Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 24 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Yunanistan Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Yunanistan Vize Merkezi Bursa ofisimize hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Yunanistan vizesine Bursa’nın tüm merkez ilçe ve çevre illerinden başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. Yunanistan vizenizi kolay bir şekilde Bursa’dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilir; vizenizi Bursa’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya bursa@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com 'a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Yunanistan Vizenizi Bursa’dan Alabilmek İçin Takip Etmeniz Gereken 5 Adım

  1. Adım: Çağrı merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Yunanistan Vizesi Bursa Başvuruları İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

Yunanistan vizesi Bursa başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek Yunanistan Schengen vizesi için istenen belgeleri sitemizin "vize işlemleri" başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bursa Yunanistan vize başvuru formunu yazdırabilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Yunanistan vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Yunanistan Konsolosluğu'na hitaben durumu anlatır bir mektup yazmaları talep edilebilir.

Yunanistan Vize Merkezi, Bursa ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Yunanistan vize başvurusunu Bursa’dan yapacak kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret için vakti olmayanlar ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Yunanistan Vize Merkezi, Bursa ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Yunanistan vizesi Bursa başvuruları için alınacak randevular hakkında

Bursa’dan yapılacak Yunanistan vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Yunanistan vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Yunanistan Vizesine Bursa’dan Yapılacak Başvurularda Nelere Dikkat Edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Yunanistan vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Yunanistan vizesine Bursa’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Yunanistan Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Yunanistan vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Yunanistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Yunanistan’ da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Yunanistan aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Yunanistan’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Yunanistan turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Yunanistan’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Yunanistan ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Yunanistan vizenizi sorunsuz bir şekilde Bursa’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mailde belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Yunanistan vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Yunanistan Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Yunanistan vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Yunanistan vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilindedir.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Yunanistan vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Bursa’dan Yunanistan vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Yunanistan vizesine Bursa Gemlik, İnegöl, İznik, Karacabey, Kestel, Mudanya, Nilüfer, Orhaneli, Osmangazi ve Yenişehir gibi merkez ilçeleri ile Balıkesir, Çanakkale, Bilecik ve Yalova gibi çevre illerden yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi vize başvuru merkezinde elektronik olarak kayıt ettirmeniz gereklidir. Bazı durumlarda parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. İstisnai olarak karşılaşılan bu ve benzeri durumlarla, biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Vize Başvurunuz Kaç Günde Sonuçlanır?

Bursa’dan yapacağınız Yunanistan vize başvurularınız 7 ila 10 iş günü arasında değişen bir süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Yunanistan vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Yunanistan vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun reddedildiğini öğrenebilirsiniz. Yunanistan vize başvurunuzun olumsuz (ret) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Yunanistan Vize Merkezi Bursa ofisimiz vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Yunanistan Vize Merkezi Bursa

Vize Merkezi Personel

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Yunanistan Konsolosluğu Bursa S. Kür 11/02/20, 17:11
Merhaba, iyi günler. Sorum şu şekilde: Yunanistan Konsolosluğu Bursa ilinde ikamet eden ve vize için başvuru yapacak kişileri nereye yönlendiriyor?
Cevabı Görüntüle
6 Yorum Yunanistan vizesi Bursa Z. Ortancı 06/02/20, 16:21
Merhaba, Yunanistan vizesi Bursa ili için hangi evraklar lazım. Vizeye nereden başvuru yapacağız? Yardımcı olur musunuz?
Cevabı Görüntüle