Ticari Vize Dilekçe Örneği

Ticari Vize Dilekçe Örneği

Dilekçe yazmadan önce seyahatinizin amacını ve alacağınız vize türünü belirlemeniz gerekir. Bu kısmı netleştirdikten sonra ilgili kategorideki evrakları hazırlayarak, başvuru yapmanız önemlidir. Sayfamızın devamında Ticari Vize Dilekçe Örneği ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vize Kategorileri

 • Turistik Vize
 • Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Ticari Vize
 • Şoförler Vizesi
 • Gemiciler Vizesi
 • Eğitim Vizesi
 • Kültürel- Sportif ve Konferans Vizesi
 • AB/Yunan Vatandaşı Eşi ve/veya Çocukları Vizesi

Yunanistan'a ticari amaçlı (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate dair Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Yunan Ticari vize dilekçesi yazması gerekmektedir.

Bu dilekçede Yunanistan’a yapacağınız seyahatin amacını ve seyahat süresince yapacağınız masrafları kimin ve ne şekilde karşılayacağını açıkça belirtmeniz önemlidir.

Yunanistan ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

 • Yunanistan ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Yunanistan ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağıysa ve başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse, Yunanistan’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa, Yunanistan ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Yunanistan ticari vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi (satış müdürü, kurumsal iletişim uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • Yunanistan'a seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında, Yunanistan ticari vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • Yunanistan Konsolosluğu’na Yunanistan Schengen ticari vize dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Yunanistan ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Yunanistan Vize Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Yunanistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan Ticari vize dilekçe

Yunanistan ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Yunanistan Ticari Vize Dilekçe Örneği
  F.R., 16 Tem 2020, 10:06

  Ekim ayı içerisinde Yunanistan’a ticari bir seyahat planım bulunmaktadır. Yapacağım bu seyahat için sizden danışmanlık almak isterim. Danışmanlık hizmetinin ücreti ve konsolosluğa ödenecek ücretin miktarını öğrenebilir miyim? Yunanistan ticari vize dilekçe örneği sizde mevcut mudur? Nelere dikkat etmem gerekir? Konaklama ve transfer gibi şeyleri belirtmem gerekecek midir? Sağlık seyahat sigortasının yapılması şart mıdır? Bana yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Ticari Davetiye
  B.Y., 09 Tem 2020, 21:42

  Merhabalar, Yunanistan’a ticari bir seyahatim olacaktır. Danışmanlık hizmeti alarak ilerlemek istediğim için sizinle işlemlerimi yürütmek isterim. Evrak bilgisine web sitenizden ulaştım fakat karşı taraftan Yunanistan ticari davetiye istemem gerekecek mi? Sizden yardım rica edeceğim konu davetiyede neler olması gerekiyor? Davetiye gelmezse başvurum olumsuz sonuçlanır mı? Bu konuda sizden destek almak isterim. Bana yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği
  L. Korucu, 12 Mar 2020, 13:33

  Yunanistan vizesi dilekçe örneği sizde var mı? Vize işlemlerini sizinle yaparsam bu dilekçeyi siz mi yazacaksınız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Yunanistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp