Yunanistan Vizesi Reddi

Yunanistan Vizesi Reddi

Schengen vize başvurularının ret sebeplerinin başında başvuru formlarının eksik veya yanlış doldurulması, seyahat amacının net belirtilmemesi, seyahat masraflarının karşılanacağına dair yeterli gelir belgesi ve banka hesabı gösterilmemesi, vize geçerlilik süresi içerisinde ikamet edilen ülkeye geri dönüleceğine dair ikna edici kanıt sunulamaması ve otel rezervasyonlarının sistemde görünmemesi gelmektedir. Yunanistan vizesi reddi olmaması adına başvurularınızı yaparken bu hususları göz önünde bulundurmanız önem arz etmektedir.

Yunanistan vize başvurunuz reddedildiği takdirde konsolosluk otoritesi Yunanistan vizesi reddi nedenlerini size yazılı olarak bildirerek bilgilendirecektir. Başvurunuzun reddedilmesiyle ilgili bilgilendiren formda karara nasıl itiraz edebileceğinize dair bilgileri de bulabilirsiniz. Yunanistan vizesi ret kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Yunanistan Konsolosluğu tarafından verilen Yunanistan vize reddi ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Yunanistan vize ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Schengen vize reddi sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Yunanistan Schengen vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.

Yunanistan Vizesi Ret Sebepleri

 1. Eksik Evrak: Vize reddinin en önemli sebeplerinden biri eksik evrak verilmesidir. Vize alacağınız ülkenin hangi evrakları istediğine çok iyi hakim olmalısınız. Seyahat sigortası, maddi evraklar, önceki vizeler ve pasaportlar, vereceğiniz fotoğrafın gerekli şartlara uygun olması tahmin ettiğinizden çok daha önemlidir. Bunca eziyete katlanmışken vize başvurusunda eksik evrak yüzünden vize başvurusuna red almayın.
 2. Otel Uçak Rezervasyonları: Başvurduğunuz ülke için gideceğiniz tarihlerde yapılmış otel uçak rezervasyonlarınız mutlaka tam olmalıdır. Bir aksilik ihtimaline karşı iadesiz satın almamış olsanız bile rezervasyon dökümanlarınızı mutlaka vize müracaatı dosyanıza eklemelisiniz.
 3. Gelir Beyanı: Vize başvurusu için kişisel banka hesabınızda en az 5-6 bin TL rarası bir bakiye olmalıdır. Gittiğiniz ülkede kalacağınız sürede masraflarınızı karşılayabileceğinizden emin olmak vize başvuru yetkilileri için oldukça önemlidir. Eğer banka hesabınızda yeterli bakiye yok ise ebeveyn, işveren, eş gibi bir sponsor bulmanız gereklidir. Böyle bir durumda en garantisi çalıştığınız firmanın size garantör olmasıdır. Öğrenci iseniz okulunuza devam ettiğinize dair tüm evrakları eksiksiz vermelisiniz.
 4. Garantör Firma Uyarıları: Bir iş yerinde 5- 6 ay çalışmadan yapılan vize başvuruları da ret alabilmektedir. Mümkünse işyerinizde en az 5-6 ay çalışmadan vize başvurusunda bulunmayın. Muhakkak vize başvurusunda bulunmanız gerekiyorsa fuar, toplantı vb. sebeplerle ‘ticari vize’ başvurusu yapmalısınız. Bu durumda karşı firmadan davetiye mektubu, organizasyon evrakları ve şirkette olmazsa olmaz pozisyonunuzu belirten evrakları hazır etmelisiniz.
 5. İlk gideceğiniz ülkeye başvuru: Shengen vizesi ile Avrupa’da birçok ülke gezebilirsiniz ancak ilk giriş yapacağınız ülke vize başvurusu yaptığınız ülke olmalı. Bir sonraki vize başvurusunda bu olumsuz bir sebep olarak karşınıza çıkabilir. İlk başvurular genellikle kısa süreli ve tek girişli verilmektedir. Vizelerinize uymak, devamlı aynı ülkeye başvurup düzen oluşturmak daha uzun vize alabilmenin en önemli şartlarındandır.
 6. Geçmişe Dikkat: Başvurduğunuz ülkeye daha önce gitmiş ve dönmemiş akraba, eş, dost da konsolosluk yetkililerin olumsuz baktığı bir durumdur.
 7. Pasaportta bamlanmış ülkeler: Kesinlik olmamakla birlikte kimi ülkeler bazı yerlere gidilmesi durumunda vize vermeyebilirler. Yunanistan vize başvurunuzu yaparken Yunanistan'ın bu gözle baktığı ülkeler olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
 8. Önceki vize reddi: Pasaportunuzda daha evvel aldığınız vize ret cevapları da büyük olumsuzluk yaratabilmektedir. Daha evvel aldığınız ve halen geçerliliğini sürdüren vizeleriniz için seyahatiniz esnasında eski pasaportunuzu da yanınızda bulundurup kullanabilirsiniz. Pasaport değişse bile süresi devam eden vizeler geçerlidir.
 9. Ülkeler arası ikili ilişkiler: Bütün şartlarınız ve evraklarınız eksiksiz ve doğru olsa bile vize alamamak mümkün. İki ülke arasındaki dönemsel ilişkiler de vize reddi yaşamasına sebep olabilmektedir. Bu durumda vize reddinize bir dilekçeyle itiraz edebilir, kimi zaman yapılan bu yanlışlığı düzelttirebilirsiniz.

Vize Merkezi Yunanistan Schengen vize departmanı çağrı merkezini arayarak Yunanistan Schengen vize başvuru evraklarını temsilcilerimizden ''bilgi e-maili'' olarak talep edebilirsiniz. Durumunuza uygun Yunanistan vizesi başvuru evraklarınızı e-posta hesabınızda bulabilirsiniz. Vize harç ücretinin yanı sıra belli bir hizmet bedeli ödeyerek Vize Merkezi aracılığıyla seyahat amacınıza uygun, eksiksiz, doğru ve hızlı bir başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi’nden alacağınız hizmet sayesinde yorucu prosedürlerle uğraşmadan, kolay ve hızlı randevuyla vize başvurunuzu sağlama alabilirsiniz. Yunanistan vizesi reddi ile ilgili temsilcilerimizden ücretsiz bilgi e-maili talep etmeden önce tarafınıza yönlendirilecek soruları doğru bir şekilde yanıtlamaya özen gösteriniz ve durumunuza uygun evrakları eksiksiz olarak hazırlayınız.

Yunanistan vize başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Yunanistan vize başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.

Vize Merkezi olarak Yunanistan vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, Yunanistan vize reddi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz. 0212 970 04 52

Yunanistan Vize Reddi

Yunanistan ile ilgili sizden gelen sorular

5 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Yunanistan Ticari Vize Ret
  H.P., 24 Şub 2021, 15:06

  Merhaba, Yunanistan’a daha önce iş toplantısı için seyahat etmem gerekiyordu fakat başvurum ret edildi. Yunanistan ticari vize ret sebebi ne olabilir? İş toplantısı ve seminere katılmak için yeniden seyahat etmem gerekiyor. Başvurumun olumsuz sonuçlanmaması için nelere dikkat etmeliyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vize Ret İtiraz
  B. Doğan, 12 Mar 2020, 11:37

  Yunanistan vize ret itiraz yapmak istiyorum. Aldığım reddi nasıl düzeltebilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vize Reddi
  A. Şahbaz, 12 Mar 2020, 11:01

  Yunanistan vize reddi alırsam bunu düzeltmek için neler yapmam gerekecek?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Red Kararı
  Ş. Ç., 19 Haz 2018, 17:36

  merhaba, yunanistan turistik vizesi için başvuruda bulunmuştum fakat red cevabı geldi. sorum; bu karara itiraz edebiliyor muyuz, edebiliyorsak itiraz dilekçesi hangi dilde olmalı? teşekkür ederim şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vize Başvurusunda ret alır mıyım?
  B. Y., 05 May 2017, 16:01

  Merhaba, Ben devlette ingilizce öğretmeni olarak görev yapmaktayim. Yurtdışına hiç çıkmadım. İki sene önce İngiltere için vize başvurusunda bulundum ama reddedildim. Şimdi Schengen vizesi almak istiyorum. Sorunsuz bir vize başvurusu için neler yapmalıyım?...Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Yunanistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp