Kayseri

Telefon/Faks

0850 460 15 65

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Yunanistan Vize Merkezi, Kayseri

Yunanistan Vize Merkezi, Kayseri ofisimize hoş geldiniz. Yunanistan, güzel adaları ve kumsallarıyla deniz tatili için oldukça elverişli bir ülke olduğu gibi, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış geçmiş tarihiyle, kültür turizmi bakımından da ülkemiz tarafından oldukça ziyaret edilen bir ülkedir. Türkiye’den Yunanistan’a gerek turizm, gerek ticari gerekse de aile akraba ziyaret vs. gibi sebeplerle, yapacağınız ülke ziyaretlerinde vize başvurusu yapmanız gerekir. Yunanistan vizesi için yapacağınız başvurularda biz, Kayseri Vize Merkezi ekibi olarak, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kayseri’den Yunanistan vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişiler; Kayseri Vize Merkezi ofisimize ulaşarak, başvurularını gerçekleştirebilirler. Yunanistan vizesi gerekli evraklar hakkında bilgi almak için, Vize Merkezi web sayfamızda sizin için hazırlamış olduğumuz içeriklerden bilgi alabilirsiniz.

Kayseri Yunanistan Vizesi İşlemleri Adımları

Vize başvurusunu gerçekleştirecek kişiler için en önemli konulardan birisi de, vize başvurusunu nasıl gerçekleştireceklerini bilmiyor olmalarıdır. Bizimle birlikte vize başvurusu yapmak isterseniz, aşağıdaki adımları takip ederek kolayca takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Yunanistan Vizesi Kayseri şubemizden Yunanistan vizesi işlemleri adımları:

  1. Adım: Öncelikle +90 850 460 15 65 numarasından bizi arayarak, tercih edeceğiniz seyahat türüne göre bilgi alabilirsiniz.
  2. Adım: Almak istediğiniz seyahat türü belirlendikten sonra, size uygun evraklar tarafınıza mail olarak teslim edilecektir. Sizden istenen evrakları tamamlamalısınız.
  3. Adım: Hazırladığınız evrakları, kargo yoluyla veya ofisimize gelerek bize ulaştırmalısınız.
  4. Adım: Yunanistan Schengen vizesi için biyomterik verileri şahsen vermeniz gerekmektedir. Onaylanmış randevu saatinde, biyometrik verilerinizi beyan etmelisiniz. Kayseri Vize Merkezi ofisinden müşteri danışmanınız randevu gününde size eşlik edecektir.
  5. Adım: Başvuru sürecinizi takip etmek için, müşteri danışmanınızla iletişime geçerek ve pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Kayseri Yunanistan Vizesi Başvuru Evrakları

Yunanistan, Schengen Anlaşmasına dahil olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Yunanistan’a seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, kısa süreli gerçekleştirecekleri seyahatlerde Schengen vize başvurusu yaparak, Yunanaistan’ı ziyaret edebilirler. Schengen vizesiyle, seyahatleriniz 90 günden uzun olmaması kaydı ile, Schengen anlaşmasına dahil olan ülkelere ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Bu durum, vize başvurusu yaptığınız ülkeden başlayarak yapacağınız seyahatler için geçerlidir. Misal vermek gerekirse; Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yaptıysanız, seyahate Yunanistan’dan başlayarak, Schengen anlaşmalı diğer ülkelere gidebilirsiniz.

Yunanistan Schengen vize başvuruları, Konsoloslukların akredite etmiş olduğu kurumlar aracılığıyla yapılmaktadır. Kayseri Vize Merkezi aracılığı ile yapacağınız Yunanistan vizesi başvurusu için sizden istenen evraklar, alacağınız vize türüne, süresine göre farklılık göstermektedir. Seyahat giderlerini karşılayacak durumunuzun olmaması, pasaportunuzun geçerlilik süresi ve türü, meslek bilgileriniz dikkat edilen hususların başında gelmektedir.

Vize başvurusu yaparken, Yunanistan Schengen vizesi formu doldurulması gerekmektedir. Schengen vizesi formu, uzman bir ekiple dikkatlice doldurulmalıdır. Yaptığınız başvuru doldurduğunuz formdaki bilgilere göre değerlendirilecektir. Yunanistan Schengen vizesi başvuru formu, İngilizce veya Türkçe dillerinde doldurulabilir. Vize başvuru formundaki bilgilerin doğru ve hatasız olmasına özen göstermelisiniz. Vize başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgilerle, evraklarınız tutarlı olmalıdır. Başvuru formundaki imza ile pasaportunuzdaki imzanızın aynı olmasına dikkat etmelisiniz.

Yunanistan Schengen vizesi evraklarının tam eksiksiz olmasına özen gösterin. Tamamlanmamış evraklarınız bulunuyorsa, Vize Merkezi uzman ekibimize danışarak eksik belgelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kayseri’den Yunanistan Vizesi Başvurusu Yapacak Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Kayseri Vize Merkezinden Yunanistan vizesi başvurusu yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda verilmiştir. Bu hususlar:

  • Konsolosluk ve Büyükelçilikler randevu sistemi ile çalışmaktadır. Bu nedenle başvuru yaparken randevularınızı en az 1 ay öncesinden almanız gerekmektedir. Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler 3 ay öncesinden başvuru yapabilme olanağına sahiptir.
  • Hazırladığınız başvuru belgelerinin, seyahat amacınız ile örtüşüyor olmasına özen gösterin. Kayseri’den Yunanistan’a yapacağınız vize başvurularda hangi seyahat türüne başvuru yapacağınızı biliyor olmanız gerekir. Hangi seyahat türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, müşteri danışmanlarını arayarak öğrenebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yaparken, adınızın ve soyadınızın bulunduğu konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içerisine alan dökümanları başvuru yaparken kullanabilirsiniz. Başvuru yapmış olduğunuz vize, seyahat tarihine yetişemeyebilir, bu nedenle ön rezervasyon yaptırmanız, satın almamanız yararınıza olacaktır. Vize Merkezi, satın alınmış olan uçak ve otel biletleri hakkında sorumluluk kabul etmemektedir. Bazı başvuru sahiplerinden, Konsolosluk tarafından uçak biletinin satın alınması talep edilebilir. Bu durum istisnai bir durumdur ve sadece istenen başvuru sahibini ilgilendirir.
  • Yunanistan Schengen vize başvurusu yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Schengen vize protokolü gereği, Visa Information System-VIS (Vize Bilgi Sistemi) Biyometrik verilerini ibraz etmeleri gerekmektedir. İbraz etmiş olduğunuz biyometrik veriler 5 yıl süre içerisinde geçerli olmaktadır. Yunanistan Schengen vizesine Kayseri ve çevre illerde başvuru yapacak kişiler, Yunanistan Konsolosluğuna şahsen gelerek parmak izini, biyometrik verilerini ve elektronik imzalarını vermeleri gerekmektedir.

Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvurusu yapan kişilerin en merak ettiği soruların başında vize başvurusu kaç günde sonuçlanır? Sorusu gelmektedir. Kayseri’den Yunanistan’a yapacağınız Schengen vize başvuruları genellikle 5 ila 7 gün içerisinde sonuçlanır. Belirtmiş olduğumuz bu süre bir kesinlik taşımamaktadır. Müşteri temsilcilerimiz yapacağınız başvurunun sonuçlanma süresine etki edemez.

Yunanistan Vize Merkezi Kayseri Ofisi

Yunanistan vizesi başvurusunu Kayseri’den gerçekleştirecek kişiler, Kayseri Vize Merkezi ofisini mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilirler. Ziyaret etme şansı bulunmayan kişiler bizi arayarak başvurularını gerçekleştirmek için bize ulaşabilirler.

Vize Merkezi Kayseri Ofisi Çalışma Saatleri:

Pazartesi – Cuma: 08:30 – 18:00
F Cumartesi: 10:00 – 14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Yapacağınız başvurularda, ofisimize gelmeden randevu almanız zorunlu değildir.

Kayseri Vize Merkezi şubesinden Yunanistan’a başvuru yapabileceğiniz yerler:

Kayseri; Akkışla, Özvatan, Talas, Develi, Pınarbaşı, Bünyan, Melikgazi, Sarıoğlan, Yahyalı, Felahiye, Tomarza, Hacılar, Yeşilhisar ve Tarız dahil olmak üzere; Sivas, Nevşehir ve Yozgat gibi komşu illerden de başvurularınızı, Kayseri Vize Merkezi ofisinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Vize Ücreti

Yunanistan Schengen vizesi ücreti, Yunanistan Konsoloslukları tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri, Euro üzerinden ödenmektedir. Ödenen harç bedeli, Konsolosluk işlemlerini ve vize başvuru hizmetlerini kapsamaktadır. Yunanistan vize ücreti yapacağınız vize türüne göre farklılık göstermektedir. 6 yaşın altındaki çocuklara vize ücreti ödenmemektedir. Turistik vize, ticari vize, aile akraba ziyaret vizesi gibi kısa süreli alınan vizelerle, D vizesi (uzun süreli vize) vize başvurusu ücretleri farklılık göstermektedir. Size uygun en güncel fiyat listesini öğrenmek bize ulaşın.

Yunanistan vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde, vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle başvurularınızı gerçekleştirirken uzman bir ekipten yardım almanın yararınıza olacaktır. Başvurularınızın olumlu sonuç alıp almaması tamamen konsoloslukların inisiyatifindedir.

Vize Merkezi Kayseri ofisi, başvurularınızı yapma, randevunuzu alma, eksik olan evraklarınızı tamamlama ve vize işlemi sonuçlanmış olan pasaportlarınızı alma konusunda tam yetkilidir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz vize başvurularını titizlik ile gerçekleştiren uzman ekip kadrosu ile size profesyonel destek vermekten mutluluk duyar.

Yunanistan vize başvuru işlemleri hakkında, sorularınız ve bilgi almak için Kayseri Vize Merkezi ofisini ziyaret edebilirsiniz. Mail Adresimiz: kayseri@vizemerkezi.com e posta adresimize mail atarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Öneri ve şikayetleriniz için, destek@vizemerkezi.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz. Kayseri Vize Merkezini tercih etiğiniz için teşekkür ederiz. 08504601565

Yunanistan Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Personel

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

6 Yorum Yunanistan Vizesi Kayseri Ö.U. 09/07/20, 16:31
Yunanistan vizesi Kayseri için başvuruda bulunmak istiyorum fakat parmak izi işlemini nereden vereceğimi anlayamadım. Başvurumun hangi bölgeden olacağı ikametgahla alakalı bir durum mudur? Nelere dikkat etmek gerekir? Başvuru formumda hangi noktalara dikkat etmem gerekir? Bana kısaca bilgi verebilir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle