en az 1 ay öncesinden yapmanızı öneriyoruz.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Trabzon’dan Yunanistan vizesi, başvurusu yapacak başvuru sahiplerinin, başvurularını yapabilmek için gerçekleştirmeleri gereken adımlar bulunmaktadır. Vize Merkezi Trabzon ofisi aracılığı ile size bu adımları listeledik.

 1. Adım: Bize arayarak e-posta yoluyla veya ofisimize gelerek irtibata geçin. Yapacağınız başvuru türüne göre sizden istenen evrak listesini öğrenin. Daha sonra sizden istenen güncel evrak listesi tarafınıza iletilecektir.
 2. Adım: Yunanistan vizesi için gerekli evrakların hazırlanması, size iletmiş olduğumuz belgeleri nereden alacağınızı ve nasıl alacağınız konusunda size bilgi veririz. Yunanistan vizesi için, belgelerinizi hazırladıktan sonra Trabzon Vize Merkezi şubesine, kargo yoluyla ya da isterseniz şahsen teslim edin. Belgeleriniz bize ulaştıktan sonra, uzman yetkililerimiz tarafından büyük bir titizlik içerisinde incelenecek ve kontrol edilecektir. Evraklarınız incelendikten sonra kontrol edilen belgelerinizde eksik ya da hata varsa, sizi arayarak bilgilendiririz.
 3. Adım: Yunanistan vize başvuru ücretinin ödenmesi. Yapacağınız Yunanistan vize başvuru formunun işleme alınması için, Yunanistan vize başvuru ücretini ödeyin. Yunanistan vize ücreti, konsolosluklar tarafından belirlenmektedir. Yunanistan vize ücreti size verilen danışmanlık hizmeti, harç işlemler ve diğer giderlerden oluşur. Yunanistan vizesi başvuru ücretini, banka hesap numaramıza ya da Vize Merkezi Trabzon şubesine gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon şubesinin sağladığı danışmanlık hizmetleri:

 • Randevu Alınması: Yunanistan vize başvurularında, randevu alınması zorunludur. Vize Merkezi Trabzon şubesinde bulunan yetkililerimiz, sizinle görüşerek, onayladığınız tarih ve saate randevunuz alarak, seyahatinizi planlar.
 • Biyometrik verilerinizin ve dosyalarınızın hazır hala getirilmesi sağlamak: Yunanistan Schengen üye ülkeleri arasında olduğundan, Yunanistan vizesi için parmak izi vermeniz gerekir. Yunanistan vizesi için, biyometrik verilerinizi beyan ettikten sonra, Vize Merkezi Trabzon şubesi temsilcilerimiz tarafından hazırlanan başvuru dosyanız, Yunanistan konsolosluğuna teslim edilir.
 • Pasaportunuzun teslim edilmesi: Yunanistan vize başvurusu sonuçlandıktan sonra, pasaportunuzu sizin adınıza, Yunanistan konsolosluğundan teslim alırız. Yunanistan vizesi ve pasaportunuzu Vize Merkezi Trabzon şubesine şahsen gelerek alabilirsiniz ya da isterseniz size kargo ile teslim edebiliriz.

Yunanistan Vizesi İçin Şahsen Başvuruda Bulunmak Gerekir Mi?

Yunanistan, Schengen vizesine dahil olan ülkelerden olması sebebiyle, Yunanistan vizesine sahip olmak isteyen kişilerin daha önce, Schengen vizesi için biyometrik verilerini ibraz etmiş olmaları gerekmektedir. Daha önceden parmak izi vermeyen ve 12 yaşından büyük olan kişilerin, başvuru merkezlerine giderek biyometrik verilerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Parmak izi verme sürecinde, Vize Merkezi Trabzon şubesi size Yunanistan vizesi başvurusu için, size danışmanlık hizmeti sağlamakta ve müşteri temsilciniz size eşlik etmektedir. Müşteri temsilcimiz sizi karşılar ve size rehberlik eder.
25 Eylül 2014 tarihinde, Schengen anlaşmasına üye olan ülkelerin almış olduğu ortak karara göre, daha önce vermiş olduğunuz parmak izleri VIS (Visa Information System-Vize Bilgi Sistemi) kayıt edilmektedir. Daha önce parmak izinizi vermişseniz, yapacağınız Yunanistan vize başvurusunda, yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan, Yunanistan vize başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Şahsen gelmeniz gereken başka bir durum ise, Yunanistan Konsolosluğundaki görevliler, sizi yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu durum çok istisnai bir durumdur.

Yunanistan Vizesi Başvurunuz Reddedilirse Trabzon

Yunanistan vize başvurunuz ret cevabı alabilir. Yunanistan vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde, başvurunuzun ret cevabı aldığına dair bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde yaptığınız başvurunun neden ret aldığına dair gerekçeler belirtilmiştir. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde, yatırmış olduğunuz başvuru ücretleri iade edilmemektedir. Bu nedenle başvurunuzu yaparken hem zaman kaybından, hem de tüm yorucu detaylardan kurtulmak için başvurunuzu yaparken, uzman bir vize başvuru merkezinden danışmanlık hizmeti almak yararınıza olacaktır.

Vize Merkezi’nin yapılan başvurular hakkında verilen kararlara etki etmesi söz konusu değildir. Yapılan başvuruların nasıl sonuçlanacağı tamamen konsoloslukların yetkisindedir.

Vize Merkezi Trabzon ofisimiz, Yunanistan vizesi başvuruları hakkında yalnızca, başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayı, eksik hatalı evraklarınızı tamamlama ve vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu alma konusunda yetki sahibidir.

Bu yazı, Trabzon’dan Yunanistan vizesi başvurusu yapacak kişilere bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Vize Merkezi uzman ekibi, yıllardır süregelen tecrübesiyle, başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmekten mutluluk duyar. Başvurularınızı bizimle birlikte güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Trabzon’dan Yunanistan vizesi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp