Yunanistan Vizesi Ücreti

Yunanistan Vizesi Ücreti

Yunanistan vizesi ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 6 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Yunanistan Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen Yunanistan vizesi ücreti 2024 yılı için konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini içerir. Yunanistan vize başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli yani Yunanistan Schengen vizesi kapsamında turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinde Yunanistan vizesi ücretleri Yunanistan Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi tavsiye olunur. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir Yunanistan vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel Yunanistan vizesi ücreti 2024 yılı için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

Yunanistan vize fiyatları 2024 yılı için iletişim bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretimiz 100 Euro olup ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Ücretleri 2024

Yunanistan vize ücretleri, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize Türü

Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti

Turistik Vize

110€

Ticari Vize

110€

Ziyaret Vizesi

110€

Kültürel Vize

110€

Eğitim Vizesi

110€

0-12 Yaş Arası

30€

Erasmus

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Kaptanlar İçin

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Şoför Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Gemici Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Kapı Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Önemli Not:

* Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Yunanistan Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

Yunanistan vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 100 € danışmanlık bedeli almaktadır.

Hizmet

Hizmet Bedeli

Genel Vize Danışmanlık Hizmeti

 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 • 10 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası

100 EUR

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise sadece danışmanlık bedeli olarak sadece 500 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti; Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20€

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

200₺

Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

20€

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

500₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

1.000₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100€

Otel- Uçak Rezervasyonu (yolcunun kartıyla rezervasyon yapılır.)

30€

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; Yunanistan seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti; Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 200 Türk Lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti; Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 20 € karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 500 Türk Lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1.000 Türk Lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücretleri Hakkında Bilgiler

 • Yunanistan vize ücreti iade edilmez
 • Yunanistan vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
 • Yunanistan vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • Yunanistan vize ücretini sadece Yunanistan vizesi için kullanabilirsiniz.

Yunanistan vizesi ücreti 2024 yılı için bilgilendirmeye çalıştık. Yunanistan vizesi başvuruları için Vize Merkezi uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. 0212 970 04 52 .

Yunanistan vizesi ücreti 2022

Yunanistan ile ilgili sizden gelen sorular

20 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Yunanistan Turistik Vize Ücreti
  L. n, 04 Eki 2023, 18:53

  Merhabalar, internet sayfalarını incelediğim zaman her yerde farklı fiyatlara rastladım. Aklım baya karıştı Yunanistan turistik vize ücreti hakkında bilgi rica edeceğim nereye ne kadar ödeme yapmam gerekiyor sizin danışmanlık Yunanistan turistik vizesi ücreti ne kadardır bana bilgi vermenizi rica edeceğim iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vizesi ile Schengen Ülkelerine Gitmek
  M.D., 16 Mar 2023, 10:59

  Yunanistan'a motosiklet ile seyahat etmek istiyorum eşimle birlikte o aynı zamanda Ukrayna vatandaşı o vizesiz seyahat edebiliyor benim için gerekli evraklar ve net maliyeti nedir bu alacağım Yunanistan vizesi ile Schengen ülkelerine gitmek istersem, gidebilir miyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan vize ücreti
  D.M, 16 Mar 2022, 17:07

  Temmuz ayı içinde Yunanistan’a bir gezi planlaması yapmaktayım bu gezi sırasında bana eşim eşlik edecektir. Dosyalarımız hazırlanması sırasında sizden destek alarak ilerlemek isterim. Yunanistan vize ücreti her ikimiz için ayrı olarak mı hesaplanacaktır? Neler yapmamız gerekmektedir? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan vizesi kaç para 2022
  K.YAĞMUR, 30 Kas 2021, 15:24

  Yunanistan vizesi kaç para 2022 ile ilgili belli başlı fiyatlandırmalar mevcut web sayfalarında fiyatlandırma ne şekilde yapılacaktır. İyi çalışmalar Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan vize fiyatları 2022
  F.ERTEM, 30 Kas 2021, 13:58

  Yunanistan vize fiyatları 2022 hakkında bir değişiklik meydana geldi mi? Ben mesela Yunanistan’a turistik bir seyahat düzenleyeceğim her yerde farklı fiyat skalasına rastladım bana fiyat bilgisi vermenizi rica edeceğim ve ben devlet memuruyum hangi evrakları tarafınıza sunmam gerekecektir? İyi çalışmalar dilerim kolaylıklar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vize Ücreti 2022
  D.TUNÇ, 30 Kas 2021, 13:20

  Yunanistan vize ücreti 2022 yılı içinde fiyatlar nedir? Belli başlı fiyatlandırmalar mevcut web sayfalarında fiyatlandırma ne şekilde yapılıyordur. İyi çalışmalar Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vize Ücreti 2021
  T.N, 20 Oca 2021, 15:37

  Merhaba, Yunanistan vize ücreti 2021 yılında ne kadar? Ücretler içinde neler var? Ne kadar ödersek tam olarak vizeyi almış oluruz? Her işlem için ayrı ayrı mı ücret ödeyeceğiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vize Ücreti 2020
  G.Y., 14 Tem 2020, 08:53

  Yunanistan vize ücreti 2020 senesi için turistik vize ücretinde bir değişlik meydana gelmiş midir? Aslında şöyle sormak isterim, ben turistik olarak seyahat edeceğim, kuzenimse iş amaçlı gidecek, ücretleri nedir? Arkadaşımızın kardeşi eğitim amaçlı gitmeyi planlamakta olduğu için ücret farklı mı olacaktır? Ben giderken benle birlikte 10 yaşında kızımda gelecektir. Fiyat farkı meydana gelecek midir? Bilgi alabilirsem çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Ticari Vize Ücreti
  S.B., 14 Tem 2020, 08:41

  Ekim ayı içerisinde Yunanistan’a bir iş gezim olacaktır. Siz konsolosluğa bağlı mı çalışmaktasınız? Sizin üzerinizden başvuru yapmak istersem evrakları bana nasıl ileteceksiniz? Yunanistan ticari vize ücreti olarak ne kadar ödemem gerekecektir? Ödemeyi işlem sırasında mı yapacağım ve karşılığında makbuz alabilir miyim? Ticari başvuruda bulunurken karşı taraftan neler istemem gerekecektir? En son 2017 yılında parmak izi vermiştim. Başvuru esnasında parmak izine gitmem gerekecek midir? Bana yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Turist Vizesi Ücreti
  S.R., 09 Tem 2020, 20:31

  Yapacağım Yunanistan seyahatiyle ilgili birkaç sorum olacak. İnternette araştırma yaparken sizin sitenizi ziyaret ettim ve bilgilerinizin net olması sebebiyle sizinle çalışmak isterim. Yunanistan turist vizesi ücreti ne kadardır? Vereceğimiz ücrete neler dahildir? Size mi ödeme yapıyoruz yoksa Yunanistan Konsolosluğu’na işlem bittikten sonra mı ödeme yapılıyor? Ödemeler pasaportum işleme girmeden önce mi yapılacaktır? Bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kosmos Yunanistan Vize
  E. Büyük, 23 Mar 2020, 19:50

  Merhaba. Kosmos Yunanistan vize randevusu veriyor mu? Nasıl alıyoruz gidip sıraya mı gireceğiz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vize Ücretleri 2020
  S. Batmaz, 13 Mar 2020, 12:06

  Yunanistan vize ücretleri 2020 ne kadar? Ücretler içinde neler var? Ne kadar ödersek tam olarak vizeyi almış oluruz? Her işlem için ayrı ayrı mı ücret ödeyeceğiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan vize fiyatları
  Y. Şendil, 26 Şub 2020, 16:27

  Yunanistan vize fiyatları ne kadardır? Her vize için fiyat değişiyor mu yoksa hepsi için aynı mıdır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan vizesi başvurusu vize ücretleri ne kadardır?
  O., 21 Kas 2018, 14:45

  Merhabalar Ben makedonya'da çalışıyorum dolayısıyla burada ikametgat ediyorum ancak kız arkadaşım türkiyede yaşıyor ve ikimiz sadece 5 - 7 gün gibi bir sürelik yunanistan'ı ziyaret etmek istiyoruz. Vize için bilgi alabilir miyiz normal bordo sıradan pasaportumuz mevcut. İşlem ücretleri hakkındada bilgi verirseniz sevinirim ve kalacağımız otel vs şimdiden tutsak o evraklarla beraber gidiş dönüş bileti ile başvursak daha mı kolay olur. Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Turistik vize ücreti 2018
  G. B., 15 Eyl 2018, 18:27

  Merhaba Sizin merkezinizden başvuru yaptığımızda vize ücreti dışında ek bir ücret ödemesi yapıyor muyuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan vize ücretleri ve indirimleri nelerdir?
  Ü.T., 19 Mar 2018, 17:43

  Merhaba, Yunanistan vize başvuru ücretleri nedir? 7 kişi olacağız. Sigorta dahil kişi başına ücret öğrenebilir miyiz? En geç ne zaman başvuru yapmamız gerekiyor? iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Schengen Yunanistan vize ücretleri
  S. Z. Ç., 12 Eyl 2017, 16:34

  Yunanistan schengen vize ücreti ne kadardır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çocuklar için Yunanistan Schengen vize ücreti ne kadar?
  B. YAMAN, 20 Haz 2017, 15:28

  Merhaba, Vize ücreti ne kadar? 7 yaşındaki öğrenciler vize ücretine dahiller mi? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 2 Yetişkin 1 çocuk Vize ücreti ne kadar?
  tolga, 02 Haz 2017, 13:31

  Ailecek Yunanistan'a gitmek ve vize almak istiyoruz. 2 yetişkin bir çocuk için nasıl başvuru yapılıyor? Fiyat ne kadar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vize Ücretini Vize Başvurusu Sırasında Mı Ödemeliyim?
  A. K., 07 Eki 2016, 10:33

  Merhaba Vize Merkezi, Yunanistan vize başvurusu için randevu almalı mıyım ? Başvuru öncesi yatması gereken bir bedel var mı? Yunanistan vize başvurusu esnasında parayı yatırmam mümkün mü? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Yunanistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp