Diyarbakır

Telefon/Faks

0850 460 15 77

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Yunanistan Vize Merkezi, Diyarbakır

Yunanistan Vize Merkezi, Diyarbakır başvurusu yapacak kişiler için, Vize Merkezi olarak vize başvuruları hakkında güncel bilgilerin hazırlanmış olduğu sayfamıza hoş geldiniz. Vize Merkezi tüm dünya ülkelerine, vize işlemlerini güvenle gerçekleştirebileceğiniz bir kuruluştur. 2001 yılından bu yana gelen tecrübesiyle, vize işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Diyarbakır Vize Merkezi şubesi, vize başvurularında bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.

Yunanistan vize başvurularını Diyarbakır’dan gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Diyarbakır Vize Merkezi ofisimize gelerek ya da bize +90 850 460 15 77 numarasından arayarak ulaşabilirler. Yaptığınız aramalarda veya sms, e-posta gibi yapılan bilgilendirmeden hiçbir şekilde ücret talep edilmemektedir.

Bu yazı, Yunanistan vizesi başvurularını Diyarbakır’dan gerçekleştirmek isteyen kişilere bilgi vermek amacı ile yazılmıştır. Yazımız da, Vize Merkezi Diyarbakır şubesi, Yunanistan vizesi nasıl alınır? Yunanistan vize ücreti ne kadar? gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Yunanistan vizesi hakkında detaylı yazılarımıza web sayfasından sizin için hazırlamış olduğumuz içeriklerden ulaşabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Diyarbakır Vize Merkezi Faaliyetleri

Yunanistan vizesi başvurunuzu bizimle, Diyarbakır Vize Merkeziyle yapmanız halinde, ekibimiz size:

 • Yunanistan vizesi için size, yapacağınız vize başvuru türüne göre, gerekli evrak listesini güncel olarak iletir. Başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi verir.
 • Gerekli belgelerden oluşan dosyanızın eksikleri konusunda size yardım eder. Başvuru dosyanızın hazırlanmasına gerekli formların doldurulmasında size yardımcı olur.
 • Eğer uçak bileti ve rezervasyon konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, müşteri danışmanınız size bu konuda destek olacaktır.
 • Yunanistan vizesi başvurularında, biyometrik verilerinizi ibraz etmeniz gerekir. Biyometrik verilerinizi beyan etmeniz adına, temsilcilerimiz sizin adınıza, onaylamış olduğunuz tarihte ve saatte, sizin adınıza randevu alır ve randevu gününde size eşlik eder.
 • Müşteri temsilcilerimiz, 7 x 24 hizmetinizdedir.

Yunanistan Vizesi Diyarbakır şubesi ile gerçekleştireceğiniz Yunanistan vizesi başvurunuz da size şu ayrıcalıkları kazandırır:

 • Şahsen hazırlanması gerekmeyen belgelerin hazırlanması,
 • Hazırlamış olduğunuz evrakların kontrolünün yapılması,
 • Yaptığınız başvuruların iletilmesi,
 • Vize başvurunuzun işlem takibi ve sonuçlandıktan sonra pasaportunuzun size teslim edilmesi,
 • Türkçe – İngilizce, İngilizce – Türkçe tercüme yapılması, tercüme hizmetleri gibi pek çok konuda size yapacağınız başvurularda kolaylık sağlamaktadır.

Yunanistan Vizesi Kimlere Gerekir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri için Yunanistan’a yapacakları seyahatlerde vize başvurusu yapmaları gerekir. Siyah pasaport (diplomatik), yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (görev – hizmet) pasaport sahipleri, 180 gün boyunca vizesiz seyahat etmek hakkına sahiptirler. Ancak 90 gün ikame süresini aşmamaları gerekir.

Yunanistan Schengen anlaşmasına üye olan ülkelerden birisidir. Schengen anlaşması, Schengen’e üye olan ülkelerin, birbirleri ile belirli süreyi aşmamak kaydıyla, vizesiz seyahat etmelerine olanak sağlayan bir anlaşmadır. Dolayısıyla, daha önceden pasaportunda Schengen vizesi olan ve Schengen vizesinin geçerliliği devam eden vatandaşların, vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur ve Yunanistan’a kalan vize süreleri içerisinde ziyaret gerçekleştirebilirler.

Diyarbakır Yunanistan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişiler, eğer kısa süreli olarak Yunanistan’a ziyaret gerçekleştirmek istiyorlarsa, Schengen vizesi başvurusu yapabilirler. Schengen vizesi en fazla 180 gün verilmektedir. 180 günlük Schengen vizesiyle kalacağınız ülkede aralıksız olarak 90 günden fazla kalamazsınız. Alacağınız Schengen vizesiyle, Schengen vize anlaşmasına üye olan ülkeleri, Yunanistan’dan başlayarak ziyaret edebilirsiniz. Schengen vizesine üye olan ülkeleri öğrenmek için, bize ulaşabilirsiniz. Başvurunuzu bizimle birlikte yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

 • Bizi arayın veya ofisimize gelerek size uygun vize türüne göre evrak listesini öğrenin.
 • Sizden istenen evrakları tamamlayın.
 • Tamamladığınız evrakları kargo yoluyla veya şahsen bize ulaştırın.
 • Alınan randevu tarihinde biyometrik verilerinizi ibraz edin.
 • Başvuru işlemlerinizi sonuçlanmasına kadar ki süreçte takip edin ve sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

Diyarbakır Yunanistan Vizesi Başvuru Evrakları

Yunanistan vizesi başvuru evrakları, hangi vize türüne başvuru yapacaksanız ona göre belirlenir. Yapacağınız, Yunanistan vizesi başvuru türünü Diyarbakır Vize Merkezi, müşteri temsilcilerimizle birlikte belirleyerek, size uygun evrak listesini güncel şekilde öğrenebilirsiniz. Her başvuru sahibinden istenen ortak evrak listesi aşağıda belirtilmiştir.

 • Geçerliliği devam eden pasaport sahibi olmalısınız. En az son 2 sayfası boş olmalı. Yapacağınız seyahat sonrası en az 3 ay geçerliliği devam etmeli.
 • Kimlik Fotokopisi
 • 2 tane 3,5 x 4,5 ebatlarında beyaz arka fon üzerine çekilmiş biyometrik fotoğraf.
 • Otel ve uçak rezervasyonu.
 • Seyehat sağlık sigortası. Diyarbakır Vize Merkezi ofisi tarafından temin edilmektedir.

Yunanistan Vizesi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Yunanistan vizesi başvuruları için ne kadar sürede sonuçlandığı hakkında kesin bir bilgi veremeyiz. Fakat, genellikle 4 ila 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Yapacağınız başvuruları en az 30 gün öncesinden yapmalısınız. Yunanistan yapacağınız başvuruları 3 ay öncesine kadar izin vermektedir. Yunanistan vizesi başvurunuzu Diyarbakır Vize Merkezi ofisinden 3 ay öncesinden yapmanız, yaşayacağınız vakit kaybını en aza indirir.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan vize ücreti yapacağınız seyahatin ne amaçla olduğuna, kısa veya uzun süreli seyahat olmasına göre farklılık gösterir. Misal vermek gerekirse; D vizesi (uzun süreli vize) ile Schengen Yunanistan vize başvurusu aynı ücrette değildir. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da web sayfamızda sizin için hazırlamış olduğumuz içerikleri inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Yunanistan vize ücretleri Euro üzerinden ödenmektedir ve vize ücretleri konsolosluklar tarafından belirlenmektedir. 6 yaşın altındaki çocuklardan ücret alınmamaktadır.

Yunanistan Vize Reddi

Yunanistan vize reddi almanın birçok sebebi vardır. Bu sebeplerin bazılarını sıralayacak olursak:

 • Eksik veya hatalı bilgi,
 • Maddi durumun seyahati karşılamaya yeterli olmaması,
 • Yalan bilgi vermek,
 • Seyahat bittikten sonra ülkeye geri dönüleceğinin kanıtı olmaması,
 • Yaptırmış olduğunuz otel rezervasyonun sistemde gözükmemesi,
 • Seyahat amacınızla, seyahat için topladığınız belgelerin tutarlılık göstermemesi gibi nedenler sıralanabilir.

Vize başvurunuzun ret alması halinde yatırmış olduğunuz vize harcı iade edilmez. Bu nedenle başvurularınızı özenle gerçekleştirmelisiniz.

Vize başvurunuz eğer olumsuz sonuçlandıysa, olumsuz sonuçlandıktan sonra size neden ret aldığınıza dair mektup gönderilecektir. Ret almanız halinde, itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Başvurunuzun ret alması gelecek vize başvurularınızı da olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden başvurunuzu yaparken ilk baştan uzman bir ekiple yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Ret aldıktan sonra bize başvurmanız durumunda, size gerekli desteği vererek, başvurunuzu en uygun hale getirebiliriz. Başvuruların nasıl sonuçlanacağı hakkında, Vize Merkezi’nin etkisi bulunmamaktadır. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmamasına konsolosluklar karar vermektedir.

Yunanistan Vizesi Vize Merkezi Diyarbakır

Diyarbakır’dan Yunanistan vizesi başvurusu yapacak kişiler, Diyarbakır Vize Merkezi ofisimize mesai saatleri içerisinde gelerek başvurusunu gerçekleştirebilirler. Diyarbakır Vize Merkezi ofisine mesai saatleri içerisinde gelemeyen başvuru sahipleri, bizi arayarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Vize Merkezi Diyarbakır Ofisi Çalışma Saatleri:
Pazartesi – Cuma : 08.30 – 18.00
Cumartesi: 10.00 – 14.00

Diyarbakır Vize Merkezi şubesi, Yunanistan vize başvuru ofisine, başta Diyarbakır olmak üzere, Çermik, Lice, Bağlar, Hazro, Kocaçınar, Silvan, Sur, Yenişehir, Dicle, Ergani, Eğil, Hani, Bismil, Kayapınar, Çınar, Kulp, Çüngüş ve Kocaköy ilçeleri ve Şanlıurfa, Batman ve Elazığ gibi illerden de başvuru yapabilirsiniz.

Bize ulaşabileceğiniz telefon numaramız: +90 850 460 15 77

Bize ulaşabileceğiniz e-posta adresimiz: diyarbakir@vizemerkezi.com

Öneri ve şikayetleriniz için: destek@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz.

Yunanistan Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Personel

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

6 Yorum Yunanistan vizesi Diyarbakır K.C. 09/07/20, 16:02
Yunanistan Kasım ayı içerisinde bir seyahat planım olacaktır. Yunanistan vizesi Diyarbakır için yapacağım başvuru sırasında form işlemleri için sizden destek almak istiyorum. Fakat ikametim Diyarbakır olduğu için İstanbul’dan mı yoksa Ankara’dan mı başvuru yapmam gerekiyor? Sayfanızda bölge ayrımı diye bir durum okudum. Sağlık seyahat sigortasını kendim yapsam evraklarımla getirsem mümkün olur mu? Yapacağım başvuruyu sizin üzerinizden tamlamak isterim. Bunun ücreti ne olacaktır? Konsolosluk birebir görüşmeye çağırmakta mıdır? Bilgi rica ederim. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle