Kanada Vizesi

Vize Merkezi Kanada vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Kanada vize türlerinde yani Kanada vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Kanada vizesi, Kanada’yı ziyaret etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için alınması gereken bir vizedir. Kanada’ya planlanan seyahatin amacına göre başvurulabilecek birçok vize türü bulunur. Bu vize türleri, en genel halleriyle kısa dönemli (geçici) vize türleri ve Uzun dönemli vize türleridir.
Vize Merkezi Kanada departmanı, kısa dönemli Kanada vize türleri için birçok alanda uzman kadrosu ile profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Kanada departmanımız vatandaşlık ile ilgili bir çalışma yürütmemektedir. Vize Merkezi vize uzmanları, kısa ve uzun süreli Kanada vizesi başvurularınızda ilgili vize türüne göre çalışma yaparak başvurunuzda profesyonel bir destek sağlar.
Çalışma vizesi başvurularınızda Kanada’da çalışacağınız şirketi bulmanıza yardımcı olamıyoruz. Vize uzmanlarımız Kanada vizesi başvurunuzun takibini yapar ve başvuru süreciniz ile ilgili tüm güncellemeler tarafınıza bildirir. Vize uzmanlarımız başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için gerekli tüm yasal prosedürler için yanınızdadır.

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi İçin Merak Edilenler

Kanada vizesi kaç günde çıkar?

Kanada vizesi başvuruları uzun süredir kapalı olduğu için yapılan başvuruların sonuçlanma süreci uzun sürmektedir. Kanada Konsolosluğu sitesinde 75 iş günü içinde sonuçlandırabilecekleri belirtilmektedir. Kanada Büyükelçiliği'nin yoğunluğuna bağlı olarak bu süre daha uzun ya da kısa sürebilmektedir.

Amerika vizesi olan kişiler Kanada'ya girebilir mi?

Amerika vizesi olan kişiler Kanada’ya giriş yapamaz. Kanada’ya giriş yapabilmek için Kanada vizesi almanız gerekir.

Acil durumlar söz konusu olduğunda ülke konsolosluğu ile iletişime geçilmesi gerekiyorsa neler yapılmalı?

Kanada’ya acil bir nedenle seyahat edilecek ise (1. Derece akrabanızın hastalanması, kaza geçirmesi vb. gibi) Kanada sisteminden başvuru yapıp durumun acil olduğunu gösteren belgeleri eklemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca Kanada Büyükelçiliği’ne konuyu anlatan İngilizce bir mail atabilirsiniz.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler.

Kanada Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel-Uçak biletleri alınmalı mı?

Kanada vize başvurunuz sonuçlanmadan önce Uçak biletinizi ve Otel Konfirmasyonunuzu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Vizenin çıkış süreçlerinin uzun ve belli olmaması sorun yaratabilir. Başvuru için zorunlu belgeler değildir.

Sayfanın En Çok İlgi Çeken Başlıkları

Kanada Vizesi Genel Bilgi Tablosu
Kanada Vize Ücreti
Kanada Vize Başvurusu
Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Kanada Turist Vizesi

Kanada Göçmenlik Vatandaşlık
Kanada Konsolosluğu / Büyükelçiliği
Kanada Vizesi Nasıl Alınır
Kanada Vize Başvuru Formu
Kanada Öğrenci Vizesi
Kanada Ticari Vizesi
Kanada Transit Vizesi
Kanada Aile Ziyareti Vizesi / Süper Vize
Kanada Çalışma Vizesi

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Genel Bilgileri
Kanada vize alma şartları
 • Düzenli gelir sahibi olmak ve bunu belgeleyebilmek
 • Düzenli geliri olmayanlar için 1. derece akrabanın (Anne ya da Baba) sponsor olması
 • Seyahati karşılayabilecek para miktarının bankasında bulunması
 • Herhangi bir suç ve mahkumiyeti bulunmaması
 • Herhangi bir ülkede iken vize ihlali yapmamış olması
Banka hesabında bulunması gereken minimum miktar35.000TL (kişibaşı)
Gereken hesap döküm süresiSon 3 aylık, maaşın yattığı hesap ve içinde bakiyesi olan vadesiz hesap (Girdisi çıktısı olan)
Vize Merkezi hizmet bedeli

Turistik Ticari, Aile ziyareti, Kısa süreli Eğitim 120 $

Öğrenci - Uzun süreli eğitim 125 $

Çalışma: 750 $

Güncel fiyat teklifini müşteri temsilcilerimizden talep edebilirsiniz: +90 (212) 970 05 63

Konsolosluk harcı (Kendiniz vize başvurusunda bulunmak isterseniz)

Ticari, Aile ziyareti, Kısa süreli eğitim 100 CAD Büyükelçilik harcı + 85 CAD parmak izi ücreti
Uzun süreli eğitim 150 CAD Büyükelçilik Harcı + 85 CAD parmak izi ücreti
Çalışma izni başvurusu 155 CAD + 85 CAD Biyometrik İşlemleri

Başvuru şekilleriOfise gelerek | Evrakları kargolayarak
Başvuru işlemi ile randevu tarihi arasında geçen süre(yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir)
Vizenin geçerlilik süresiTuristik: pasaportun geçerlilik tarihine kadar
Öğrenci: öğrencilik program süresi kadar
Çalışma: gönderilen davetiye - iş sözleşmesi süresi kadar
Randevu günü mülakatıYOK
Başvuru için gerekli evraklar

Şahsi Evraklar ; Pasaport , Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Şirket Evrakları; Antetli Kağıda Vize Talep Dilekçesi, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası,Ticari Sicil Gazetesi, İmza sirküleri .

Gelir Gösteren Evraklar; Bakiyeli Vadesiz Banka Dökümü, Maaş Bordroları , SGK İşe Giriş Bildirisi, SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

Seyahatini gösteren belgeler
Başvurudan sonra işlem süresi(yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir)
Hızlı - express - acil başvuruYOK (Geçerli Amerika vizesi ya da daha önce Kanada vizesi var ise 5 iş gününde sonuçlanabilir)
Evraklar için gerekli onaylarBaşvuru türüne göre değişir:
Örneğin; maaş bordroları kaşe imzalı
- Öğrenci belgesi kaşe imzalı gibi vs.
Evrak tercümesi ihtiyacıİngilizce | Fransızca
Cevaplama süresi(yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilir)
Ret oranıVizenin çıkmasının zorluk derecesi ve Türkiye'deki ret oranı
%26
6000 başvuruda
En çok ret sebepleriBaşvuru yapanın geri dönmeyeceğine kanaat getirilmesi
Yeterli para kaynağının gösterilememesi ve yeterli evrak sunulamaması
Kanada'ya seyahat nedeninin belli olmaması
Seyahat geçmişinin uygun olmaması ve doğru olmaması
Redde itiraz imkanı

YOK

Reddi ortadan kaldırmakYOK | Tekrar başvuru yapılabilir
Pasaport tesliminin yapılış şekli

Kanada Büyükelçiliği Kanada vizeniz olumlu sonuçlandığında Pasaportlarınıza vizeyi basıp, teslim etmede, Covid 19 salgını nedeniyle değişiklik yapmıştır: Kanada Büyükelçiliği vize sonucunuz belli olduğunda vizeniz onaylandığına dair pasaport talep mektubu (passport request letter) gönderiyor. Vize onay mektubu geldiğinde, hangi Kanada Vize Başvuru Merkezinden parmak izi verdiyseniz pasaportunuzu oraya kargo yapmanız gerekiyor. Pasaportları kargo ile göndermeden önce Kanada Büyükelçiliğinin vizenizi pasaporta yapıştırıp kargo ile adresinize göndermesi için pasaport başına toplam 632 TL ücreti ( Eğer parmak izi verildiğini gösteren sticker yok ise 932,50 TL ) , Kanada Vize Başvuru Merkezinin Garanti Bankası hesabına yatırıp, ödeme dekontunu ve Başvuru Merkezinin sizin adres bilginizi öğrenmek için gönderdiği formu doldurup, aynı kargo ile göndermeniz gerekiyor. Bu konuda Vize Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktadır. Pasaportunuzu kargo hizmeti almadan, bizzat Kanada başvuru merkezine giderek teslim alabilirsiniz. Bunun için T.C. kimlik kartınızı ve Kanada vize başvuru merkezinin size verdiği makbuzu yanınızda bulundurmalısnız. Pasaportunuzun arkasına basılmış bir stickerınız varsa ekstra bir sticker ücreti ödemezsiniz. Vize Uzmanımıza Muvafakat Formu doldurarak Vekâlet verirseniz pasaportunuzu teslim etme ve alma işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirebiliriz. Vekâlet ile birlikte önlü arkalı Kimlik fotokopinizi de eklemeniz gerekir.

Türkiye'de konsoloslukVAR
Parmak izi yeriBölge ayrımı yoktur.
Konsolosluk çalışma saatleri

Pazartesi-perşembe 8.00-12.00 ve 12.30-16.45

Cuma 08.00-12.30
Cumartesi - Pazar kapalı

Kanada Vizesi Nasıl Alınır? Kanada Vize Başvurusu

T.C. vatandaşı olup, geçerli bir pasaporta sahip herkes Kanada ziyareti için Kanada vizesine başvurmalıdır. Kanada vize başvurusu öncesi seyahat amacı iyi belirlenmeli ve seyahat amacına yönelik bir başvuru gerçekleştirilmelidir.

Kısa Dönemli Kanada Vize Başvuruları Türleri

Bu tür vize başvuruları için Vize Merkezi profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Uzun Dönemli Kanada vize başvuru türleri Kanada Göçmen vizesi, vatandaşlık vizesi, çalışma vizesi, süper vize ve uzun dönemli öğrenci vizesidir.

Kanada seyahati amacına uygun vize türünü seçtikten sonra, Kanada Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvurunuzu yapmanız gerekir. Yetkili Kanada vize merkezi yapılan başvuruları kabul etmekle beraber, Kanada vizesi için gerekli evrakların hazırlanması süresinde herhangi bir danışmanlık sağlamaz. Kanada vize sürecinin daha kolay ilerleyebilmesi için danışmanlık hizmeti alması önerilir. Danışmanlık hizmeti zaman tasarrufu sağlayacağı gibi, daha doğru adımların atılmasını sağlayacağı için vizenin olumlu sonuçlanmasında etkili rol oynayacaktır.

Kanada Vize Başvurusu Adımları

Kanada Vizesi Başvuru Formu

Her vize süresinde olduğu gibi, Kanada vize başvurusunun ilk adımı Kanada Vize Başvuru Formu doldurmaktır. Vize başvurusu online olarak yapılmalıdır. Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinden (CIC) ulaşılabilecek form için sitede şahsi bir hesabın açılması gerekmektedir. Ardından Kanada vize başvuru formu elektronik ortamda, İngilizce olarak doldurulmalıdır.

Vize Merkezi ile çalışmaya karar verdiğinizde, vize türünüze ve kişisel durumunuza göre oluşturulacak evrak listesi tarafınıza bildirilecektir. Daha sonra vize uzmanlarımız tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş online formlar ile birlikte başvurunuz en doğru şekilde gerçekleştirilecektir.

Kanada vizesi başvuru formunun mutlaka eksiksiz ve doğru bilgiler ışığında doldurulması gerekmektedir. Eksik ya da hatalı bilgi paylaşımı Kanada vize başvurusunun reddine sebep olabilir. Başvuru formunda verilen tüm bilgiler adınıza işlenecek olan bir barkoda yansıtılacaktır. Bu nedenden dolayı eksiksiz ve doğru bilgiler vermek Kanada vize başvurusu süreci için büyük önem taşır.

Başvuru Formu Hakkında Önemli Uyarılar

Kanada Başvuru Formunun doğru bir şekilde doldurulması çok önemlidir. Bu nedenle uyarılara mutlaka dikkat edilmelidir.

Form tamamen doldurulduktan sonra formda verilen tüm bilgiler bir barkoda yansıtılacaktır. Bu yüzden formda verdiğiniz bilgilerin doğruluğu çok önemlidir. Formun doldurma işlemi bittiğinde başvuru tarihi ve elektronik imza kısımlarının doldurulması ve onaylanan formun çıktısının alınması ile işlem sonlanacaktır. Barkodun laser çıktısının düzgün alındığından emin olunmalıdır.

Vize Merkezi, Kanada vizesi başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmenize yardımcı olur. Online form doldurma, seyahat amacınıza uygun evrak hazırlığı gibi aşamalarda, Kanada vizesi başvuru sürecini sorunsuz şekilde tamamlamanızı sağlar.

4 Adımda Kanada Vizesi

Kanada Vizesi için Ücret

Kanada Vizesi için Kanada’yı ziyaret etmek isteyen kişinin bir miktar ücret yatırması gerekmektedir. Ücret yatırma, Kanada vize başvurusu için gerçekleştirilmesi gereken adımlardan biridir. Kanada vizesi için yapacağınız başvurularda, seçmiş olduğunuz vize türüne bağlı olarak Kanada vizesi ücreti değişiklik göstermektedir. Kanada turist vizesi, ticari vize ya da öğrenci vizesi vb. vize türleri kendi içlerinde farklı ücretlendirmelere tabidir.

Kanada Vizesi başvurusu için, kısa bir tarih öncesine kadar Kanada vizesi ücreti bankaya yatırılmaktaydı. Fakat artık vize ücreti ödeme işlemi online olarak gerçekleştirilmektedir. Konsolosluğun resmi sitesinden para yatırma işlemini gerçekleştirdikten sonra, havalenin gerçekleştiğine dair dekontu mutlaka alınmalıdır. Dekontunuz, Kanada vizesi ücretini yatırdığınıza dair kanıt niteliğinde olacağı için mutlaka Kanada vizesi için gerekli evraklar arasında yerini almalıdır.

Kanada vizesi işlem ücretleri vize türlerine göre değişiklik gösterdiği için ödenecek miktarın iyi öğrenilmesi gerekmektedir. Size uygun olan Kanada vize türünü Kanada vize uzmanlarımızla yapacağınız görüşme sonucunda öğrenebilirsiniz.

Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar

Kanada vizesi için yapılacak her türlü vize başvurusunda başvuru sahibinden mutlaka evrak talep edilmektedir. Kanada vizesi için gerekli evraklar seyahat amacına göre seçilecek vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle seçeceğiniz vize türünün alt başlıklarından vize için gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

Kanada vizesi başvurularında ister devlet memuru, ister SSK’lı çalışan, ister şirket sahibi, talep edilen belgeleri eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir. Kanada vizesi için gerekli evraklar meslek gruplarına ya da seyahat amacına göre değişse de, ortak olarak istenen evraklar da bulunmaktadır. Bunların başında Pasaport; Kanada vizesi başvuru formu; kanada vizesi aile bilgi formu; fotoğraf; kimlik fotokopisi; varsa otel ve uçak rezervasyonu; tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gelmektedir.

Diğer istenen belgeler değişiklik gösterebileceği için başvuru sahibi vize türüne göre istenen vize işlemleri evraklarını eksiksiz hazırlamalıdır.

Kanada Vizesi Evrakları için Önemli Noktalar

Kanada vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken doğru ve eksiksiz bilgiler verilmelidir. Verilen evraklardaki bilgiler, Kanada vize başvuru formu esnasında verilen bilgilerle bire bir uymalıdır. Adınıza çıkarılacak Kanada vizesi başvuru formu barkod’undaki bilgiler Kanada Konsolosluğu için büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden başvurunuzu tamamlamak için vereceğiniz vize için gerekli belgeler mutlaka gerçeği yansıtmalıdır.

Vize için gerekli belgeler eksiksiz olmalıdır. Aksi takdirde Kanada vize başvuru süreci uzayabilir ya da red ile sonuçlanabilir. Kanada Konsolosluğu her zaman ek belge talebinde bulunma hakkına sahiptir.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada vize başvuru sahibinin Kanada seyahati öncesi gerçekleştirmesi gereken birçok adım vardır. Bunlardan bir tanesi de Kanada Konsolosluğunun talep ettiği vize için gerekli evraklardır. Kanada vizesi, seyahat amacına göre türlere ayrılmaktadır. Kısa dönemli Kanada vizesi için gerekli belgeler Turistik Ziyaret; İş Ziyareti; Aile/Akraba Ziyareti; Öğrenci; Transit gibi vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Uzun Dönemli Kanada vizesi için de farklı evraklar talep edilmektedir.

Vize Merkezi, Kısa Dönemli Kanada vize başvurularında profesyonel hizmet sunmakta bulunmaktadır.

Vize Merkezinin Bazı Görevleri:
 • Vize için gerekli evrak listesinin tarafınıza sunulması,
 • Evrakların doğru ve eksiksiz olmasının kontrolünü sağlaması,
 • Randevu zamanlarının belirlenmesi,
 • Size uygun vize türüne yönlendirme yapılması.
 • Evrakların düzenlenmesi

Vize Merkezi Uzun süreli eğitim ve çalışma vizesi dışında Uzun Dönemli Kanada vize başvurularında danışmanlık sağlamamaktadır. Çalışma vizesi başvurusu yapabilmeniz için önce çalışacağınız iş yerini bulup aranızda iş sözleşmesi yapmanız gerekir. Vize Merkezi size çalışacağınız iş yerini bulma konusunda yardımcı olamamaktadır. Fakat her türlü Kısa Dönemli Kanada vizesinde danışmanlık hizmeti bulunmaktadır.

Gerekli Evraklar İçin Önemli Hususlar

Her vize başvurusunda olduğu gibi vize için gerekli evrakları toplamak vize işlemlerinin olmazsa olmasıdır. Kanada Konsolosluğu vize işlemleri için gerekli evrakların içeriğinin doğruluğuna büyük önem vermektedir.

Evrak sahteciliği ya da yalan bilgi paylaşımı, sadece vizenin retle sonuçlanmasıyla değil, hukuksal açıdan birçok engelle karşılaşmanıza neden olabilir. Bu nedenden dolayı vize başvurusu sırasında verilen belgelerin gerçekliğine, doğruluğuna ve eksiksizliğine dikkat edilmelidir.

Önemli

Kanada vizesi için gerekli evrakların:

 • Başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını
 • Seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini
 • Başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır.

Bunların yanında:

 • Banka hesap dökümleri, gelir belgeleri, daha önce seyahat ettiğiniz ülkelerin vize görselleri, giriş çıkış damgaları olan sayfaların fotokopileri, eğer ticari vize başvurusu yapılıyorsa şirkete ait faaliyet belgeleri Kanada vize başvurusunda büyük öneme sahiptir.
 • Eğer davetiye ile gidiliyorsa davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri fotokopisinin başvuru evrakları arasında yer almalıdır.
 • Sponsor var ise, o kişiye ait 3 aylık Banka hesap dökümü ve destekleyici dokümanlar hazırlamalıdır.

Pasaportunuzun seyahat sonrasında 6 ay geçerli olması gerektiğini unutmayın! Kanada Büyükelçiliği Türk vatandaşlarına pasaport süresince vize verdiği için kısa süreli pasaport sahipleri başvuru yapmadan önce pasaport sürelerini uzatmalıdır.

Kanada Vizesi İşlemleri İçin Ortak Evrak Listesi

Kanada’ya gitmek isteyen kişinin seyahat amacına göre vize türünü seçmesi ve ona göre başvurusunu gerçekleştirmesi gereklidir. Ancak Kanada Konsolosluğu’nun her vize türü işlemleri için ortak olarak istediği evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar her başvuru sahibinde, başvuru esnasında mutlaka bulunması gereken belgelerdir.

Kanada vize işlemleri için ortak evrak listesini detaylarıyla birlikte aşağıda bulabilirsiniz:

Kanada Vizesi Başvuru Formu

Kanada vize başvurusunun ilk adımı Kanada Vize Başvuru Formu doldurmaktır. Hangi vize türüne başvuruluyor olursa olsun Kanada Vize Başvuru Formunun doldurulması şarttır. Vize başvurusu online olarak yapılmalıdır. Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinden (CIC) ulaşılabilecek form için sitede şahsi bir hesabın açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra vize başvuru formu elektronik ortamda İngilizce olarak doldurulması gerekir.

Başvuru Formu

Başvuru Formunda istenen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Eksik ya da yanlış bilgiler verilmekten mutlaka kaçınılmalıdır. Başvuru Formunda herhangi bir yerin eksik doldurulma durumunda başvurunuz olumsuz bir şekilde etkilenecektir. Bu yüzden lütfen tüm formu eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun.

Vize Merkezi aracılığı ile yapacağınız Kanada vizesi başvurusunda, vize türünüze ve kişisel durumunuza göre oluşturulacak evrak listesi tarafınıza bildirilecektir. Daha sonra vize uzmanlarımız tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş online formlar ile birlikte başvurunuz en doğru şekilde gerçekleştirilecektir.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Başvuru Formu

Başvuru Formu Barkodu

Kanada vize formunu eksiksiz olarak doldurup, formun üzerinde yer alan tarih ve imzaları atmış olduğunuza dikkat etmelisiniz. Vize formunu eksiksiz doldurduktan sonra çıktısı mutlaka alınmalıdır. Çıktıyı almadan önce “Validate” yapmış olmanız gerekmektedir. “Validate” butonu size özel bir barkod oluşturacaktır. Başvuru formunda vereceğiniz tüm bilgiler adınıza işlenecek olan bu barkoda yansıtılacak ve tüm vize işlemi süreci boyunca size ait olacaktır. Bu yüzden form esnasında verilen bilgilerin doğruluğu vize süresince büyük önem taşır.

 • Başvuru formunda hiçbir soru cevapsız bırakılmamalıdır.
 • Kanada Kısa Dönemli Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar
 • Doğum yeri pasaportta yazıldığı gibi; “Beşiktaş” yazıyorsa sadece “Beşiktaş” yazılmalıdır. “İstanbul/Beşiktaş” veya “İstanbul” yazılmamalıdır. Form Türkçe karakter kabul etmediği için İngilizce harf karakterlerine göre yazılmalıdır.
 • Pasaport numarasının kodlanması esnasında hiç boşluk bırakılmamalıdır.
 • E-mail adresinin yazılması mecburidir. E-mail adresi doğru verilmelidir.
 • Formun doldurulması esnasında yapılan yanlışlık, işlemin tekrar başa dönmesine sebep olacaktır. Lütfen formu özenle doldurunuz.

Başvuru Formunu eksiksiz doldurduktan sonra başvuru tarihi ve elektronik imza kısmının doldurulması ve onaylanan formun çıktısının alınması ile işlem sonlanacaktır. Başvuru formundaki barkodun düzgün bir şekilde çıktısının alınması önemlidir.

Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu

Kanada vizesi Aile Bilgi Formu her vize türü için gerekli ortak belgeler arasındadır. Form bilgisayar ortamında doldurulabilmektedir. Formda aile üyelerinin isim-soy isim, doğum tarihi, adres, meslek ve medeni hal gibi bilgilerinin eksiksiz girilmesi gerekmektedir. Aile bilgi formunda ilgili yerlerin imzalanması önemlidir.

Vize Merkezi Nasıl Yardımcı Olabilir?

Kanada Aile Bilgi Formu doldurulup Vize Merkezi yetkililerimize gönderilmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde Konsolosluğun resmi sitesinde yer alan başvuru formunu sizin yerinize doldurabiliriz. Sizin adınıza randevunuzu alarak başvurunuz için gereken tüm hazırlıkları gerçekleştirebiliriz.

Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Kanada Aile Bilgi Formu

Pasaport

Kanada vizesi başvurusunda bulunabilmek için geçerli ve 10 yıl içinde alınmış bir pasaportunuzun olması gerekmektedir. Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin (Bordo), Hizmet Pasaportu sahiplerinin (Gri), Diplomatik Pasaport sahiplerinin (Siyah) ve Hususi Pasaport sahiplerinin (Yeşil) Kanada Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulunması zorunludur. Pasaportun yırtılmamış ya da yıpranmamış olması önemlidir. İçindeki yazıların mutlaka okunuyor olması gerekir.

Kanada vizesi başvurusu yapabilmek için pasaportunuzun geçerlilik süresinin planlanan seyahat dönüş tarihinden en az 6 ay daha geçerli olması lazımdır. Pasaportta vize basılabilmesi için 2 adet boş sayfa olmalıdır.

Kanada vize süresini, başvuruda bulunduğunuz pasaportun süresi içinde verileceğinden, pasaportun geçerlilik süresinin daha uzun olması, uzun süre vize almanızı sağlayacaktır. Bu yüzden, kısa geçerlilik süreli olan pasaport sahipleri, başvuru yapmadan önce pasaport sürelerini uzatmalıdır.

Eski ve Yeni Tüm Pasaport Fotokopileri

Geçerli pasaportun yanı sıra, Kanada Konsolosluğu ek olarak eski ve yeni tüm pasaportların fotokopilerini vize için gerekli evraklar arasında istemektedir. Kullanmış olduğunuz tüm pasaportların kaşe basılmış ve vize basılmış tüm sayfalarının fotokopisinin alınması yeterli olacaktır.

Kimlik Fotokopisi

Başvuru sahibi T.C kimliğinin arkalı önlü fotokopisini Kanada Konsolosluğuna sunmalıdır. Çekilen fotokopinin yazılarının okunur olması önemlidir.

Kanada Turist Vizesi

Kanada Vize Başvuru Formu

4 Adet Fotoğraf

Vizeye başvururken son 3 ay içinde çekilmiş, güncel 4 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. Fotoğraflar 35 x 45 mm ölçülerinde, arka beyaz fon önünde ve yüz hatlarını açıkça gösterir şekilde çekilmelidir. Güneş gözlüğü, şapka gibi yüzü kapatabilecek herhangi bir aksesuar kullanımından kaçınılmalıdır.

Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu

Vize başvuru sahibinin Kanada’da kalacağı süre boyunca konaklamasını gerçekleştireceği otel ya da kalınacak herhangi bir yer rezervasyonu talep edilmemektedir. Eğer uçak gidiş dönüş biletleri biletlerinin varsa ya da konaklamanızı ayarladıysanız Kanada Büyükelçiliği’ne sunulması gerekir.

Otel rezervasyonunun Kanada vizesi onayından önce ödenmesi önerilmemektedir.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği E-devlet sitesinden size ait şifre ile giriş yapılarak kolayca istenebilir. Talep edilen belgede anne ve baba adı, eş, eski eş ve çocuk bilgileri yer almalıdır. Evli kadınların kızlık soyadlarının olduğu bir başka belge daha talep etmesi gerekmektedir.

Kanada Vize Ücreti

Her türlü Kanada vizesi başvurusunda Kanada Konsolosluğuna belli bir miktar ücret ödenmesi gerekmektedir. Kanada vizesi için Kanada vize başvuru merkezine müracaat öncesinde online olarak ödeme yapmış olmanız gerekir. Kanada için vize ücretleri başvuru yapmak istediğiniz vize cinsine göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden seyahatinize en uygun vize türünü belirleyip ona göre vize ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Kanada vizesi işlem ücretleri vize türlerine göre değişiklik gösterdiği için ödenecek miktarın iyi öğrenilmesi gerekmektedir. Size uygun olan Kanada vize türünü, Kanada vize uzmanlarımızla yapacağınız görüşme sonucunda öğrenebilirsiniz.

2024 yılı Kanada vize ücreti hakkında detaylı bilgi için Kanada vize uzmanımızı 0212 970 05 63 ücretsiz arayabilirsiniz. Ayrıca güncel indirimler için de bilgi talep edebilirsiniz.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada vize ücretleri daha önce Ankara’da bulunan Kanada Büyükelçiliği banka hesabına yatırılmaktaydı. Ancak 2017 yılından itibaren Kanada Ankara Büyükelçiliği bu işlemi online olarak tahsis etmeye başlamıştır. Kanada vizesini ödemek için www.cic.gc.ca adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu site Kanada Devletinin resmi sitesidir (IRCC). Sitedeki “Immigration and citizenship” butonuna tıkladıktan sonra “Services and information” bölmesinin altındaki “PAY YOUR FEES” kısmına tıklamanız gerekmektedir.

“Pay your fees” butonuna tıkladıktan sonra önünüzde hangi ülkeden ödeme yapacağınız sorusu sorulacaktır. Aynı zamanda ne tür bir işlem ücreti ödeyeceğiniz sorusu da yönlendirilecektir. Bu sorulara doğru cevap vermeniz gerekmektedir. Örneğin; İlk soruya eğer Türkiye’den ödemeyi gerçekleştiriyorsanız “Turkey” (Türkiye) şıkkını seçmeniz gereklidir. Eğer Turistik amaçlı seyahat için vize ücreti ödemek istiyorsanız, ikinci soruya da “Temporary Residence” şıkkını işaretlemeniz gerekir. Bu soruları cevapladıktan sonra size üçüncü bir soru yönlendirilir. Genelde bu sorunun şıkları 2. Sorudaki cevabınıza göre değişiklik göstermektedir.

Turistik amaçlı seyahat vize ücreti ödeyecekler “Visitor visa (including super visa)” seçeneğini işaretlemelidir. Kısa dönem çalışma vizesi için “Work permit”, kısa dönem öğrenci vizesi için “study permit” seçenekleri seçilmelidir. Diğer seçenekler için yardımı Kanada vize danışmanımızı ücretsiz arayarak alabilirsiniz.

Bu adımların ardından önünüze ne kadar ödemeniz gerektiğini söyleyen bir ekran çıkacaktır.

Online Ödemeyi Gerçekleştirmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kanada vize ücretini ödemeden önce önünüze birkaç uyarı çıkacaktır. Bu uyarılar şu şekildedir:

 • Yaptığınız ödemenin elektronik belge çıktısını mutlaka almalısınız ve mutlaka başvurunuz sırasında dokümanlarınız arasında bulundurmalısınız. Alacağınız elektronik belge vize başvurusu için ödeme yaptığınızı onaylayacağı için çok önemlidir.
 • Eğer vize türünü yanlış işaretlemiş ve yanlış bir miktar ödemede bulunduysanız, bir yanlışlık olduğunu belirttiğinizde vize işlemi başlatılmayacaktır. Eğer başvuru işlemi başlatılırsa paranız iade edilemez.
 • Yanlış bir ödeme yapıldığında, fazla para ödendiğinde geri ödeme yapılmaz.

Kanada Vize Ücreti Yatırma – Online Ödeme

Kanada vizesi için online ödeme yapmadan önce kendi adınıza bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesap oluşturup, sayfaya giriş yaptıktan sonra online vize ücreti ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızı oluşturup hesabınıza giriş yaptıktan sonra kredi kartı ya da bir banka kartınızı hazır etmelisiniz. Online Kanada vizesi ücreti ödemede kredi kartı ya da banka kartı kullanmaktan başka bir method kullanılmamaktadır.

Vize Başvuru Ücreti Ödendikten Sonra

Kanada vizesi başvuru ücreti ödendikten sonra ödeme yaptığınızı gösteren sayfayı bilgisayarınıza kaydedip bastırmanız gerekmektedir. Bu belge başvuru işlemleri için ücreti ödediğinizin kanıtı olacağı için büyük önem taşımaktadır.

Elektronik ödemenizi gösteren belgeyi bastırdıktan sonra Kanada Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri ile iletişime geçilmeli ve ödeme belgenizle beraber başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. Kanada Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri, Vize Merkezi gibi danışmanlık merkezi değildir, başvurunuz esnasında size yardımcı olmamaktadır.

Vize Merkezi bir vize danışmanlık firmasıdır ve her türlü vize başvurunuzda size yardımcı olmak için buradadır.

Kanada Vize Ücretleri Ne Kadar?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen her kişinin vize alabilmek için öncelikle vize harçlarını yatırmaları gerekmektedir. Vize ücreti yatırılması vize işlemlerinin ilk aşamasıdır. Kanada vizesi ücretleri gerekli olup, başvuru sahibinin seyahat amacına göre seçeceği vizenin türüne göre değişiklik gösterecektir. Kanada için vize ücretleri Kanada Doları (CAD) cinsinden ödenmelidir.

Kısa Dönemli Vize Başvuru Bedelleri

Kısa süreli göçmen olmayan vize türleri başvurularında ödenmesi gereken Harç Bedeli 100 CAD (Kanada Doları)’dır. Bu vize türleri için Biyometrik İşlem Kayıt Bedeli 85 CAD’dır. Danışmanlık bedeli ise 100 USD (Amerikan Doları)’dır.

Biyometrik İşlem Kayıt Bedeli parmak izi alımı ve başvuru randevusunda çekilecek dijital fotoğraf için alınan ücrettir. (Başvuruda istenen 2 adet biyometrik fotoğraf bu fotoğraftan farklıdır ve zorunludur.)

Eğer Aile olarak başvurulacak ise (5 kişi ve fazlası) 500 CAD vize harcı olarak istenmektedir. Bu durumda aile üyeleri aynı anda ve aynı yerden başvurularını gerçekleştirmelidir.

Eğer Aile olarak (2 kişi ve fazlası) Biyometrik İşlem Kayıt Bedeli 170 CAD olacaktır.

Uzun Dönemli Vize Başvuru Bedelleri

Uzun süreli eğitim vize başvuruları için istenen harç bedeli 150 CAD’dır. Biyometrik İşlem Kayıt Bedeli ise 85 CAD olarak belirlenmiştir. Danışmanlık Hizmet Bedeli ise gidiş amacına göre değişmektedir.

Uzun Dönemli Kanada vize başvuruları Vize Merkezi tarafından gerçekleştirilmemektedir. IRCC için www.cic.gc.ca sitesine girerek ve yukarıda detaylı olarak anlatılan adımları takip ederek uzun dönemli Kanada vize ücretlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Her vize türü için ayrı bir ücret uygulanmaktadır. En detaylı bilgiye www.cic.gc.ca adresinden ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Danışmanlık Hizmetleri

Kanada Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Kanada’ya tüm vize müracaatlarınızı eksiksiz, doğru bir şekilde hazırlayarak teslim etmeniz için vize uzmanlarımız size yardımcı olmaktadır. Durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Kanada Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Vize Merkezi Kanada vizesi başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için sizlere yardımcı olur. Online form doldurma işlemleri, evraklarınızın seyahat amacınıza uygunluğunun denetlenmesi gibi vize başvurusunda önemli detayları göz önünde bulundurulmaktadır. Vize Merkezi'nin görevi, Kanada vizesi başvuru sürecinizi sorunsuz şekilde tamamlamanızı sağlamaktır.

Vize Merkezi temsilcilerimiz, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda Kanada Konsolosluğunun resmi web sitesindeki başvuru için gerekli formlar sizin adınıza doldurulacaktır. Vize Merkezi, zahmetli vize başvuru sürecini sizin için kolaylaştırmayı amaçlamaktadırlar.

Vize Merkezi Temsilcileri Kanada Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri vatandaşlarından biyometrik bilgiler alınmaktadır. Türk vatandaşları için de ziyaretçi, eğitim ve çalışma izni ile oturum izni başvurularında fotoğraf çekimi ve parmak izi alımı olacaktır. Bu sebeple kişilerin başvuru esnasında başvuru merkezinde olmalıdır. Vize merkezi temsilcileri Kanada vize işlemleri için eksiksiz bir şekilde evraklarınızı teslim etmeniz için size eşlik eder.

Vize Merkezi Kanada Vize Temsilcileri, Kanada vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Kanada Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Kanada vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kanada vize başvurunuza dair sorularınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya e-posta adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Kanada vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Vize Merkezi hizmet bedeli

Turistik: 120 $

Öğrenci: 125 $

Çalışma: 750 $

Konsolosluk harcı (Kendiniz vize başvurusunda bulunmak isterseniz)

Turistik, Ticari, Aile Ziyaret, Kısa Süreli Eğitim Vizesi: 100 CAD

Uzun Süreli Eğitim Vizesi: 150 CAD

Çalışma Vizesi: 155 CAD

Tüm vize türleri için parmak izi bedeli

85 CAD

Güncel fiyat teklifini müşteri temsilcilerimizden talep edebilirsiniz: Kanada vizesi müşteri hattımız +90 (212) 970 05 63

Kanada Konsolosluğu / Kanada Büyükelçiliği

Kanada seyahati planlayan Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin (Bordo); Hizmet Pasaportu sahiplerinin (Gri); Diplomatik Pasaport sahiplerinin (Siyah); Hususi Pasaport sahiplerinin (Yeşil) Kanada Konsolusluğuna / Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Kanada’ya kısa süreli seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Kanada vizesi işlem başvurularını Kanada Konsolosluğu / Büyükelçiliği şahsen başvuruları kabul etmemektedir. Türkiye'de uzun süreli ikamet izni (oturum izni) sahibi yabancı uyruklu vatandaşların da şahsi başvuruları kabul edilmez. Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler, Kanada vize başvurularını yetkilendirilmiş olan Kanada Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilirler.

Kanada vizesi başvurusu Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş aracı kurum olan VFS Global ile gerçekleştirilebilir. Vize Başvuru merkezi vize başvurunuzu aldıktan sonra Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’na (CIC) ulaştırır. Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri, vize onayında yetkili merci değildir. Vize başvuru merkezinin görevi başvuru sahibinin başvurusunu kabul edip, gerekli büroya yönlendirmektedir. Yetkili vize başvuru merkezleri vize evraklarının hazırlanmasında ya da başvuru takibinde yardım sağlamaz.

Kanada Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Kanada’ya tüm vize müracaatlarınızı eksiksiz,doğru bir şekilde hazırlayarak teslim etmeniz için vize uzmanlarımız size yardımcı olmaktadır. Durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Kanada Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Ücreti

Vize Başvurusu Kararı

Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş akredite vize başvuru merkezleri, vize sonuçlanma sürecine kesinlikle etkisi olmayan kurumlardır.

Kanada vizesi başvurularının değerlendirilme, karar ve sonuçlanma aşamalarından tamamen Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu (CIC) ve Kanada Konsolosluğu sorumludur. Vize işlemleriyle ilgili her aşamadan sorumlu olan Konsolosluk, vize başvurusunu reddetme, ek evrak talebinde bulunma gibi birçok hakka sahiptir. Aynı zamanda başvuru sahibi ile direkt iletişime geçme hakkı her zaman Kanada Konsolosluğunda saklıdır.

Kanada Konsolosluğu sahte evrak ya da yanlış beyanda bulunma durumlarında hassas bir politika istemektedir. Başvuru için gerekli evraklarda sahtecilik olması halinde; Başvuru sahibi Kanada vizesi sahibi olmuş ve Kanada sınırları içinde bulunuyor bile olsa, başvuru sahibini sınır dışı etme hakkına sahiptir. Herhangi bir yanlış bilgi, bilgi saklama ya da buna benzer bir durumda Kanada Konsolosluğu vize başvurusu reddeder. Bunun yanında 2 yıl ya da daha fazla süre ile başvuru sahibinin yeni bir başvuruda bulunmasına izin vermeyebilir.

Kanada Konsolosluğu’nun Görevleri

Kanada Konsolosluğu, resmi bir kurum olmasının yanı sıra diplomatik yetki sahibi değildir. Türkiye’de ülkesinin menfaatlerini koruyan ve ilerleten, çeşitli resmi süreçleri idame ettiren resmi bir kurumdur. Kanada Konsolosluğu’nun görevleri bazı antlaşmalar ve nizamnamelerle tasarlanmıştır. Kanada Konsolosluğu’nun en genel amacı: Türkiye devleti içerisindeki ticari menfaatlerini korumak ve geliştirmek; Pasaport yenileme işlemleri; Tıbbi, kanuni, eğitim alanında yardım sağlama; ulaşım bulundukları ülkelerin otoriteleri ile iletişim kurmak; yurt dışında ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi olaylarla ilgili olmaktır.

İstanbul Kanada Konsolosluğu

Kanada Başkonsolosluğu İstanbul, kısa süreli Kanada vize işlem başvurularını şahsen değil; Kanada vize başvuru merkezleri veya akredite seyahat acentaları aracılığıyla müracaat yapılması halinde kabul etmektedir.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu, Kanada vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Çalışma Saatleri

İstanbul Kanada Konsolosluğu, konsolosluk hizmetlerini Pazartesi – Cuma günleri arasında 09:00 -12:00 arasında gerçekleştirmektedir. Ticari hizmetleri ise Pazartesi – Perşembe günleri 08:30 – 12:00 ve 12:30 – 15:15 arasında , Cuma günleri ise 08:30 – 13:00 arasında yapmaktadır.

Kanada Başkonsolosluğu, Kanada Devleti resmi tatil günlerinde ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin bu tarihleri göz önünde bulundurarak başvurularını gerçekleştirmesi önerilir. Aksi takdirde, vize işlemleri tatil günlerinden birine denk gelirse, vize işlemleri uzayabilir.

İstanbul Kanada Başkonsolosluğu İletişim

Adres: Büyükdere Caddesi, Tekfen Tower– Kat 16 PK: 34394 4.Levent /İstanbul

Telefon : -212-385-97 00

Fax: -212-357-1000

E Posta: [email protected]

Ankara Kanada Büyükelçiliği

Kanada Büyükelçiliği, kısa süreli Kanada vize işlem başvurularını şahsen değil; Kanada vize başvuru merkezleri veya akredite seyahat acentaları aracılığıyla müracaat yapılması halinde kabul etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı iseniz; Kanada vizesi başvurularını Kanada Büyükelçiliği Ankara yetki alanı içinde değerlendirmektedir. Kanada Büyükelçiliği Ankara, Kanada vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Çalışma Saatleri

Ankara Kanada Büyükelçiliği yapılacak tüm işlemleri Pazartesi ve Perşembe günleri arasında 08:00 -12:00 ve 12:30 – 16:45 saatleri arasında gerçekleştirmektedir. Cuma günleri ise 08:00 ile 12:30 arasında başvuruları kabul etmektedir.

Kanada Büyükelçiliği, Kanada Devleti resmi tatil günlerinde ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin bu tarihleri göz önünde bulundurarak başvurularını gerçekleştirmesi önerilir. Aksi takdirde, vize işlemleri tatil günlerinden birine denk gelirse, vize işlemleri uzayabilir.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Başvurusu

Ankara Kanada Büyükelçiliği İletişim

Adres: Cinnah Caddesi no: 58 PK:06690, Çankaya/ Ankara

Telefon: +90 (312) 409 27 00

Fax: +90 (312) 409 27 12

E-Posta: [email protected]

Kanada’daki Türkiye Konsoloslukları

Devletlerin, diğer devletlerin büyük ve ticari kentlerine, bulunulan ülkenin mülki amirleri ile temas kurma, vize işlemleri, pasaport yenileme; Temsil edilen ülke vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi durumları ile ilgilenme; Ulaşım, sağlık, eğitim ve hukuki durumlarda çözüm üretmek amacıyla kurdukları merkezlere “Konsolosluk” denilir.

Kanada toprakları içinde 3 adet Türkiye Cumhuriyeti temsilcisi kurum bulunmaktadır. Kanada’da bulunan Türk vatandaşları her türlü resmi sorunlarında bu konsolosluklara başvurabilirdir. Kanada temsilcisi Türkiye Konsoloslukları ülkeye giriş yaptığınızda cep telefonunuza kısa mesaj ile kendi iletişim bilgilerini paylaşacaktır. Kanada’daki Türkiye Konsoloslukları iletişimleri için aynı zamanda aşağıda da sıralanmıştır.

OTTAVA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: 197 WURTEMBURG STREET OTTAWA, ONTARIO K1N 8L9 CANADA

Telefon: +1 (613) 789 34 42

E-mail: [email protected]

http://ottava.be.mfa.gov.tr

TORONTO BAŞKONSOLOSLUĞU

Adres: 10 Lower Spadina Avenue, Suite 300 Toronto, M5V 2Z2 Canada

Telefon: +1 647 777 4106

Çağrı merkezi no:1 888-566-76-56 + 90 312 292 29 29

E-mail: [email protected]

http://toronto.bk.mfa.gov.tr

VANCOUVER BAŞKONSOLOSLUĞU

Adres: 1066 West Hastings Street, Suite 2050-51, Vancouver, V6E 3X2, BC, Kanada

Telefon: +1 604 416 0366

E-mail: [email protected]

KANADA KISA DÖNEM VİZELERİ

Kanada, Dünya çapında doğal güzelliğiyle ve imkanlarıyla ilgi çeken bir ülke olmasıyla bilinmektedir. Her yıl binlerce kişi Kanada’ya çeşitli amaçlarla seyahat etmektedir. Kanada’yı ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesine müracaat etmeleri gereklidir. Vize başvuru sahibi Kanada seyahati amacına göre vize türünü iyi seçmelidir.

Vize Merkezi, Kanada kısa dönemli vize türlerinden birine başvuracak başvuru sahipleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kanada Turist Vizesi

Kanada Turistik vizesi, Kanada vize türleri içinde en çok müracaatın gerçekleştiği vize türüdür. Kanada Turistik vizesi, Kanada’ya kısa süresi, turistik amaçlı gitmek isteyen kişiler için uygun vize türüdür. Kanada turist vizesine, Kanada ziyaretçi vizesi veya Kanada geçici yerleşim vizesi (Canada Temporary Resident Visa - TVR) de denilmektedir. Kanada turist vizesi süresi pasaportunuzun süresi kadardır Ülkeye her giriş yaptığınızda 6 aya kadar kalabilirsiniz. Kanada turist vizesi çok girişli olarak verilmektedir.

Türkiye, Kanada turist vize alması gereken ülkeler arasında bulunmaktadır. Kanada Turistik vizesi alabilmek için Kanada vizesi için gerekli tüm evrakların Kanada Konsolosluğuna eksiksiz bir şekilde sunulması gerekmektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri; Hizmet (gri) pasaportu sahipleri; Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri; Hususi (yeşil) pasaport sahipleri, Kanada’ya turistik amaçlı seyahatler için vize başvurusunda bulunmalıdır.

Kanada Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada turistik vizesi başvurusu Kanada Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleşmektedir. Kanada Turistik vizesi sadece Kanada’da kısa süreli ve turistik amaçlı bulunmak isteyen başvuru sahipleri içindir.

Turistik vize almak için 10 sene içinde alınmış geçerli bir pasaportunuz olmalıdır. Kanada turistik vize sürecinde gerekli evraklar hazırlanmalı, Kanada Konsolosluğu web sitesinden online olarak vize ücreti yatırılmalıdır. Kanada Turistik vize ücreti nasıl yatılır sorunun cevabını, Vize Ücretleri başlığı altından ulaşabilirsiniz. Vize için gerekli ücreti ödedikten sonra Kanada Konsolosluğu yetkilisi olan bir vize başvuru merkezi aracılığıyla biyometrik kayıt için randevu alınmalıdır. Kanada vizesinde evraklar taratılıp yüklenir. Bu nedenle randevu günü yanınızda; pasaportunuz, Kanada Büyükelçiliği'nden gönderilen parmak izi belgesi ve randevu belgeniz bulunmalıdır.

Kanada Turistik Vize Başvurunuzu Biz Yapalım!

Kanada Turistik Vizesi şartları iyice incelenmeli ve başvuru eksiksiz olarak gerçekleştirilmelidir. Oluşabilecek herhangi bir yanlışlığı önlemek için Vize Merkezi Kanada vizesi uzmanlarımızla profesyonel bir çalışma yürütebilirsiniz. Kanada vize başvurunuz esnasında gözden kaçırabileceğiniz birçok detay bulunmaktadır. Vize Merkezi ile çalışarak hem zaman kazanabilir, hem de Kanada Turistik Vizesi Başvuru sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Turist Vizesi Başvuru Formu

Kanada Turistik Vize Randevusu

Kanada Çalışma İzni Parmak İzi

Son 10 yıl içinde Kanada seyahati için biyometrik kayıt yaptırdıysanız, randevuya tekrar gidip parmak izi vermenize gerek yoktur. Biyometrik kayıt verip vermediğinizi öğrenmek için Canada.gc.ca/biometrics sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evraklarınızı eksiksiz bir şekilde kargo ile Vize Merkezi'ne gönderebilirsiniz. Ya da evraklarınızı en yakın ofisimize getirdiğiniz takdirde hemen parmak izi randevunuzu alacak, vize uzmanlarımız sizi randevunuz hakkında bilgilendirecektir.

Kanada Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada Turistik vizesi için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Kanada turistik vizesi için gerekli evrakların, randevu alınmadan önce hazırlanması önerilir. Ancak randevu aldıktan sonra da yapılabilecek bir süreçtir.

Kanada Vize Başvuru Formu ve Aile Bilgi Formu

Kanada, turist vizesi başvurularında 2 adet form talep etmektedir. Formların ikisi de eksiksiz ve doğru bilgiler ışığında doldurulmalıdır.

Kanada Vizesi Başvuru Formu özenle doldurulmalı, boşluk bırakılmamalıdır. Formda herhangi bir yanlış yapıldığı takdirde form başa dönecektir. Bunun nedeni formun sonunda sizin bilgilerinizin işlendiği bir barkodun basılacak olmasıdır. Verdiğiniz bilgiler barkoda işleneceği için, formdaki herhangi bir bilginin yanlışlığı vizenizin reddine neden olabilir. Bu nedenle form dikkatle doldurulmalıdır.

 • Başvuru formunda hiçbir soru cevapsız bırakılmamalıdır.
 • Doğum yeri pasaportta yazıldığı gibi; “Beşiktaş” yazıyorsa sadece “Beşiktaş” yazılmalıdır. “İstanbul/Beşiktaş” veya “İstanbul” yazılmamalıdır.
 • Pasaport numarasının kodlanması esnasında hiç boşluk bırakılmamalıdır.
 • E-mail adresinin yazılması mecburidir. E-mail adresi doğru verilmelidir.

Formların ikisini de eksiksiz doldurduktan sonra çıktınızı almayı unutmayız. Vize Merkezi’ne danıştığınız takdirde formu sizin adınıza, eksiksiz dolduracağız.

Pasaport

Kanada Turistik vizesi için son 10 yılda alınmış bir pasaportunuz olmalıdır. Aynı zamanda pasaport planlanan Kanada seyahati dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun en az 2 sayfası boş bulundurulmalıdır. Forma bilgileri doldururken Türkçe karakter kullanılmamalıdır. Örneğin “Beşiktaş” yazacaksanız “ BESIKTAS” olarak yazılması gerekir aksi takdirde formu onaylayamazsınız.

Eski Pasaportunuz ile daha önce Schengen, Amerika, İngiltere, Avustralya ya da Yeni Zelanda vizesi almışsanız bu sayfaların fotokopisi yanınızda bulunmalıdır.

Fotoğraf

4 Adet 35x45 mm ölçülerine sahip biyometrik fotoğraf, gerekli evraklar arasına konulmalıdır. Fotoğrafın arka fonunun beyaz olmalı ve çekimde yüzü kapatan herhangi bir aksesuar kullanılmamalıdır. Fotoğrafın en az 3 ay içinde çekilmiş olmasına da dikkat edilmelidir. Fotoğraf başka bir resmi kurumda kullanılmamış olmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

E-devlet üzerinden şifrenizle alabileceğiniz tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, mutlaka anne ve baba adını da içermelidir. Aynı zamanda ikamet ettiğiniz adresin görünmesi de önemlidir. Evli kadınlar için anne kızlık soyadının geçtiği ikinci bir belge talep edilmektedir. Evli kişilerin evlilik cüzdan fotokopisi de istenmektedir.

Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisi de Kanada turistik vizesi için gerekli belgeler arasında bulunmalıdır.

Kanada Turistik Vize Talep Dilekçesi

Kanada Konsolosluğuna hitaben, İngilizce, ıslak imzalı, şirket kaşesi basılmış olan bir dilekçe hazırlanmalıdır. Antetli kağıda yazılmalı ve Kanada turist vizesi talep ettiğinizi belirmelisiniz. Aynı zamanda seyahat ve ülkeye dönüş tarihiniz dilekçede yer almalıdır. Dilekçede Kanada’ya gitme niyetiniz açıkça belirtilmiş olmalıdır. Kanada seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağı da dilekçede mutlaka bulunmalıdır. Eğer masraflar sizin tarafınızdan karşılanmayacaksa, masrafları karşılayacak kişinin, masrafları karşılayacağını garanti ettiğine dair ek bir belge yazması zorunludur.

Kanada Turistik Vize Niyet Mektubu Örneğini Kanada Vizesi Dilekçe Örnekleri sayfasında bulabilirsiniz.

Otel ve Uçak Rezervasyonları

Kanada vizesi için seyahat edecek kişinin adına düzenlenmiş otel ve uçak rezervasyonlarınız varsa gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle dönüş bileti aldıysanız mutlaka Kanada Konsolosluğuna sunulmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Kanada’da kalış sürenizi kapsayacak 30.000 € (Euro) teminatlı orijinal bir seyahat sigortası yaptırmanız zorunlu değildir. Eğer daha önceden yaptırmış olduğunuz seyahat sağlık sigortası varsa ve gidiş dönüş tarihinizi kapsıyorsa dosyanıza ekleyebiliriz. Kanada Turist vizesi için yapılacak sigorta tüm sağlık masraflarını mutlaka karşılamalıdır.

Seyahat sağlık sigortası yaptırayım seyahat sırasında kendimi güvenceye alayım diyorsanız Vize Merkezi uygun seyahat sigortası konusunda size yardımcı olacaktır.

Eğer kendi sağlık sigortanız varsa, yukarıdaki koşullara uymasına dikkat edilmelidir.

Finansal Belgeler

Kanada Konsolosluğu seyahatin masraflarını karşılayacağınız banka hesabına ait, son 3 aylık güncel banka hesap özetini istemektedir. Vadesiz Banka Dökümü bakiyesi en az 35.000 TL değerinde olmalıdır. Banka hesap dökümü ıslak imzalı, kaşeli ve imza sirküleri ekte bulunur bir şekilde alınmalıdır.

Banka hesap dökümü dışında kira geliri, tapu, araç ruhsatı gibi finansal durumu destekleyici belgelerin fotokopisi de Kanada Konsolosluğuna sunulmalıdır.

Masraflar sizin tarafınızdan karşılanmayacaksa, masrafları karşılayacak kişi için aynı koşullarda belgeler hazırlanmalıdır.

Bunların yanı sıra, Kanada Turistik vizesi için meslek grubuna göre hazırlamanız gereken finansal belgeler aşağıdaki gibidir;

Kişi Şirket Sahibi İse

 • Orjinal Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 2 aylık)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 • Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 • SGK Tescil ve Hizmet dökümü

Kişi Devlet Dairesinde Çalışıyor İse

 • Görev ve İzin yazısı (kişinin bağlı bulunduğu kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı
 • Görev kimlik kartı fotokopisi
 • Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve kaşeli)

Kişi Doktor, Avukat, Tüccar İse

 • Oda Sicil kaydı (Son 2 ay içerisinde alınmış)
 • Güncel Şirket Evrakları (sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi)
 • Meslek kimlik kartı fotokopisi
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK tescil ve hizmet dökümü
 • Maaş Bordrosu (son aylık kaşe ve ıslak imzalı)

Kişi SGK'lı Çalışan İse

 • Güncel tarihli Şirket Evrakları (faaliyet belgesinin orijinali, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, sicil gazetesi fotokopisi)
 • SGK İşe giriş bildirgesi ve SGK tescil ve hizmet dökümü
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

Kişi Emekli İse

 • Emeklilik kartı fotokopisi (varsa)
 • Emekli olunan kurumdan alınmış yazı (ıslak imzalı) ya da e-devlet'ten alınmış emeklilik kaydı (SGK tescil ve hizmet dökümü) ve emeklilik maaş bilgisinin çıktısı
 • Emeklilik maaşı aldığı bankadan geriye dönük 3 aylık banka dökümü ve banka yetkilisinin imza sirküleri

Kişi Öğrenci İse

 • Öğrenci belgesi (güncel tarihli, orijinal)
 • Muvafakat name (kişi 18 yaşından küçükse hem anne hem de baba tarafından imzalanmış noter onaylı belgenin orijinali)
 • Öğrenciye sponsor olacak kişi tarafından hazırlanacak evraklar

Kanada Turistik Vizesi Ne Kaç Günde Çıkar?

Kanada Turistik vizesinin sonuçlanması yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir.

Kanada Kaç Yıllık Vize Veriyor?

Kanada vizesi için çoklu giriş hakkı verildiği takdirde vize sahibi 6 ay boyunca dileği kadar Kanada’ya girip çıkabilir. Vize süresi başvurunuza bağlı olarak 10 yıla kadar verilebilir. Ancak Kanada’da aralıksız 6 aydan fazla kalma hakkına sahip olmazsınız. Kanada Turistik vizesi uzatılabilir mi sorusunun cevabı Hayırdır.

Kanada Kısa Dönemli Öğrenci Vizesi

Kanada eğitimi Dünya çapında ilgi görmektedir. Her yıl yüzlerce öğrenci adayı bu nedenle Kanada’yı ziyaret etmektedir. Kanada Kısa Süreli Öğrenci Vizesi 6 ay ve 6 aydan kısa kalacak öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Eğer eğitiminiz 6 aydan daha fazla sürecek ise Uzun Dönemli Öğrenci Vizesine başvurulmalıdır.

Kanada Kısa Süreli Öğrenci Vizesine başvuran kişi, 6 aydan daha uzun bir süre Kanada’da kalamaz. Öğrenciliğiniz bittiğinde ülkesinize dönmeniz gerekir.

Kısa Süreli Öğrenci Vizesi Almak İçin Gerekenler

Kısa süreli öğrenci vizesi alabilmek için Türkiye’ye geri döneceğinizi garanti etmeniz istenmektedir. Kanada’da daha sonra kalmayacağınıza ve geri döneceğinize dair Kanada Konsolosluğunu ikna etmek, vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasına neden olacaktır.

Dil eğitimi en yaygın kısa süreli öğrenci vizesi alma nedenidir. Bu vize aynı zamanda Kanada Dil Okulu vizesi olarak da geçebilir. İster dil eğitimi, ister başka bir eğitim olsun, Kanada’da kalacağınız süre boyunca masrafları karşılamaya yetecek para banka hesabınızda olması lazımdır.

Vize Merkezi ve Kısa Süreli Öğrenci Vizesi

Vize Merkezi uzman kadrosuyla Kısa Süreli Öğrenci Vizesi almanız için tüm adımları eksiksiz gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Hangi Kanada Dil Okulu’nu seçerseniz seçin, Vize Merkezi başvuru sürecini sizin adınıza kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda başvuru evraklarını eksiksiz teslim etmenizde yardımcı olacaktır.

Kanada vizesi uzmanlarımızı arayarak ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımıza size uygun vize evraklarını ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Öğrenci Vizesi Başvuru Formu

Kanada Kısa Süreli Öğrenci Vizesi Başvurusu

Kanada kısa dönemli öğrenci vizesi başvurusu, diğer vize türlerinden çok da farklılık göstermez.

Gitmek istediğiniz Kanada Dil Okulu seçimini yaptıktan ve kabulünüzü aldıktan sonra vize işlemlerine başlayabilirsiniz. Dil Okulu Başvurusu vize işlemlerinin bir parçası değildir. Kanada Dil Okulu vizesi için Kanada Vize başvuru formu doldurulmalı ve vize için gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Ardından Kanada Konsolosluğunun yetkilendirdiği başvuru merkezlerinden randevu alınmalıdır.

Vize Merkezi uzmanları size Kanada Kısa Süreli Öğrenci vizesi için gerekli evrak listesini temin edecektir. Başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için, daha sonra evrakları hazırlamanız ve kendiniz hakkınızdaki bilgileri doğru bir şekilde tarafımıza ulaştırmanız yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra sizin için başvuru bilgi formunu dolduracak ve randevu alacağız.

Vize Randevu: Kanada vizesi için daha önce biyometrik kayıt vermişseniz, randevuya bizzat gitmeniz zorunlu değildir. Vize parmak izi randevuları 2018 yazından itibaren zorunlu tutulmuştur.

Kanada Kısa Dönemli Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada Vizesi Başvuru Formu

Kanada vizesi başvuru formu eksiksiz olarak ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Kanada vizesi başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiğine dair detayları “Kanada Vizesi Başvuru Adımları - Kanada Vizesi Başvuru Formu” başlığı altında bulabilirsiniz.

Başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin doğruluğu vizenin olumlu sonuçlanmasında büyük bir önem taşır. Başvuru formunu doldurmak için Vize Merkezi danışmanlarına başvurmanız durumunda, sizin adınıza eksiksiz bir şekilde formu dolduracaklardır.

Kanada Aile Bilgi Formu

Kanada Konsolosluğu Aile üyelerinizin bilgilerinin girildiği Aile Bilgi Formu talep etmektedir. Form eksiksiz olarak doldurulmalı ve doğru bilgiler içermelidir.

Pasaport

Kanada vizesine başvurabilmeniz için son 10 yıl içinde alınmış geçerli bir pasaportunuz olması gerekmektedir. Pasaportta en az 2 boş sayfanın olmalıdır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması ve pasaporttaki yazıların okunur olması büyük önem taşır. Eğer daha önce Amerika’dan vize almışsanız, bu Kanada vizesi süreci menfaatine olacaktır.

Başvuru belgeleri arasına eski pasaport fotokopilerinizi ve vize sayfalarınızın fotokopilerini koymayı lütfen ihmal etmeyiniz. Kanada vize sürenizin, Pasaportunuzun süresi kadar olacağını unutmayın!

Fotoğraf

Kanada, 4 Adet biyometrik (35x45 mm) fotoğraf talep etmektedir. Fotoğraf son 3 ayda çekilmiş ve başka bir kurumda ya da başvuruda kullanılmamış olması gereklidir. Aynı zamanda fotoğraf, beyaz fon üstüne yüzün tam olarak göründüğü bir fotoğraf olmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Arkalı önlü nüfus cüzdan fotokopisi dışında, e-devlet üzerinden alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği Kanada Konsolosluğuna sunulmalıdır. Belgede anne, baba adı olduğu gibi, mutlaka eş ve çocuk bilgileriniz yer almalıdır. Evli kadınlar için anne kızlık soyadlarının olduğu ikinci bir belge alınması gerekiyordur.

Dil Okulu Kabul Mektubu

Kabul edildiğiniz Kanada Dil Okulu tarafından size gönderilmiş Dil Okulu Kabul Mektubu (Acceptance Letter) mutlaka belgeler arasında yerini almalıdır. Kabul mektubunda isminiz geçmelidir.

Kabul mektubunuzdaki ya da ek belge olarak tarafınıza iletilen haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri de Kanada Konsolosluğuna sunulmalıdır.

Konaklama ve Okul Bilgileri

Eğitim amaçlı Kanada vizesi için, Kanada seyahatiniz boyunca konaklayacağınız yer bilgileri, konaklama ücreti, konaklama ücretini karşılayabileceğinizi gösteren evraklar hazırlanmalıdır. Kabul edildiğiniz okulun ismi ve bilgileri de mutlaka evraklar arasında yerini almalıdır.

Öğrenci Belgesi

Dil Okuluna kabul alan öğrencinin, Türkiye’de okuduğu okuldan alınmış güncel ve orijinal öğrenci belgesi alınmalıdır. Kısa Dönem Öğrenci Vizesi başvuru sahibi öğrenci değil ise, yaptığı mesleğe yönelik belgeleri kanıt olarak sunabilir.

Muvafakatname

18 ve altı başvuru sahiplerinin her iki ebeveynden de noter onayıyla alınmış muvafakatname asılları Kanada öğrenci vizesi için hazırlanmalıdır. Eğer reşit iseniz, bu belgeye gerek yoktur.

Finansal Evraklar

Kanada Dil Okuluna gidecek öğrenci vizesi başvuru sahibi kendi masraflarını karşılamayacaksa, evraklarında sponsorunun adını vermelidir. Sponsordan istenen finansal belgeleri vize işlemleri için hazır duruma getirmelidir. Sponsorlar aşağıdaki meslek gruplarından hangisine uygun ise, o meslek grubu için istenen finansal belgeleri toplamalıdır.

Öğrenci Sponsoruna Ait Evraklar

Emekli İse

 • Sponsor Vize Talep Dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten Konsolosluğa hitaben)
 • Emeklilik kartı fotokopisi ya da E-devlet sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi (SGK Tescil ve Hizmet dökümü)
 • Maaş aldığı Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü(Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 • Şahsi Vadesiz Banka Hesap Cüzdanı veya Vadesiz Banka Hesap Dökümü. (Okul ücreti, konaklama, kaldığı süre içinde harcayacağı bedelin toplamı bakiye olarak banka dökümünde gözükmelidir. Banka dökümü son 3 aya ait, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 • Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

SSK’lı Çalışan İse

 • Antetli Kağıda İngilizce Vize Talep Dilekçesi(Konsolosluğa hitaben şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenip imzalanmış seyahat amacını içeren yazı)
 • Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 • Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 • Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 • Sponsora ait Banka Hesap Cüzdanları veya Banka Hesap Dökümleri. (Okul ücreti, konaklama, kaldığı süre içinde harcayacağı bedelin toplamı bakiye olarak banka dökümünde gözükmelidir. Banka dökümü son 3 aya ait, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 • Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

İşveren İse

 • Antetli Kağıda İngilizce Vize Talep Dilekçesi(Konsolosluğa hitaben şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenip imzalanmış seyahat amacını içeren yazı)
 • Faaliyet Belgesi Fotokopisi (son 3 aylık)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 • Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 • Şahsi Banka Hesap Cüzdanları veya Banka Hesap Dökümleri. (Okul ücreti, konaklama, kaldığı süre içinde harcayacağı bedelin toplamı bakiye olarak banka dökümünde gözükmelidir. Banka dökümü son 3 aya ait, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 • Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Kanada Ticari Vizesi

Kanada’ya ticari amaçlı bir seyahat gerçekleştirecekseniz, Kanada Ticari Vizesine başvurmanız gerekmektedir. Kanada ticari açıdan çok fazla tercih edilen bir ülkedir. Kanada ticari vizesi 6 aydan daha kısa bir süre ve sadece ticari amaçlı Kanada’da bulunmanız gerekiyorsa alınması gereken bir vizedir. Bu vize yasal olarak aynı zamanda Kanada Ziyaretçi Vizesi (Canada Temporary Resident Visa – TVR) olarak da bilinmektedir.

Kanada Ticari Vizesi Başvuru Şartları

Kanada Ticari vizesine başvuruyorsanız seyahatinizin 6 aydan daha kısa sürmesi gerekmektedir. Bunun yanı sırada Kanada’da kalmak, iş başvurunda bulunmak gibi bir planınızın olmaması gerekmektedir. Bu nedenle, başvuru sırasında Türkiye’ye geri döneceğinize dair kanıtlar sunmalısınız.

Gelir kaynağınız Kanada dışında olmalıdır. Konaklamanız ve Türkiye’ye dönüş için yeterli maddi durumunuzun olduğunu kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır.

Bu koşulları yerine getirebiliyor, ticari amaçlı seyahat ediyor ve geçerli bir pasaportunuz var ise, Kanada Ticari Vizesine başvurabilirsiniz.

Kanada Ticari Vizesi 6 aydan daha kısa süreleri kapsadığı için Kısa Dönemli Vize türleri arasındadır. Bu nedenle Vize Merkezi, Kanada Ticari Vize başvurularınızda size yardımcı olacaktır.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Ticari Vize Başvuru Formu

Kanada Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada Ticari vizesi için istenen belgeler, diğer vize türlerinden çok da farklı değildir. Ticari vize işlemlerini gerçekleştirmek için gerekli belgeler hazırlanmalı, sistem üzerinden vize ücreti yatırıldıktan sonra randevu alınmalı ve randevuya gidilmelidir. Ticari vize için gerekli evraklarda farklılık gösteren unsur Davet Mektubudur.

Davet Mektubu

Kanada Ticari Vizesi için başvururken Kanada’ya sizi davet eden Kanadalı şirket tarafından yazılmış bir davet mektubu mutlaka evraklarınız arasında bulunmalıdır. Bu mektup sizin Ticari vizeye başvurma nedeniniz olacağı ve gerçekten ticari amaçlı Kanada’ya gideceğinizi kanıtladığı için zorunludur.

Davet mektubunun içeriğinde Potansiyel bir alıcı, yatırımcı, ticaret fuarı veya konferans ziyaretçisi, iş ortağı veya şirket tesislerine eğitim için gideceğinizi mutlaka belirtmelisiniz.

Davet Mektubunda Yer Alması Gereken Bilgiler

Kanada’ya davet edilen (Kanada ticari vizesi için başvuran) kişinin;

 • Tam adı
 • Doğum tarihi
 • Temsil ettiği şirketin adı ve şirketteki pozisyonu
 • Adresi, telefon numarası (hem iş hem de ev) ve iş e-posta adresi
 • Kanada’daki şirketle olan ilişkisi ve şirketlerin iş geçmişi
 • Kanada seyahatinin amacı (eğer uzun vadeli bir projenin bir parçasıysa bu seyahatin ilgisi)
 • Kanada’daki şirketi ziyaret etme süresi
 • Kanada’daki şirket tarafından karşılanacak konaklama ve yaşam masrafları
 • Kanada’da kalacağı adres ve telefon numarası
 • Bilindiği takdirde Kanada'yı terk etmek istediği tarih

Kanada’ya davet eden şirketin;

 • Tam adı
 • Merkezinin adresi
 • Ziyaret edilecek tesislerinin adresi
 • Varsa web sitesi
 • Tescil tarihi
 • Türünü belirten kısa bir açıklama

Kanada Transit Vize

Seyahatiniz Kanada’ya değilse ama Kanada üzerinden transit olarak seyahat etmeniz gerekiyor ise, Kanada Transit Vizesine başvurmanız gerekmektedir. Kanada Transit vizesi Türk vatandaşlarının farklı ülkelere giderken Kanada havalimanında aktarma yapacaksa seyahat edecek kişiden talep edilmektedir. Pasaportunuzun türü, pasaportun verildiği ülke, vatandaşlığınız ve Kanada’ya nasıl gideceğiniz gibi kriterler bu vize türüne uygun olup olmadığınızı belirleyen etkenlerdir.

Kanada Transit Vizesine Kimler Başvuru Yapmalıdır?

Kanada’dan Transit geçiş yapacak Türk vatandaşları Kanada Transit vizesi başvurusu yapmak zorundadır. 48 Saatten daha az bir süre Kanada’da sınırları içinde kalınacak ise başvuru mutlaka yapılmalıdır. Kanada Transit vize başvurusu için Kanada Büyükelçiliği harç bedeli talep etmemektedir. Kanada Transit vize başvurusu, ziyaretçi vizesinden çok da farklı bir prosedürü yoktur.

Eğer Kanada topraklarında kalma süreniz 48 saati geçecek ise Transit Kanada vizesine başvuramazsınız. Bu durumda Kanada Turistik Vizesine ya da seyahat amacınıza göre başka bir vize türüne başvurmanız gerekmektedir.

Eğer Kanada’ya otobüs, tren, araba ya da tekne ile giriş yapacaksanız MUTLAKA Ziyaretçi vizesine başvurmalısınız. Kanada Transit Vizesi sadece Uçak ile seyahat eden ziyaretçiler için geçerlidir.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Transit Vizesi Başvuru Formu

Kanada Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport – Seyahatten sonrasında en az 6 ay geçerli, 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaport olmalıdır.
 • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf - Beyaz arka fonda ve 35x45 mm ölçülerine uyumlu olmalıdır.
 • Uçak Bileti – Bilet mutlaka satın alınmış olmalıdır ve Kanada’yı 48 saat içinde terk edeceğinizi göstermelidir. Aksi takdirde Transit vize başvurunuz reddedilecektir.
 • Vize Takip Belgesi – Eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gereken bir formdur.
 • Dilekçe – Seyahatinizi hangi ülkeye yapacağınızı ve Kanada’dan aktarma yapacağınız tarih dilekçe üstünde mutlaka yer almalıdır. Bu belge konsolosluğa hitaben İngilizce veya Fransızca olarak yazılıp, imzalanmalıdır.
Kanada Transit Vizesi İle İlgili Önemli Bilgiler

Kanada Transit Vizesi için 31 Temmuz 2018 tarihinden itibaren biyometrik kayıt için randevu alımı zorunlu tutulmuştur.

Kanada Transit Vizesi başvurusunda Vize Merkezi Kanada yetkililerimiz sizleri en iyi şekilde yönlendirecek ve doğru bir şekilde başvuru yapmanızı sağlayacaktır. Daha fazla bilgi almak için iletişim numaralarımızdan ya da e-posta yolu ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi – Kanada Ebeveyn Süper Vizesi

Kanada’ya aile bireylerinizi ziyaret amacıyla gidecekseniz Kanada Aile Ziyareti vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Kanada Aile Ziyareti Vizesi, Kanada Ziyaretçi Vizesinden çok da farklı değildir. Aradaki en büyük fark Kanada’da yaşayan bir Kanada vatandaşı ya da oturum izni sahibi aile üyesinden gelen davetiye mektubudur. Aile üyeleri tarafından gelen davetiye mektup mutlaka vize başvuru evrakları arasına eklenmelidir.

Kanada Aile vizesi başvurusu yapabilmek için Kanada Göçmenlik ve Mülteci Koruma Yasası şartlarını karşılamanız gerekmektedir. Bunlar arasında geçici olarak Kanada’da kalacağınızı ve seyahat bitiminde ülkenize dönüş yağacağınızı belgeler ile kanıtlamanız lazımdır. Bunun yanında kendinizin ve seyahat ettiğiniz kişilerin masraflarının karşılanabileceğine dair finansal belgeler mutlaka sunulmalıdır.

Aile Üyeleri

Aile Ziyareti Vize türünde geçen Aile üyeleri kavramı eş ve bakılması gereken 19 yaşından küçük ve evlenmemiş çocukları kapsamaktadır. 19 yaşından büyük çocukların sayılabilmesi için fiziksel ya da zihinsel bir sorun nedeni teşkil etmesi gerekmektedir.

Kanada Ebeveyn Süper Vizesi

Kanada aile ziyareti vizesi kapsamında anne-baba ve büyükanne - büyükbabalara bir ayrıcalık tanınmıştır. Vize geçerliliği Kanada vatandaşı veya oturum izni sahibi çocukları ya da torunları olan bu kişiler içindir. Bu vize türüne Ebeveyn süper vizesi denmektedir. Bu vizenin amacı Kanada’da yaşayan çocuk veya torun sahiplerine aile bireylerini daha kolay bir şekilde görme imkanı sunmaktır. Bu vize sadece ebeveyn ya da büyükanne-büyükbaba içindir. Kanada’da bulunan çocuğun ebeveyni ya da büyükanne- büyükbabası olmayan kimse bu vizeye başvuramaz.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi İçin Başvuru Şartları

 • Kanada’da seyahati için masraflarının çocuk ya da torunları tarafından tam olarak karşılanacağının beyanı
 • Kanada’da kalış süresini de kapsayan en az 1 yıllık Kanada Sağlık Sigortası
 • Vize Başvuru merkezi tarafından şartlarının söyleneceği Göçmenlik Muayenesi
 • Kanada’da yaşayan çocuğunun veya torunların Kanada kanunlarına göre asgari ücretin üzerinde bir gelir kaynakları olduğunu belgelemesi gerekir.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Formu

Kanada Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Vize Talep Dilekçesi (İngilizce olarak Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmalıdır. Kişinin seyahat amacı ve tarihleri yer almalı, ıslak imzalı olarak sunulmalıdır)
 • Son 3 aylık banka hesap özeti (Vadesiz banka hesap dökümü bakiyesi en az 35.000 TL olmalıdır. Kaşelenmiş, ıslak imzası olan bir belge olmalıdır. Yanında mutlaka banka imza sirküleri ile sunulmalıdır)
 • Kira gelirleri, tapular ve otomobil ruhsatı fotokopileri (eğer varsa)
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi (evliyseniz)
 • Nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartı fotokopisi. Başvuran yabancı uyruklu ise oturum izni kartının arkalı önlü fotokopisi
 • 4 adet Biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz olarak son 3 ay içinde çekilmiş olmalıdır)
 • Pasaport (Son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 1 yıl geçerliliği olan)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi
 • Aile ve adresi bilgileri
 • Evli kadınların evlenmeden önceki soyadları belgede mutlaka yer almalıdır.
 • Kanada vize başvuru formu
 • Aile bilgi formu

Davet eden kişiden istenilen evraklar;

 • Davetiye (Kanada’ya davet eden kişinin adres ve tüm iletişim bilgilerini içermelidir. İmzalanmış olmalıdır. Taranıp mail olarak gönderilebilir ve çıktısı alınabilir)
 • Davet eden kişi Kanada vatandaşı ise Kanada pasaportu, Kanada kimliğinin fotokopisi, Kanada vatandaşı değil ise oturum izni kartının fotokopisi
 • Seyahatin masraflarını davet eden kişi karşılayacaksa; Son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri ayrıca Kanada ebeveyn süper vizesi için başvurulacaksa gerekli diğer mali kanıtlar.

Kanada Aile Ziyareti vizesi için parmak izi ve biyometrik kayıt alınmaktadır. Kanada Aile Ziyareti Vizesi vize işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığıyla başvurabilirsiniz. Kanada uzmanlarımızdan Kanada vizesi için gerekli evrak listesini ücretsiz talep edebilir, uzmanlarımıza [email protected] üzerinden ya da merkezlerinizi arayarak ulaşabilirsiniz.

KANADA UZUN DÖNEM VİZELERİ

Uzun bir dönem boyunca Kanada’da kalmak ve yaşamak istiyorsanız Kanada uzun dönem vize türlerinden birine başvurmanız gerekmektedir. Başvuracağınız vize türünü, Kanada’da kalmak istediğiniz süredeki amacınıza göre değişseceği için vize türünü iyi seçmelisiniz. Uzun dönemli öğrenci vizesi; Kanada çalışma izni vizesi; Göçmenlik, vatandaşlık başvurusu ya da oturma izni başvurusu gibi uzun dönemli vize türleri arasındadır.

Vize Merkezi uzun dönem Kanada vize türleri için herhangi bir danışmanlık hizmeti sağlamamaktadır. Fakat vize türleri hakkında bilgileri, başlıklara ayrılmış bölümlerde bulabilirsiniz.

Kanada Uzun Süreli Öğrenci Vizesi

Kanada her yıl Dünya’nın her tarafından 300 bini aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kanada’da eğitim için 6 aydan daha fazla bir süre kalmaya ihtiyacınız varsa, Kanada Uzun Süreli Eğitim Vizesi başvurmanız gereklidir.

Kanada uzun süreli öğrenci vizesi genelde eğitim sürenizi kapsayacak şekilde verilir. Bu şekilde verilmediği durumlarda vize uzatılabilmektedir. Uzun süreli Kanada öğrenci vizesi ile Kanada’da yaşama, part-time olarak çalışma, konaklama ve ülkeye çoklu giriş hakkına sahip olursunuz. Kanada öğrenci vizesi ile kazandığınız haklar arasında, eğer Kanada’da üniversite eğitimi alacaksanız, vatandaşlık hakkı da sunulabilmektedir.

Uzun Süreli Kanada Öğrenci Vizesi Şartlar Nelerdir?

Kanada öğrenci vizesine başvurmanın ilk şartı Kanada'da bir okuldan 6 aydan daha fazla eğitim alabileceğiniz bir programa kabul edilmenizdir. Kanada’da herhangi bir okuldan henüz kabulünüz yoksa Kanada uzun dönemli öğreci vizesine başvuramazsınız.

İkinci şart, daha önce bir suça karışmamış olmanız ve sabıka kaydınızın temiz olmasıdır. Kanada, refah seviyesi en yüksek olan ülkeler arasındadır. Bu nedenden dolayı herhangi bir suça karışmış iseniz, vize başvurunuzun sonucu kötü yönde etkilenebilir.

Kanada’da kalacağınız süre boyunca masraflarınızın kimin tarafından karşılanacağını açık bir şekilde belirtmeli, masrafları karşılayabileceğinize dair kanıtları Kanada Konsolosluğuna sunmalısınız. Yurtdışı eğitim amaçlı başvurulan birçok ülkede bu şart aranmaktadır.

Kanada Uzun Süreli Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır? Vizeye Nasıl Başvurulur?

Kanada’ya gitmeyi belirledikten ve Kanada’daki eğitim alacağınız okuldan kabul mektubunuzu (acceptance letter) altından sonra vize işlemlerine başlayabilirsiniz. Vize işlemlerinin en uzun aşaması gerekli evrakların hazırlanması olduğu için, ilk olarak evrakları hazırlamaya başlamanız önerilir. Daha sonra Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik (CIC) resmi web sayfası üzerinden Kanada Öğrenci Vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

Başvurmadan önce Kanada uzun dönemli öğrenci vizesine başvurmaya uygun olup olmadığınızı öğrenmek adına kısa bir anket doldurmanız istenmektedir. Kanada için Başvuru formunu doldurduktan ve vize ücretinizi yatırdıktan sonra, randevu almanız gerekmektedir. Randevu gününüze kadar tüm evraklarınızın eksiksiz bir şekilde hazır olduğundan emin olmanız lazımdır.

Kanada Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport

Kanada’da eğitim görmek isteyen Türk vatandaşlarının 10 yıl içinde aldığı, geçerli, yıpranmamış bir pasaportu bulunmalıdır. Pasaport, Kanada’da kalacağınız süredeye bağlı olarak, en az 1 yıl geçerli olmalıdır.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. CIC resmi sitesinden ulaşabileceğiniz bu form için ilk önce CIC sitesinde hesap açmanız ve size söylenen talimatları birebir yerine getirmelisiniz. Formun eksiksiz ve doğru doldurulması vize sonucunu etkileyeceği için çok önemlidir. “Kanada Vizesi Başvuru Formu” başlığı altından, formun nasıl doldurulması gerektiğine dair bilgilere erişebilirsiniz.

Kanada Aile Bilgi Formu

Kanada, her vize türü esnasında Kanada Aile Bilgi Formu’nu doldurmanızı talep eder. Form eksiksiz bir şekilde ve doğru bilgiler ışığında doldurulmalıdır. Yanlış bilgiler vermekten kaçınmanız çok önemlidir.

Vize Takip Belgesi

Vize Takibiniz için Vize Takip Belgesi almalısınız. Bu belge kişisel bilgileriniz ile doldurularak, daha sonra imzalanmalıdır.

Kabul Mektubu

Uzun dönemli Kanada öğrenci vizesine başvurmanız için en önemli belgedir. Eğitim alacağınız Kanada okulundan gelen kabul mektubunun yanında, kabul mektubunuzda programın haftalık ders saatini de sunmalısınız. Aynı zamanda programın başlangıç ve bitiş tarihleri mutlaka okul tarafından size ulaştırılmış olmalıdır. Tüm bu bilgiler vize için gerekli evraklar arasında yerini almalıdır. Bu koşulu sağlayamadığınız takdirde uzun süreli Kanada öğrenci vizesine başvuramazsınız.

Fotoğraf

Kanada öğrenci vizesin için biyometrik 4 adet fotoğraf istenmektedir. Fotoğraf, 35x45 mm ölçülerinde, beyaz arka fon üzerine, yüzün tam olarak göründüğü bir fotoğraf olmalıdır. Aynı zamanda fotoğrafın son 3 ay içinde çekilmiş, güncel olmasına dikkat edilmelidir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisi Kanada öğrenci vizesi için gerekli evraklar arasındadır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, E-devlet üzerinden şifre ile giriş yapıldığı takdirde talep edilebilir. E-devlet üzerinden aldığınız bu belgenin anne ve baba adı bilgilerini içerdiğine ve adres bilgilerin doğru bir şekilde gösterildiğinden emin olunmalıdır.

Sabıka Kaydı

Kanada, sabıka kaydına dikkat eden bir ülkedir. Bu yüzden yine E-devlet üzerinden talep edebileceğiniz sabıka kaydınız hazırladığınız belgeler arasında bulunmalıdır.

Sağlık Raporu

Kanada öğrenci vizesi için sağlık raporu almalısınızdır. Sağlık raporunu sağlık ocaklarından temin edebilirsiniz.

Öğrenci Belgesi

Eğer bir öğreniim kurumunda öğrenciyseniz güncel alınmış ve orijinal öğrenci belgesi Kanada Konsolosluğuna sunulmalıdır.

Mezun olduğunuz Okulun Transcripti ve Diploma

Daha önce eğitim aldığınız okulda aldığınız dersleri ve notlarınızı gösteren resmi bir transcript belgesi alınmalıdır. Transcript’in yanı sıra bazı durumlarda mezun olduğunuz okulun diploması da istenebilmektedir. Lütfen diplomanın aslını vermekten kaçınınız. Diploma fotokopisi yeterli olacaktır.

Dil Yeterlilik Belgesi

Kanada’ya eğer dil eğitimi için gitmiyorsanız ve başvurmadan önce IELTS ya da TOEFL gibi dil yeterlilik sınavlarına girmelisiniz. Bu sınav sonucu belgelerinin Kanada uzun dönemli öğrenci vizesi başvurusu esnasında gösterilmesinin faydası olacaktır.

Muvafakatname

18 yaşın altı iseniz, iki ebeveyn tarafından notel onaylı muvafakatname istenmektedir. Bu belgenin aslının verilmesi gereklidir. 18 yaşından büyük iseniz bu belgeye gerek yoktur.

Okul ve Konaklamanın Ödemesi Yapılmış ise Fatura Fotokopisi

Okula yapılan herhangi bir ödeme ya da konaklayacağınız yere yapılmış bir ödeme, Kanada Öğrenci vizesine başvuru niyetinizi kanıtlayıcı nitelikte olacaktır. Bu nedenden dolayı vize için gerekli evraklar arasına konulmalıdır. Ödeme yapmış kişinin sponsorunuz olacak kişi olmasında fayda vardır.

İyi Niyet Mektubu

Kanada vize talebinizin niyetini belirten, ingilizce olarak yazılmış bir mektup, konsolosluğa hitaben, isminiz ve imzanızla sunulmalıdır. Aynı zamanda gideceğiniz okul, kalma süreniz, masrafların kimin tarafından karşılanacağı gibi bilgiler de mektup da paylaşılmalıdır.

Finansal Belgeler

Kanada eğitimi için 6 aydan daha fazla bir süre masrafların karşılanabileceğine dair ikna edici finansal belgeler Kanada Konsolosluğu tarafından istenmektedir. Bu belgelerin en başında son en az 16.000 Kanada Doları bulunan 3 aylık bir banka hesap özeti gösterilmelidir. Belge imzali, kaşeli olmalı, İmza sirküleri de ekte bulunmalıdır.

Bunun yanı sıra sahip olunan tapu, kira sözleşmesi, araba ruhsatı gibi destekleyici finansal belgelerin gösterilmesi vizenin olumlu sonuçlanmasında etkili olacaktır.

Meslek gruplarına göre alınması gereken finansal belgeler değişiklik göstermektedir;

SSK’lı Çalışan İse

 • Antetli Kağıda İngilizce Vize Talep Dilekçesi(Konsolosluğa hitaben şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenip imzalanmış seyahat amacını içeren yazı)
 • Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 • Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • SGK Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 • Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 • Sponsora ait Vadesiz Banka Hesap Cüzdanları veya Vadesiz Banka Hesap Dökümleri (yukarıdaki kurala göre)

İşveren İse

 • Antetli Kağıda İngilizce Vize Talep Dilekçesi(Konsolosluğa hitaben şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenip imzalanmış seyahat amacını içeren yazı)
 • Faaliyet Belgesi Fotokopisi (son 3 aylık)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 • Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 • SGK Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 • Vadesiz Şahsi Banka Hesap Cüzdanları veya Vadesiz Banka Hesap Dökümleri (yukarıdaki kurala göre)

Emekli İse

 • Sponsor Vize Talep Dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten Konsolosluğa hitaben)
 • Emeklilik kartı fotokopisi ya E-devlet sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 • Maaş aldığı Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü(Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 • Şahsi Vadesiz Banka Hesap Cüzdanı veya Vadesiz Banka Hesap Dökümü (yukarıdaki kurala göre)

Devlet Memuru İse

 • Çalışma Belgesi
 • Bağlı olduğu resmi makamdan İzin Belgesi
 • Resmi Kurum Görev Kimlik Kartının önlü arkalı fotokopisi
 • Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 • Şahsi Vadesiz Banka Hesap Cüzdanı veya Vadesiz Banka Hesap Dökümü (yukarıdaki kurala göre)

Kanada Çalışma Vizesi

Kanada Çalışma vizesine başvurmak için birkaç koşul aranmaktadır. Kanada’da çalışabilmeniz için Kanada’da da yapmayı planladığınız mesleğin Kanada’da son derece ihtiyaç duyuluyor olması gereklidir. Bu durumun yanında, Kanada içinde oluşmuş olan bu eleman açığının Kanada tarafından doldurulamıyor olması gereklidir.

Kanada genel olarak yüksek eğitim sahibi ve revaç meslek sahiplerini tercih etmektedir. Bazı durumlarda Kanada’da 2 yıl çalıştıktan sonra göçmenlik başvurusunda bulunulabilmektedir. Kanada Çalışma İznine kimlerin başvurabileceğini öğrenmek için CIC work Canada sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vize Merkezi, Çalışma vizesi uzun dönemli vizeleri arasında bulunduğu için, vize işlemleri sırasında danışmanlık hizmeti sağlamamaktadır. Ancak Çalışma vizesi ile ilgili bilgilere bu sayfadan, ilgili başlıkları seçerek ulaşabilirsiniz.

Kanada Çalışma İzni Türleri

İki tür Kanada çalışma izni bulunmaktadır. Bu kategorilerin ikisi de geçici çalışma izni olarak bilinmektedir. Çalışma izinleri isçerene özgü çalışma izni ve açık çalışma izni olarak ikiye ayrılır.

İşverene Özgü Çalışma İzni:

Bunlardan ilki (Employer-specific work Permit) Türkiye’den ya da bulunduğunuz ülkeden Kanada’da çalışabileceğiniz bir işe kabul almış olmanızdır. Bu durumda Kanada Çalışma vizesine başvurmanız gereklidir. Başvurunuz esnasında çalışacağınız işyerinin tam ismi, adresi ve kimin adına çalışacağınızı belirtmelisiniz. Bunun yanı sıra ne kadar süre bu şirkette çalışacağınızı da bildirmeniz gereklidir.

Film veya televiyon yapımında çalışma; Akademik personel; belli Kanada kurumlarında araştırma yürütme; endüstriyel veya ticari ekipmanlar için tamir veya bakım-onarım işleri; Dini çalışan veya hayır işi yapan; profesyonel atlet, antrenör; dansçı, aktör, müzisyen, opera şarkıcısı; girişimci; stajyer gibi meslek grupları bu vize türüne başvurabilir.

Açık Çalışma İzni:

İkinci tür (Open Work Permit) çalışacağınız iş yerini bulmadığınız takdirde başvurmanız gereken çalışma izni vizesidir. Bu vize türüne başvurmanız için yapacak olduğunuz mesleğin Kanada tarafından kabul görmesi gereklidir. CIC resmi sitesinden mesleğinizin Kanada’da çalışmak için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Koşullara uymayan işverenlerin listesinde “uygun olmayan” statüsü ile bulunan işverenler tarafından size iş sunuluyorsa, başvurunuz kabul edilmez. Ya da striptiz, erotik dans, eskortluk, erotik masaj gibi hizmetler sunan işverenler tarafından sunulan işler için Kanada çalışma iznine başvuramazsınız.

Vize Merkezi Duyuru

Kanada Sürekli Çalışma Vizesi

İşinde belli bir seviyeye gelmiş, Kanada ekonomisine katkı sağlayabilecek vasıflı işçiler, Kanada için sürekli çalışma vizesine başvurabilir. Bu sayede Kanada’ya kalıcı olarak yerlerek çalışabilir. Bu vize türü için Express Giriş yönetemini kullanarak, 3 ayrı program ile başvuruda bulunabilirsiniz:

Federal Yetenekli İşçi Programı

Bu programa başvurabilmek için Kanada denkliği olan bir lise ya da üniversite diplomasınız olması gereklidir. Aynı zamanda istenen yabancı dil yeterlilik seviyesine sahip olamanız ve geçerli bir test sonucunuzun olaması şarlar arasındadır. Son 10 yıl içinde en az 1 yıllık iş tecrübeniz olması şartları da bu programa başvurabilirsiniz için gereklidir. Yeteneğinizin ispatı için tabii tutulacağınız puanlama sisteminde 100 kriterden en az 67 puan almanız zorunludur. Bu kriterler arasında dil, iş deneyimi, yaş, eğitim gibi kategoriler yer almaktadır.

Federal Yetenekli Ticaret Programı

Bölgesel ya da ulusal seviyede verilmiş bir nitelikli ticaret sertifikanız var ise; Kanada’da en az 1 yıllık tam zamanlı bir iş teklifiniz var ise bu programa başvurabilirsiniz. Dil yeterliliği belgesi mutlaka gereklidir. Bunun yanı sıra, Ulusal Mesleki Sınıflandırma sistemine göre nitelikli ticaret için gerekli olan tüm gereksinimlere sahip olmanız aranmaktadır. Beş yıl içinde en az 2 yıl tam zamanlı ticari deneyiminizin olması da gereklidir.

Kanada Deneyimi Sınıflandıması

Daha önce Kanada’da iş deneyimine sahip kişilerin başvurabileceği bir program türüdür. Dil yeterlilik belgesi, Kanada’da en az 12 ay tam zamanlı çalıştığınızı gösteren belge mutlaka gösterilmelidir.

Kanada Çalışma Vizesi Başvuru Uygunluk Şartları

 • Kanada çalışma vizesinin süresi dolduğunda Kanada’yı terk edeceğine dair beyanda bulunup, göçmenlik görevlilerini ikna etmek zorunludur. Kanada çalışma vizesi için istenen en önemli koşul budur.
 • Kanada’da çalıştığınız süre boyunca ailenize ve kendinize finansal olarak bakabileceğinizi kanıtlamak zorunludur. Kendinizi ve ailenizi geçirdirecek kadar paraya sahip olmanız ve bunu yetkililere ispat etmeniz gerekmektedir.
 • Herhangi bir sabıkanızın olmaması ve Kanada güvenliğini herhangi bir şekilde tehdit etmiyor olmanız gerekmektedir. Kanada güvenliğe çok önem veren bir ülkedir. Bu nedenden dolayı yasalara saygılı ve herhangi bir suç faaliyetine bulaşmamış olduğunuzu adli sicil belgenizle ispat edebilirsiniz.
 • Kanada çalışma vizesi için gerekli tüm evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması gereklidir. Hazırlanacak evraklar başvuracağınız vizenin çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Bunun yanında Kanada Konsolosluğu her zaman ek belge talep etme hakkına sahiptir.

Kanada Çalışma Vizesi Başvurusu

Kanada çalışma vizesi başvurusu online olarak da yapılabilmektedir. Bunun için CIC resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru yapmak için hangi vize türüne başvuracağınıza seçmeli, yine aynı linkten başvurmak istediğiniz vize türüne göre istenen gerekli evraklara ulaşabilirsiniz.

Kanada Çalışma İzni başvurusu diğer vize türleri başvurularından çok da farklı değildir. Gerekli evrakları hazırlamalı, gerekli formları doldurmalı, vize randevunuzu almalı ve biyometrik kayıt için radevuya gitmelisiniz.

Kanada Çalışma vizesi çıkma süresi hangi vize türüne başvuracağınıza ve sezonluk olarak değişim göstermektedir.

Kanada Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

Kanada Çalışma Vizesi türleri için istenen gerekli evrak listesi farklılıklar gösterebilse de, aşağıda sıralanan belgeler mutlaka Kanada Konsolosluğu için hazırlanmalıdır;

Çalışma İzni Başvuru Formu

Kanada çalışma izni başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmalıdır. Başvuru formu adınıza bilgilerin içerdiği bir barkod çıkaracağı için, verdiğiniz bilgiler vizenin sonuçlanmasında rol oynayacaktır. Barkod sayfası basılmalı ve evraklarınızın en üstünde yerini almalıdır.

Aile Bilgi Formu

Aile bireylerinizin bilgilerini içerecek form eksiksiz bir şekilde ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.

Başvuru Ücreti Dekontu

Vize ücretini ödediğinize dair, doğru formatta bir dekont talep edilmektedir. Kanada vize ücretleri Kanada bankaları tarafından yapılan ödemeyi kabul etmez.

Pasaport

Son 10 yıl içinde alınmış, en az 1 yıl geçerli, yırtık ya da yıpranmış olmayan bir pasaportunuz olmalıdır. Kanada çalışma izni başvuru işlemlerine başlamak için resmi, umuma mahsus, hususi ya da hizmet pasaport türlerinden herhangi birine sahip olmalısınız.

Varsa eski pasaportlarınızın fotokopilerini mutlaka sunmalısınız. Özellikle Amerika’ya daha önce herhangi bir vize almışsanız, bu sayfanın fotokopisini sunmanız vize sonucunu olumlu etkileyecektir.

Fotoğraf

Kanada Konsolosluğu 35x45 mm ölçülerinde, biyometrik 4 adet fotoğraf istemektedir. Fotoğraf beyaz fon üzerine olmalı ve yüzünüzü tam olarak göstermeli ve son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

E-devlet üzerinden talep edebileceğiniz bu belgede anne adı, baba adı ve adres bilgileriniz mutlaka olmalıdır. Eğer evli iseniz, mutlaka evlilik cüzdan örneğinin de çalışma vizesi için gerekli belgeler arasına girmesi gereklidir.

Sabıka Kaydı

Kanada, ülkeyi güvenlik açısında herhangi bir şekilde tehdit edecek vize başvuru sahiplerine tolerans göstermemektedir. Yasalara saygılı olduğunuzu, daha önce bir suça karışmadığınızı kanıtlamak için sabıka kaydınızı mutlaka Kanada Konsolosluğuna sunmalısınız.

Daha Önce Çalıştığınız Kurumdan Alınan Referans Mektubu

Kanada çalışma vizesine başvurmadan önce çalıştığınız işte başarılı olduğunuz işyerinden alınmış, yeteneklerinizi göz önüne seren bir referans mektubu adınıza yazılmalıdır.

Eğer Kanada’da İşe Kabul Edildiyseniz;

 • İmzalanmış iş sözleşmesi
 • İşvereninizden alınmış bir davet mektubu. Bu belgede;

Çalışacağınız Kanada şirketinin adı, şirketten iletişim kurulacak kişi, ofis adresi ve telefon; Pozisyonunuzu tanıtan bir iş tanımı; Şirket için çalışacağınız süre, muhtemel maaş ve taşınma veya barınma tazminatı gibi yan hakların niteliği bulunmalıdır.

 • Gerekli durumlarda Emek Piyasası Görüşü, iş teklifi HRSDC onay şartından muaf değilse, bu onayın bir kopyası (işvereniniz tarafından gönderilmeli)

Eğitim Belgeleri

Mezun olduğunuz okulun diploma fotokopisi, ulaşabiliyorsanız transkript ek olarak sunulmalıdır. Bu belge Kanada ekonomisini Kanada’da çalışarak kalkındırabilecek gerekli vasıflar taşıdığınızın kanıtı niteliğinde olacaktır.

Kanada Göçmelik – Vatandaşlık – Oturma İzni Başvuruları

DİKKAT! Bu bölüm bilgi amacıyla kurulmuştur,
Vize Merkezi; Kanada göçmenlik - kanada göçmenlik başvurusu - kanada göçmenlik işlemleri yapmamaktadır.
Bu konularda kesinlikle bizi aramamanızı rica ederiz.

Rehaf düzeyi en yüksek olan ülkeler arasında beşinci sırada yerini alan Kanada, göçmelik ve vatandaşlık başvurularını kabul etmektedir. İster göçmenlik, ister vatandaşlık hakkına başvurmuş olun, size oturma izni verilecektir.

Vize Merkezi Kanada Göçmenlik, Kanada Vatandaşlık ya da Kanada Oturma İzni başvurularında danışmanlık hizmeti sağlamamaktadır. Ancak Kanada Göçmenlik – Vatandaşlık – Oturma İzni gibi bilgileri bu sayfadan edinebilirsiniz.

Daha kapsamlı ve doğru bilgiye ulaşmak için:

Kanada Devletinin resmi sayfasından - Immigration and Citizenship (Göçmenlik ve Vatandaşlık) kısmından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kanada’ya Kimler Göçmen Olarak Gidebilir?

Kanada’da yaşamak için en önemli koşul Kanada ekonomisine ve kalkınmasına fayda sağlayabilecek seviyede olmanızdır. Eğitim düzeyi, yabancı dil yeterliliği ve iş deneyimi gibi kategoriler mevcuttur. Kanada’da yaşamak, oturma izni almak ve ardından vatandaşlığa başvurmak için en iyi yöntemler eğitimden ve uzun dönemli çalışma izninden geçmektedir. Kanada Konsolosluk ve göçmenlik yetkililerine Kanada’yı kalkındıracak nitelikte ve beceride olduğunuzu kanıtlamanız işin püf noktasıdır.

Kanada’da oturma izni aldığınızda Kanada’da göçmen olarak bulunuyorsunuz demektir. 3 ila 5 yıl içinde Kanada vatandaşlığına başvurduğunuzda ve süreç tamamlandığında ancak Kanada vatandaşı ünvanına sahip olursunuz. Kanada’da oturma izni hakkı kazandığınızda Kanada Oturma İzni Kartı sahibi olmuş olursunuz.

Kanada oturma izni için birkaç seçenek bulunmaktadır:

Nitelikli İşçi

Bu kategoriyi aynı zamanda Çalışma İzni başlığı altından da inceleyebilirsiniz. Yeterli dil, eğitim düzeyi ve iş deneyimine sahipseniz; Kanada’da bir iş teklifi almışsanız; puanlama sisteminden 100 üzerinden en az 67 aldıysanız nitelikli işçi kategorisiyle oturma iznine başvurabilirsiniz. Adaylar daha birçok şekilde değerlendirilir ve Kanada ekonomisine ne kadar katkı sağlayabileceğinize göre başvurunuz değerlendirilir.

İşadamı

Bu kategoriye başvurabilmek için yatırımcı, girişimci ya da serbest meslek sahibi olmanız gerekmektedir.

Kanada ekonomisine en az 400.000 Kanada Doları değerinde yatırım yapmanız gereklidir. Yatırımcı iseniz yasal olarak en az 800.000 Kanada Doları değerinde varlığınız olduğunu kanıtlamanız zorunluluklar arasındadır.

Girişimci iseniz, bir işletme sahibi olmanız, yönetim konusunda tecrübelerinizin olması, en az 300.000 Kanada Doları değerinde varlığınız olması zorunludur. Bu vize türüne başvuranların Kanada çalışma ve oturma izni aldıktan sonra bazı zorunluluklar vardır. Bunlardan biri en az 3 yıl tam zamanlı bir iş imkanı yaratmaları gerekmektedir.

Serbest meslek çalışanları ise Kanada’da kültürel ya da sportif faaliyetlere katkı sağlamalı, iş kurma becerisine sahip olmalıdır.

Şehirler Aracılığıyla Başvuru

Kanada’ya göç etmek istediğiniz şehrii seçtiyseniz, o şehrin göçmenlik bürosu ile itribata geçerek şehir için adaylık başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvurunun ilk aşaması göçmenlikken daha sonra vatandaşlığa da başvurabilirsiniz.

Aile Sponsorluğu

Kanada’da yaşayan yakın akrabalarınız var ise, Kanada oturma iznine onlar aracılığıyla başvurabilirsiniz. Aile üyelerinin sponsorluğu ile Kanada’ya gitmek için size 3 ile 10 yıl boyunca sponsor ve yardımcı olmayı kabul etmeleri gerekmektedir.

Quebec- Seçilmiş Göçmenlik

Quebec Eyaletinin göçmen seçmek için Kanada Hükümeti ile özel bir sözleşmesi vardır. Bu sözleşmeye göre, daimi işçi, iş adamı, öğrenci, geçici işçi, aileler, sponsorlu mülteci kategorileri için ayrı bir değerlendirme süreci vardır. Bu kişiler ayrıcalıklı olarak değerlendirilir.

Eğitim

Bu kategori Kanada’da özellikle üniversite okuyacak öğrenciler için geçerlidir. Kanada’ya yüksek eğitim amacıyla gelen kişiler, daha sonra çalışma ve vatandaşlık izinlerine başvurabilmektedir.

Mültecilik

Kanada mülteci alımı yapan ülkeler arasındadır. Fakat biri ya da bir kurum size sponsor olamadan direkt olarak Kanada mülteci başvurusunda bulunamazsınız. Bu sponsorluk içinse kaçmak istediğiniz ülkede artık barınamıyor olmanız gerekmektedir. Bu nedenle eğer bir şekilde adınıza mültecilik başvurusu yapılırsa, ülkenize geri döndüğünüz takdirde başvurunuz iptal edilecektir.

Kanada Oturma İzni Kartı

Kanada oturma izni kartı, yukarıdaki herhangi bir yöntemi izlemeniz sonucu size verilecek, Kanada’da yaşama hakkı sağlayan bir karttır.

Kanada oturma izni kartı size oy kullanma yada vatandaşlığın getirdiği diğer hakları sağlamamaktadır. Ancak Kanada’da sosyal hizmetlerden yararlanma, çalışma, eğitim görme, Kanada kanunları tarafından korunma gibi birçok hak kazandırır. Kanada Oturma izniniz var ise vergi ödemek ile yükümlüsünüz demektir. Kanada Oturma izniniz var ise ve gerekli koşulları sağlıyorsanız, Kanada Vatandaşlığına başvurmaya hak kazanırsınız.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Konsolosluğu / Kanada Büyükelçiliği

Kanada Vatandaşlık

DİKKAT! Bu bölüm bilgi amacıyla kurulmuştur,
Vize Merkezi; Kanada vatandaşlık - Kanada vatandaşlık Başvurusu - Kanada vtandaşlık İşlemleri yapmamaktadır.
Bu konularda kesinlikle bizi aramamanızı rica ederiz.

Kanada Vatandaşı Nasıl Olunur?

Kanada vatandaşlığına başvurabilmek için:

 • En az 3 ile 5 yıl arasında Kanada’da yaşamış olmak (en az 1095 gün Kanada’da yaşamış olmak),
 • Kanada’yı iyi tanıdığınızı kanıtlamış olmak,
 • Vergilerinizi düzenli bir şekilde ödediğinizi göstermek
 • Yeterli dil becerisine sahip olmak zorunludur.

Vatandaşlık için başvurduğunuz takdirde Kanada’yı ne kadar iyi tanıdığınızı ölçmek için bir teste ve mülakata tabii tutulacaksınızdır. Sınavı ve mülakatı geçtiğiniz takdirde Kanada yemin törenine katılmanız halinde Kanada Vatandaşı olabilirsiniz.

Sınav İngilizce yada Fransızca 20 sorudan oluşan ve 30 dakikalık bir sınavdır. Kanada tarihi, ekonomisi, coğrafyası, devleti, siyaseti ve sembolleri gibi kategorilerde sorular sorulmaktadır. 18 yaşından küçüklerin daha farklı koşulları bulunmaktadır.

Kanada Oturma İzni Nasıl Alınır?

Kanada Oturma İzni İçin Gerekli Evraklar

Kanada Oturma izni ya da göçmenlik başvurusu yapmadan önce temin etmeniz gereken bir takım evraklar bulunmaktadır.

Bu evraklardan bazıları şu şekildedir:

 • Sağlık durumunu belgeleyen resmi bir rapor.
 • Sabıka kaydınızın olmadığı gösteren resmi sicil kaydı.
 • Başvuru ücretini ödediğinizi gösteren dekont.
 • Oturum izni için doldurmanız gereken başvuru formu – eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmak. (hangi türe başvuruyorsanız o türe uygun bir şekilde form doldurulmalıdır.)
 • Göçmenlik temsilcileri ile yapılacak görüşmelere katılmak.

Bu aşamaları gerçekleştirmişseniz, başvuru yapacağınız kategoriye göre ek belgeleri de mutlaka Kanada Göçmenlik Bürosu yetkililerine sunmalısınız. Bunlardan bazıları;

 • Gittiğiniz okulların diplomaları ya da eğitim aldığınız yerlerden aldığınız sertifikalar
 • Kişisel kimlik belgeleri (Tam vukuatlı nüfus cüzdan örneği / kimlik cüzdanı fotokopisi / evlilik cüzdanı gibi)
 • Size sponsor olacak kişilerden ya da kuruluşlardan alınmış sponsor mektupları
 • Başvurunuzu destekleyen belgelerin orijinal, fotokopi ve noter onaylı çevirileri ( Bu madde başvurduğunuz kategoriye göre değişiklik göstermektedir. Eğitim için veya işçi vizesi için toplanacak belgeler farklıdır ve kendi başlıkları altından daha detaylı bilgiye ulaşılabilir.)
 • Maddi kanıt belgeleri ( banka hesap dökümleri, tapu, kira sözleşmesi, arsa, araç ruhsatı gibi destekleyici belgeler)
 • Beceri değerlendirme testi
 • Varsa mülteci statünüzü kanıtlayan belgeler (sadece mültecilik başvuruları için)
 • Dil yeterlilik sınavı test sonuçları
 • Gerekli ek ücretleri ödediğinize dair dekontlar veya faturalar
 • Başvurduğunuz kategoriye göre gerekli diğer belgeler veya testler

Kısa Dönemli Kanada Vizesi Başvuruları için Vize Merkezi yetkililerimize danışabilir, gerekli bilgileri alabilirsiniz; Vize Merkezi, Uzun Dönemli Kanada Vize Başvurularında danışmanlık vermese de, sitemizde bu vize türleri için gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

206 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kanada ticari vizesi için gerekli evraklar
  S. Barış Pak, 12 Oca 2024, 16:03

  Kanada ticari vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Kanada'da beni davet eden şirketten nasıl bir davetiye almam gerekir? Kanada Konsolosluğu vize talep dilekçesinin içeriğinin nasıl olmasını istiyor? Dilekçelerin hazırlanmasında bize siz yardımcı olabiliyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Ticari Vize Başvurusu
  S. Karagöl, 19 Ara 2023, 13:14

  Kanada ticari vize başvurusu için hangi evrakları sunmamız gerekir? Ticari davetiye almam gerekir mi? Sunmam gereken dilekçeler ve davetiye İngilizce olması gerekir mi? Şirketin hazırlayacağı dilekçede hangi bilgiler olmalıdır? Detaylı bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Turistik Vize Randevusu
  S. Yamaç, 14 Ara 2023, 06:39

  Kanada turistik vize randevusu nasıl alabilirim? Randevu almadan önce yapmam gerekenler nedir? Ödeme yapmadan randevu alabilir miyim? Bu konuda firma olarak siz yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?
  D. Koçbey, 08 Ara 2023, 16:29

  Kanada turistik vize kaç günde çıkar? Kanada turistik vize sonuçlarının süreleri uzun olduğu ve bu yüzden Kanada’ya gitmek isteyenlerin planladıkları zamanda gidemedikleri bilgisi sosyal medyada yazılıyor. Bu konu hakkında sizden detaylı bilgi alabilir miyiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Turistik Vize Ücreti
  n. m, 06 Ara 2023, 17:57

  Kanada turistik vize ücreti değişti mi? Şu anda başvuru yapmak istesem ne kadar ödeme yapmam gerekir? Harcı ve parmak izi bedelini online olarak mı ödüyoruz? Ödemeyi biz size ödeme yapsak yapmamız gereken ödemeleri bizim adımıza siz yapabiliyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp