Kanada Vatandaşlığına Geçiş

Kanada Vatandaşlığına Geçiş

Kanada'da yaşayan yabancı uyruklu göçmenlerin Kanada vatandaşlığına geçişlerini düzenleyen birden fazla yasa bulunmaktadır. Kanada’ya geliş nedeni, oturma süresi veya oturma izni statüsü gibi kıstaslar, bir yabancının Kanada vatandaşlığına geçişinde hangi yasadan yararlanabileceğinin belirlenmesi bakımından önemlidir.

Kanada vatandaşlığına geçiş, her şeyden önce her ülke vatandaşının kendi özgür iradesi ile karar vermesi gereken bir konudur. Kanada vatandaşlığına geçilmesi halinde Kanada’de seçme seçilme hakkından, Kanada vatandaşlarına tanınan her türlü imtiyaz ve memur olma gibi ayrıcalıkların elde edilmesine giden bir dizi yolların açılımı sağlanmaktadır.

Uzun bir süredir kendi ana vatanı kabul ettiği toprakların sınırları içerisinde yaşayan, her türlü yaşamsal haklarını yaşadığı devletlerin kanunlarına göre belirleyen ve bu sınırlar içerisinde yaşama tutunan her bireyin kendi tercih ettiği veya sonradan farklı yollarla yaşamaya başladığı devlet sınırları içerisinde yaşama hakkı araması kanunlarla sabitlenmiştir. Kanada vatandaşlığına geçiş için gereken hakların aranmasında ortak paydaların bulunması önemlidir.

Farklı amaçlarla Kanada vatandaşlığına geçiş yolları bulunanların ise kanunlarla belirtilen haklarını araması sonucu Kanada vatandaşlığına geçmeleri için vatandaşlık haklarının bilinerek önemli unsurların bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Kanada’da belli süre yaşamış ve belli yaşam standartları oluşturulmuş bireyler için sağlanan Kanada vatandaşlığı almak için gereken koşulların yerine getirilmesi ve bu koşulların tamamlanması Kanada vatandaşlığının kazanılması için bu açıdan çok önem teşkil etmektedir.

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp