Yunanistan Altın Vize Golden Visa

Yunanistan Altın Vize Golden Visa

Yunanistan altın vize golden visa sayfamıza hoş geldiniz.

Yunanistan’ın ekonomik ve politik yapısında yaşanan istikrarlı gelişme sonucunda Yunanistan’ı bir yatırım merkezine dönüşmesi yolunda Yunanistan Golden Visa Programıyla gayrimenkul yatırımı yaparak Yunanistan’da oturma izni elde edebilir, Avrupa’da özgürce dolaşabilme hakkına sahip olursunuz.

Yunanistan Altın Vize Golden Visa Programı Nedir?

2013 yılında işleme konan Yunanistan Golden Visa Programı gayrimenkul yatırımı alımı karşılığında yatırımcı olan kişi oturma izni sağlıyor. Aile için yapılan başvuruda eş ve 21 yaşından küçük çocuk için oturma izninden faydalanabilir ve program Yunanistan’da zaman geçirme şartı tutmaz. Oturma izni 5 yıl veriliyor yatırımcı yaptığı yatırıma sahip olduğu sürece 5 yılda bir tekrar yenilenir.

Yunanistan’da oturma izni resmi Yunan makamlarınca verilir ve oturma izni sahibinin ülkede resmi olarak ikamet etmesini sağlar. En az 250,000 € değerinde bir gayrimenkul alımına karşılık bu oturma iznine sahip olmak mümkün olmaktadır.

Yunanistan Golden Visa Programı Yatırım Seçenekleri

 • En az 250,000 € değerine sahip gayrimenkul yatırımı yapmak,
 • Otel veya tatil yerinde en az 10 yıl süreyle konaklamak için yapılan kira sözleşmesi,
 • En az 5 yıl elde tutmak suretiyle Yunanistan devletinden alınmış olan en az 800,000 € değerinde tahvil alımı
 • En az 3 yıl elde tutmak suretiyle gayrimenkul yatırım şirketinden alınmış olan en az 400,000 € değerinde hisse senedi,
 • Bir Yunanistan bankasında en az 400,000 € değerinde mevduat hesabı sahibi olmanız gerekir.

Yunanistan Golden Visa Programına Kimler Başvurabilir?

 • Başvuru yapabilmek için Avrupa Birliği dışında kalan bir ülkenin vatandaşı olmak gerekir. Ayrıca oturma izni alabilmek için başvuru sahibinin geçmiş dönemlerde Yunanistan vizesi almış olması gerekir.
 • Kişisel olarak veya hissesinin tamamına sahip olduğu bir tüzel kişilik üzerinden Yunanistan’da en 250,000 € değerinde mülk sahibi olan kişi başvuru yapabilir.
 • Otel konaklama 4002/2011 yasasının ikinci paragrafının 8. Maddesi kapsamındaki tatil yeri için toplam tutarı 250,000 € miktarı geçen en az 10 yıl süreli devre mülk (kira) anlaşması imzalanmış olması gerekir.
 • Alındığı zamanki değeri şu anki piyasa değeri 250,000 €’yu aşan bir gayrimenkul 4146/2013 kararnameden önce satın almış olması gerekir.
 • Tamamen yasal olarak bağış veya miras yoluyla en az 250,000 € değerindeki bir gayrimenkulün tamamının mülkiyetine geçerek alınan oturma izni aile üyelerini kapsamaz.
 • Arsa satın alma bedeli ve inşaat şirketi ile yapılan kontratın değeri toplam 250,000 €’yu aştığı zaman Yunanistan’da arsa satın almış ve üzerine inşaat yapmak isteyenler program için başvuruda bulunabilir.

Yunanistan Altın Vize Golden Visa Başvurusu

Yunanistan Golden Visa başvuru süreci oldukça kolay bir sıralamaya sahiptir. Adımı ve zaman çizelgesini detaylandıran grafik aşağıdaki gibidir.

Mülkiyet Seçimi

Bu adımı tamamlamak için yatırım alanını belirlemeli ve yatırım yapmak istediğiniz gayrimenkulü seçerek ilerlemelisiniz. Katma değeri 250,000 Euro veya üzeri olduğu sürece sorun yaşamayacaksınız.

Yasal Süreç

Bu adım, bir Yunan Mukim Olmayan Vergisi numarası alarak bir Yunan banka hesabı açarak ilerleyebilirsiniz. İsteğe bağlı bir adım olarak vekaletname de hazırlayabilirsiniz.

Mülkiyet Edinimi

Bu adım, mülkün ‘Yasal Durum Tespiti sizin adınıza bir avukat tarafından yürütülmesiyle oluşur. Senetli satış, satın alma sözleşmesini, bir kamu senedinin icrasını edinmeniz gerekir.

Ön Başvuru

Bu adımı atlamak için Golden Visa başvurusuyla ilgili tüm gerekli belgeyi sunmanız gerekir. Genellikle bir avukat tutmak akıllıca olabilir. Çünkü bu süreç zor olabilir.

Yunanistan Ziyareti

Bu adımda tüm biyometrik verinizi Yunanistan’daki ilgili makama göndermeniz gerekir.

Yunanistan Golden Visa Onayı

Yetkililer bu adımı gerçekleştirir, Golden Visa başvurusu onaylanır ardından size bir Golden Visa İkamet Kartı verilmektedir.

Yunanistan Altın Vize Yenileme

Her beş yılda bir, Golden Visa ikamet belgenizi yenileme işlemine başvurarak daimi ikamete erişiminizi kolaylaştırmaktadır.

Yunanistan Altın Vize Golden Visa Vatandaşlık Başvurusu

Yunanistan'da 7 yıl yaşamış vergi ödemiş, vatandaşlık Yunan pasaportu başvurusunda bulunmanızı kolaylaştırır. Program sadece yedi yıl önce başladığından ve vatandaşlık almak için yedi yıl sürdüğünden dolayı, yeni bir fırsattır.

Yunanistan Altın Vize İçin Gerekli Belgeler

 • Başvuru belgesinin iki nüshası sunulmalıdır.
 • Dört yeni renkli vesikalık fotoğrafınız
 • Geçerli bir pasaport veya Yunanistan tarafından tanınan seyahat belgesinin onaylı kopyası sunulmalıdır.
 • “e-Paravolo” platformu üzeri ödenen alınan bir ücret Beş yıla kadar olan oturma izini için yaklaşık 500 Euro tutar ödenir.
 • “e-Paravolo” platformu üzerinden ödenen alınan işlem ücreti elektronik oturma izninin basılması yaklaşık 16 Euro tutar ödenir.
 • Hastaneye yatış ve tıbbi bakım masrafı için bir sigorta acentesi tarafından belgelendirme
 • Yunanistan’da kalış süresi boyunca kapsayan açıkça belirtmek kaydıyla Yunanistan dışında imzalanan sigorta sözleşmesi
 • Yunanistan’da imzalanan sigorta sözleşmesi.
 • Bazı durumlarda, yetkililer ek belgeler talep edebilir.
 • Başvurunuzu kendiniz veya bir Yunan avukat aracılığıyla yapabilirsiniz.

Yunanistan Golden Visa Yenileme Süreci

 • Yunan hükümeti, her defasında beş yıllık bir süre için geçerli olan Yunanistan Golden Visa kartını verir. Her beş yılda bir oturma izninizi yenilemeniz gerekir.
 • Gayrimenkul, asıl başvuru sahibi olan sizin tam mülkiyetinizde kalmalıdır.
 • İlgili kiralama/sözleşme hala geçerli ve gereksinimi karşılıyor durumda bulunmalıdır.
Yunanistan Golden Visa oturma izninizi yenilemek için;
 • Doldurulmuş bir başvuru formunuz
 • Dört yeni renkli vesikalık fotoğrafınız
 • Yunanistan tarafından tanınan geçerli bir pasaport seyahat belgesinin gerçek bir kopyasını
 • Önceki daimi ikamet kartının onaylı bir kopyası sunulmalıdır.
 • Hastaneye yatış ve tıbbi bakım masrafı için bir sigorta acentesi tarafından belgesi
 • Yunanistan’da kaldıkları süre boyunca ilgili tarafı kapsayan açıkça belirtmeli Yunanistan dışında imzalanan sigorta sözleşmeleri sunulmalıdır.
 • Yunanistan’da imzalanan sigorta sözleşmeleri sunulmalıdır
 • Yetkili izni yenilemek için gerek görürse ek belge talep edebilir.
Yunanistan Altın Vize Golden Visa bilgilendirmeye çalıştık. Yunanistan vizesi başvuruları için Vize Merkezi uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. 0850 460 15 95

Yunanistan Golden Visa Avantajları 

Yunanistan Altın Vize genel olarak tüm Golden Visa türlerinden daha avantajlı konumda olarak gösterilir. Sebebi daha hızlı işlem süresine sahip olmasıdır.
Avrupa’daki diğer Golden Visa Programlarına kıyaslayacak olursak Yunanistan Altın Vize Golden Visa programı çok daha basit, ucuz hızlı şekilde ilerler. Sadece 250,000 €’yu aşan bir gayrimenkul yatırımını takiben gerekli evrakları sağladığınız zaman çok kısa sürede 5 yıllık oturma izninizi elde edebiliyorsunuz.

Ailenizle Beraber Yunanistan’da Yaşayın

Sadece 250,000 € değerinde bir gayrimenkul sahibi olarak kendiniz eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuğunuz için Yunanistan’da yenilenebilir 5 yıllık oturma izni almak mümkün olmaktadır. Binlerce yıllık tarihi muhteşem iklimiyle dünyanın en gözde tatil bölgesinden biri olan Yunanistan’da yaşamak için ülkenin güzelliği bile yeter ama Yunanistan Golden Visa Programı çok daha fazlasını sunan bir programdır.
Yatırım yoluyla alınan oturma izni başvuran yatırımcı eşi ve 21 yaşından küçük bütün çocuklarını kapsıyor. Golden Visa Programının sağladığı bu oturma izni çalışma, sağlık eğitim hizmeti gibi birçok hakkı da içerir. Eşiniz ve çocuğunuzla Avrupa şartlarında güvenli bir hayat sürmek için Yunanistan’dan belirtilen miktarda bir ev almanız yeterli olacaktır.

Avrupa’da Serbest Dolaşım

Avrupa Birliği’ne üye olan Yunanistan’da yasal oturma iznine sahip olmanın en temel faydasından biri Schengen belgesindeki bütün ülkelere vizesiz kolay giriş imkânı sağlamasıdır. Yunanistan Golden Visa Programı sadece kalıcı olarak Avrupa içerisinde serbest dolaşım elde etmek istiyorsanız son derece cazip bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.
Yunanistan’ın yatırım yoluyla sağladığı oturma izninin yatırımcı için bir başka kolaylığı da oturma izninin korunumu için ülke içerisinde zaman geçirmeyi şart koşmamasıdır. Yunanistan gayrimenkul piyasasının değeri düzenli her yıl olarak artış göstermektedir. Sadece kâr elde etme amaçlı yatırım yapmak istiyorsanız ülke içerisinde bulunmanızı gerektirmez. Yunanistan yatırım amaçlı gayrimenkul almak isteyen için de çok cazip bir seçenektir.

Yunanistan Altın Vize Başvurusu İçin Sık Sorulan Sorular

Altın Vize Nedir?

Altın vize Avrupa Birliği üye ülkeleri tarafından düzenlenmiş bir yatırımla vatandaşlık programıdır. Birçok Avrupa ülkesinde başlatılmasına karşın bazı ülkelerde yaşanılan güvenlik sıkıntıları sebebiyle rafa kaldırılmıştır. Yunanistan ve Portekiz hala programı uygulamaktadır.

Yunanistan’da Oturum İzni Almak için En Uygun Seçenek Nedir?

Her ne kadar yatırımcının amacı ve imkânı doğrultusunda en uygun yatırım seçeneği değişse de en çok tercih edilen ve genelde en uygun olan yöntem en az 250,000 € değerinde bir konut satın alması olacaktır.

Yunanistan Golden Visa Programı ile Yunanistan Vatandaşı Nasıl Olunur?

Golden Visa sahibi olduktan sonra Yunanistan ikinci vatandaşlık almak mümkün olur fakat Golden Visa Programı normal vatandaşlık süreci dışında daha kolay bir seçenek yoktur. En az 7 seneyi çok büyük bir kısmını Yunanistan’da geçirmeniz gerekir.

250,000 € Değerindeki Gayrimenkul Yatırımını Tek Bir Mülk Üzerinden mi Sağlamak Zorundayım?

Hayır, doğrudan kendi kişiliğiniz veya hissenin tamamına sahip olduğunuz bir tüzel kişilik üzerinden sahip olduğunuz birden fazla gayrimenkulün toplam değeri 250,000 €’yu geçtiği sürece başvurabilme hakkına sahipsiniz.

Yunanistan Altın Vize Golden Visa Programına Ortak Mülkiyet Üzerinden Başvurabilir miyim?

Ortak mülkiyet hâlinde her birinin en az 250,000 € değerinde yatırım yapmış olması gerekir. Bu duruma tek istisna, belirlenmiş pay olmadan evli çifte yapılan iştirak mülkiyeti. Eşinizle beraber mülkün tamamı üzerinde söz hakkı veren ortak bir satın alımın toplamda en az 250,000 € olması yeterlidir.

Yunanistan Golden Visa Schengen Bölgesinde Serbest Dolaşma Hakkı Tanır mı?

Tüm Schengen ülkelerinde vize almadan dilediğiniz kadar seyahat edebilir. Ayrıca bir vize almanıza gerek yoktur. İngiltere gibi Schengen ülkesi olmayan ülkeler için vize almanız gerekir.

Yunanistan Oturma İzninin Süresi Ne Kadardır?

Yunanistan Golden Visa yatırımıyla elde ettiğiniz oturma izninin 5 yıl boyunca geçerlidir. 5. yılın ardından oturma izni 5 yıllık periyodlar halinde sınırsız yenilenir.

Vize Merkezi Tüm Yunanistan Golden Visa Sürecini Benim Adıma Yönetiyor mu?

Tüm bu hizmeti sizin adınıza takip edip, gelişmeden sizi haberdar ediyoruz. İster yatırım amaçlı, ister tam yerleşim olarak düşünün, tüm süreci sizi yormadan sonlandırıyoruz. Detay öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Altın Vize Golden Visa

Yunanistan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Yunanistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp