Kanada Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Kanada Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesini e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Kanada Vizesi

Vize Merkezi Kanada Departmanı, Kanada vizesi, oturum izni ve vatandaşlık işlemleri gibi birçok alanda uzman kadrosu ile profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi vize uzmanları Kanada vizesi başvurularınızda ilgili vize türüne göre çalışma yaparak başvurunuzda profesyonel bir destek sağlar. Başvurunuzun takibi yapılır ve başvuru süreciniz ile ilgili tüm güncellemeler tarafınıza bildirilir. Vize uzmanlarımız başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için gerekli tüm yasal prosedürler için yanınızdadır. Bu aşamadan sonra vize başvurunuz ile ilgili karar vermeye yetkili tek mercii Kanada Konsolosluğudur. Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların listelerine ve diğer tüm bilgilere web sitemizin Kanada başlığı altındaki vize türlerine göre hazırlanmış ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kanada Vizesi başvurularını Kanada Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş olan vize başvuru merkezleri üzerinden yapabilmektedirler. Başvuru merkezi yalnızca başvurunuzu kabul etmekte, evrak hazırlama sürecinde herhangi bir destek vermemektedir. Başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanabilmesi için mutlaka eksiksiz ve doğru evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu nedenle danışmanlık hizmeti almanız tavsiye edilmektedir. Vize Merkezi aracılığı ile yapacağınız Kanada vizesi başvurusunda vize türünüze ve kişisel durumunuza göre oluşturulacak evrak listesi tarafınıza bildirilir ve vize uzmanlarımız tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş online formlar ile birlikte başvurunuz en doğru şekilde gerçekleştirilir. Kanada vizesi başvurunuzu değerlendirecek ve vizeniz hakkında olumlu ya da olumsuz olarak bir karar verecek olan merciinin ise yalnızca Kanada Konsolosluğu olacağını tekrar hatırlatırız.

Kanada Vize Türü

Kanada vizesi için başvuru süreci resmi tatiller ve yoğun başvuru yapılan dönemler haricinde 10 -15 gün arasında değişebilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerinizi başlatmanız önerilmektedir. Başvuru süreciniz boyunca ortaya çıkabilecek konsolosluk kaynaklı gecikmeler ve diğer aksaklıklardan etkilenmeden, vizenizin seyahat tarihinize yetişmesi için bu tip sürelere dikkat etmeniz yararlı olacaktır. Kanada Konsolosluğu başvurunuzu değerlendirdikten sonra olumlu bir karar verirse talebinize bağlı olarak vizenizi pasaportunuzun bitiş süresine kadar geçerli olacak şekilde verebilir. Kanada vizesi başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için hazırlık sürecinizin eksiksiz olarak yürütülmüş olması önem teşkil etmektedir. Konsolosluk tarafından talep edilen en güncel evraklar vize uzmanlarımız tarafından başvuru sahiplerine bildirilmekte ve doğru olarak temin edilmelidir. Ayrıca sağlık raporu, konaklama bilgileri, seyahat ile ilgili bilgiler, pasaportunuzun süresinin yeterli olması ve seyahatinizin masraflarını karşılayabilecek finansal kaynaklara ya da sponsora sahip olmanız Kanada vizesi başvurunuzun onaylanması için son derece önemlidir.
Kanada’ya neden seyahat etmek istediğinize bağlı olarak Kanada Turist Vizesi, Kanada Ticari Vize, Kanada Aile Ziyareti Vizesi, Kanada Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize türünüze bağlı olarak oluşturulacak evrak listesini tam olarak hazırlayıp vize uzmanlarımıza ulaştırdığınız takdirde başvuru işlemlerinize derhal başlanır.
Vize Başvuru Formu İngilizce ya da Fransızca olarak, tüm sorular cevaplanmış şekilde doldurulmuş olmalıdır. Formlara girilecek kimlik bilgilerinin pasaport baz alınarak doldurulması ve pasaport numarası vb. tüm bilgilerin kesinlikle doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Herhangi bir yanlış konsolosluğun başvurunuzu reddetmesine yol açabilmektedir. Bu nedenle profesyonel destek almanızı bir kere daha öneriyoruz.

Kanada Vizesi İle Amerika’ya Gidilir Mi?

Geçerli bir Kanada vizesi sahibi iseniz bu vize ile Amerika Birleşik Devletleri’ne girmeniz mümkün değildir. ABD’ye seyahat edebilmeniz için mutlaka seyahat amacınıza uygun bir Amerika Vizesi almanız şarttır. Ancak geçerli bir Amerika vizeniz mevcutsa Kanada vizesi için yaptığınız başvuru açısından önem teşkil etmektedir. Amerika vizesi bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada CAN Plus Programı ile daha kısa sürede ve daha az evrakla Kanada vizesi alabilmektedir. Bu programdan yararlanabilmek için öncelikle başvuru yapılacak vizetürünün kısa süreli ziyaretçi vizesi kapsamında olması gerekmektedir. Ayrıca başvuran kişinin son 10 yıl içinde ABD’ye seyahat edip etmediğinin bir önemi olmaksızın bir Amerika vizesi sahibi olması ya da yine son 10 yıl içinde geçerli bir Kanada vizesi ile Kanada’ya seyahat etmiş olması şarttır. Bu şartları sağlayan kişiler CAN Plus Programı kapsamında Kanada vizesi başvurusunda bulunabilirler. Bu kapsamda yapacağınız başvurularda beyan ettiğiniz e-posta adresinin ulaşılabilir olması ve başvuru formunuz ile birlikte başvuru evraklarınızın da teslim edilmesi gerekmektedir. CAN Plus programı ile yapacağınız başvurular normal başvurulardan daha kısa sürede sonuçlanmakta ve genellikle 5 – 6 iş günü içinde vizeniz elinizde olabilmektedir. Kanada farklı eyaletlerden oluşan bir ülke olduğu için zaman zaman Kanada vizesi ile nerelere gidilir sorusu gündeme gelebilir. Seyahat amacınıza uygun olarak alacağınız Kanada vizesi ile Kanada’daki tüm eyaletlere giriş yapabilirsiniz. Buna Quebec eyaleti de dahildir.

 

kanada vizesi

Vize Merkezi’nde görev yapan vize uzmanları gerekli tüm formlarınızı doldurduktan sonra hazırlamış olduğunuz evrakların tam ve doğru olduğundan emin olduktan sonra yetkili vize başvuru merkezine başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirir. Ayrıca ihtiyaç olduğu takdirde konaklama ve seyahat ile ilgili rezervasyon yapılması gereken durumlar varsa istek dahilinde bu işlemlerinizi de yapmaktadırlar. Vize başvurunuz için Kanada Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği doğrudan başvuru kabul etmemektedir. İsteğiniz doğrultusunda vize danışmanlık firmaları aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi gibi vize danışmanlık firmalarıyla birlikte çalışmanız, başvuru sürecinizde ortaya çıkabilecek eksiklik ya da yanlışlık gibi sorunların önceden belirlenerek problemlerin en kısa zamanda çözülmesini ve başvurunuzun doğru olarak yapılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Kanada Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Kanada vizesi için yapacağınız başvurularda, seçmiş olduğunuz vize türüne bağlı olarak Kanada vizesi ücreti değişiklik göstermektedir. Kanada turist vizesi, ticari vize ya da öğrenci vizesi vb. vize türleri kendi içlerinde farklı ücretlendirmelere tabiidir. Kanada vizesi fiyatı ile ilgili sorularınız için Vize Merkezi danışmanlarına çağrı merkezimiz ve e-posta adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
Kanada vizesi için yapmış olduğunuz başvuru olumlu sonuçlandıktan sonra vizenizin pasaportunuza basılmış olması Kanada sınırlarına kesin olarak giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Kanada sınırında görevli Kanada Göçmenlik Ofisi yetkilileri ülkeye giriş yapıp yapamayacağınıza dair karar vermekte yetkilidir. Yetkililer, içinde geçerli Kanada vizesi bulunan ve istenen geçerlilik süresine sahip pasaportunuz ile birlikte Kanada’ya neden seyahat ettiğinizi gösteren belgeleri ve seyahat süreniz sona erdikten sonra Kanada’dan ayrılacağınızı gösteren belgeleri talep etmektedirler. Kanada’ya giriş yaparken ibraz etmeniz gereken diğer belgeler ise sabıka kaydı, çalışma belgesi, sağlık raporu, işveren ya da şirketin yetkili departmanından alınmış izin yazısı, seyahatiniz boyunca maddi olarak kendinizi destekleyebileceğinize dair finansal kaynaklar ve varsa davetiye mektubudur.

Kanada Konsolosluğu vize başvurunuzu değerlendirirken başvuru formunuzun İngilizce ya da Fransızca yerine Türkçe olarak doldurulup doldurulmadığına, eksik ya da yanlış olarak yanıtlanıp yanıtlanmadığına, seyahat amacınıza uygun olan evrakları doğru olarak temin edip etmediğinize son derece dikkat eder. Ayrıca konsolosluk görevlilerini Kanada seyahatinizin bitiminde Türkiye’ye geri döneceğinize ikna etmiş olmanız beklenmektedir. Bunun için de Türkiye’ye geri dönmenizi gerektiren ailesel ya da iş anlamında sıkı bazı bağlarınız bulunduğunu gösteren belgeleri ibraz etmiş olmanız istenmektedir.

Kanada Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu vizenizin değerlendirilme sürecinde karar vermeden önce gerekli gördüğü hallerde sizden ek bazı evraklar talep edebilmektedir. Ayrıca Kanada Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği görevlileri vermiş olduğunuz bilgileri ya da belgeleri teyit etmek ya da bazı özel durumlarda yüz yüze bir görüşme sağlamak için iletişim numaralarınız ya da e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçebilir. Böyle bir durumda lütfen konsolosluk tarafından talep edilen bilgi ve belgeleri temin ediniz ya da görüşme randevusuna bizzat katılınız. Kanada vizesi başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığı takdirde pasaportunuza basılacak ve pasaportunuz başvuru formlarında belirtmiş olduğunuz adresinize postalanacaktır.  

 

Kanada ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
N.Y. 07/02/19, 12:45
annem 2.kez kanada da yaşayan ablamı ziyaret etmeyi düşünmekte ancak vize için gerekli evraklarda farklı şeyler yazılmakta rica etsem gerekli evrak vs konusunda yardımcı olurmusunuz
Cevabı Görüntüle
S.T. 07/02/19, 01:31
Merhaba, ben 2 yıllık diploma programı için gitmek istiyorum. Öğrenci vizesiyle kampüs dışında çalışabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
H.D.Y. 02/02/19, 13:44
7 haziranda bir tur şirketi ile 10 günlük Kanada turu yapacağım .Yeşil pasaport taşıyorum .Vize için ne zaman başvuru yapmam gerekiyor vize ücreti ne kadar teşekkürler
Cevabı Görüntüle
S.N. 01/02/19, 01:50
Merhaba,ben Kanada'ya turist olarak gitmek isteyen Amerika vizeli bir emekliyim.İstenen belgeleri ve başvuru şeklini öğrenebilir miyim?Bireysel başvuru yapabiliyor muyum?Eğer bireysel başvuru yapamıyorsam hizmet bedeli ne kadar alınıyor?
Cevabı Görüntüle
M.S. 01/01/19, 17:20
Merhaba. Ben bu yaz Kanada'ya 4 ayligina dil egitimi icin gitmek istiyorum kisa sureli ogrenci vizesiyle gidicem ama daha sonra ordayken 4 ay sonunda egitimin yetersiz geldigini anlayip ek olarak ordan uzatmak istersem bunu yapabilir miyim. Kanada'dan kisa sureli ogrenci vizemi uzatabilir miyim okula tekrar kayit olup ?
Telefon