Yunanistan Vizesi Ücreti

Yunanistan'a seyahat etmek isteyen kişiler genellikle bu aşamada Yunanistan vize ücreti, Yunanistan kapı vizesi, Yunanistan vize fiyatları ya da Schengen vize ücreti Yunanistan gibi ifadeleri arattığı ya da cevap aradığı bilinmektedir.

Bizler de sizler için Yunanistan vize başvuru ücreti ile aklınıza takılan tüm sorulara cevap niteliğinde olan sayfayı sizler için hazırladık.

Yunanistan Avrupa Birliği üye ülkesi olup, Schengen Anlaşması taraf ülkeleri arasında yer almaktadır. Schengen Anlaşması ile Schengen bölgesinde yer alan ülkelerin sınırları birbirlerine açık olması sebebiyle; dilediğiniz Schengen Anlaşması ülkelerine seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Vize İstiyor mu?

Yunanistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşarından bordo pasaport sahiplerine vize isterken; yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerine 90 güne kadar vizeden muaf tutmaktadır. 

Yunanistan Vize Ücret Tablosu

Vize Türü Konsolosluk Harcı Başvuru Merkezi Ücreti Danışmanlık Bedeli
Turistik 60 € 20 € 30 €
Ticari 60 € 20 € 30 €

 

Aile ziyareti, öğrenci, kültürel sebepli Yunanistan seyahatleriniz Turistik vize kapsamına girmesi sebebi ile aynı fiyat üzerinden ücretlendirilmektedir. Evrakları ise farklılık gösterebilmesi sebebi ile bilgi için vize uzmanımızı ücretsiz arayabilirsiniz.

Gemici, kapı vizesi, şöfor vizesi için vize uzmanımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yunanistan vize ücreti 2019 yılında yayınlanan duyuru ile Euro cinsinden tahsil olunacaktır.

Yunanistan Konsolosluğu istisnai olarak sadece 12 yaş altı çocuklardan vize harcı talep etmemektedir.

Yunanistan Schengen vize ücreti 2019 yılı için güncel bilgiyi almak ve başvuru işlemlerinizi başlatmak için Yunanistan vize uzmanımızı 0 212 970 04 52 numaralı telefondan ücretsiz arayabilir, vize hakkında aklınıza takılan tüm soruları ücretsiz sorabilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücretleri Hakkında Bilgi

1- Vize ücreti iade edilmez
2- Vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
3- Vize ücreti tek başvuru için öndemektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
4- Vize ücretini sadece Yunanistan vizesi için kullanabilirsiniz. ​

Yunanistan Konsolosluklarının sorumluluk bölgeleri bulunmaktadır. Bu sebeple başvuru yapmadan önce vize uzmanımızla iletişime geçerek size uygun konsolosluğun hangisi olduğunu öğrenebilir ve uygun başvuruyu yapabilirsiniz.

Yükleniyor...
Telefon