Çanakkale

Telefon/Faks

+90 850 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Yunanistan Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,

Yunanistan Vize Merkezi Çanakkaleşubesi olarak tecrübeli kadromuz eşliğinde hazırlamış olduğumuzYunanistan Schengen vizesisayfasına hoş geldiniz.

Sayfanın geri kalan kısmında:Yunanistan Schengen vizesi başvurusüreçlerine. Vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize ücretlerine dair birçok bilgiye erişim sağlayacaksınız.

ÇanakkaleMerkez başta olmak üzereYenice,Bayramiç,Lapseki,Ayvacık,Biga,Eceabat,Çan,Bozcaada,Gelibolu,Ezine,Gökçeadailçelerimiz. Çevre iller olanEdirne,Bursa,Balıkesir,Tekirdağ,İzmir. Tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuzYunanistan Schengen vize başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için.YunanistanVize Merkezi Çanakkaleofisimizi+90 850 241 14 91tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir. Ya dacanakkale@vizemerkezi.commail adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

İlk olarak 14 Haziran 1985 yılında yalnızca 5 avrupa ülkesi arasında imzalanmış olan Schengen Anlaşması'na daha sonra 21 ülke daha eklenerek içerisinde Yunanistan'ın da bulunduğu 26 farklı ülke dahil olmuştur.

Yunanistan'a seyahat edecek olan umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri içinYunanistan Schengen vizebaşvurusunda bulunma zorunlulukları mevcuttur. Eğer daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Shengen vizesi alınmış ise Schengen Anlaşması gereği. Yunanistan seyahati sahip olduğunuz bu vize ile gerçekleşebilmektedir.

Diplomatik (siyah) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ya da hizmet (gri) pasaportu sahibi olan vatandaşlarımız ise 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.

Yunanistan Schengen vizebaşvurularında, ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Yunanistan dış temsilcilikleri diplomatik yetkiye sahiptirler. Yunanistan dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiş halde mevcuttur. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yunanistankonsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması vardır. Konsoloslukların görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfalarında bulunmaktadır. Yunanistan Vize Merkezi şubeleri aracılığı ileYunanistan vizebaşvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirebilmektesiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Başvuru yapmanız gerekenYunanistan vizetürünü ve bu başvuru için lazım olan evrakları seyahatinizin gerekçesi belirlemektedir. Vize türleri için gereken evraklar genel anlamda aynı olsa bile kendi içlerinde bazı farklılıklar da gösterebilmektedir. Seyahat gerekçesini doğru belirleyip doğru vize türüne başvuru yapmanız büyük önem arz etmektedir.

Yunanistan Konsoloslukları tarafından belirlenmiş olan vize türlerine göre evrak listelerine ve vize türleri hakkında kapsamlı bilgiye aşağıda liste halinde hazırlamış olduğumuz başlıklara tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yunanistan vize türleriise aşağıda listelenmiştir;

Yukarıda belirtilmekte olan vize türleri içerisinde seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda bir karar veremiyor ya da ilgili vize türünün bu başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı+90 850 241 14 91tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya dacanakkale@vizemerkezi.commail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bu konu ile alakalı bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

AyrıcaYunanistan vizetürlerini detaylı bir şekilde ele almış olduğumuzYunanistan vizesayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Vize uzmanlarımız başvurunuzun hemen her aşamasında sizler adına işlemlerinizi gerçekleştirecek ve sizleri düzenli olarak bilgilendireceklerdir.Yunanistan Schengen vize başvurusüreçlerini 4 aşamada tamamlamaktayız. Aşağıda maddeler halinde sıralanmış olan bu aşamalar ve süreçler hakkında kapsamlı açıklama mevcuttur.

Yunanistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Seyahat gerekçenize göre özel olarak hazırlanmış olan gerekli evrakların listelerini uzmanlarımız sizlerle paylaşacaklardır. Evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksiksiz bir şekilde tamamladığınız evraklarıVize Merkezi Çanakkaleofisimize bizzat elden teslim edebileceğiniz gibi dilerseniz kargo yolu ile de ulaştırabilirsiniz.Vize uzmanlarımız göndermiş olduğunuz evrakları kontrol eder ve herhangi bir eksik ya da hata olması halinde sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayacaklardır.

Yunanistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanması ve kontrollerin yapılması sonrasında vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyecek olduğunuz başvuru ücreti; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderleri kapsayacaktır.

Yunanistan vize başvuru ücretinidilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.

2019 yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak içinVize Merkezi Çanakkaleofisimizi+90 850 241 14 91tel numarasını tuşlayarak arayabilir ya dacanakkale@vizemerkezi.commail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndermeleri için talepte bulunabilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Talep edilen evrakların tamamlanması ve başvuru ücretinin ödenmesi ardından danışmanlarımız konsolosluğun uygunluk durumuna ve sizlerin talebine göre bir randevu tarihi belirler. Belirlenmiş tarihte ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Parmak izi verme ve dosya sunumunun gerçekleşeceği bu randevuda uzmanlarımızdan biri sizlere eşlik edecek ve parmak izi verme işleminiz bittikten sonra geri kalan bütün işlemleri sizler adına gerçekleştireceklerdir.

Eğer 59 aylık bir süreç içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilen ve sonuçlandırılan Yunanistan Schengen vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabilir ya da istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Yunanistan Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Yunanistan resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkaleşubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı+90 850 241 14 91tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya dacanakkale@vizemerkezi.commail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Yunanistan ziyaretinizdeVize Merkezi ÇanakkaleŞubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Yunanistan Vize Merkezi, Çanakkale

Vize Merkezi Personel

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

6 Yorum Yunanistan Vizesi Çanakkale Ş.O. 09/07/20, 15:33
Yunanistan için turistik bir gezi planlaması yaptım fakat aklıma takılan birkaç soru var. Sitenizi incelediğimde diğer sitelere göre daha net bilgilere rastladım bundan dolayı sizinle çalışamaya karar verdim. Yunanistan vizesi Çanakkale için yapacağım başvuruda nereden başvuru yapmam gerekiyor ve başvuru esnasında İstanbul’a gelmem gerekecek mi? Daha önceden 2019 senesinde almış olduğun bir vizem vardı. Başvuru esnasında evrak listesine nasıl ulaşabilirim? Emekli olduğum için banka hesabı göstermem gerekecek midir? Siz bu hizmet için ne kadar ödeme alacaksınız? Bana yardımcı olabilir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle