Ticari Vize Dilekçe Örneği

Dilekçe yazmadan önce seyahatinizin amacını ve alacağınız vize türünü belirlemeniz gerekir. Bu kısmı netleştirdikten sonra ilgili kategorideki evrakları hazırlayarak, başvuru yapmanız önemlidir.

Yunanistan Schengen Vize Kategorileri

1) Turistik Vize

2) Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

3) Ticari Vize

4) Şoförler Vizesi

5) Gemiciler Vizesi

6) Eğitim Vizesi

7) Kültürel- Sportif ve Konferans Vizesi

8) AB/ Yunan Vatandaşı Eşi ve /veya Çocukları Vizesi

Yunanistan'a Ticari amaçlı (İş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate dair Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Yunanistan Ticari Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. 

Bu dilekçede Yunanistan’a yapacağınız seyahatin amacını ve seyahat süresince yapacağınız masrafları kimin ve ne şekilde karşılanacağını açıkça belirtmeniz önemlidir.

Yunanistan Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Yunanistan Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Yunanistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse, Yunanistan’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa, Yunanistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Yunanistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi (Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Yunanistan'a seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında, Yunanistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Yunanistan Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (Konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Yunanistan Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 04 52
avrupa2@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 04 52
keni@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 04 52
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 14 55
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2465
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5372
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com