İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 63

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kanada Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Kanada Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

İstanbul’dan Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyenler Vize Merkezi İstanbul şubemize iletişim numaralarımızdan ulaşabilir ya da şahsen gelerek tüm işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştirebilirler.

Lütfen burada yer alan bilgileri öncelikle dikkatlice okuyunuz. Daha sonra tüm başvurularınız için Vize Merkezi İstanbul şubemizi arayabilirsiniz. Sayfamızda İstanbul ofisimize ait adres, telefon ve mail bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kanada vize uzmanlarımız, başvurunuzda belirttiğiniz durumuza uygun olarak vize başvurunuzu gerçekleştirecek ve Kanada vizenizi en kısa sürede almanızda size destek olacaklardır.

Detaylı bilgi için Kanada vizesi telefon numaralarımızı arayın veya [email protected] adresine göndereceğiniz bir e-posta ile bize ulaşın.

Kanada vizenizi İstanbul’daki Vize Merkezi şubemizden almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Adım: Vize Merkezi İstanbul şubesi Kanada çağrı merkezini arayarak Kanada vizesi başvurunuz için istenen belgeleri talep etmelisiniz. Belgeler tarafınıza e-posta olarak gönderilecek ve başvurmak istediğiniz vize türü hakkında genel bir bilgilendirme yapılacaktır.
 2. Adım: Tarafınıza gönderilen e-postada belirtilen tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlamalısınız.
 3. Adım: Tamamladığınız evrakları Vize Merkezi İstanbul şubemize herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan şahsen getirebilirsiniz. Şahsen gelmek istemediğiniz durumlarda kurye veya kargo yoluyla da ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız ulaşır ulaşmaz başvuru işlemlerine başlanacaktır.
 4. Adım: Evraklarınızı teslim ettikten sonra başvuru sürecinizle ilgili bilgi almak için vize uzmanlarımızı dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.
 5. Adım: Kanada vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu Vize Merkezi İstanbul şubemizden teslim alabilirsiniz. Dilerseniz belirttiğiniz bir adrese kargo yoluyla gönderilmesini sağlayabilmeniz de mümkündür.

Kanada vizesi başvurularınızı yapmak üzere İstanbul şubemizi ziyaret edecekseniz...

Başvurularını İstanbul şubemizden yapmak isteyen kişiler, Vize Merkezi İstanbul şubesini herhangi bir randevu almalarına gerek kalmadan mesai saatleri içinde ziyaret edebilirler. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, İzmit, Sakarya, Adapazarı, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale veya Yalova'da ikamet ediyorsanız Kanada vizesi başvurusu için İstanbul şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Merkezi - İstanbul Şubesi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi’den Cuma’ya: 08.30 - 18.30
 • Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kanada vizesi için gerekli evraklar

Kanada vizesi başvurularınız için temin etmeniz gereken evrak listelerine web sitemizdeki ilgili Kanada vizesi bölümlerinden ulaşabilirsiniz. Fakat yine de durumunuza uygun ve en güncel evrak listesini talep etmek için Kanada vize uzmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Önemli Uyarı! Kanada vize başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanabilmesi için tarafınıza iletilen evrak listesinin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bize ilettiğiniz evraklarda eksiklik ve yanlış olması durumunda Kanada vizesi başvurunuzun reddedilmemesi için vize uzmanlarımız tarafınıza ulaşacak ve eksik evrakların tamamlanmasını talep edeceklerdir. Bu nedenle bildirdiğiniz iletişim numaraları ve mail adresinizin güncel olmasına dikkat ediniz. Ayrıca Kanada Konsolosluğu tarafından da ek evrak talebinde bulunulabilir. Bu talepleri mutlaka karşılamalısınız, aksi takdirde vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlanmaz.

Vize Merkezi İstanbul şubesinden yapacağınız Kanada vizesi başvurusunda dikkat etmeniz gerekenler:

 • Kanada’ya seyahat edeceğiniz tarih ile Kanada vizenizin muhtemel olarak çıkacağı tarih arasında yeterli bir zaman olduğundan emin olunuz.
 • Vizenizde bir gecikme olmaması ve Kanada seyahatinde herhangi bir sorun yaşamamanız açısından Kanada Konsolosluğu’nun tatil günleri ve yoğun olabilecek dönemleri dikkate alarak başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Süresi bitmiş olsa dahi daha önceden almış olduğunuz bir Amerika vizeniz varsa bunu başvuru sırasında mutlaka belirtiniz. Daha önceden bir Amerika vizenizin olması Kanada vizesi alırken size kolaylık sağlayacaktır.
 • Kanada vizesi başvuru evraklarınız eksiksiz olmak zorundadır. Vize uzmanlarımızla iletişime geçtikten sonra tarafınıza iletilen Kanada vizesi ile ilgili bilgilerin yer aldığı maili dikkatlice okuyarak, buradaki evrak listesini eksiksiz temin ediniz. Eksik evrak, yanlış bilgi veya herhangi bir hata ile yapılan başvurular Kanada Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir.
 • Kanada Konsolosluğu, Kanada vizesi başvurularında herhangi bir otel veya uçak rezervasyonu talep etmemektedir. Lütfen Kanada vizeniz onaylanmadan uçak ve otel rezervasyonu yapmayınız. Vizenizin onaylanmasında tüm inisiyatif Kanada Konsolosluğu’ndadır.

Kanada vizesi için işlemler devam ederken Kanada Konsolosluğu size ulaşabilir.

Vize Merkezi İstanbul şubesinden Kanada vizesi için başvurunuzu yaptıktan sonra, henüz işlemler sonuçlanmadan Kanada Konsolosluğu görevlileri size iletişim bilgilerinizden ulaşabilirler. Başvurunuzda herhangi bir eksiklik olmasa bile ek belge talep edebilir, istisnai olarak bir mülakata katılmanızı isteyebilirler. Bu gibi durumlarda lütfen Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanı temsilcinizi bilgilendiriniz.

Kanada vizesi kaç günde çıkar

İstanbul’dan yapılan Kanada vizesi başvurularının ortalama sonuçlanma süresi 11 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Ek belge talep edilmesi ya da istisnai olarak mülakata davet edilmesi gibi durumlarda süre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer daha önceden almış olduğunuz bir Amerika veya Kanada vizeniz varsa, Kanada Konsolosluğu tarafından yapılan açıklamaya göre Kanada vizenizin sonuçlanma süresi 5 iş günü olarak belirlenmiştir.

Kanada Vize Merkezi, İstanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp